Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

το καροτσι το στελνει,τα καθισματα οχι.καποτε εστελνε μονο τα καθισματα 0-9 kg αλλα το σταματησε και αυτο.

 

σε ευχαριστώ σοφάκι.

παρόλα αυτά ακόμα κλαίω...............

πόσο το ήθελα και σε τόσο καλή τιμή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είδα ότι κάποια κορίτσια παρέλαβαν τα παιδικά γυαλιά...εγώ ακόμα, και τα παρήγγειλα 17/02.

irida ήθελα να σε ρωτήσω αφού είμαστε στα ίδια μέρη...έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με το ταχυδρομείο?γιατί πολλές φορές αργούν να μου αφήσουν χαρτάκι ή κάπου χάνεται στη πορεία. μην τα χάσω...μόνο με courier βγάζω άκρη πια...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

είδα ότι κάποια κορίτσια παρέλαβαν τα παιδικά γυαλιά...εγώ ακόμα, και τα παρήγγειλα 17/02.

irida ήθελα να σε ρωτήσω αφού είμαστε στα ίδια μέρη...έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με το ταχυδρομείο?γιατί πολλές φορές αργούν να μου αφήσουν χαρτάκι ή κάπου χάνεται στη πορεία. μην τα χάσω...μόνο με courier βγάζω άκρη πια...

 

Καλησπερα! Εμενα απο τον αγοραστη littlesunflowers ηρθαν σε 5 μερες και τα εφερε ο ταχυδρομος σπιτι γιατι ηταν πολυ μικρο πακετο γι'αυτο εχε το νου σου μη στα τζουρνεψουν!!! Εμενα ευτυχως μου τα ανεβασε πανω ο διαχειριστης:mrgreen:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

έφτασε το θερμομετράκι μου και τα προστατευτικά του μέσα σε ένα αμαζονοπακετακι :lol:

στις 15 έθεσα παραγγελία εχθές ήρθε το πακετάκι αλλά ο αντρούλης μου βαριόταν να ανοίξει κι έτσι η ταχυδρόμος μας το πήγε πάλι πίσω και το παρέλαβα σήμερις !!! ;)

 

edit: έκανα μέτρηση με θερμόμετρο υδραργύρου και μετά με το Thermoscan και η μέτρηση ήταν ίδια ;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ιδιο και σε εμενα..

τα babybanz εφτασαν πολυ γρηγορα,με απλο ταχυδρομειο κι ο ταχυδρομος τα αφησε κατω στην πολυκατοικια οπου ευτυχως τα βρηκε ο συζυγος...

 

Λοιπον...

ειχα επικοινωνησει με ενα μελος που ειχε ενημερωσει σχετικα με μια κοπελα που κανει personal shopping.

επειδη την διαδικασια του myukmail εγω την ψιλοβαριεμαι..

ειπα να την δοκιμασω...

 

Παρηγγειλα 24 πακετα μωρομαντηλα jackson reece και ρουχακια απο μαδερκερ.

Πληρωσα την αμοιβη της κοπελας 9 λιρες συν τα εξοδα paypal 5 λιρες,περιπου δηλαδη 10% στο κοστος των αγορων μου.

Εφυγαν Παρασκευη με parcel2go και παρελαβα σημερα σπιτι μου με ταχυμεταφορες Ελτα.Το κοστος για 12 κιλα 30 λιρες.

 

Εμεινα ευχαριστημενη κι απο την ανταποκριση της στα μεηλ μου κι απο την συμπεριφορα της γενικα.

Επισης μου ειπε οτι για πραγματα μικροτερου βαρους μπορει να χρησιμοποιησει και ταχυδρομειο αν θελει ο αγοραστης για πιο οικονομικα.

Αυτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ιδιο και σε εμενα..

τα babybanz εφτασαν πολυ γρηγορα,με απλο ταχυδρομειο κι ο ταχυδρομος τα αφησε κατω στην πολυκατοικια οπου ευτυχως τα βρηκε ο συζυγος...

 

Λοιπον...

ειχα επικοινωνησει με ενα μελος που ειχε ενημερωσει σχετικα με μια κοπελα που κανει personal shopping.

επειδη την διαδικασια του myukmail εγω την ψιλοβαριεμαι..

ειπα να την δοκιμασω...

 

Παρηγγειλα 24 πακετα μωρομαντηλα jackson reece και ρουχακια απο μαδερκερ.

