Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μου επιτρέπεις να συμπληρώσω: πως επίσης δεν κρατάει για πάντα!

 

Ναι μωρέ το ξέρω, ανοίγουν τα φτεράκια τους και πετάνε κάποια στιγμή. Μόνο η αγάπη και η τρυφερότητα μένουν, και γλυκές εικόνες. Αυτό σκέφτηκα και εγώ και είπα αει στο καλό με τις φασαρίες και τα νεύρα. Αφού το παιδί αυτό έχει ανάγκη, ε, δεν μου κοστίζει και κάτι να της το δώσω. Από την άλλη όμως, πρέπει να παραδεχθώ ότι είμαι ανακουφισμένη που ο μικρός έχει δεχθεί το κρεβάτι του και το δωμάτιό του και δεν δημιουργεί θέμα. Εν πάσει τιμή, έτσι όπως είμαστε, με τον μπαμπά στην επαρχία τα τελευταία 3 περίπου χρόνια, δεν θα ήξερα τι να κάνω. Και έρχεται και μια στιγμή που θες να ησυχάσεις για λίγο, είναι ανθρώπινο. Άλλο να είναι και οι 2 γονείς στο σπίτι, άλλο ο ένας, που δουλεύει κιόλας εντελώς ακατάστατα ωράρια. Αχ, άτιμη κρίση, που έκοψε τις μεταθέσεις .............

 

ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΦ ΤΟΠΙΚ, ΣΟΡΥ ΚΥΡΙΕ ΑΝΤΜΙΝ, ΑΝ ΔΩΣΕΤΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ, ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ, ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΥΠΟΠΕΠΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΦΑΛΜΑΤΑ................

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σημερα ειμαι μεσ στα νευρα.

Χτες το πρωι ερχεται μια παραγγελια απο Αμαζον που δεν ηταν καν δικια μου. Εξυπηρετηση εκανα. Χαλασε το κουδουνι μου και τους πηρα ειδηση την ωρα που εφευγαν. Πηρα τηλεφωνο στα Πορτα-πορτα να τους παρουν στο κινητο για να επιστρεψουν αλλα ειχαν λεει απομακρυνθει.

Τους λεω λοιπον πριν ξαναερθουν να με παρουν ενα τηλεφωνο για να εχω το νου μου μιας και εχει χαλασει το κουδουνι.

Αποτελεσμα;

Ερχονται σημερα το απογευμα και μου ζητανε 5 ευρω γιατι εκαναν λεει τριτη επιδοση!!! :evil:

Τους ξεχ@@@α κανονικα αλλα χωρις αποτελεσμα. Δεν ιδρωσε το αυτι τους!

Ελατε τωρα στη θεση μου. Τι να κανω; Να μην το παραλαβω; Δεν ηταν και δικο μου!

Τα εδωσα και βεβαια δεν μπορω να πω και τιποτα στην κοπελα που ζητησε την παραγγελια. :?

Επισης πηρα τηλεφωνο το πρωι στο τελωνειο για να ρωτησω μεχρι ποσο ειναι αφορολογητα τα ρουχα απο ΑΜερικη και ξερετε τι μου ειπαν;

22 ευρω (αξια και μεταφορικα!!! :evil: )

Εβαλα το ποσο αυτο στο google και διαπιστωσα και απο αλλα site οτι ετσι ειναι! Αλιμονο αν πεσουμε στα χερια τους! :(

 

AggelosMarios με πηρε τηλ. ο αντρας μου και μου ειπε οτι εφτασαν τα δυο πρωτα πακετακια απο το shutterfly. :D

Ανυπομονω να τα δω.

Link to comment
Share on other sites

To shopping νομίζω πως για όλες μας αποτελεί shopping therapy, άρα μην μου στενοχωριέσαι chatzico. Εντός θέματος είσαι και πάλι!

 

Άσχετο: Δεν ξέρω πως τα κατάφερα αλλά στην παραγγελία που μου ήρθε σημερα από το Αmazon έχω καταχωρήσει ως billing adress άλλη δ/νση από αυτή που μένω και που μου ήρθε το δέμα. Λέτε να έχω κανά πρόβλημα; Η πληρωμή έγινε κανονικά απ΄ότι είδα στον λογαριασμό μου. Κι αν δεν κάνω λάθος έχω και σχετική αναφορά και από το amazon για την πληρωμή...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοειτε οτι τα πηρα αλλα

 

θα συμφωνησω με το λαστιχακι με την γατουλα , για παιδακια με κουτεπιε δεν λεει..... εγω πηρα το 8αρι δηλαδη το 25αρι αλλα μας βγηκε πολυυυυ μεγάλο και μαλλον ειναι το 26αρι για τα μοδερ νουμερα...

