Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Με ενδιαφέρει πολύ το γεγονός ότι σου βάζουν πολυσυσκευασίες και επιπλέον ότι αν δεν υπάρχει προϊόν διαθέσιμο σε καλούν. Στο κάτω - κάτω θα ζητήσεις άλλη μάρκα, στο carrefour ποτέ δε με έχουν ρωτήσει και έχω ξεμείνει...

Δοκίμασα όμως να βάλω κάποια πράγματα στο καλάθι και είναι πιο ακριβός. Και μπορεί η κάρτα να μη σου αρέσει, αφαιρεί όμως 5% από την παραγγελία. Στα 100 ευρώ βγάζεις τα μεταφορικά. Αν βέβαια ο Βερόπουλος δε χρεώνει μεταφορικά, αλλάζει το πράγμα. Χρεώνει; Αν ναι, πόσο;

Σου δίνεται η δυνατότητα να ζητήσεις συγκεκριμένη ώρα παράδοσης, πχ να ορίσεις ένα δίωρο;

 

και επισης το σαιτ του βεροπουλου δεν εχει τις προσφορες. πχ εχει τα 3 μωρομαντηλα babycare 10+ευρω ενω κανουν -5 ευρω γυρω στα 5.6. Το ιδιο και για τα babylino δεν εχει επιλογη 1+1 δωρο. Δεν μπορεις βαλεις τις προσφορες στο καλαθι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mα ουτε και αυτο στελνει! Μαλιστα το συγκεκριμενο ειναι η πρωτη μου επιλογη!

Συγνωμη...το εχω στο καλαθι μου πολυ καιρο,το ειχα δοκιμασει και τοτε το εστελνε...κριμα!

Αν σε ενδιαφερει,αυτος το στελνει με 20 λιρες μεταφορικα.....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Obaby-Atlas-Pushchair-Navy-Circles-Baby-Stroller-Rain-/380296776801?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item588b744c61

Hi, it is £20 for delivery to either Sweden or Greece.

Thanks DAvid

 

- golfgear4less

τελικα και γω απ αυτον θα το παρω....μαλλον

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

maanton όχι δεν χρεώνουν μεταφορικά, για να σου στείλουν πράγματα όμως πρέπει η παραγγελία να είναι πάνω από 75 ευρώ ή να έχεις 15 διαφορετικά προϊόντα αν δεν απατώμαι. Λογικά πληροίς τις προϋποθέσεις, έχουν πολύ χαμηλά standards.

camouflage όντως δεν ενημερώνουν το σύστημα για τις εκάστοτε προσφορές. Δεν μπορείς να τις βάλεις στο καλάθι, αλλά θα το θεωρήσουν δεδομένο. Δλδ αν στην προκειμένη έχεις παραγγείλει 2 babylino, τότε σου στέλνουν άλλα 2 δώρο, κι ας μην είσαι ενήμερη ότι υπάρχει τέτοια προσφορά. Στην κεντρική τους σελίδα έχουν το φυλλάδιο των προσφορών τους, αλλά εγώ σπάνια του ρίχνω καμιά ματιά. Συνήθως μπαίνω, παραγγέλνω, τελείωσα.

Ψηφίζω βερόπουλο με τρέλλα, η τηλεφωνική τους εξυπηρέτηση είναι τέλεια! Τι να σας λέω τώρα. Επειδή είμαι άσχετη και όταν ξεκίνησα να παραγγέλνω, καλά-καλά ούτε να μαγειρεύω δεν ήξερα, τους ρωτούσα πράγματα για μαγειρική και γενικά νοικοκυριό και μου απαντούσαν. Ή τους ρωτάω τι χόρτα να πάρω, ποια φρούτα είναι της εποχής (εντελώς άσχετη μιλάμε)

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

@ Για το ελάχιστο της παραγγελίας 75?, είναι ίδιο με το carrefour. Για το πότε παραδίδουν, ξέρεις; Πχ εγώ θέλω τα ψώνια μου Παρασκευή απόγευμα, αλλά την παραγγελία τη βάζω με την ησυχία μου 1-2 μέρες νωρίτερα.

Επίσης, επειδή προσπάθησα να βάλω παραγγελία ίδια με αυτή που έλαβα σήμερα στο carrefour για να τσεκάρω ύψος διαφοράς (μπορεί με τα μεταφορικά να έρχεται μία η άλλη και αν λαμβάνω τις πολυσυσκευασίες, άρα με συμφέρει), όμως διαπίστωσα πχ στην παρμεζάνα έχει 2-3 μάρκες, δεν έχει επιλογή τριμμένης και επιπλέον έχει να βάλεις τμχ 1 και τιμή κιλού. Βρε αδελφέ, δε θέλω να πάρω ολόκληρο κιλό! Το carrefour σε όλα τα προϊόντα κιλού, βάζει ένα βάρος πχ 100 ή 250γρ και βάζεις τμχ δηλαδή αν βάλεις 2τμχ ισοδυναμεί με 200 ή 500γρ αντίστοιχα.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