Πληρωσα την αμοιβη της κοπελας 9 λιρες συν τα εξοδα paypal 5 λιρες,περιπου δηλαδη 10% στο κοστος των αγορων μου.

Εφυγαν Παρασκευη με parcel2go και παρελαβα σημερα σπιτι μου με ταχυμεταφορες Ελτα.Το κοστος για 12 κιλα 30 λιρες.

 

Εμεινα ευχαριστημενη κι απο την ανταποκριση της στα μεηλ μου κι απο την συμπεριφορα της γενικα.

Επισης μου ειπε οτι για πραγματα μικροτερου βαρους μπορει να χρησιμοποιησει και ταχυδρομειο αν θελει ο αγοραστης για πιο οικονομικα.

Αυτα..

 

Επειδη θέλω κι εγώ να πάρω πραγματάκια απο το mothercare μήπως θα μπορουσες να μου στείλεις ενα pm που θα βρω την κοπέλα που λες;

 

Και κάτι άλλο κορίτσια...ξέρει καμία αν μπορω να ψωνίσω απο το mothercare με χρεωστική visa;

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε εμενα..

τα babybanz εφτασαν πολυ γρηγορα,με απλο ταχυδρομειο κι ο ταχυδρομος τα αφησε κατω στην πολυκατοικια οπου ευτυχως τα βρηκε ο συζυγος...

 

Λοιπον...

ειχα επικοινωνησει με ενα μελος που ειχε ενημερωσει σχετικα με μια κοπελα που κανει personal shopping.

επειδη την διαδικασια του myukmail εγω την ψιλοβαριεμαι..

ειπα να την δοκιμασω...

 

Παρηγγειλα 24 πακετα μωρομαντηλα jackson reece και ρουχακια απο μαδερκερ.

Πληρωσα την αμοιβη της κοπελας 9 λιρες συν τα εξοδα paypal 5 λιρες,περιπου δηλαδη 10% στο κοστος των αγορων μου.

Εφυγαν Παρασκευη με parcel2go και παρελαβα σημερα σπιτι μου με ταχυμεταφορες Ελτα.Το κοστος για 12 κιλα 30 λιρες.

 

Εμεινα ευχαριστημενη κι απο την ανταποκριση της στα μεηλ μου κι απο την συμπεριφορα της γενικα.

Επισης μου ειπε οτι για πραγματα μικροτερου βαρους μπορει να χρησιμοποιησει και ταχυδρομειο αν θελει ο αγοραστης για πιο οικονομικα.

Αυτα..

 

se παρακαλω μου δινεις τα στοιχεια της??η συγκεκριμενη εινια μονο για τα μοδερ η ρωταω κοτσανες??γενικα σε παρακαλω τι ειναι to personal shopping? ελπιζω να μην το εχετε θιξει μια σελιδα πριν και με κραξουν....

Link to comment
Share on other sites

είδα ότι κάποια κορίτσια παρέλαβαν τα παιδικά γυαλιά...εγώ ακόμα, και τα παρήγγειλα 17/02.

irida ήθελα να σε ρωτήσω αφού είμαστε στα ίδια μέρη...έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με το ταχυδρομείο?γιατί πολλές φορές αργούν να μου αφήσουν χαρτάκι ή κάπου χάνεται στη πορεία. μην τα χάσω...μόνο με courier βγάζω άκρη πια...

 

κοριτσι κανεις πλακα? να εχω προβλημα με τα αγαπημενα ελτα???? ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ????

σοβαρα τωρα, εγω προσωπικα δινω παντου και παντα τη διευθυνση της μανας μου που ειναι κανονικη διευθυνση, δηλαδη οδος ταδε αριθμος ταδε κλπ σε κεντρικο σημειο... εσυ τι διευθυνση δινεις??? αν δωσω τη διευθυνση του δικου μου σπιτιου στα καναλια, δε θα παρω ποτε κανεναν δεμα.... αυτη ειναι η λυση που εχω βρει.... και επειδη εχω το πατρικο μου επωνυμο και μενουμε εκει πανω απο 20 χρονια φυσικα ολο κ καποιος μας ξερει..... εχουμε πετυχει και καλο ταχυδρομο και αν ειναι μικρα τα δεματακια μου τα φερνει, αν ειναι μεγαλουτσικα χαρτακι... αλλα οχι κ την ιδια μερα παντα, μπορει 1-2-3 μερες μετα.... περιμενει να δει αν θα μου ρθει τιποτα αλλο να μη τρεχει 2 φορες χαχαχα

το καλο (και κακο) με μας ειναι οτι το κεντρικο ταχυδρομειο ειναι ενα και δυσκολα να χασεις κατι.... προσωπικα δεν εχω ακουσει να χανονται δεματα μυστηριωδως κλπ κ παντα παραλαμβανω απο αγγλια σε 10 μερες (εκτος απο προσφατα που ηρθαν ταχυτατα καποια) οποτε πιστευω ειναι νωρις να ανυσηχεις ακομα......

