Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κι εγώ το είδα αυτό...αλλά λέω μήπως έχουμε κάνα νεότερο...

ευχαριστώ πάντως.

 

το etsy.com ειναι καπως σαν το ebay απλα τα προιοντα τους ειναι κατεξοχην χειροποιητα ή vintage..

παιζουν λοιπον πολλοι πωλητες και τα μεταφορικα ποικιλουν απο πωλητη σε πωλητη.

Ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ειναι πωλητες απο Αμερικη...

Εγω σε παραγγελιες μου ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα/

Απλα ειχε μεγαλο χρονο παραδοσης οτι ερχοταν απο μακρυα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.naftemporiki.gr/markets/quotegraph.asp?id=EURGBP%3DX&ctime=1M&cperiodicity=D&cstyle=L

 

Λοιπον κοριτσια!

 

Λιγο ψιλα γραμματα βεβαια, αλλα θα το πω....

 

οταν θελουμε να κανουμε μια παραγγελια απο Αγγλια, καλο ειναι να κοιταζουμε την ισοτιμια λιρας-ευρω στο παραπανω site. Μη το γελατε!

 

Παραδειγμα,

 

αν εχω ενα καλαθι 50 λιρων και εκανα την αγορα στις 25/1/2011, οι 50 λιρες βγαινουν 55,55 ευρω. Αν την ιδια αγορα την εκανα στις 15/2/2010, οι 50 λιρες βγαινουν 60 ευρω....δλδ ειναι 4,5 ευρω η διαφορα.

 

Στο site αυτο υπαρχει ενα γραφημα της ισοτιμιας ανα μερα. Απο ο,τι φαινεται, εχει ανοδικη ταση το ευρω εναντι της λιρας, οποτε οσες εχετε σκοπο να βαλετε παραγγελια, καθυστερηστε το 2-3 μερες...θα πεσει η τιμη της λιρας.

 

εγώ παίρνω το συνολικό ποσό και μετά πάω στον λατρεμένο κύριο γούγλη και το γράφω ..

π.χ. 30 gbp to euro και μου βγάζει το ποσό .. νομίζω ότι πάει βάση της εκάστοτε ισοτιμίας .. ή κάμνω λάθος ?? :roll: :roll: :roll:

τώρα το να πολλαπλασιάσω, διαιρέσω, προσθέσω, αφαιρέσω νομίζω ότι είναι μπερδευτικό (για εμένα την ξανθιά ) I ΛΟΒ Google .. με φροντίζει :lol::D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ολες ξανθιες ημασταν στην αρχη! μην αγχωνεσαι! ;)

 

Λοιπον....για αρχη ανοιξε ενα λογαριασμο στο paypal....σε μερικες μερες θα σου ερθει επιβεβαιωση του λογαριασμου. Εκει θα σου ζητησει το νουμερο της πιστωτικης σου καρτας. απο κει και περα....αν θες να αγορασεις κατι και να το πληρωσεις με paypal....

Πας στη σελιδα της πληρωμης, πατας τροπο πληρωμης το paypal και σε πεταει κατευθειαν στην ιστοσελιδα της paypal οπου σου ζηταει επιβεβαιωση της πληρωμης....

 

 

θα ειναι οι πρωτες μου αγορες οπως καταλαβες και εχω πολυ αγχος

 

λοιπον κανω λογαριασμο και καπου μου εχει τις εξης επιλογες

 

μεταφορα χρηματων απο το τρααπεζικο μου λογαριασμο για λογαριασμο παιπαλ

 

παι αμεσα χρησιμοποιωντας παιπαλ σε ολο το κοσμο

 

τι πρεπι να διαλεξω το πρωτο???

 

εγω εχω τραπεζικο οχι πιστωτικη ενημερωτικα πλιζ σωσε με πελαγωσα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι οι πρωτες μου αγορες οπως καταλαβες και εχω πολυ αγχος

 

λοιπον κανω λογαριασμο και καπου μου εχει τις εξης επιλογες

 

μεταφορα χρηματων απο το τρααπεζικο μου λογαριασμο για λογαριασμο παιπαλ

 

παι αμεσα χρησιμοποιωντας παιπαλ σε ολο το κοσμο

 

τι πρεπι να διαλεξω το πρωτο???