camouflage όντως δεν ενημερώνουν το σύστημα για τις εκάστοτε προσφορές. Δεν μπορείς να τις βάλεις στο καλάθι, αλλά θα το θεωρήσουν δεδομένο. Δλδ αν στην προκειμένη έχεις παραγγείλει 2 babylino, τότε σου στέλνουν άλλα 2 δώρο, κι ας μην είσαι ενήμερη ότι υπάρχει τέτοια προσφορά. Στην κεντρική τους σελίδα έχουν το φυλλάδιο των προσφορών τους, αλλά εγώ σπάνια του ρίχνω καμιά ματιά. Συνήθως μπαίνω, παραγγέλνω, τελείωσα.

ευχαριστώ! απο οτι ειδα εχει και να διαλεξεις ωρες παράδοσης...θα ελεγα οτι συμφερει απο αποψη χρονου για τα προιοντα που παιρνεις στανταρ (γιατι για κατι καινουριο ε οσο να ναι θεσ να το δεις απο κοντά), πχ γαλα, φετα, μακαρονια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

 

να πω κατι, αφου λεει εχει 1 left in stock! τρελοι ειναι; καλυτερο το ανοιχτοχρωμο παντως!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ειλικρινα;

Το μπεζ μ'αρεσει ακομα πιο πολυ!!! :D

 

Κοριτσακι.....

και μενα μου αρέσει περισσοτερο το λάθος που σου εστειλαν , το μαυρο θα μαζευει ολη την ακτινοβολια και θα σκαει το μπεμπέ σου

 

συμφωνώ!!είναι πολύ πιο ωραίο!!!λαχανί με μαύρο δεν μου πολυαρέσει...:D δεν σου αρέσει καθόλου???

 

Και σε μενα αρεσει αυτο που σου στειλαν.....τελειο το χρωμα!!!

 

Πολυ ομορφο το δευτερο καροτσι σας! Καλοταξιδο!

 

Και εμενα το μπεζ μου αρέσει!!!!

 

πάντως εμένα μου αρέσει καλύτερα το μπεζ...

 

τωρα που το ανοιξα με αρεσει...:)

 

Ε, μετά από τόσα θετικά ριβιούς, πες αν θές ότι δεν σ' αρέσει εδικά αφού

 

τωρα μαλιστα...μου ειπαν να το κρατησω κ μου επεστρεψαν κ 12 λιρες!!!!μπραβο τους!!!

 

Άτσα, σούπερ το αμαζον !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι, αφου λεει εχει 1 left in stock! τρελοι ειναι; καλυτερο το ανοιχτοχρωμο παντως!

δεν ειναι πωλητης το αμαζον ομως!!μπαι δε γουει,μ αρεσει το μπιζακι,χεχε..τζαμπα γκρινιαζα!!!!!!!!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα. Καταρχάς ανακεφαλαιώνω ότι έχει ελάχιστη παραγγελία 15? και δε χρεώνει μεταφορικά.

Την παραγγελία μου την έφερε ένα ευγενέστατο Ελληνόπουλο, στην ώρα του. Λοιπόν, δεν είχε σακούλες σακουλάκια, τα έφερε στο καφάσι και ήταν τα μισά προϊόντα σε διχτάκι και τα άλλα μισά σε αυτό το πιατάκι με τη μεμβράνη από πάνω. Για να πάρετε μια ιδέα από το τί έλαβα, αφήνω και τις τιμές για να έχετε άποψη:

 

1κ ΑΓΓΟΥΡΑΚΙΑ 1.85EUR >> είναι τρυφερά αν και δε τα έχω δοκιμάσει, γράφει από Κρήτη

1κ ΚΑΡΟΤΑ 0.82EUR >> αποδεκτή ποιότητα και γεύση

1κ ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ 1.54EUR >> τρυφερά και νοστιμότατα

1κ ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ 0.76EUR >> φαινονται οκ, δεν τα έχω δοκιμάσει

1 ΜΑΪΝΤΑΝΟΣ 0.28EUR >> όχι ιδιαίτερα φρέσκος κάπως "τραγανός"

1κ ΤΟΜΑΤΕΣ 1.40EUR >> φαινονται οκ, δεν τα έχω δοκιμάσει, γράφει από Κρήτη

8κ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΥΠΡΙΑΚΕΣ 9.44EUR >> πολύ καλές

1κ ΛΕΜΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ 0.72EUR >> δεν είμαι πολύ σίγουρη αν είναι κερωμένα, είναι αρκετά ζουμερά αλλά το ένα ήταν σάπιο