 

καλε μαρσολαν στειλε κ μενα πμ της κοπελας!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια .. θέλω να αγοράσω 2 άλμπουμ για τις κουμπάρες μου .. μήπως έχει δεί τίποτα το μάτι σας??? θέλω να βάλω μέσα φωτόζ 7" x 5" .. (12cm x 18cm) .. έχω βρεί κάτι στο μπέϊ αλλά θα ήθελα να δώ και τίποτε άλλο ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια..εστειλα πμ αλλα λεω να δωσω κι εδω το μεηλ της κοπελας,δεν εχει σελιδα...

οπως κανουμε και με οποιονδηποτε αλλο..πωλητη η καταστημα.Αλλωστε στη λιστα ειναι και η σαλοπετα

Οποια θελει το χρησιμοποιει..

 

Εγω δεν αντιμετωπισα προβλημα,και οι αποδειξεις των προιοντων ηταν ολες μεσα στο κουτι....

 

[email protected]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια..εστειλα πμ αλλα λεω να δωσω κι εδω το μεηλ της κοπελας,δεν εχει σελιδα...

οπως κανουμε και με οποιονδηποτε αλλο..πωλητη η καταστημα.Αλλωστε στη λιστα ειναι και η σαλοπετα

Οποια θελει το χρησιμοποιει..

 

Εγω δεν αντιμετωπισα προβλημα,και οι αποδειξεις των προιοντων ηταν ολες μεσα στο κουτι....

 

[email protected]

 

και απο εδβ, σε ευχαριστω πολυ!!τα εξηγεις ΤΕΛΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

έφτασε το θερμομετράκι μου και τα προστατευτικά του μέσα σε ένα αμαζονοπακετακι :lol:

στις 15 έθεσα παραγγελία εχθές ήρθε το πακετάκι αλλά ο αντρούλης μου βαριόταν να ανοίξει κι έτσι η ταχυδρόμος μας το πήγε πάλι πίσω και το παρέλαβα σήμερις !!! ;)

 

edit: έκανα μέτρηση με θερμόμετρο υδραργύρου και μετά με το Thermoscan και η μέτρηση ήταν ίδια ;)

 

Αθηναααααααααααααααα, με κανεις και ανησυχω!!!! εγω το θερμομετρακι μου το παρηγγειλα στις 14 και ουτε φωνη ουτε ακροαση!!!!

ωχ ωχ...λετε να επεσε τζουρνεμα??????:evil::evil:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει αυτες τις πιπιλες και εχω τρελλαθει!!!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000XQ3WS8/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=AMK3LVOY0WOWS

Ομως παντα ψωνιζω απο ebay και δεν ξερω τι γινεται σε αυτο το σαιτ..

Πειτε μου σας παρακαλω θα πληρωσω μεταφορικα ? Και τελικα ποσο ειναι σε ευρω ? Γινεται με προπληρωμενη καρτα ?

Περιμενω απαντηση σας.....

Ευχαριστω

Υ.Γ Δεν ειναι τελειες οι πιπιλες???

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

αννουλιτσα,

 

φτιαξε ενα λογαριασμο στο αμαζον,βαλε τις πιπιλες στο καλαθι, προχωρα στο check out και εκει θα σου δειξει:

 

1. αν στελνει ελλαδα

2. τα μεταφορικα

 

Την ισοτιμια λιρας-ευρω θα την βρεις εδω

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Markets/isotimies/BoG_Isotimies.aspx?Deltio=1

 

Προπληρωμενη μπορεις να βαλεις αρκει να ειναι VISA

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει αυτες τις πιπιλες και εχω τρελλαθει!!!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000XQ3WS8/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=AMK3LVOY0WOWS

Ομως παντα ψωνιζω απο ebay και δεν ξερω τι γινεται σε αυτο το σαιτ..

Πειτε μου σας παρακαλω θα πληρωσω μεταφορικα ? Και τελικα ποσο ειναι σε ευρω ? Γινεται με προπληρωμενη καρτα ?

Περιμενω απαντηση σας.....