 

εγω εχω τραπεζικο οχι πιστωτικη ενημερωτικα πλιζ σωσε με πελαγωσα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

πρεπει να εχεις καρτα νομιζω γιατι σκεψου απλα οτι το πειπαλ ειναι ο τροπος πληρωμης στο διαδικτυο χωρις να δινεις τα στοιχεια της καρτας σου σε καθε eshop

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

το paypal απ όσο γνωρίζω (απο ένα a-mail που μου είχανε στείλει) πλέον συνδέεται και με bank acc .. νομίζω δε χρειάζεται να έχει credit card ντέ και καλά .. :roll: :roll:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα ειναι οι πρωτες μου αγορες οπως καταλαβες και εχω πολυ αγχος

 

λοιπον κανω λογαριασμο και καπου μου εχει τις εξης επιλογες

 

μεταφορα χρηματων απο το τρααπεζικο μου λογαριασμο για λογαριασμο παιπαλ

 

παι αμεσα χρησιμοποιωντας παιπαλ σε ολο το κοσμο

 

τι πρεπι να διαλεξω το πρωτο???

 

εγω εχω τραπεζικο οχι πιστωτικη ενημερωτικα πλιζ σωσε με πελαγωσα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

εφ' οσον δεν εχεις πιστωτικη, πρεπει να κανεις μεταφορα χρηματων απο τον λογαριασμο σου.

 

το paypal απ όσο γνωρίζω (απο ένα a-mail που μου είχανε στείλει) πλέον συνδέεται και με bank acc .. νομίζω δε χρειάζεται να έχει credit card ντέ και καλά .. :roll: :roll:

 

Κι εγω ετσι νομιζω, αλλα δεν ειμαι σιγουρη γιατι τον λογαριασμο τον εχω ανοιξει 4-5 χρονια και απο τοτε δεν ξαναασχοληθηκα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίρνω το συνολικό ποσό και μετά πάω στον λατρεμένο κύριο γούγλη και το γράφω ..

π.χ. 30 gbp to euro και μου βγάζει το ποσό .. νομίζω ότι πάει βάση της εκάστοτε ισοτιμίας .. ή κάμνω λάθος ?? :roll: :roll: :roll:

τώρα το να πολλαπλασιάσω, διαιρέσω, προσθέσω, αφαιρέσω νομίζω ότι είναι μπερδευτικό (για εμένα την ξανθιά ) I ΛΟΒ Google .. με φροντίζει :lol::D

 

δε ξερω κατα ποσο ειναι ενημερωμενο. με βαση δλδ την ισοτιμια της καθε ημερας εννοω....παω να δω και επανερχομαι!

 

Νομιζω εχει την ισοτιμια της χτεσινης μερας. Τεσπα....ασχετα με τον τροπο που το υπολογιζει κανεις... εχει σημασια η ισοτιμια γιατι βγαζει μεγαλη διαφορα...και το καλο με το λινκ που εδωσα ειναι οτι βλεπεις την ταση....

Επεξεργάστηκαν by Active Member
Ειδα και επανηλθα! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω τα καταφερα τωρα σε 2-3 μερες θα ξερω ελπιζω να τα καταφερα

 

σας ευχαριστω πολυ και πιο πολυ τη ρανια που ασχολητε τοση ωρα μαζι μου

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τουλαχιστον να τα εκανα σωστα αν και δε μου ζητησε ακομα το λογαριασμο της τραπεζας και αυτο με ανησυχη αλλα θα περιμενω να δω αν δε τα καταφερω θα παω σε τραπεζα να ρωτησω μπας και καταφερω κατι

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον να τα εκανα σωστα αν και δε μου ζητησε ακομα το λογαριασμο της τραπεζας και αυτο με ανησυχη αλλα θα περιμενω να δω αν δε τα καταφερω θα παω σε τραπεζα να ρωτησω μπας και καταφερω κατι

 

Βγαλε και μια προπληρωμενη αφου θα πας στην τραπεζα για να εχεις ησυχο το κεφαλακι σου!!

