Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

δημητρα οταν η δουλεια σου ειναι αυτο το νταραβερι τι να πω?????? μετα απο 10 μερες ακροαση? ε παντως απο αυτος εγω θα το σκεφτω να ξαναπαραγγειλω και σιγουρα ασε πρωτα να παραλαβω!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε τιποτα δε του ειπα αλλα μου ηρθε καπως ....μεταξυ μας πιο πολυ μου φαινεται δικαιολογια...θα δω ποτε θα παραλαβω

 

1583 κομματια εχει αρα μικρος δεν ειναι

 

στο feedback στα αστερακια εχει βαθμολογηση στην καθυστερηση αποστολης μπορεις να το χρησιμοποιησεις. Καμια φορα αμα αργησει κατι και εγω τα παιρνω και λεω θα αφησω ασχημο feedback αλλα οταν παραμβανω και μου αρεσει απο τον ενθουσιασμο μου το ξεχνω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ο κινεζος αργησε , 42 μερες, ειχα ανοιξει υποθεση αλλα ευτυχως εφτασαν και παντα με ενημερωνε! εμ επεσα και εγω πανω στη κινεζικη πρωτοχρονια χαχχα μου φαινεται πιστευτοτατος ο λογος καθυστερησης

 

ενα αρνητικο feedback αφου λαβω θα το εχει, εννοειται

στο μεταξυ ειναι το μοναδικο σε χρηση κομματι που πηρα, τι να πω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο ατιμος εχει ωραια κοματια

 

http://shop.ebay.co.uk/audre2009/m.html?_trksid=p4340.l2562

 

 

1583 αγοροπωλησιες εχει μεχρι τωρα οχι κομματια.

 

Το link το εβαλες για να με κολασεις? εχει ωραια φορεματακια... δεν πρεπει ... δεν πρεπε...ι δεν πρεπει... δεν θα προλαβουμε να βαλει τιποτα με τοσα που παιρνω συνεχεια...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

και ο κινεζος αργησε , 42 μερες, ειχα ανοιξει υποθεση αλλα ευτυχως εφτασαν και παντα με ενημερωνε! εμ επεσα και εγω πανω στη κινεζικη πρωτοχρονια χαχχα μου φαινεται πιστευτοτατος ο λογος καθυστερησης

 

ενα αρνητικο feedback αφου λαβω θα το εχει, εννοειται

στο μεταξυ ειναι το μοναδικο σε χρηση κομματι που πηρα, τι να πω

 

καλα με κινεζους μου εχει τυχει μεσα σε μια εβδομαδα αλλα και αλλες φορες 30 μερες... δεν ξερεις απο που ερχονται... αν ειναι απο τα βαθη της Κινας χιχι...

 

Εχω παρει σε χρηση και ειναι σαν καινουρια. Ειναι τι θα παρεις.Διαλεγω πραγματα που δεν χρησιμοποιουνται πολυ οπως οι πυτζαμες, μακο μπλουζκια ...αλλα φορεματα ειδηκα καλα για παρτυ ειναι ολοκαινουρια

Καλο μεσημερι [παμε για φαγητο..

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

αααααχαχαχχα

το εχω πει σε καποιες και εγω

ετσι και ξαναπαρω φορεμα στο 3-4 θα με δειρετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

εχει 7 για του χρονου

3 της πηρα σε 3 μερες

πρπει να απεχω αλλα δε τα καταφερνω

το γυρισα στα φανελοσορτσακια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αφού τους είπα ότι τους είπα και οτι θέλω και τα λεφτά της παραγγελίας μου πίσω αν δεν την βρουν, οτι θα μιλήσω σε υπεύθυνο και θα ζητήσω πίσω την υπόλοιπη συνδρομη κτλ κτλ δείτε απάντηση...ψαχνουν σχεδον 1 εβδομάδα...και θα συνεχίσουν να ψάχνουν. (την παραγγελία την έχω προωθήσει 2 μνμ παραπάνω...ούτε να πάνε να δούνε δλδ.)

 

Hi,

Yes, please forward the order and we will pass to the warehouse as it should be helpful.

