Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας!

θελω να παραγγειλω ενα φορεμα απο ενα σαιτ απο κινα οχι το γνωστο που εχουν παρει κι αλλα κοριτσια απο ενα αλλο αλλα δεν ξερω τι γινετε με το τελωνειο και φοβαμαι μην μου βγει τελικα ο κουκος αηδονι το φορεμα ξερετε καμια μεχρι τι ποσο δεν πληρωνεις;

τα μεταφορικα λεει ειναι δωρεαν και στα στελνει με ΕΜS

αν καποια γνωριζει ας μου πει μην κανω καμια πατατα!

ευχαριστω!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας!

θελω να παραγγειλω ενα φορεμα απο ενα σαιτ απο κινα οχι το γνωστο που εχουν παρει κι αλλα κοριτσια απο ενα αλλο αλλα δεν ξερω τι γινετε με το τελωνειο και φοβαμαι μην μου βγει τελικα ο κουκος αηδονι το φορεμα ξερετε καμια μεχρι τι ποσο δεν πληρωνεις;

τα μεταφορικα λεει ειναι δωρεαν και στα στελνει με ΕΜS

αν καποια γνωριζει ας μου πει μην κανω καμια πατατα!

ευχαριστω!

απο Κίνα δεν πληρώνεις μεταφορικά εάν η παραγγελία είναι κάτω απο 50 ? .. εγώ που πήρα ένα παλτό της μικρής (περίπου 15 quids) δεν πλήρωσα τελωνείο ..

επίσης να σου πώ ότι ΟΛΟΙ οι Ασιάτες είναι άσσοι στη συσκευασία .. το παλτουδάκι μου ήρθε μέσα σε έναν φάκελο Α4 όμορφα διπλωμένο και πεντακάθαρο !!!

btw .. γιααααααααααα δώσε καμια πλεροφορία για το άγνωστο σάιτ .. :P;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τους πεις, αν μπορουν, να γραψουν αλλη αξια στο τιμολογιο απ' εξω για να εισαι σιγουρη. εγω που εκανα μια αγορα 100 ευρω απο ebay, ο πωλητης εγραψε 20 δολλαρια στο τιμολογιο και πληρωσα μονο 4 ευρω ενα φορο που εχουν τα δεματα εκτος ΕΕ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

απο Κίνα δεν πληρώνεις μεταφορικά εάν η παραγγελία είναι κάτω απο 50 ? .. εγώ που πήρα ένα παλτό της μικρής (περίπου 15 quids) δεν πλήρωσα τελωνείο ..

επίσης να σου πώ ότι ΟΛΟΙ οι Ασιάτες είναι άσσοι στη συσκευασία .. το παλτουδάκι μου ήρθε μέσα σε έναν φάκελο Α4 όμορφα διπλωμένο και πεντακάθαρο !!!

btw .. γιααααααααααα δώσε καμια πλεροφορία για το άγνωστο σάιτ .. :P;)

 

Και εσύ...απο που πήρες το παλτουδάκι?????

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια για το cookshop? εχω ψωνισει απειρες φορες στα φυσικά καταστήματα αλλα ον λαιν ποτε. Ε τοτε να το βάλουμε στη λιστα αν δεν ειναι

 

ναι ναι να το βαλεις ειναι και πολυ αξιοπιστοι αν σου σπασει κατι.Δεν ζητουν ουτε να τους στειλεις το αντικειμενο που ειχε ζημια αλλα σου στελνουν αντικατασταση αμεσα χωρις να πληρωνεις τον κουριερ για την αντικατασταση.

 

 

Τελωνειο οπως διαβασα σε ενα μπλογκ που εγραφε καποιος εκτελωνιστης πληρωνει οτιδηποτε πανω απο 22Ε οχι 50Ε.

Μπορεις να πεις στην κινεζα να μην αναγραψει την αξια και ζητα της να αναγραψει οτι ειναι δωρο.Ετσι και αλλιως αποδειξη δεν νομιζω να χρειαζεσαι ασε που θα ειναι στα κινεζικα.

 

 

edit: 45Ε ειναι για ιδιωτες 22 Ε για εμπορους

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

χελλοου γκερλς!