Ευχαριστω

Υ.Γ Δεν ειναι τελειες οι πιπιλες???

πφ .. αυτές τις πιπίλες μου τις εχει φέρει ο πεθερός μου απο Ελβετία .. και τώρα που είδα πόσο έχουν Αννουλίτσα με ξενέρωσες !!! ..

έχω και αυτή .. http://www.amazon.co.uk/silicone-night-time-soother-cherry-classic/dp/B000XQ3WR4/ref=pd_sim_by_19

φυσικά ποτέ δεν τις χρησιμοποίησα διότι απεχθάνομαι τις πιπίλες !!!!!

 

edit: απίσης, άμα θές μπορώ να στις χαρίσω!! ΠΟΤΕ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει !!! άμα θές βέβαια .. εγώ τις έχω και στολίζουν την κρυσταλιέρα μου τρομάρα μου :/ .. είναι εκτός κουτιού πάνω στις βασούλες τους .. άμα θές στείλε μου πμ να σου τις στείλω .. ή όποια άλλη κοπέλα τις θέλει με μεγάλη μου χαρά να σας τις δώσω κουρίτσα!!! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Αθηναααααααααααααααα, με κανεις και ανησυχω!!!! εγω το θερμομετρακι μου το παρηγγειλα στις 14 και ουτε φωνη ουτε ακροαση!!!!

ωχ ωχ...λετε να επεσε τζουρνεμα??????:evil::evil:

Έλλη μου εμένα μου το έστειλαν το πακέτο συστημένο χωρίς να το έχω ζητήσει .. λογικά εσένα αύριο θα έρθει το χαρτάκι ή θα στο φέρει ο ταχυδρόμος .. σήμερα απεργούσανε ώς γνωστόν .. μην ανησυχείς .. (ακόμα) :lol:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια..εστειλα πμ αλλα λεω να δωσω κι εδω το μεηλ της κοπελας,δεν εχει σελιδα...

οπως κανουμε και με οποιονδηποτε αλλο..πωλητη η καταστημα.Αλλωστε στη λιστα ειναι και η σαλοπετα

Οποια θελει το χρησιμοποιει..

 

Εγω δεν αντιμετωπισα προβλημα,και οι αποδειξεις των προιοντων ηταν ολες μεσα στο κουτι....

 

[email protected]

 

καλημέρα, σε ευχαριστούμε για την πληροφορία

η κοπέλα είναι Ελληνίδα και μένει Αγγλία? αυτό το ρωτάω περισσότερο για το πρακτικό, επικοινωνούμε στα Ελληνικά?

μάλλον περισσότερες πληροφορίες, θα πρέπει να ρωτήσω την ίδια για να μην σε πρήζω εσένα

πάντως καλές μου φάνηκαν οι χρεώσεις της, τί λέτε και οι πιο έμπειρες??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Λοιπόν για τις πάνες και το Ukmail... εγω μια φορα πηρα μονο προς το παρον.. Ειχα παρει 8 κουτες μεγαλες τις Jumbo και πληρωσα 37,50 μεταφορικα. Τα ειχα υπολογισει τοτε και θυμαμαι οτι ηταν μεγαλη η διαφορα με εδω. Γιατι αν σκεφτειτε οτι στην ουσια για να παρεις 8 κουτες απο αμαζον πληρωνεις τις 4 γιατι η δευτερη ειναι δωρο...με σημερινη τιμη αμαζον 21 λιρες * 4 = 84 λιρες + 37,50 = 121,50 λιρες = 143 ευρω.

Στο σουπερμαρκετ για να παρεις 8 κουτες θελεις 8*28 = 224.

 

Πως γινεται να μη συμφερει αυτο?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

έφτασε το θερμομετράκι μου και τα προστατευτικά του μέσα σε ένα αμαζονοπακετακι :lol:

στις 15 έθεσα παραγγελία εχθές ήρθε το πακετάκι αλλά ο αντρούλης μου βαριόταν να ανοίξει κι έτσι η ταχυδρόμος μας το πήγε πάλι πίσω και το παρέλαβα σήμερις !!! ;)

 

edit: έκανα μέτρηση με θερμόμετρο υδραργύρου και μετά με το Thermoscan και η μέτρηση ήταν ίδια ;)

 

Κοίταξα με πωλητή άμαζον και βρήκα 2 διαφορετικά μοντέλα thermoscan. Ποιο απ τα δύο έχεις παραγγείλει? Πρέπει να αγοράσω ξεχωριστά και προστατευτικά καλύματα για το αυτί?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...