They are still looking and will reply to you when there is an answer to give.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που παρήγγελαν μέσω ukmail πόσα κιλά περίπου κανονικά ή ογκομετρικά ήταν περίπου η κούτα για την οποία το ukmail χρεώνει 37,5 λίρες. Προσπάθησα χρησιμοποιώντας την online βοήθεια του http://www.ukpostbox.com/ να δω πόσο περίπου χρεώνουν και δε μπορώ να πω ότι έβγαλα άκρη. Τους ζήτησα να μου πουν για παράδειγμα πόσα είναι τα μεταφορικά για πάνες και μετά για ένα δέμα 30 κιλών με διαστάσεις περίπου 50 επί 50 επί 80, αλλά τα μεταφορικά μου φάνηκαν εξωπραγματικα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια βρηκα μια εταιρια αντιστοιχη του ΜΥΜ και η συζητηση με τσατ ειναι η ακολουθη αν καποια νδιαφερετε

[12:34:50 PM] do you provide a uk address

[12:35:03 PM] ?what i mean some shops do not ship to greece

[12:35:42 PM] but i can pay with my card and i need an address to send them and then to be send to me

[12:35:53 PM] to you offer this service

[12:35:54 PM] ?

Josie: [12:36:29 PM] Yes, I understand. We do provide UK addresses to forward to. We then barcode the parcel and add a photo or scan to your account so you can see it and then choose to open and scan, forward, archive, recycle or shred the item.

[12:36:37 PM] But we would not be able to accept a sofa here.

kalliopi danou: [12:36:59 PM] no i asked it for other items

[12:37:06 PM] such as clothes and nappies

[12:37:19 PM] can you inform me the cost about that

[12:37:38 PM] because i did not really understand it from the site

Josie: [12:38:36 PM] Yes, this will depend on the plan you choose, the size and weight of the items

[12:38:46 PM] Our prices are outlined here; http://www.ukpostbox.com/personal/pricing.html

kalliopi danou: [12:39:30 PM] i saw that but i do not really understand it

[12:40:35 PM] meaning volumentric weight 30 kilos and real weight 10kilos what is the totall cost in order to be send to greece athens

Josie: [12:41:25 PM] It would depend on the plan you choose. On an ordinary PAYG plan we charge £5.95 to receive the parcel and £1.50 plus the postage.

[12:41:29 PM] How would you send the item?

[12:41:36 PM] DHL or ParcelForce?

kalliopi danou: [12:42:12 PM] parcelfforce which ischeaper

Josie: [12:43:34 PM] Ok, I need dimensions to calculate ParcelForce for you

kalliopi danou: [12:44:01 PM] i do not know the exact dimensions

[12:44:18 PM] that is why i say volumentric 30 kilos

[12:44:36 PM] in order tio see the price for the mazimum

Josie: [12:46:40 PM] I know you don't know the exact but to give you an estimate I need dimensions for the ParcelForce calculater.

kalliopi danou: [12:48:14 PM] so you do not know the cost in order a package to be send to me even if i say the maximum of 30 kilos volumentric

Josie: [12:50:17 PM] I can tell you the cost via DHL. But Parcelforce ask for dimensions to give you an estimate. I can tell you our charges ovbviously but not Parcelforce prices without some estimated dimensions.

kalliopi danou: [12:51:09 PM] ok can you tell me the rest costs

[12:51:59 PM] i have a company with which i work allmost a year but i want to change since they do not a very good communication the company is my uk mail

[12:52:16 PM] so i need to see the total costs in order to cahnge it

Josie: [12:52:26 PM] Yes of course. We have heard of them.

kalliopi danou: [12:52:43 PM] with my uk mail i know that until 30 kilos the cost is 37.5

[12:53:02 PM] and the annual subscription is 50 pounds

Josie: [12:53:21 PM] Ok well to receive a parcel Pay As You Go £5.95 (£7.14)

Lite £4.50 (£5.40)

Standard £3.50 (£4.20)

Premier £2.50 (£3.00)

[12:53:38 PM] those are the costs for each of our plans, in brackets is the price with VAT

[12:53:57 PM] Forwarding is £1.50 + postage

kalliopi danou: [12:54:16 PM] yes i saw it but i do not understand the payg the l s and p what you mean

[12:54:30 PM] the differencies

Josie: [12:55:06 PM] Ok, well PAYG is free sign up, no monthly fee or subscription. You only pay for the actions you use, e.g. each time you receive a parcel.

