Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

αυθεντικοτατα!!!!!εχω ψωνισει παρα πολλες φορες!!!!:-P

 

ευχαριστω πολυ.Στελνω παραγγελια. Διαβαζω τελευταια καθηστερησεις στις αποστολες.

Ποσο κανουν συνηθως? Μεσα λεει 7 με 10 μερες.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω πολυ.Στελνω παραγγελια. Διαβαζω τελευταια καθηστερησεις στις αποστολες.

Ποσο κανουν συνηθως? Μεσα λεει 7 με 10 μερες.

 

παρελαβα χθες μεσα σε 7 εργασιμες!!!!!συνηθως 10 μερες κανουν να ερθουν εκτος απο την παραγγελια που εδωσα λιγο πριν τα χριστουγεννα που εκανε 17 μερες.

 

εαν ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνεις βαλε εκπτωτικο κωδικο για να σου αφαιρεσει -5 δολαρια.η θα κανεις google η μπορεις να χρησιμοποιησεις τον δικο μου εκπτωτικο για -5 δολαρια ΥΑΚ026(ειναι κωδικος ανταμοιβης για εμενα :D)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα χθες μεσα σε 7 εργασιμες!!!!!συνηθως 10 μερες κανουν να ερθουν εκτος απο την παραγγελια που εδωσα λιγο πριν τα χριστουγεννα που εκανε 17 μερες.

 

εαν ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνεις βαλε εκπτωτικο κωδικο για να σου αφαιρεσει -5 δολαρια.η θα κανεις google η μπορεις να χρησιμοποιησεις τον δικο μου εκπτωτικο για -5 δολαρια ΥΑΚ026(ειναι κωδικος ανταμοιβης για εμενα :D)

 

Ευχαριστω πολυ αλλα βρηκα ηδη ενα κωδικο και το πηρε. Εχει επιπλεον 6% εκπτωση μεχρι 28 Φεβ. επισης.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, το toysurus στελνει ελλαδα? και αν ναι ειναι αξιοπιστο? καπου ειχα δει κατι, αλλα τωρα δεν το βρισκω. και κατι αλλο. στη λιστα δεν αναφερει σαιτ με παιχνιδια μονο. ποιο προτεινετε οι πιο εμπειρες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ'ευχαριστουμε για την πληροφορια Ραννια!

να ρωτησω κι εγω κατι που ειμαι ασχετη απο ebay;

βρηκα κατι που θελω να παρω αλλα γραγει οτι το στελνει μονο Αγγλια υπαρχει περιπτωση να του στειλω μαιλ αν το στελνει ελλαδα;

η τζαμπα κοπος;

 

Ναι μπορεί. Μου έχει τύχει 3-4 φορές. Πρόσφατα 2 φορές σε δημοπρασίες.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

.....αν θες να αγορασεις κατι και να το πληρωσεις με paypal....

Πας στη σελιδα της πληρωμης, πατας τροπο πληρωμης το paypal και σε πεταει κατευθειαν στην ιστοσελιδα της paypal οπου σου ζηταει επιβεβαιωση της πληρωμης....

 

Ραννια, κι εγώ ευχαριστώ πολύ. Θα έκανα την ίδια ερώτηση!!!;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το είδα αυτό...αλλά λέω μήπως έχουμε κάνα νεότερο...

ευχαριστώ πάντως.

 

Εγώ έχω ψωνίσει πολλές φορές από ΕΤSY και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Είναι σαν το ebay. Προσέξτε μόνο να έχουν οι πωλητές καλό feedback και διαβάστε τα feedback τους. Εκεί υπάρχουν και πολλοί αγοραστές που έχουν στείλει φωτογραφία από το προΙόν που αγόρασαν οπότε έχεις και πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα

θελω να αγορασω το maclaren xlr και η πιο συμφερουσα τιμη που εχω βρει ειναι στο itasbaby.co.uk(238 λιρες). εχει παραγγειλει καποια απο εκει? να το εμπιστευτω?

στο Site δεν αναφερει ποιας χρονιας μοντελο ειναι, αλλα οταν τουσ εστειλα mail μου ειπαν οτι ειναι του 2011.

και κατισχετικο με τα καροτσια. εχει χρησιμοποιησει καμια τα silver cross?

σε reviews που εψαξα δεν ηταν και πολυ υψηλα τα νουμερα του, σε σχεση με το maclaren. ειμαι σε διλλημμα...

 

Τελικα πρωχώρησες στην αγορά? γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το Maclaren xlr.

Επίσης το συγκεκριμμένο site στελνει Ελλάδα με 30 λίρες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κορίτσια για το etsy.com...

τόσο καιρό μου αρέσουν τα πράγματα και δεν το επιχειρούσα...

είστε "κακή" επιρροή !!!!χαχα

θα με χωρίσει ο άντρας μου!

 

πάντως εγώ με το paypal έχω συνδέσει χρεωστική κάρτα visa.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ευχαριστημένη από το foto.com; Το photomemories δεν με τρέλλανε! Το πρόγραμμα δεν έχει πολλές δυνατότητες και όσο το φορτώνεις τόσο περισσότερο κρεμάει.

Κοίταξε, είναι το μοναδικό site με φωτος που χρησιμοποίησα, θεώρησα πιο εύκολο το σύστημά του από τα άλλα που κατά καιρούς προσπάθησα. Και επειδή έκανα 10 ώρες την πρώτη φορά να φτιάξω ημερολόγιο, ενώ την επόμενη φορά που πήρα το κολάι το τελείωσα σε χρόνο dt (όπως και με το photobook) εδώ θα επιμείνω... Δεν είμαι για πολλά-πολλά να δοκιμάζω sites με φωτογραφίες.

