Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

το μεμορις με κουρασε λιγο παραπανω, μονο υπερ του συγκριτικα με φοτο.κομ οτι στριβεις τις φωτο, τουλαχιστον στο φοτο δε μπορεσα να το κανω.

ΚΑι τα 2 οσο μεγαλωνε το φομπουκ αρχισαν να κοιμουνται..

αλλα περνoντας το δωρεαν φοτομπουκ απο μεμορις που εφτιαξα για το 2010 των μικρων, αχχχχχχ, ο δημιουργος μετραει στο τελος χαχαχα, αυτοι εκτυπωση κανουν!!!!!! :D :D :D

 

ΥΓ. ευχαριστω τα κοριτσια που βοηθησαν στο να παρω το δωρεαν φοτομπουκ!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η δικη μου εμπειρια απο το foto.com ηταν καλη -- απο τι στιγμη που καταφερα να στειλω το photobook στο server τους! Ειναι ιδιαιτερα ευχρηστο με πολλες επιλογες και καλες τιμες (για 20σελ. με γυαλιστερο τελειωμα,σκληρο εξωφυλλο σε οριζοντιο Α4 εδωσα καπου 25ευρω). Απλα μου φανηκε αρκετα λεπτη η σελιδα αν και η εκτυπωση και τα χρωματα ηταν πολυ καλα. Τωρα περιμενω απο tictac οπου ηταν πιο ακριβο (τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα 30σελ.)

περιπου 45ευρω

Το memories πολυ καρβουνο βρε παιδακι μου για να φορτωσεις τις φωτο και να ξεκινησεις οποτε τα παρατησα!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενο απο το photomemories το εξωφυλλο ειναι σκληρο και τα φυλλα μεσα δεν ειναι σαν περιοδικο ειναι λιγο πιο σκληρο αλλα πολυ ωραιοκαι οι σελιδες γυαλιστερες και ολα τελεια και μια χαρα δεν αρχισε καθολου να φορτωσει φωτο εγω ανεβασα 1200 φωτο σε πολυ λιγα λεπτα απο τη γαμο-βαφτηση που εφτιαξα κατι φωτομπουκ για συγγενεις. στο φωτο.κομ δεν εχω μπει να πω την αληθεια μου για να εχω αποψη αλλα το μεμορις ηταν πολυ καλο και πολυ εξυπηρετικη

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μήπως έχουμε κανένα κωδικό με έκπτωση για το Mandco...

εμμμμμμμμμμμμ .. νομίζω ότι μέχρι τα μεσάνυχτα της Κυριακής έχει 30% σε όλα τα είδη .. έτσι έλεγε το e-mail που μου έστειλαν εχθές ..

επίσης, σε μία κάρτα που μου έστειλαν μαζί με την παραγγελία, λέει ότι την Πέμπτη 24/02/2011 θα έχει 20% σε όλα !! .. promo code 558133, ο ίδιος για όλους ;)

 

δέν ξέρω όμως εάν μπορεί να το χρησιμοποιήσεις για νέα παραγγελία .. :roll: :roll: :roll:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

:oops:

λοιπον παλι εγωωωωω!

 

ο κυριος κινεζουλης μου εστειλε invoice αναφερομαι στην αγορα μου απο το ioffer.com στο λογαριασμο του παυπαλ στα τσιν τσαν τσον κινεζικα...

μας κανει αυτο ή ζηταω αγγλικο???

Link to comment
Share on other sites

 

 

κακό είναι αυτό ???????? απαγορεύεται ???

 

βασικά ναι, αντιτίθεται στους κανόνες του φόρουμ και μπορείς να φάς αναφορά για οφ τοπικ και κάρτα ;);)

κοίταξε εδώ το θέμα είναι για αγορές μέσω internet και όχι για το πως και που περάσαμε τα νιάτα μας αν θες μπορείς να ανοίξεις ένα αντίστοιχο θέμα στο καφέ ή να τα πείτε σε π.μ.

 

και ασφαλώς όλες μας κάποιες στιγμές έχουμε ξεφύγει αλλά όταν ο άλλος μας κάνει παρατήρηση δεν ζητάμε και τον λόγο ζητάμε συγνώμη και προχωράμε παρακάτω

 

αφενός είμαστε καμιά 30 άρια άτομα εδώ μέσα που συμμετέχουμε καθημερινά φαντάσου η καθεμία από εμάς να έγραφε το άσχετο της πόσες σελίδες θα είχε φτάσει αυτό το θέμα, αφετέρου αν το θέμα γίνει τσατ θα μαζέψουμε όλες μας τα κουβαδάκια και θα μας πάνε στην διπλανή παραλία (καφέ) και δεν νομίζω ότι το θέλει κανένας αυτό ;)

πάντα φιλικά

Εύα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πετάω, πετάω !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Κέρδισα μόλις τώρα αυτά τα γυαλιά ηλίου

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=180625704462&si=RJd%252FgG1qhfJqbbfsJlZEI5a5Q7s%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

 

Είχα τα ίδια - αγορασμένα γύρω στα 250 ευρώ προ 1,5 έτους - και μου τα είχε σπάσει το καμάρι μου.