[12:55:18 PM] The others are paid plans which you can sign up for 3, 6 or 12 months

[12:55:39 PM] You pay a monthly fee and get certain actions inclusive to your plan and some discount on receiving parcels.

kalliopi danou: [12:56:41 PM] so if i receive 3 packages in the first i will pay allmsot 18pounds if i have 3 months subscription 13.5pounds and so on

Josie: [12:57:20 PM] No, you don't subscribe to PAYG

[12:57:27 PM] It is not a monthly subscription

kalliopi danou: [12:58:12 PM] to be accurate if you received them are the above prices and then forward to me 1) 18pounds in order to be send to you

[12:58:29 PM] 2)3 months subscription 13.5 pounds

[12:58:31 PM] and so on

[12:58:40 PM] and then 1.5

[12:58:51 PM] +postage cost to send them to me

[12:58:56 PM] ?

Josie: [12:59:46 PM] The 3 months subscription is not relevant.

[12:59:53 PM] If you are talking about 3 parcels then yes.

[1:00:12 PM] But with LITE, STANDARD and PREMIER you pay a monthly fee + those fees

[1:00:27 PM] With PAYG you only pay those fees, not monthly subscription

kalliopi danou: [1:00:33 PM] ok that is what i understood

Josie: [1:00:46 PM] Ok

kalliopi danou: [1:01:05 PM] so in order to receive sth

[1:01:46 PM] lets say i want to buy a few stuff from mothercare what i have to do in order o have the uk address

[1:01:54 PM] with payg

Josie: [1:04:01 PM] You just need to sign up on our website and send us 2 forms of identification; a personal ID e.g. scan of driving license/passport and an address ID e.g. a utility bill

kalliopi danou: [1:05:06 PM] sth else the postage cost i will know it when you recceive the packages?

[1:05:47 PM] and if i want to buy from 3 shops and the packages do not arrive the same day to you do i have any other cost?

Josie: [1:06:14 PM] No, we can hold the packages until you decide to forward them

kalliopi danou: [1:06:32 PM] ok thank you so much i will contact you really soon

Josie: [1:06:44 PM] Ok no problem.

[1:06:50 PM] Anything else I can help with?

 

 

duration 34:57

Link to comment
Share on other sites

Kelli και γω με τον κύριο/α Josie μίλησα!

εμένα μου έδωσε αυτές τις τιμές σε σχετική μου ερώτηση :

 

.......Vasso: [12:20:51 PM] Supposing that I choose the "pay as you go" programm and the less expensive shipping method, can you help me to calculate the postage fees for a 30kg parcel?

Josie: [12:22:27 PM] Yes

[12:22:37 PM] So 30kg would have to be sent by courier, not royal mail

[12:22:53 PM] You can choose from DHL or ParcelForce but I can calculate both to see which would be cheapest

[12:23:06 PM] Can you tell me some approximate dimensions

Vasso: [12:27:30 PM] Well, I am not sure. maybe 50'' 50'' 80?

Josie: [12:28:26 PM] Ok, it would need to be in cm

[12:28:42 PM] We need the dimensions to calculate the volumetric weight which is what courier charge by

Vasso: [12:40:30 PM] 50cm,50cm & 80cm.

Josie: [12:45:19 PM] Ok, that would make a volumetric weight of 40kg

[12:45:30 PM] So with DHL that would be £174.45

[12:46:00 PM] with PF it would be £113.16

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Kelli και γω με τον κύριο/α Josie μίλησα!

εμένα μου έδωσε αυτές τις τιμές σε σχετική μου ερώτηση :

 

.......Vasso: [12:20:51 PM] Supposing that I choose the "pay as you go" programm and the less expensive shipping method, can you help me to calculate the postage fees for a 30kg parcel?