Και σκεφτομαι σοβαρα να παρω ενα ακομη σε 7αρι

αχ τι μου λέτε για το κουντεπιέ?εμείς έχουμε χοντρό και της πήρα το 7...

και δεν μου έχουν έρθει ακόμα...είναι μέρες τώρα...και τα θέλω για το πάσχα.

καλαμαράκι μήπως να τα κάνουμε αλλαγή μεταξύ μας αν έρθουν???:D:D

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το εκανες αυτο; :shock:

με το ιδιο κωδικο και το ιδιο Nickname μπαινεις σε ολα τα ebay σε ολες τις χωρες!

 

Καλέ αυτό έκανα!Απλά επειδή δεν ξέρω γρι ιταλικά, ξαναμπήκα εννοείται με τους ίδιους κωδικούς στο αγγλικό -αφού είχα προσθέσει το τζινάκι στο wish list- για να μην κάνω καμία πατάτα!;)

 

Καλησπέρα κόρες. Σε πόσες μέρες παραλάβατε από littlewoods? Έχω κάνει παραγγελία 28 Φλεβάρη και ακόμη να έρθει. Κοντεύει μήνας. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν να περιμένω μέχρι 7 Απρίλη. Στο ταχυδρομείο τσέκαρα, δεν υπάρχει κάτι.

 

Και γω 28/02 την είχα κάνει και παρέλαβα γύρω στις 15/03.

 

410L0TSIoGL._SX100_.jpg41GNJOhm1QL._SY100_.jpg41MjXbfjqOL._SX100_.jpg31EB0iKTAUL._SY100_.jpg419mkawSuuL._SX100_.jpg41Oq8ChgPxL._SY100_.jpg

 

aυτες ειναι οι τελευταιες μου αγορες! Ωραια, ε? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

τέλεια!!!!

 

Σήμερα παρέλαβα και από http://www.esprit.eu. Ήρθαν με πόρτα-πόρτα σε 6 εργάσιμες.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Good luck περιμενω εντυπωσεις απο shutterfly...photobook ειχες παραγγειλει? Με απλο ταχυδρομειο ηρθαν? Με χαρτακι ή κατευθειαν στο σπιτι??? Αρα το γλυτωσαμε το τελωνειο εεε?

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

είναι τελεία!!!!

τελικά εκτός από εξπερ στις αγορές μέσω ίντερνετ , έχεις και πολύ καλό γούστο.

αλήθεια πόσο είναι το παιδάκι σου;;;

ίσως μπορείς να με βοηθήσεις με κάποιες αγορές που θέλω να κάνω, βρε συμπατριώτισσα!!!

σε ποια περιοχή μένεις;;;

συγνώμη αν έγινα αδιάκριτη, αν θέλεις απαντάς.

να είσαι καλά και να ψωνίζεις τέτοια όμορφα πραγματάκια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι τελεία!!!!

τελικά εκτός από εξπερ στις αγορές μέσω ίντερνετ , έχεις και πολύ καλό γούστο.

αλήθεια πόσο είναι το παιδάκι σου;;;

ίσως μπορείς να με βοηθήσεις με κάποιες αγορές που θέλω να κάνω, βρε συμπατριώτισσα!!!

σε ποια περιοχή μένεις;;;

συγνώμη αν έγινα αδιάκριτη, αν θέλεις απαντάς.

να είσαι καλά και να ψωνίζεις τέτοια όμορφα πραγματάκια.....

 

για εσενα ιταν το μυνημα...

Link to comment
Share on other sites

410L0TSIoGL._SX100_.jpg41GNJOhm1QL._SY100_.jpg41MjXbfjqOL._SX100_.jpg31EB0iKTAUL._SY100_.jpg419mkawSuuL._SX100_.jpg41Oq8ChgPxL._SY100_.jpg

 

aυτες ειναι οι τελευταιες μου αγορες! Ωραια, ε? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

το βασικότερο δεν το ρώτησα... από που αγόρασες όλα αυτά τα όμορφα πραγματάκια;;;

πόσο σου στοίχισαν και τα έξοδα;;;

βλέπεις ανήκω στα πατρινόπουλα που δεν γνωρίζουν και πολλά από τις ιντερνετικές αγορές, μέσα από εσάς όμως και την εμπειρία σας θα προσπαθήσω να μάθω.

βλέπεις εδώ που ζούμε...μάλλον μας περνάνε για πλούσιους.

Link to comment
Share on other sites

Χάζευα την τσάντα από το wallis, πολύ όμορφη!