 

Πετάω, πετάω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πες μου οτι και τα δικα σου ειναι σπασμενα στον βραχιονα?Πολυ καλη αγορα,μπραβο!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ας μην ημαστε τοσο αποτομες,υπαρχουν μελη που δεν ξερουν να κανουν αναζητηση στο θεμα , και μην περιμενουμε οποιος ανακαλυπτει το θεμα να καθεται και να διαβαζει τις 650 σελιδες και να μην εχει αποριες!

Αρα μυνηματα με δοσεις ειρωνιας δεν βοηθανε κανενα. Και το λεω γιατι κι εγω στην αρχη ζοριστηκα λιγο μεχρι να μαθω (να ευχαριστησω και το καλαμαρι για την βοηθεια ). Εαν μπορουμε να απαντησουμε ας το κανουμε αν παλι οχι δεν χρειαζεται να σχολιαζουμε.

Ειμαι οφ σορρυ.

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης σε ποια τραπεζα βγαζω paypal?

και κατι ακομα για να αγορασω κατι πρεπει η καρτα αυτη να εχει χρηματα μεσα η τα βαζω μετα?

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης σε ποια τραπεζα βγαζω paypal?

και κατι ακομα για να αγορασω κατι πρεπει η καρτα αυτη να εχει χρηματα μεσα η τα βαζω μετα?

 

Λογαριασμο στο paypal ανοιγεις εδω

https://www.paypal.com/gr

 

πρεπει να εχει χρηματα μεσα η καρτα ή να ειναι πιστωτικη ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμο στο paypal ανοιγεις εδω

https://www.paypal.com/gr

 

πρεπει να εχει χρηματα μεσα η καρτα ή να ειναι πιστωτικη ....

 

δηλαδη θα μπω εδω και θα ανοιξω΄λογαριασμο και λεφτα πως θα βαζω???

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη θα μπω εδω και θα ανοιξω΄λογαριασμο και λεφτα πως θα βαζω???

 

Θα μπεις και θα φτιαξεις εναν λογαριασμο. Θελει 2-3 μερες για να ενεργοποιηθει. Θα συνδεσεις την καρτα σου με το λογαριασμο αυτον (στο site που σου εδωσα θα το κανεις αυτο) και λεφτα θα βαζεις στην καρτα .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.naftemporiki.gr/markets/quotegraph.asp?id=EURGBP%3DX&ctime=1M&cperiodicity=D&cstyle=L

 

Λοιπον κοριτσια!

 

Λιγο ψιλα γραμματα βεβαια, αλλα θα το πω....

 

οταν θελουμε να κανουμε μια παραγγελια απο Αγγλια, καλο ειναι να κοιταζουμε την ισοτιμια λιρας-ευρω στο παραπανω site. Μη το γελατε!

 

Παραδειγμα,

 

αν εχω ενα καλαθι 50 λιρων και εκανα την αγορα στις 25/1/2011, οι 50 λιρες βγαινουν 55,55 ευρω. Αν την ιδια αγορα την εκανα στις 15/2/2010, οι 50 λιρες βγαινουν 60 ευρω....δλδ ειναι 4,5 ευρω η διαφορα.

 

Στο site αυτο υπαρχει ενα γραφημα της ισοτιμιας ανα μερα. Απο ο,τι φαινεται, εχει ανοδικη ταση το ευρω εναντι της λιρας, οποτε οσες εχετε σκοπο να βαλετε παραγγελια, καθυστερηστε το 2-3 μερες...θα πεσει η τιμη της λιρας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστουμε για την πληροφορια Ραννια!

να ρωτησω κι εγω κατι που ειμαι ασχετη απο ebay;

βρηκα κατι που θελω να παρω αλλα γραγει οτι το στελνει μονο Αγγλια υπαρχει περιπτωση να του στειλω μαιλ αν το στελνει ελλαδα;

η τζαμπα κοπος;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις και θα φτιαξεις εναν λογαριασμο. Θελει 2-3 μερες για να ενεργοποιηθει. Θα συνδεσεις την καρτα σου με το λογαριασμο αυτον (στο site που σου εδωσα θα το κανεις αυτο) και λεφτα θα βαζεις στην καρτα .....

 

 

θα σε ρωτησω κατι ακομα γιατι ειμαι και ξανθια να δω αν καταλαβα καλα

εγω εχω ενα λογαριασμο στην εθνικη ταμιευτηριου θα ενεργοποιησω το λογαριασμο στο σαιτ που μου εδωσες και μολις ενεργοποιηθει θα βαζω λεφτα στη καρτα μου και θα περνω οσα χρειαζομαι να τα βαζω στην paypal σωστα??? πες μου ναι να χαρω

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχει παραγγείλει κανείς πρόσφατα από το etsy.com? είχε κάποιο πρόβλημα?μεταφορικά πόσο?

