Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Σ ευχαριστώ Σοφία!!!!

Θέλω αυτό http://www.dermadoctor.com/product_DermaNew-Total-Body-Experience-Kit_456.html και φοβαμαι μην χαθει

 

 

παντα υπαρχει αυτος ο φοβος,αλλα μην το πληρωσεις χρυσο φοβαμαι με την fedex.καποτε μου ειχαν στειλει δωρο απο αμερικη με fedex(και οχι εταιρεια-καταστημα,ο θειος μου το εστελνε)και εδωσα 95 ευρω για εκτελωνισμο!!!!!

 

εν τω μεταξυ ειδα οτι εχει και εκπτωτικους κωδικους,μην ξεχασεις να τους βαλεις!;)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bitchoni το ιδιο το allobebe εχει εκπτωτικους κωδικους αναλογα το ποσο της παραγγελιας.δεν στους γραφει?

 

με τη βοήθεια του google τα κατάφερα!μου τους έστειλαν με mail. μιας και βάζω που βάζω την παραγγελία για τον beaba, έχεις ιδέα τι άλλο συμφέρει να παραγγείλω από allobebe?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,η μικρη μου εχει 11 εκατοστα ποδαρακι (απο τη φτερνα ως τα δαχτυλα)..τι νουμερο agatha να παραγγειλω??

 

ελα geo βαgeo.....:P

η δικια μου εχει 12 εκατοστα και τα all star της ειναι αγγλικο 5αρι δηλαδη 12.5 ποντους...

Με την λογικη οτι το θες και για αργοτερα κι οτι τωρα θα φοραει ακομη καλτσακι θα σου ελεγα να παρεις αγγλικο 5αρι...ιδως αν η φορμα τους ειναι ελαφρως στενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τη βοήθεια του google τα κατάφερα!μου τους έστειλαν με mail. μιας και βάζω που βάζω την παραγγελία για τον beaba, έχεις ιδέα τι άλλο συμφέρει να παραγγείλω από allobebe?[/quote

 

 

απο beaba αξεσουαρ η γενικα?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι............ ποιας λαϊκής όμως του Πειραιά ή του Χαλανδρίου :lol::lol: γιατί εδώ είναι λίγο ........πιασοκ@λ@ να το πω ......θα το πω ....αφού άπειρες φορές λέω θα να ζητάω από την μητέρα μου στον Πειραιά να ψωνίζει και για μένα 8-):cool:

 

Δεν ξέρω για το Χαλάνδρι, τι να σου πώ. Στην μόνη που καταφέρνω να πάω 3-4 φορές τον χρόνο, ίσως είναι φθηνότερα λίγο, επειδή έρχονται πολλοί παραγωγοί. Η μανούλα σου είναι Πειραιώτισσα ?

 

 

Παίζει να τα χρησιμοποιήσεις σαν λαβέτες (ρέψιμο, σκούπισμα φατσούλας και ποπού όταν είσαι έξω) αλλά και σαν σφουγγαράκι για να πλύνεις το μωρό.

 

Εχει αγοράσει καμια τα βαφτιστικά ρουχαλάκια απ'έξω???

 

Θέλεις για κοριτσάκι ή για αγοράκι ? Π.χ. για κοριτσάκι ένα πρόχειρο που έχω είναι το

 

http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=1&cat=6

 

πολύ ωραία φορεματάκια, γρήγορη αποστολή (μέσα στην εβδομάδα αν θυμάμαι καλά) και μεταφορικά γύρω στις 8 λίρες.

Ωραία πράγματα έχει και το http://www.happyhippie.gr, υπάρχει και στην λίστα του καλαμαρακίου.

 

Πές όμως αν θές για αγοράκι ή κοριτσάκι, υπάρχουν πολύ όμορφα και για τα σερνικά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Να το πλένεις;;; Φαντάστικα οτι είναι αυτά τα πανάκια ρεψίματος που λένε...

Που θα πάει...θα τα μάθω σε λίγο καιρό!!!

 

einai πολυ πρακτικα..μπορεις να τα παρεις απο την ΙΚΕΑ ..τα εχει πολυ φθηνα, σετ των 10 νομιζω..

