Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

επανερχομαι με ebay...

τελικα αποφάσισα να τα παρω τα παπούτσια κ τα ειδε κ η νυφη μ κ θελει κ αυτη 1 ζευγαρι.

εχουμε κ λεμε του στελνω μην οτι θελω 2 ζευγαρια αλλα να μου κανει καλυτερη τιμη στα εξοδα αποστολής για το 2ο ζευγαρι.

μου εστειλε χρεωστικό μηνυμα με μια σχετικη εκπτωση ΑΛΛΑ στο μαιλ οι χρεώσεις αναγράφονται ως εξεις 22.99 (1ζευγαρι + 37.00 αποστολη)

δηλαδη το δευτερο ζευγαρι δεν φαινεται πουθενα.

του στελνω απανωτά μην να μου διαιρέσει τα ποσα ετσι ωστε να φαίνεται οτι αγοραζω 2 ζευγαρια κ κανει οτι δεν καταλαβαίνει.

μου στελνει παλι το ιδιο χρεωστικο..

εν το μεταξύ το βραδι πετάω κ δεν μπορω να ασχολουμε αλλο με αυτον τον τυπο κ του το ειπα οτι δεν εχω αλλο χρονο.

ειναι λαθος η σκεψη μου οτι πρεπει να φαίνονται κ τα 2 ζευγαρια?

 

κ άφαντος ο κινεζος...

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Petalouditsa μου έχει τύχει πολλές φορές να αγοράσω 2-3πράγματα από κάποιον και να φαίνονται μόνο τα 2πχ. ή το 1. Τελευταία πήρα τα γυαλιά kidsbanz, crocs για τον μικρό και την θήκη των γυαλιών και η θήκη δεν φαινόταν καν στο κατάστημα του πωλητή. Του την ζήτησα, μου είπε ό,τι την έχει, με χρέωσε και μου τα έστειλε όλα.

Το ίδιο έγινε και με κάποια αυτοκόλλητα που παρήγγειλα για μια φίλη μου. Πρόβλημα δεν είχαμε.

Τέλος με τον συγκεκριμένο Κινέζο επικοινώνησα και εγώ γιατί θέλω ένα ζευγάρι για δώρο και ενώ του έγραψα χθες το μεσημέρι μου απάντησε τα ξημερώματα. Λογικό, έχουμε διαφορά ώρας!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

δηλ λεσ να μην εχω προβλημα ε?να τον πληρώσω να τελειώνουμε?

παντως στην επικοινωνία του ειναι χαλια,αργει παρα πολυ.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό είναι επικίνδυνο και αν καλύπτεσαι από το e-bay. Αλλά ακόμη και αν δεν καλύπτεσαι μπορείς να ακυρώσεις την πληρωμή στο πέιπαλ.

Βρε οι Κινέζοι δεν μιλάνε καλά Αγγλικά και αυτά που μιλάνε άντε να τα καταλάβεις. Έκανα παλιότερα ξεναγήσεις σε Κινέζους και παραπονέθηκαν στην συνοδό τους ό,τι δεν με καταλάβαιναν γιατί τα Αγγλικά μου είναι πολύ καλά. Αναγκάστηκα να μιλάω πολύ απλά για να με πιάνουν. Επίσης είναι και η διαφορά της ώρας που έχει να κάνει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παραγγειλα απο www.photomemories.gr τη δευτερα και ενω γραφουν παραδοση σε 5 εργασιμες παρελαβα πεμπτη πρωι πολυ καλη δουλεια ωραια χρωματα κλπ πολυ ευχαριστημενη πραγγειλα το α5 δε θυμαμαι ακριβως διαστσεις 32 σελιδες γυρω στις 50 φωτο 14 ευρω +5 ευρω εξοδα αποστολης με κουριερ στην πορτα μου και αντικαταβολη δε ετρεχα πουθενα

 

Χαρά το άλμπουμ πως είναι; Τυπωμένο πάνω σε χαρτόνι ή είναι τυπωμένο σαν περιοδικό;

 

 

Τι έγινε ρε κορίτσια; Μπήκα να διαβάσω για on line αγορές και είδα μια ολόκληρη σελίδα με χαιρετούρες, που έκανε η καθεμία τις σπουδές της, που σύχναζε κ.λ.π. !!!!!!.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη αν πληρωσω 2 κ παρω 1 πως θα βρω το δικιο μ μεσω paypal αφου δεν θα φαινεται πουθενα οτι πληρωσα για 2.

