Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ελλη, Ελευθερια συντοπιτισσα!!:wink:

Ειδα τον πωλητη του winnie...παρμενος ειναι??? Αλλα μτφ εχει για τα buy now και 3 διαφορετικες τιμες μτφ για την ιδια μπλουζα σε δημοπρασια...εγω λεω να χτυπησω την κοκκινη αν δε σε πειραζει...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι Κορνηλια μου...κι εμεις το πηραμε κοκκινο για να ταιριαζει με τα κοκκινα babybanz μας :cool:

και ο γιος ηθελε το κοκκινο αρα η μπουμπου θα φοραει το ιδιο καπελο για πολυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο ;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα παρελαβα απο http://www.ebio.gr/index.php?act=viewCat&catId=1, δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενη, αποδειξη δεν εστειλαν, λαθος πραγματα εφεραν, αλλα δεν τα εστειλαν και δεν μου το ειπαν...πολυ ανοργανωτο γενικα...τωρα προσπαθω να τους τηλ. και δεν απαντα κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Ελλη, Ελευθερια συντοπιτισσα!!:wink:

Ειδα τον πωλητη του winnie...παρμενος ειναι??? Αλλα μτφ εχει για τα buy now και 3 διαφορετικες τιμες μτφ για την ιδια μπλουζα σε δημοπρασια...εγω λεω να χτυπησω την κοκκινη αν δε σε πειραζει...

 

Έλλη, Έλλη, Έλλη!Δεν θα το ξανα ξεχάσω!:P

Βασικά το κάθε χρώμα δεν το έχει σε όλα τα νούμερα από όσο θυμάμαι. Ίσως αυτό να εξηγεί τις διαφορές στα μεταφορικά.

Επίσης έστειλε το πακέτο στο ταχυδρομείο συστημένο και πολύ καλά συσκευασμένο. Στην αρχή ανησύχησα για το Ισραήλ αλλά όλα πήγαν καλά.

Καλέ πάρε όποιο θες, το λάτρεψα λέμε!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια την πολυτιμη σας γνωμη!!!

Ποιο απο τα δυο θα προτιμουσατε......δυστυχως δεν βρισκω κριτικες....

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MKNO9I/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=12MMMM01QY0VYKMF3XRJ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

 

η

 

http://www.amazon.co.uk/ZETA-VOOOM-Lime-Complete-Raincover/dp/B004DA43EC/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1300438953&sr=1-5

 

μ αρεσει το δευτερο ειναι πιο μουρατο αλλα δεν ξερω βλεπω πιο στιβαρο το chicco,μηπως καποια εχει καποιο απο τα δυο να μας πει τη γνωμη της....

 

Φλόρα καλησπέρα,

 

Εχω το 1ο της Chicco και σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!! Ειναι πολύ ελαφρύ και ευχρηστο!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρέπει πάντα να ρωτάμε μεταφορικά απο το e-bay?Ρωτάω γιατί βρήκα κάτι παπουτσάκια και λέει για Ελλάδα 6 λίρες(είναι απο την λίστα σας)Πρέπει να στείλω mail ή μπορώ να τα αγοράσω κατευθείαν?

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήρα το 4άρι στον γιο μου που είναι 18μηνών και του κάνει ίσα ίσα το 2άρι και θα του είναι μια χαρά για το καλοκαίρι. Δηλαδή το 4άρι αυτό είναι σαν ένα νορμάλ 3άρι. Οπότε υπολόγισε 1 νούμερο μεγαλύτερο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πρέπει πάντα να ρωτάμε μεταφορικά απο το e-bay?Ρωτάω γιατί βρήκα κάτι παπουτσάκια και λέει για Ελλάδα 6 λίρες(είναι απο την λίστα σας)Πρέπει να στείλω mail ή μπορώ να τα αγοράσω κατευθείαν?