εινα μικρα βεβαια, 10χ10 εκατοστα περιπου

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, κορίτσια!!

σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά μέσω ιντερνετ....

έλεγα να πάρω τα μωρομάντηλα http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensitive-Baby-Wipes-Packs/dp/B003P2UU6Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1300091464&sr=8-1 που όμως πριν από κάποιες μέρες είχαν χαμηλότερη τιμή, αν κατάλαβα καλά η τίμη ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, κατάλαβα καλά? να περιμένω να ξαναπέσει? τα μεταφορικά πάνω από 25 λίρες είναι δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο site?

 

http://shop.mango.com/home.faces?state=she_009_IN

 

@sofaki,

από αξεσουάρ beaba λέω να πάρω μόνο αυτό για το ρύζι, γιατί έχει προσφορά μαζί με τον babycook δύο babyportions. Επίσης, έχω ήδη πάρει τα μπολάκια της avent.

 

Γενικά, έλεγα μήπως συμφέρει το allobebe και για άλλα προιόντα, πέραν της beaba.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ Για το ελάχιστο της παραγγελίας 75?, είναι ίδιο με το carrefour. Για το πότε παραδίδουν, ξέρεις; Πχ εγώ θέλω τα ψώνια μου Παρασκευή απόγευμα, αλλά την παραγγελία τη βάζω με την ησυχία μου 1-2 μέρες νωρίτερα.

Επίσης, επειδή προσπάθησα να βάλω παραγγελία ίδια με αυτή που έλαβα σήμερα στο carrefour για να τσεκάρω ύψος διαφοράς (μπορεί με τα μεταφορικά να έρχεται μία η άλλη και αν λαμβάνω τις πολυσυσκευασίες, άρα με συμφέρει), όμως διαπίστωσα πχ στην παρμεζάνα έχει 2-3 μάρκες, δεν έχει επιλογή τριμμένης και επιπλέον έχει να βάλεις τμχ 1 και τιμή κιλού. Βρε αδελφέ, δε θέλω να πάρω ολόκληρο κιλό! Το carrefour σε όλα τα προϊόντα κιλού, βάζει ένα βάρος πχ 100 ή 250γρ και βάζεις τμχ δηλαδή αν βάλεις 2τμχ ισοδυναμεί με 200 ή 500γρ αντίστοιχα.

Την παραγγελία σου την κάνεις όποτε θέλεις και μπορείς να επιλέξεις εσύ τις ώρες. Μπορεί να έχει επιλογή 6 δίωρα (δεν θυμάμαι) αλλά μπορείς να γράψεις στο πεδίο της ώρας, εγώ δλδ πολλές φορές βάζω παράδοση ανάμεσα 13.00-17.00. Ναι, μπορείς να παραγγείλεις Δευτέρα και να επιλέξεις παράδοση Τετάρτη, Παρασκευή, όποια μέρα σε βολεύει.

Όσες φορές έβαλα 1 σε προϊόντα τυροκομικά, μου ήρθε 1 κιλό. Αν βάλεις 0,5, θα σου έρθει μισό κιλό. Αν τους φανείς κάτι περίεργο, θα σε πάρουν τηλ. Επίσης όταν επιλέγεις ημ/νία και ώρα παράδοσης, έχει πεδίο για σημειώσεις, εκεί μπορείς να βάλεις ότι θες το τυρί τριμμένο, το μοσχάρι κομμένο σε τεμάχια των 200 γραμ. κλπ. Εκεί μπορείς να διευκρινίσεις και την ποσότητα των τυροκομικών, ότι πχ θες 300 γραμ, αν θες να είσαι 100% σίγουρη.

 

ευχαριστώ! απο οτι ειδα εχει και να διαλεξεις ωρες παράδοσης...θα ελεγα οτι συμφερει απο αποψη χρονου για τα προιοντα που παιρνεις στανταρ (γιατι για κατι καινουριο ε οσο να ναι θεσ να το δεις απο κοντά), πχ γαλα, φετα, μακαρονια κλπ.