αποριες μια υστερικιας.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

nice to meet you Elli!!! ;)

 

να σε πώ .. ρίξε μια ματιά κι εδώ .. http://www.karamanis.com.gr/koufeta/

εγώ πήρα απο εκεί τα κουφέτα μου ..

η επιχείρηση είναι οικογενειακή και η εξυπηρέτηση σούπερ!!! και ειλικρινά τα κουφέτα είναι φρεσκότατα και υπέροχα .. αν θυμάμαι καλά τα είχα πάρει 7? το κιλό .. ο Χατζηγιαννάκης ήθελε νομίζω 16 ? το κιλό τότε ..

άμα πάς .. να δοκιμάσεις αυτά με το κουμ κουάτ μέσα .. έβαζα 3 μέσα στη μπομπο και 6 έτρωγα εγώ x 250 μπομπο = .. :oops: :oops: :lol: :lol:

τα έχει σε γαλάζιο και ρόζ .. άσε που μου δίνανε να δοκιμάζω απο 3 στην κάθε γεύση .. είχε μουδιάσει η γλώσσα μου .. :lol: :lol:

 

PS .. δεν έχω καμία σχέση με την εν λόγω εταιρεία .. !!! .+-

 

Τα κουφετα του ηταν μαλακα ή σκληρα οπως τα συνηθισμενα?

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρά το άλμπουμ πως είναι; Τυπωμένο πάνω σε χαρτόνι ή είναι τυπωμένο σαν περιοδικό;

 

 

Τι έγινε ρε κορίτσια; Μπήκα να διαβάσω για on line αγορές και είδα μια ολόκληρη σελίδα με χαιρετούρες, που έκανε η καθεμία τις σπουδές της, που σύχναζε κ.λ.π. !!!!!!.........

 

Συγνωμην, απλα παρασυρθηκαμε ολιγον τι...:oops:

Οσο για το αλμπουμ...εχεις βρει κανενα site που να εκτυπωνει πανω σε χαρτονι? Το foto.com παντως εκτυπωνει σε λεπτη σελιδα...τωρα περιμενω απο tictac

Αν παντως βρει καποιος εκτυπωση σαν σε χαρτονι ας το πει γιατι με ενδιαφερει.

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια μπαινω στο myToys.de αλλα δεν βγαζω ακρη...δεν υπαρχουν αγγλικα;

Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα αλλαγη γλωσσας...αν ξερει καποια ας βοηθησει!!!

 

Το mytoys.com είναι το ίδιο site στα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν εψαχνα να βρω εκπτωτικο κουπονι για amazon και βρηκα δυο σαιτ με εκπτωτικα κουπονια από 50000 ηλεκτρονικά καταστήματα όπως το Amazon, ebay, Alibris και άλλα περισσότερο ή λιγότερο γνωστά. Τα κουπόνια αυτά είναι κάποιοι κωδικοί τους οποίους πληκτρολογείς στο αντίστοιχο πεδίο που σου υποδεικνύεται από το ηλεκτρονικό κατάστημα τη στιγμή που κάνεις την αγορά.

τα σαιτ ειναι το

http://www.retailmenot.com/

 

http://www.fatwallet.com/

 

μπορει να τα εχετε ξαναπει αλλα τα βρηκα και σας τα βαζω!

 

τελικα δεν βρηκα ομως αυτο που εψαχνα αν καποια εχει εκπτωτικο κουπονι για αγορα απο amazon που αφορα γενικη εκπτωση στο ποσο κι οχι σε συγκεκριμενα προιοντα και δεν το χρειαζεται θα της ημουν υποχρεη!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Αν παντως βρει καποιος εκτυπωση σαν σε χαρτονι ας το πει γιατι με ενδιαφερει.