Αντε και καλα ψωνια:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα θα κανω την εξης ερωτηση αφου σας ειπα ημουνα χρονια ξανθια

τι ειναι η προπληρωμενη???

πραγματικα συγνωμη αν σας εχω ζαλισει αλλα ειμαι τελειος ασχετη

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι ακομα αγχωμενη ειμαι φανταζομαι ολες ετσι ησασταν μεχρι τη πρωτη παραγγελια ε???

άντε καλέ!!!! εμένα χτύπαγε το τηλέφωνο και πίστευα ότι με παίρνουν απο την τράπεζα να μου πούν ότι υπερχρεώθηκε η κάρτα .. εφιάλτης!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα θα κανω την εξης ερωτηση αφου σας ειπα ημουνα χρονια ξανθια

τι ειναι η προπληρωμενη???

πραγματικα συγνωμη αν σας εχω ζαλισει αλλα ειμαι τελειος ασχετη

είναι μία κάρτα σάν πιστωτική την οποία όμως πάς εσύ και τη γεμίζεις στην τράπεζα με τα ποσά που θέλεις να έχει ..

απλά θα πρέπει να είσαι αρκετά προσεκτική και να γνωρίζεις το υπόλοιπο της κάρτας σου έτσι ώστε να μπορείς να αγοράζεις χωρίς κανένα πρόβλημα ..

το καλό με την προπληρωμένη είναι ότι ξέρεις τι χαλάς και ξέρεις τι έχεις για να χαλάσεις σε αντίθεση με την πιτωτική που χαλάς αβέρτα .. ;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

αααα μαλλον αυτο θα κανω γιατι εγω απο τωρα το εχω παθει το εγκεφαλικο ομως οπως ειπα και παραπανω δεν εχω πιστωτικη εχω απλο λογαριασμο σε τραπεζα

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα θα κανω την εξης ερωτηση αφου σας ειπα ημουνα χρονια ξανθια

τι ειναι η προπληρωμενη???

πραγματικα συγνωμη αν σας εχω ζαλισει αλλα ειμαι τελειος ασχετη

 

Απλα ειναι μια καρτα η οποια βαζεις εσυ οσα χρηματα θελεις πχ 100 ευρω και ψωνιζεις με αυτα. Μολις τα ξοδεψεις πρεπει να την ξαναβαλεις χρηματα για να ψωνισεις. Ετσι δεν μπορει να σε υπερχρεωσουν:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

αααα μαλλον αυτο θα κανω γιατι εγω απο τωρα το εχω παθει το εγκεφαλικο ομως οπως ειπα και παραπανω δεν εχω πιστωτικη εχω απλο λογαριασμο σε τραπεζα

 

Γιατι εχεις παθει εγκεφαλικο βρε Χαρα? :confused::confused::confused:

 

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι φοβαμαι λιγακι επειδη δε το εχω ξανακανει 5 φωτομπουκ εφτιαξα σε ελληνικο σαιτ και να φανταστεις πληρωσα με αντικαταβολη και παλι ετρεμα μεχρι να ερθουν ειμαι ο λιγον τι φοβιτσιαρα τι να κανω καρκινακι βλεπετε χαχαχαχα

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

βρε τοσες αγορες εχουμε κανει εδω περα....καλα εγω προσωπικα το εξασκω το σπορ αρκετα χρονια....ξερεις κανεναν να την πατησε? Εξαρταται και απο που αγοραζεις βεβαια....αν και μεσω paypal ...απο οπου κι αν αγορασεις δεν υπαρχει προβλημα...οποτε...το πολυ πολυ, το χειροτερο που μπορει να σου συμβει ειναι να στειλεις ενα μειλ να παρεις πισω τα λεφτα σου...τα λεφτα δε τα χανεις με τιποτα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγειλω απο iherb κοριτσια κατι βιταμινες solgar. Γνωριζετε τα προιοντα τους ειναι καλά εννοω αυθεντικά?

 

 

αυθεντικοτατα!!!!!εχω ψωνισει παρα πολλες φορες!!!!:-P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...