 

Αν αναφέρει τα μεταφορικά για Ελλάδα μπορείς να το αγοράσεις.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε κοριτσάκι μου δίκιο έχεις ξέρεις όμως ότι το 99,9% της παραγωγής γίνεται στην κίνα και ΣΙΑ λοιπές χώρες, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το αυθεντικό δεν φτιάχνεται και αυτό εκεί ?? από την μία από την άλλη θεωρώ κοροϊδία να αγοράζεις κάτι 3 και να το πουλάς 30 δηλαδή έλεος γιατί μην μου πείς ότι αυτά που πουλάει η εταιρεία που έβαλα το λινκ (για το Ελληνικό site λέω) εισαγάγει τα...αυθεντικά αν υποθέσουμε ότι τα αυθεντικά είναι καλλίτερης ποιότητας.... φυσικά και είναι κινέζο ..................

 

 

καλά εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω το παιδί μου να κοιμηθεί εκεί πάνω είτε είναι καλό ποιοτικώς είτε όχι .......για τον κ@λ@ του το θέλω ε.........να κάθεται εννοώ .........χεεχεχεχεχε

 

Πρόσεξε, υπάρχει διαφορά σε αυτό που λες. Σχεδόν όλα τα επώνυμα αντικείμενα φτιάχνονται στην Κίνα. Όμως, υπάρχει σχετική κρατική συμφωνία, με βάση την οποία οτιδήποτε φτιάχνεται για λογαριασμό επώνυμης εταιρείας, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να διατεθεί στην Κίνα. Ούτε καν στο προσωπικό του εργοστασίου. Να σημειωθεί πως ότι φτιάχνεται στην Κίνα δεν είναι απαραίτητα κακό, εξαρτάται από τις προδιαγραφές που έχει θέσει η εντολοδόχος εταιρεία (πχ η Pillow Pets). Έτσι, ότι κατασκευάζεται εκεί, συσκευάζεται και φεύγει στη "μαμά" εταιρεία χωρίς να διαρρέουν κομμάτα στην τοπική αγορά.

Κατά συνέπεια, ό, τι πωλείται κατευθείαν από την Κίνα είναι 100% απομίμηση. Δεν με πειράζει να πάρω κάτι επώνυμο made in China, αλλά να το πάρω από επώνυμο μεταπωλητή.

Είναι κανόνας, ό, τι πλασάρεται ως επώνυμο από Κίνα, είναι μούφα.

 

Όσο για την Ελληνική εταιρεία, είναι άγνωστο πράγματι αν αφορά το αυθεντικό προϊόν και το πιό πιθανό είναι να το εισάγει 3 ευρώ όπως λες...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οκ...ουτως ή αλλως το 6 θα του επαιρνα...παντα οταν ψωνιζω απο Internet παιρνω μεγαλυτερο νουμερο ωστε σιγουρα καποια στιγμη, σημερα, αυριο, του χρονου, οταν παει φανταρος να του κανουν...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρέπει πάντα να ρωτάμε μεταφορικά απο το e-bay?Ρωτάω γιατί βρήκα κάτι παπουτσάκια και λέει για Ελλάδα 6 λίρες(είναι απο την λίστα σας)Πρέπει να στείλω mail ή μπορώ να τα αγοράσω κατευθείαν?

 

Mail στελνεις οταν ενω λεει europe ή worldwide δεν αναφερει συγκεκριμενα για την Ελλαδα ή οταν λεει οτι στελνει μονο uk κανεις μια ερωτηση μπας και...

αν αναφερει καθαρα τα μτφ για το greece δεν χρειαζεται να επικοινωνησεις μαζι του

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maanton, λυπάμαι που θα συμφωνήσω εντελώς με την AGE, αλλά είναι η πικρή αλήθεια. Γιατί νομίζεις ότι έχει τόσους ασιάτες πωλητές το ebay & το ioffer ?

 

Όλη η παγκόσμια παραγωγή έχει μεταφερθεί στην Κίνα, σχεδόν το 99,9% ..... Ανύπαρκτα μεταφορικά και αποδεκτά μεταφορικά για ΗΠΑ .............