 

Δεσ εδω http://www.limepress.gr/index.php?sec=about, ειναι σε χαρτονι αλλα απο σχεδια δεν λεει πολλα...

;)

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Τα κουφετα του ηταν μαλακα ή σκληρα οπως τα συνηθισμενα?

ήταν όπως ακριβώς και του Χατζηγιαννάκη!! καμία διαφορά!!!! ;)

 

 

 

Τι έγινε ρε κορίτσια; Μπήκα να διαβάσω για on line αγορές και είδα μια ολόκληρη σελίδα με χαιρετούρες, που έκανε η καθεμία τις σπουδές της, που σύχναζε κ.λ.π. !!!!!!.........

κακό είναι αυτό ???????? απαγορεύεται ???

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά απο που ειχες παρει κουτακια για τη βαφτιση?

Τιμη θυμασαι?

adorex .. νομίζω τα είχα πάρει 35 λεπτά το ένα .. αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη .. !! :(

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο www.foto.com - που εγινα ενθερμη οπαδος αφου εμαθα το συστημα τους και το παιζω στα δαχτυλα - με μια χρεωση 5 ευρω σου στιαχνουν αλμπουμ με γυαλιστερες σελιδες, οχι απλο χαρτι. Νομιζω χαρτονι χρησιμοποιουν στα ψηφιακα αλμπουμ, οχι στα photobooks που φτιαχνουμε στα διαφορα sites.

Δεν ειναι κακο να βρισκουμε γνωστους ή συμφορουμιτες με ιδιες εμπειριες με εμας, αλλα καλο ειναι η επικοινωνια που δεν εχει σχεση με το τοπικ να γινεται με πμ. Φτασαμε τις 600+ σελιδες με e-shops, αν βαλουμε και τα προσωπικα μας, θα παει 1000 σελιδες και θα το στειλουν αρχειο το θεμα.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμην, απλα παρασυρθηκαμε ολιγον τι...:oops:

Οσο για το αλμπουμ...εχεις βρει κανενα site που να εκτυπωνει πανω σε χαρτονι? Το foto.com παντως εκτυπωνει σε λεπτη σελιδα...τωρα περιμενω απο tictac

Αν παντως βρει καποιος εκτυπωση σαν σε χαρτονι ας το πει γιατι με ενδιαφερει.

 

Όχι, ετοιμάζω ένα photobook από το photomemories και θα ήθελα να αποφύγω το χαρτόνι. Μου φαίνεται σαν να έχουν εκτυπώσει τις φωτογραφίες και να τις έχουν κολλήσει με UHU πάνω στο χαρτόνι!!!

Παντως στο www.foto.com - που εγινα ενθερμη οπαδος αφου εμαθα το συστημα τους και το παιζω στα δαχτυλα - με μια χρεωση 5 ευρω σου στιαχνουν αλμπουμ με γυαλιστερες σελιδες, οχι απλο χαρτι. Νομιζω χαρτονι χρησιμοποιουν στα ψηφιακα αλμπουμ, οχι στα photobooks που φτιαχνουμε στα διαφορα sites.

Δεν ειναι κακο να βρισκουμε γνωστους ή συμφορουμιτες με ιδιες εμπειριες με εμας, αλλα καλο ειναι η επικοινωνια που δεν εχει σχεση με το τοπικ να γινεται με πμ. Φτασαμε τις 600+ σελιδες με e-shops, αν βαλουμε και τα προσωπικα μας, θα παει 1000 σελιδες και θα το στειλουν αρχειο το θεμα.

 

Είσαι ευχαριστημένη από το foto.com; Το photomemories δεν με τρέλλανε! Το πρόγραμμα δεν έχει πολλές δυνατότητες και όσο το φορτώνεις τόσο περισσότερο κρεμάει.

 

Έτσι είναι βρε κορίτσια, αν θέλετε πείτε τα με πμ ή στον ειδικό χώρο του forum

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...