Josie: [12:22:27 PM] Yes

[12:22:37 PM] So 30kg would have to be sent by courier, not royal mail

[12:22:53 PM] You can choose from DHL or ParcelForce but I can calculate both to see which would be cheapest

[12:23:06 PM] Can you tell me some approximate dimensions

Vasso: [12:27:30 PM] Well, I am not sure. maybe 50'' 50'' 80?

Josie: [12:28:26 PM] Ok, it would need to be in cm

[12:28:42 PM] We need the dimensions to calculate the volumetric weight which is what courier charge by

Vasso: [12:40:30 PM] 50cm,50cm & 80cm.

Josie: [12:45:19 PM] Ok, that would make a volumetric weight of 40kg

[12:45:30 PM] So with DHL that would be £174.45

[12:46:00 PM] with PF it would be £113.16

 

OMG!!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι απο οτι καταλαβα συμφερει για μικρες αγορες πχ ακατανομαστος. επισης επειδη θελω να αγορασω εναν καναπε απο αμαζον ο πωλητης μου ειπε να επικοινωνησω με τντ 'η nightfreight ωστε αυτοι να παραλαβουν για μενα και να το στειλουν θα επικοινωνησω μαζι τους να δω τι παιζει και με αυτους

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε κοριτσια! ωρες καθομουν και διαβαζα τα μνμ σας για τις online αγορες και ζαλιστικα!!!οι περισσοτερες ειστε exper αλλα εγω κ@λ@νω να το κανω. βλεπω ομως οτι απο π.χ. πανες ειναι στην ξεφτ!!λ@ πολυ χαμηλοτερες οι τιμες,τα καροτσια...?μακραν φθηνοτερα.πουφ! πελαγωσα με τοσες πληροφοριες αν καμια σας βαλει παραγγελια πανες να εβαζε και για μενα και να πληρωνα το αντιτιμο συν τα εξοδα?τι λετε? (ευχαριστω πολυ εκ των προτερων οποια δεχτει)

θα προσπαθησω να μορφωθω περισσοτερο μπας κ μπω και εγω στο παιχνιδι.ως τοτε σας παρακολουθω μανιωδως...!!!!

Link to comment
Share on other sites

αααααχαχαχχα

το εχω πει σε καποιες και εγω

ετσι και ξαναπαρω φορεμα στο 3-4 θα με δειρετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

εχει 7 για του χρονου

3 της πηρα σε 3 μερες

πρπει να απεχω αλλα δε τα καταφερνω

το γυρισα στα φανελοσορτσακια

 

Και εγω το γυρισα στα σορτσακια και κερδισα αυτο

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300530638788&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Ευκαιρία ηταν τι να κάνω? Να μην το χτυπήσω? Τσαμπα και καινουριο...:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

...μου τελειωσαν οι πανες που ειχαν ερθει απο αμαζον και πηρα απο το καρφουρ που ειχε προσφορα -30% και παλι η τιμη τους ηταν υπερδιπλασια σε σχεση με το αμαζον. Ενιωσα πολυ μ@λ@κ@ς!!!

 

Σχετικα με τις πανες, παρακολουθω τις συζητησεις σας και με αφορμη αυτο που εγραψε η Ραννια, αραγε ειναι ακριβως ετσι;

Θελω να πω οτι οι 136 πανες στο Αμαζον κανουν περιπου 26,5 ευρω (22,5 λιρες).

Το μεγαλο πακετο που πηρα σημερα απο το καρφουρ εχει καμια 50ρια νομιζω(;; ) στα 11,5 ευρω με την εκπτωση και με 3 ευρω κουπονι πηγε 8,5 ευρω το πακετο. Πηρα 3 πακετα που σημαινει 26 ευρω περιπου οι 150 πανες.

Συμφερει πολυ να παιρνεις πραγματα απο καποια αλλα site αλλα αν παρακολουθεις τις προσφορες και εχεις και κουπονια, δεν νομιζω οτι κανεις αποσβεση αγοραζοντας πανες, και πληρωνοντας τα μαλλιοκεφαλα σου, που ζητανε απο το ukmail. Ή κανω λαθος; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι απο οτι καταλαβα συμφερει για μικρες αγορες πχ ακατανομαστος. επισης επειδη θελω να αγορασω εναν καναπε απο αμαζον ο πωλητης μου ειπε να επικοινωνησω με τντ 'η nightfreight ωστε αυτοι να παραλαβουν για μενα και να το στειλουν θα επικοινωνησω μαζι τους να δω τι παιζει και με αυτους

 

συγγνώμη αλλά τι μεταφορικά ζητάνε για να φέρουν τον καναπέ?

συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις πανες, παρακολουθω τις συζητησεις σας και με αφορμη αυτο που εγραψε η Ραννια, αραγε ειναι ακριβως ετσι;

Θελω να πω οτι οι 136 πανες στο Αμαζον κανουν περιπου 26,5 ευρω (22,5 λιρες).

Το μεγαλο πακετο που πηρα σημερα απο το καρφουρ εχει καμια 50ρια νομιζω(;; ) στα 11,5 ευρω με την εκπτωση και με 3 ευρω κουπονι πηγε 8,5 ευρω το πακετο. Πηρα 3 πακετα που σημαινει 26 ευρω περιπου οι 150 πανες.

Συμφερει πολυ να παιρνεις πραγματα απο καποια αλλα site αλλα αν παρακολουθεις τις προσφορες και εχεις και κουπονια, δεν νομιζω οτι κανεις αποσβεση αγοραζοντας πανες, και πληρωνοντας τα μαλλιοκεφαλα σου, που ζητανε απο το ukmail. Ή κανω λαθος; :confused:

 

εχω ξαναγραψει και παλαιοτερα οτι το να παρεις ΜΟΝΟ πανες μεσω MyUKmail δεν ειναι συμφερον.

 

Τωρα, σχετικα με τις προσφορες και τα κουπονια που λες (κουπονια εγω δεν εχω βρει ποτε ουτε μου εχουν στειλει)....ειναι αλλο θεμα!Προσφορες παιζουν και στα αγγλικα sites....

 

Το θεμα ειναι οτι αντικειμενικα οι πανες στην Αγγλια εχουν κατω απο τη μιση τιμη απο οτι εχουν στην Ελλαδα...εκει ειναι το θεμα και κατ' επεκταση η κοροιδια τους....Αυτο που μου τη δινει ειναι οτι για το ιδιο πραγμα ο Αγγλος θα πληρωσει κατω απο τη μιση τιμη απο οτι θα πληρωσω εγω...

 

 

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά τι μεταφορικά ζητάνε για να φέρουν τον καναπέ?

συμφέρει?

δερματινο καναπε κατω απο 800 ευρω δεν βρηκα ελλαδα που να μας αρεσει αγγλια βρηκαμε με 169 λιρες τωρα ψαχνω πως να τον φερω πριν απο 1 μηνα εφερα το κρεβατακι - κουνια του ανηψιου μου 110 λιρες απο αμαζον με δωρεαν μεταφορικα ο ακατανομαστος το ειχε σε ανοικτο μπεζ που δεν μασ αρεσει 300 κατι

Link to comment
Share on other sites

δερματινο καναπε κατω απο 800 ευρω δεν βρηκα ελλαδα που να μας αρεσει αγγλια βρηκαμε με 169 λιρες τωρα ψαχνω πως να τον φερω πριν απο 1 μηνα εφερα το κρεβατακι - κουνια του ανηψιου μου 110 λιρες απο αμαζον με δωρεαν μεταφορικα ο ακατανομαστος το ειχε σε ανοικτο μπεζ που δεν μασ αρεσει 300 κατι

 

αν μάθεις τα μεταφορικά πες μου...

ψάχνω για διπλό κρεβάτι και αναρωτιέμαι αν αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή οι διαφορές τιμής που αναφέρει η KELLI79 είναι τεράστιες και επειδή έχω ήδη πάθει ένα σωρό εγκεφαλικά με τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ διαφορές τιμών σε σχέση με την Ελλάδα, βάλτε και κανένα λινκ από που αγοράσατε και τι, μπας και σωθεί κανένας ταλαίπωρος καταναλωτής.

 

ΥΓ. Ούτε το ΙΚΕΑ δεν έχει τέτοια τιμή δερμάτινο καναπέ ...............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...