Παρακαλώ! Αν έχεις άλλη απορία από Βερόπουλο, πες! Χρόοονια παραγγέλνω.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

http://shop.mango.com/home.faces?state=she_009_IN

 

@sofaki,

από αξεσουάρ beaba λέω να πάρω μόνο αυτό για το ρύζι, γιατί έχει προσφορά μαζί με τον babycook δύο babyportions. Επίσης, έχω ήδη πάρει τα μπολάκια της avent.

 

Γενικά, έλεγα μήπως συμφέρει το allobebe και για άλλα προιόντα, πέραν της beaba.

 

 

Κοιτα εχει παααααρα πολλες μαρκες και δεν ξερω και τι χρειαζεσαι για να σου προτεινω;).αλλα γενικα δεν ειναι φθηνο σαιτ.δεν νομιζω οτι θα χασεις και καμια προσφορα που δεν θα βρεις αλλου.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κανεις???μια βοηθεια βρε παιδιααααααααααα,θελω παπουτσακι της μικρης!!!!!!

geonutr πρώτα πρέπει να βρείς την μάρκα των παπουτσιών που θέλεις αυτό το διάβασες ??

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1933314&postcount=19

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχει παααααρα πολλες μαρκες και δεν ξερω και τι χρειαζεσαι για να σου προτεινω;).αλλα γενικα δεν ειναι φθηνο σαιτ.δεν νομιζω οτι θα χασεις και καμια προσφορα που δεν θα βρεις αλλου.

 

Και γω αυτό βλέπω :?

Θα συμπληρώσω με υπόλοιπα προιοντα beaba τυπου γωνίες για τραπέζια και προστατευτικά για πρίζες και τέλος!thanxs σοφάκι!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα, κορίτσια!!

σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά μέσω ιντερνετ....

έλεγα να πάρω τα μωρομάντηλα http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensitive-Baby-Wipes-Packs/dp/B003P2UU6Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1300091464&sr=8-1 που όμως πριν από κάποιες μέρες είχαν χαμηλότερη τιμή, αν κατάλαβα καλά η τίμη ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, κατάλαβα καλά? να περιμένω να ξαναπέσει? τα μεταφορικά πάνω από 25 λίρες είναι δωρεάν?

Όντως η τιμή ανεβοκατεβαίνει, όπως άλλωστε συμβαίνει στα περισσότερα είδη του άμαζον.Εγώ πάντως που τα πήρα πριν μια εβδομάδα ηταν περίπου στις στις 7 λίρες.Για να μην πληρώσεις μεταφορικά πρέπει να συμπληρώσεις παραγγελία 25 λιρών.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: είδα αυτά τα γυαλία ηλίου από κάποια κοπέλα που πρότεινε αυτόν τον σέλλερ http://cgi.ebay.co.uk/Tommy-Hilfiger-Sunglasses-TH7289-TO-1-Dark-Havana-Brown-/110600571507?pt=Women_s_Accessories_UK&hash=item19c04eca73.

Η απορία μου είναι πως μπορώ να ελαχιστοποιήσω τον κίνδυνο να μην μου πάνε καθόλου;Εσείς που έχετε ξαναπάρει πως το ρυθμίσατε αυτό;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελία σου την κάνεις όποτε θέλεις και μπορείς να επιλέξεις εσύ τις ώρες. Μπορεί να έχει επιλογή 6 δίωρα (δεν θυμάμαι) αλλά μπορείς να γράψεις στο πεδίο της ώρας, εγώ δλδ πολλές φορές βάζω παράδοση ανάμεσα 13.00-17.00. Ναι, μπορείς να παραγγείλεις Δευτέρα και να επιλέξεις παράδοση Τετάρτη, Παρασκευή, όποια μέρα σε βολεύει.

Όσες φορές έβαλα 1 σε προϊόντα τυροκομικά, μου ήρθε 1 κιλό. Αν βάλεις 0,5, θα σου έρθει μισό κιλό. Αν τους φανείς κάτι περίεργο, θα σε πάρουν τηλ. Επίσης όταν επιλέγεις ημ/νία και ώρα παράδοσης, έχει πεδίο για σημειώσεις, εκεί μπορείς να βάλεις ότι θες το τυρί τριμμένο, το μοσχάρι κομμένο σε τεμάχια των 200 γραμ. κλπ. Εκεί μπορείς να διευκρινίσεις και την ποσότητα των τυροκομικών, ότι πχ θες 300 γραμ, αν θες να είσαι 100% σίγουρη.