Τα νούμερά του είναι κανονικά, σαν όλα τα αγγλικά νούμερα αλλά το size guide που έχουν είναι λάθος. Εκεί βασίστηκα και μου έπεσαν όλα μεγάλα. Οπότε ό,τι νούμερα βάζεις στο mandco πχ. να αγοράσεις και από εδώ. Εκτός και αν κάτι έχει στενή φόρμα, εκεί δεν ξέρω τι να σου πω.

 

Είναι λίγο ρουλέτα τα νουμεράκια...

Πήρα δύο 12άρια φορεματάκια, στο ένα μπαίνω στο άλλο όχι. Δύο 14άρια παντελόνια, στο ένα μπαίνω στο άλλο όχι...

Σε αντιστοιχία με του Mandco, μπαίνω μια χαρά στα 14άρια παντελόνια. Έχω την αίσθηση πάντως, ότι είναι κάπως μικρά τα νούμερα.

 

το φανταστηκα οτι ειναι αναλογως το κομματι.... τελος παντων εκανα συνδυασμο αυτων που λετε και κατεληξα επειδη ειναι ελαστικο να παρω το 14 (ημουν αναμεσα σε 14-16) επειδη το 16 μου ναι ανετο συνηθως..... ειδομεν! ε θα κανουμε κ λιγο διαιτα λογω καλοκαιριου....

 

Eκπληκτική!!!!

Αχ ζήλεψα τώρα. Ειδικά η κίτρινη είναι όλα τα λεφτά.Ξέρουμε μέχρι πότε θα έχει έκπτωση;

 

οτι ξερεις ξερω!!!!! οντως η κιτρινη ειναι απιθανη αλλα ειπα να παρω τη πιο διακριτικη τελικα να τη παιρνω κ στο γραφειο... ολο μου μπαινουν στο ματι τα εντονα κ μετα μου φαινονται του ματς κ δεν τα κραταω...

παντως 42-43 ευρω δερματινη αποκλειεται να παιρνα εδω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Good luck περιμενω εντυπωσεις απο shutterfly...photobook ειχες παραγγειλει? Με απλο ταχυδρομειο ηρθαν? Με χαρτακι ή κατευθειαν στο σπιτι??? Αρα το γλυτωσαμε το τελωνειο εεε?

 

:(:(:(:(:(:(

:(:(:(:(:(:(

:(:(:(:(:(:(

:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει το κοσμο να βρω μπουρνουζι ή πετσετες για μωρο 9+ ,συνεχεια κατι μικρα βρισκω... ψαχνω στο ebay και γενικα σε αλλα site. Εχει αγορασει κανεις ονλαην?

πριν καιρο βολευτηκα ειχα βρει για μικροτερο μωρο...τωρα δεν βρισκω τπτ!!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε καλε?????:confused::confused::confused:

 

 

Τι να πω τωρα;

Ευχομαι να ετυχε σε μενα μονο! :(

Οι εκτυπωσεις στις απλες φωτογραφιες ειναι κατω του μετριου. Οι εκτυπωσεις που εκανα απο τον εκτυπωτη μου ειναι μαλλον καλυτερες.

Εκει ομως που απογοητευτηκα πληρως ηταν με το photobook!

Ολες οι φωτογραφιες σκοτεινες,αλλοιωμενα χρωματα και γεματες pixels.

Eσεις που εχετε μετρο συγκρισης πειτε μου βρε κοριτσια!

Μια φωτογραφια που την εκτυπωνω σε νορμαλ διασταση και βγαινει μια χαρα,την μεγενθυνω σε τεραστιο βαθμο και συνεχιζω να τη βλεπω στην οθονη του pc τελεια, ειναι δυνατον να τυπωνεται χαλια και μαλιστα σε πολυ πιο μικρη διασταση;

Η μηχανη ειναι canon 12,1 mpixel.

Και εχω παραγγειλει και 2 πιο μικρα που τα περιμενω ακομα. :(

Κλαιω τα λεφτα μου.

Μια φορα ειχα πει οτι θα εκανα photobook (δεν με παιρνει και για δευτερη) και ειναι ανεκδιηγητο! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ αυτό έκανα!Απλά επειδή δεν ξέρω γρι ιταλικά, ξαναμπήκα εννοείται με τους ίδιους κωδικούς στο αγγλικό -αφού είχα προσθέσει το τζινάκι στο wish list- για να μην κάνω καμία πατάτα!;)

 

Δεν επικοινωνω με τον εγκεφαλο μου! :oops:

Δεν το σκεφτηκα.

Αν χρειαστεις ποτε τιποτα απο Ιταλικα με μεγαλη μου χαρα να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...