Το www.foto.com στέλνει πολύ όμορφα photobooks, με σκληρό εξώφυλλο και φύλλα (αν επιλέξεις glossy) γυαλιστερά, λίγο πιο σκληρά από περιοδικού. Σου ξαναλέω, ένθερμη οπαδός του έγινα...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρεςςςςςςςςς...μια χελπ πλιζ....ψαχνω για καροτσακι ελαφρυ,μεχρι 150 ευρα κ αν γινεται να ξαπλωνει κιολας -αρεσει στη μικρη,την κοιμιζει(ζηταω πολλα?):mrgreen:..εχω ενα 3ροδο αλλα δεν παλευεται..

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

hellooo

κοριτσια εαν ενδιαφερεται καμια εχω βρει μια πολλη καλη προσφορα στο εβαυ

ειναι μια δημοπρασια που ληγει σε 16 λεπτα

7 αδα κοντομανικα bodysuits λευκα νο 18-24 απο marks and spencer

εχω ηδη ρωτησει για μεταφορικα για ελλαδα και τελικη τιμη ειναι 8.99 λιρες....

τελικα ομως δε θα τα παρω

οποτε οποια τα θελει ας τρεξει!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/BNWTS-M-S-PETIT-BEBE-BODYSUITS-SHORT-SLEEVE-7-PACK-/400195150677?pt=Baby_Clothing&hash=item5d2d7d6355

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πρωχώρησες στην αγορά? γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το Maclaren xlr.

Επίσης το συγκεκριμμένο site στελνει Ελλάδα με 30 λίρες?

 

 

Τελικα αποφασισα να παρω το quest γιατι θελω ενα καλοκαιρινο ελαφρυ.

Επειδη αυτο που θελω δε μπορουσα να το βαλω στο καλαθι τους εστειλα μαιλ και περιμενω απαντηση.

και ναι τα μεταφορικα ειναι 30 λιρες.

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

hellooo

κοριτσια εαν ενδιαφερεται καμια εχω βρει μια πολλη καλη προσφορα στο εβαυ

ειναι μια δημοπρασια που ληγει σε 16 λεπτα

7 αδα κοντομανικα bodysuits λευκα νο 18-24 απο marks and spencer

εχω ηδη ρωτησει για μεταφορικα για ελλαδα και τελικη τιμη ειναι 8.99 λιρες....

τελικα ομως δε θα τα παρω

οποτε οποια τα θελει ας τρεξει!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/BNWTS-M-S-PETIT-BEBE-BODYSUITS-SHORT-SLEEVE-7-PACK-/400195150677?pt=Baby_Clothing&hash=item5d2d7d6355

κοριτσάκι μου μόνο μία μικρή διευκρίνηση εφόσον ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα, εσύ ρώτησες και είπε ότι θα σου τα στείλει και σου έχει δώσει και τιμή για Ελλάδα (έχεις το μαίλ του που σου έστειλε μέσω της φόρμας του ebay)αν χτυπήσει κάποιος άλλος από Ελλάδα που δεν έχει εκ των προτέρων συνεννοηθεί μαζί του μπορεί είτε να αρνηθεί να τα στείλει ή να χρεώσει όοοοσο θέλει ;)οπότε είναι ρίσκο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ebay;

αν κλεισει μια δημοπρασια με πολυ χαμηλη τιμη ο πωλητης ειναι αναγκασμενος να το δωσει;η μπορει να αρνηθη επειδη ειναι λιγα τα λεφτα που εκλεισε η δημοπρασια;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ebay;

αν κλεισει μια δημοπρασια με πολυ χαμηλη τιμη ο πωλητης ειναι αναγκασμενος να το δωσει;η μπορει να αρνηθη επειδη ειναι λιγα τα λεφτα που εκλεισε η δημοπρασια;

 

πρεπει να κανει ρυθμιση και να φαινεται στην δημοπρασια αυτο που λες.εαν δεν λεει τιποτα ειναι υποχρεωμενος να το στειλει.νομιζω λεγεται reserve price.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, είναι το μοναδικό site με φωτος που χρησιμοποίησα, θεώρησα πιο εύκολο το σύστημά του από τα άλλα που κατά καιρούς προσπάθησα. Και επειδή έκανα 10 ώρες την πρώτη φορά να φτιάξω ημερολόγιο, ενώ την επόμενη φορά που πήρα το κολάι το τελείωσα σε χρόνο dt (όπως και με το photobook) εδώ θα επιμείνω... Δεν είμαι για πολλά-πολλά να δοκιμάζω sites με φωτογραφίες.

Το www.foto.com στέλνει πολύ όμορφα photobooks, με σκληρό εξώφυλλο και φύλλα (αν επιλέξεις glossy) γυαλιστερά, λίγο πιο σκληρά από περιοδικού. Σου ξαναλέω, ένθερμη οπαδός του έγινα...

 

Thanx Clelia, το επόμενο photobook θα είναι από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη ενα περαστατικο που εγινε τις προηγουμενες μερες...και αφου προβληματιστικα πολυ για το αν η αντιδραση μου ηταν λανθασμενη, θελω να πω το εξης:

 

Μπραβο σε ολες τις κοπελες που ασχολουνται με τις ιντερνετικες αγορες και δινουν τις πληροφοριες για ο,τι βρισκουν (προσφορες, εκπτωτικους κωδικους, χαμηλες τιμες σε προιοντα που στα μαγαζια βιτρινας τα αγοραζουμε πανακριβα!).

 

Μπραβο που δεν εκμεταλλευεστε για προσωπικο οικονομικο οφελος ολες αυτες τις πληροφοριες!

 

Keep walking συναγωνιστριες! :mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...