 

 

Παρακαλώ! Αν έχεις άλλη απορία από Βερόπουλο, πες! Χρόοονια παραγγέλνω.

 

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστώ. Και αν βάλω δλδ 0,5 θα με χρεώσει τη μισή τιμή από όσο αναγράφεται;

 

Λοιπόν, για πρώτη φορά αφήνω το amazon και πάω littlewoods, θα πάρω από εκεί και τη φωτογραφική του μικρού και τον αρτοπαρασκευαστή. Το amazon την έχει αυξήσει πολύ την τιμή της φωτογραφικής και στο littlewoods μαζί με το -10% έρχεται πολύ καλύτερα.

Συγνώμη αγαπημένο μου amazon, αλλά φταις, υποτίθεται ότι έπρεπε να είσαι το πιό φτηνό...

α

edit: Το μόνο που με προβληματίζει είναι το customer service του littlewoods αν κατι στραβώσει...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: είδα αυτά τα γυαλία ηλίου από κάποια κοπέλα που πρότεινε αυτόν τον σέλλερ http://cgi.ebay.co.uk/Tommy-Hilfiger-Sunglasses-TH7289-TO-1-Dark-Havana-Brown-/110600571507?pt=Women_s_Accessories_UK&hash=item19c04eca73.

Η απορία μου είναι πως μπορώ να ελαχιστοποιήσω τον κίνδυνο να μην μου πάνε καθόλου;Εσείς που έχετε ξαναπάρει πως το ρυθμίσατε αυτό;

πάς σε φυσικό μαγαζί και τα δοκιμάζεις ??? :D:D

 

Δεν ξέρω για το Χαλάνδρι, τι να σου πώ. Στην μόνη που καταφέρνω να πάω 3-4 φορές τον χρόνο, ίσως είναι φθηνότερα λίγο, επειδή έρχονται πολλοί παραγωγοί. Η μανούλα σου είναι Πειραιώτισσα ?

.

και εγώ Πειραιώτισα είμαι (μεγάλωσα τέλος πάντων) .........ξενιτεμένη :-(:-(

 

agatha θελω,το ειπα!!!!!!!!!!!!agatha αδερφες μου,agatha!!

:lol::lol:καλά ντε μην βαράς :lol::lol: ακόμα χωρίς καφέ είμαι :-( τι να κάνω με ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι ............:oops::oops:

 

το λεπόν επειδή αν κατάλαβα καλά δεν μπορέσαμε να βρούμε το ακριβές sizing για τα συγκεκριμένα παπούτσια βλέπεις περίπου τι νούμερο παπούτσι θές για 11 εκ. πόδι είσαι στο νούμερο 18 ευρωπαϊκό δηλαδή 2 U.K αν θα τα πάρεις από εκεί που έβαλε η irida το λίνκ κάνε ένα κόπο και γράψε της ένα μαιλ ρωτώντας πόσα εκ είναι εσωτερικά το παπούτσι (κατά τις οδηγίες που έβαλα θα πρέπει να είναι από 0,5 εώς 1,25 εκ παραπάνω) αν είναι πωλητής του ebay το ίδιο :-D:grin: έτσι είσαι απολύτως σίγουρη ότι σας κάνουν

 

(αν και εγώ εδώ που τα λέμε για παιδάκι που δεν περπατάει ακόμα δεν περπατάει έτσι ?? δεν θα αγόραζα ένα τόσο ακριβό παπούτσι δεν υπάρχει λόγος εφόσον δεν το χρειάζεται υπάρχουν εξίσου όμορφα σε χαμηλότερη τιμή) :-D:grin:

 

καλημέρα είπα δεν είπα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειμαι πολυ καινουρια στις ιντερνετικες αγορες και θαθελα τα φωτα σας:oops:

Θελω να παρω απο το amazon κατι ειδη ζαχαροπλαστικης και υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα στις τιμες του αμερικανικου απο το αγγλικο και σκεφτομαι να παραγγειλω απο το αμερικανικο. Πως θα δω αν θα μου τα στειλουν Ελλαδα??