 

 

http://www.etsy.comΛειτουργει με διάφορους sellers , αναζητάμε πάντα 100% feedback και υπάρχουν και Ελληνες πωλητές μεσα επίσης.

 

αυτο ειναι το σχολιο στη λιστα....κατι αλλο εγω προσωπικα δε ξερω....

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.naftemporiki.gr/markets/quotegraph.asp?id=EURGBP%3DX&ctime=1M&cperiodicity=D&cstyle=L

 

Λοιπον κοριτσια!

 

Λιγο ψιλα γραμματα βεβαια, αλλα θα το πω....

 

οταν θελουμε να κανουμε μια παραγγελια απο Αγγλια, καλο ειναι να κοιταζουμε την ισοτιμια λιρας-ευρω στο παραπανω site. Μη το γελατε!

 

Παραδειγμα,

 

αν εχω ενα καλαθι 50 λιρων και εκανα την αγορα στις 25/1/2011, οι 50 λιρες βγαινουν 55,55 ευρω. Αν την ιδια αγορα την εκανα στις 15/2/2010, οι 50 λιρες βγαινουν 60 ευρω....δλδ ειναι 4,5 ευρω η διαφορα.

 

Στο site αυτο υπαρχει ενα γραφημα της ισοτιμιας ανα μερα. Απο ο,τι φαινεται, εχει ανοδικη ταση το ευρω εναντι της λιρας, οποτε οσες εχετε σκοπο να βαλετε παραγγελια, καθυστερηστε το 2-3 μερες...θα πεσει η τιμη της λιρας.

 

Thanks Ραννια , καλο δεν το ηξερα , εγω παντα υπολογιζα 1.20 τη λιρα και στο περιπου τα εβγαζα παντα:roll::oops:.

Link to comment
Share on other sites

θα σε ρωτησω κατι ακομα γιατι ειμαι και ξανθια να δω αν καταλαβα καλα

εγω εχω ενα λογαριασμο στην εθνικη ταμιευτηριου θα ενεργοποιησω το λογαριασμο στο σαιτ που μου εδωσες και μολις ενεργοποιηθει θα βαζω λεφτα στη καρτα μου και θα περνω οσα χρειαζομαι να τα βαζω στην paypal σωστα??? πες μου ναι να χαρω

 

 

χαχαχα ολες ξανθιες ημασταν στην αρχη! μην αγχωνεσαι! ;)

 

Λοιπον....για αρχη ανοιξε ενα λογαριασμο στο paypal....σε μερικες μερες θα σου ερθει επιβεβαιωση του λογαριασμου. Εκει θα σου ζητησει το νουμερο της πιστωτικης σου καρτας. απο κει και περα....αν θες να αγορασεις κατι και να το πληρωσεις με paypal....

Πας στη σελιδα της πληρωμης, πατας τροπο πληρωμης το paypal και σε πεταει κατευθειαν στην ιστοσελιδα της paypal οπου σου ζηταει επιβεβαιωση της πληρωμης....

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.etsy.comΛειτουργει με διάφορους sellers , αναζητάμε πάντα 100% feedback και υπάρχουν και Ελληνες πωλητές μεσα επίσης.

 

αυτο ειναι το σχολιο στη λιστα....κατι αλλο εγω προσωπικα δε ξερω....

κι εγώ το είδα αυτό...αλλά λέω μήπως έχουμε κάνα νεότερο...

ευχαριστώ πάντως.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστουμε για την πληροφορια Ραννια!

να ρωτησω κι εγω κατι που ειμαι ασχετη απο ebay;

βρηκα κατι που θελω να παρω αλλα γραγει οτι το στελνει μονο Αγγλια υπαρχει περιπτωση να του στειλω μαιλ αν το στελνει ελλαδα;

η τζαμπα κοπος;

 

να στειλεις! ειδικα αν εχεις 100% feedback μετραει και μπορει να σου πει οτι το στελνει....

 

Thanks Ραννια , καλο δεν το ηξερα , εγω παντα υπολογιζα 1.20 τη λιρα και στο περιπου τα εβγαζα παντα:roll::oops:.

 

ναι οκ....1,20 ειναι πολυ....οποτε, λιγοτερα πληρωσες ολες τις φορες....

Νομιζω ειναι σημαντικο να το κοιταμε, ειδικα αν βαζουμε μεγαλες παραγγελιες. Πχ, εγω ειχα βαλε καλαθι 300 λιρων καποια στιγμη...αυτο θα μπορουσε να μου βγαλει 30-35 ευρω διαφορα....Δε με χαλασε!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...