1κ ΜΠΑΝΑΝΕΣ CHIQUITA () = 1.60EUR >> φαινονται οκ, δεν τις έχω δοκιμάσει

500gr ΦΡΑΟΥΛΕΣ 2.10EUR >> κατακόκκινες και πεντανόστιμες, χωρίς να υπάρχουν λιωμένες όπως συνήθως συμβαίνει στα πακετάκια

1κ ΜΗΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΙΤΑΛΙΑΣ 1.45EUR >> φαινονται οκ, δεν τα έχω δοκιμάσει

 

Η άποψή μου είναι ότι δεν είναι δυνατό να αντικαταστήσεις το διάλεγμα που κάνεις με τα χεράκια σου, αλλά όταν φοβάσαι μη ξεμείνεις ή να μη τρέχεις αγχωμένη να προλάβεις όταν δεν έχεις χρόνο, είναι μια καλή λύση να στα φέρουν στην πόρτα σου. Θα ξαναπαραγγείλω όταν δε με παίρνει ο χρόνος να πάω η ίδια να ψωνίσω στο μανάβη.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα. Καταρχάς ανακεφαλαιώνω ότι έχει ελάχιστη παραγγελία 15? και δε χρεώνει μεταφορικά.

......................

Η άποψή μου είναι ότι δεν είναι δυνατό να αντικαταστήσεις το διάλεγμα που κάνεις με τα χεράκια σου, αλλά όταν φοβάσαι μη ξεμείνεις ή να μη τρέχεις αγχωμένη να προλάβεις όταν δεν έχεις χρόνο, είναι μια καλή λύση να στα φέρουν στην πόρτα σου. Θα ξαναπαραγγείλω όταν δε με παίρνει ο χρόνος να πάω η ίδια να ψωνίσω στο μανάβη.

 

Πάντως οι τιμές παίζουν σε τιμές λαικής και κάτι πιο κάτω, μόνο οι πατάτες μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένες. Είναι όπως λες, μια κάποια λύση.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι τιμές παίζουν σε τιμές λαικής και κάτι πιο κάτω, μόνο οι πατάτες μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένες. Είναι όπως λες, μια κάποια λύση.

ναι............ ποιας λαϊκής όμως του Πειραιά ή του Χαλανδρίου :lol::lol: γιατί εδώ είναι λίγο ........πιασοκ@λ@ να το πω ......θα το πω ....αφού άπειρες φορές λέω θα να ζητάω από την μητέρα μου στον Πειραιά να ψωνίζει και για μένα 8-):cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηρθε η ωρα να αγορασουμε για οολοοους birkenstock. απο που ομως??( οχι απο φαρμακειο στην ελλαδα βεβαια:lol::lol:)

ποιος εχει αγορασει?

 

εγώ παρήγγειλα από amazon. Απλά πρόσεξε τα νούμερα γιατί έχουν μεγάλη φόρμα.

 

Ερώτηση σχετικά με parapharmacie.gr ...... Παρήγγειλα χθες το βράδυ και δεν έχω λάβει κανένα email. Στέλνουν confirmation e-mail ότι έχουν λάβει την παραγγελία μου?

 

Αν θυμάμαι καλά όχι. Εμένα μου ήρθαν πάντως την επόμενη μέρα με acs, πολλά δειγματάκια και μία κάρτα συγκέντρωσης πόντων.

 

 

πανάκια πολλαπλών χρήσεων!!!απαραίτητο αξεσουάρ κυρίως για τάισμα, ρέψιμο κλπ.

 

Καλησπέρα!!!!!

 

Λοιπόν εκτός από http://www.parapharmacie.gr , παρέλαβα αυτή τη βδομάδα και από mango. Ήρθαν μέσα σε 4 μέρες με speedex. Δωρεάν μεταφορικά πάνω από 75 ευρώ.

 

Επίσης, επειδή επιτέλους λέω να παραγγείλω τον beaba από allobebe, έχουμε κανένα εκπτωτικό κωδικό που να ισχύει?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Καλαμαράκι ΤΗΑΝΧ!!!!

 

Θέλω να παραγγείλω απο Αμερικα δέμα 135 δολλαρίων =93 ευρώ και εχει τρόπο αποστολης με usps priority χωρις traking και παραδωση 14-30 μέρες και 2ο με fedex express με traking number κανονικα και παραδοση σε 5 μερες.....θέλω το 2ο αλλά με πιάνουν τελωνείο?ε???????????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Καλαμαράκι ΤΗΑΝΧ!!!!

 

Θέλω να παραγγείλω απο Αμερικα δέμα 135 δολλαρίων =93 ευρώ και εχει τρόπο αποστολης με usps priority χωρις traking και παραδωση 14-30 μέρες και 2ο με fedex express με traking number κανονικα και παραδοση σε 5 μερες.....θέλω το 2ο αλλά με πιάνουν τελωνείο?ε???????????

 

 

πολυ πιθανο......:?καλυτερα το usps.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...