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειμαι πολυ καινουρια στις ιντερνετικες αγορες και θαθελα τα φωτα σας:oops:

Θελω να παρω απο το amazon κατι ειδη ζαχαροπλαστικης και υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα στις τιμες του αμερικανικου απο το αγγλικο και σκεφτομαι να παραγγειλω απο το αμερικανικο. Πως θα δω αν θα μου τα στειλουν Ελλαδα??

καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας

πριν αρχίσεις τις αγορές σου διάβασε πρώτα εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943 τουλάχιστον το πρώτο ποστ

 

αφού σιγουρευτείς ότι ο πωλητής είναι το αμαζον (τσεκάροντας το κουτάκι αριστερά στην οθόνη σου σαν seller έχει και οδηγίες για το άμαζον το ποστ που σου παρέθεσα ποιό κάτω ) θα τα βάλεις όλα στο καλάθι σου και κάνοντας check out θα δείς αν τα στέλνει Ελλάδα το ίδιο θα κάνεις και αν ο πωλητής δεν είναι το αμαζον εκεί θα δεις και τα μεταφορικά που θα σε χρεώσει.

 

Στην λίστα με τα eshop ή πωλητές στο ebay που θα βρείς και στην υπογραφή μου έχει και καταστήματα που πουλάνε τέτοια είδη για να συγκρίνεις τιμές και από Αγγλία πάντως θέλει μεγάλη προσοχή οι Αγορές από Αμερική λόγω του τελωνείου γιατί μπορεί να πας να γλυτώσεις κάποια χρήματα και να την πατήσεις στο τέλος :wink:

Link to comment
Share on other sites

agatha θελω,το ειπα!!!!!!!!!!!!agatha αδερφες μου,agatha!!

 

Καλημερα κοριτσακι με το ωραιο καροτσι! :D

Λοιπον, δεν ξερω αν θα σε βοηθησει σε κατι αυτο που θα σου γραψω.

Τα agatha εχουν μεσα στη σολα σχεδιασμενο ενα ποδαρακι με δαχτυλα. Εκει μετρας και βλεπεις αν ταιριαζει με το μηκος του πελματος του παιδιου σου.

Εγω εχω ενα ζευγαρι 22 νουμερο που το μηκος απο την ακρη του μεγαλου δαχτυλου μεχρι τη φτερνα πρεπει να ειναι μεχρι 12,7 εκατοστα.

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

...(αν και εγώ εδώ που τα λέμε για παιδάκι που δεν περπατάει ακόμα δεν περπατάει έτσι ?? δεν θα αγόραζα ένα τόσο ακριβό παπούτσι δεν υπάρχει λόγος εφόσον δεν το χρειάζεται υπάρχουν εξίσου όμορφα σε χαμηλότερη τιμή) :-D:grin:

 

Geonutr θα συμφωνησω με την Age, (εκτος να θες να σου φυγει ο καημος. :D )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν και μεσημέριασε!

Αν είναι τα πρώτα σας παπουτσάκια καλύτερα να τα δοκιμάσεις πριν τα πάρεις...δεν έχει σημασία μόνο το νούμερο αλλά το όλο πόδι πως είναι και κάποιος ειδικός σε κατάστημα θα σε κατατοπίσει καλύτερα!Εξάλου πρέπει να περπατάει σταθερά στα πρώτα του βήματα με ελαφριά παπούτσια και ο καλύτερος τρόπος για να το δεις είναι να το βάλει το παιδί...τουλάχιστον εγώ τα πρώτα της παπούτσια τα πήρα από το μούγερ και όταν ήταν 1 1/2 άρχισα τις αγορές από έξω και αυτά όχι πάντα....δηλαδή τα αθλητικά geox που της πήρα πάλι τα δοκίμασα και τα αγόρασα εδώ...γνώμη μου έτσι;

Ελπίζω να βοήθησα...!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...