 

Έχω ένα σχετικό μειλ για επώνυμα παπούτσια, θα σκάψω στο μειλ μου να το βρω να το βάλω. Είναι φοβερό, ίσως να μην ξαναθελήσεις να φορέσεις τέτοια.....

 

Κάθε προιόν φτιάχνεται σε συγκεκριμένα εργοστάσια και η original εταιρεία βάζει τις προδιαγραφές. Εγώ, που το αντιγράφω, πάω εκεί και ζητώ το ίδιο με φθηνότερα έξοδα. Γιαυτό έχει γεμίσει μαιμούδες η αγορά. Έχει ακουστεί ότι μερικές φορές οι ίδιες οι εταιρείες ζητούν να φτιαχτούν μαιμούδες, γιατί έχουν αντιληφθεί τον όγκο του παραεμπορίου και των κερδών.

 

Και πήγαινε εσύ, που φοράς μόνο τάδε μάρκα μπουφάν στο φυσικό μαγαζί και σκάστα για να το πάρεις .......... μπορείς να αγοράζεις και monkey .....

 

ΥΓ. Μέχρι και παραεμπόριο φαρμάκων υπάρχει και εκεί το θέμα είναι άκρως σοβαρό όπως αντιλαμβάνεσθε.

 

Ναι, βρε κορίτσι, το ίδιο λέμε... Η μαϊμού δεν είναι απαραίτητα κακή (είχα και φόραγα για χρόνια ένα άψογο μαϊμουδιάρικο rolex). Απλά, λέω ότι επώνυμο με πωλητή Κινέζο σε καμμία περίπτωση δε μπορεί να είναι αυθεντικό. Ότι παράγεται επώνυμο φεύγει κατευθείαν πακέτο έξω.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Maanton πολύ κατατοπιστικά τα όσα μας λες. Τώρα κατάλαβα γιατί ένας πωλητής που ψωνίζω από Ταυλάνδη disney κομμάτια αναφέρει στις ετικέτες του πως διατίθονται αποκλειστικά από αυτόν και στην Ταυλάνδη.

Έλλη κοίτα και αυτό. Είναι πολύ όμορφο επίσης

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110657472097&var=410022018110&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φλόρα καλησπέρα,

 

Εχω το 1ο της Chicco και σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!! Ειναι πολύ ελαφρύ και ευχρηστο!!

 

 

τι αυτοκινητο εχεις?η φιλη μου (θελω να της το κανω δωρο)εχει volkswagen fox.λες να χωραει??? γιατι δεν θελω να της πω οτι θα της αγορασω καροτσι και προβληματιζομαι για το αν θα χωραει στο αυτοκινητο της.αν και πιστευω θα χωραει :?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις:P

 

Ευχαριστώ κορίτσια!!

Αυτό έγραφε απο κάτω:

Postage and packaging

Item location: borough green, Kent, United Kingdom

Postage to: Worldwide Quantity:Change country:

 

 

Postage and packaging To Service Estimated delivery*

£5.49 Greece Standard Int'l Postage

 

ΟΚ είναι?5,5 λίρες δηλ?

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!

Αυτό έγραφε απο κάτω:

Postage and packaging

Item location: borough green, Kent, United Kingdom

Postage to: Worldwide Quantity:Change country:

 

 

Postage and packaging To Service Estimated delivery*

£5.49 Greece Standard Int'l Postage

 

ΟΚ είναι?5,5 λίρες δηλ?

 

Ναι. Θα δεις τα μεταφορικά και πριν πληρώσεις, γράφει αναλυτικά το κόστος του αντικειμένου και τα μεταφορικά.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Female και aggelomarios σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!

Μόλις έκανα 2 αγορές με τη βοήθεια σας!!!

Ελπίζω σιγά-σιγά να το καταλάβω καλύτερα το e-bay:rolleyes::rolleyes:

 

Ο,τιδήποτε θέλεις εδώ είμαστε. Καλές αγορές!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...