 

εβαλα παραγγελια παπουτσακια asics απο http://www.planet-sports.com

 

m_asics_charcoal_shoes_womens_greypink.jpg

 

Τα μεταφορικα ειναι μονο 3,90 για Ελλαδα και παραδοση λεει 3-7 εργασιμες....μολις παραλαβω θα σας ενημερωσω!

 

Α! Στα καταστηματα τα ειχαν 100 πριν τις εκπτωσεις, 70 με τις εκπτωσεις, και τα πηρα 44,95 ευρω (oxi λιρες). Και για νεους πελατες ειχε εκπτωτικο κουπονι -10 ευρω για αγορες ανω των 50 ευρω, οποτε εβαλα και ενα ζευγαρι καλτσες....

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις!

το σαιτ που λεω ειναι αυτο http://www.tidebuy.com/

μηπως εχει ψωνισει καμια;

 

exei οντως πολυ ομορφα παργματα και φρει σιππινγκ....τελεια σεντονια...δειτε...

Link to comment
Share on other sites

χελλοου γκερλς!

 

εβαλα παραγγελια παπουτσακια asics απο http://www.planet-sports.com

 

m_asics_charcoal_shoes_womens_greypink.jpg

 

Τα μεταφορικα ειναι μονο 3,90 για Ελλαδα και παραδοση λεει 3-7 εργασιμες....μολις παραλαβω θα σας ενημερωσω!

 

Α! Στα καταστηματα τα ειχαν 100 πριν τις εκπτωσεις, 70 με τις εκπτωσεις, και τα πηρα 44,95 ευρω (oxi λιρες). Και για νεους πελατες ειχε εκπτωτικο κουπονι -10 ευρω για αγορες ανω των 50 ευρω, οποτε εβαλα και ενα ζευγαρι καλτσες....

 

πολυ μουρατα...καλοφορετα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

exei οντως πολυ ομορφα παργματα και φρει σιππινγκ....τελεια σεντονια...δειτε...

 

μωρε εχουμε φορεσει κινεζικο νυφικο και το χουμε πληρωσει για επωνυμο....ουυυυυυυυ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

μωρε εχουμε φορεσει κινεζικο νυφικο και το χουμε πληρωσει για επωνυμο....ουυυυυυυυ!

 

στο μυαλο μου ησουν....παντως εχει ωραια...τι λες ξαναπαντρευομαστε??/-ελπιζω να εισαι ηδη και να μη γελοιοποιηθω με την ερωτηση...

Link to comment
Share on other sites

στο μυαλο μου ησουν....παντως εχει ωραια...τι λες ξαναπαντρευομαστε??/-ελπιζω να εισαι ηδη και να μη γελοιοποιηθω με την ερωτηση...

 

καλα τωρα αυτο σκεφτομουν που κοιταζα τα νυφικα! χαχαχα

 

το χω πει...επρεπε να ειναι υποχρεωτικο ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ σε καθε επετειο γαμου να φοραμε νυφικο! Τι? Ετσι? Μια κι εξω? Τι να ευχαριστηθουμε?! :mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα τωρα αυτο σκεφτομουν που κοιταζα τα νυφικα! χαχαχα

 

το χω πει...επρεπε να ειναι υποχρεωτικο ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ σε καθε επετειο γαμου να φοραμε νυφικο! Τι? Ετσι? Μια κι εξω? Τι να ευχαριστηθουμε?! :mrgreen:

 

το θεμα ειναι να μπαινουμε σε αυτα μετα απο δυο μωρα η και ενα η και κανενα μη σουπω..

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μπαινουμε σε αυτα μετα απο δυο μωρα η και ενα η και κανενα μη σουπω..

 

μωρε ας τη θεσπισουν αυτη τη μερα :mrgreen: και σου μπαινω εγω και σε μικροτερο νουμερο! χαχαχα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Μήπως κάποια έχει ψωνίσει ή ξέρει το www.fashion-onsale.com?

 

 

πραγματικα πολυ καλες τιμες!

καμμια δεν το γνωριζει/δεν εχει κανει αγορα απο εκει?

που να εχει εδρα αραγε? στο faq γραφει κατι για πληροφοριες στο τελωνειο των US ..μηπως ειναι αμερικη?

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα πολυ καλες τιμες!

καμμια δεν το γνωριζει/δεν εχει κανει αγορα απο εκει?

που να εχει εδρα αραγε? στο faq γραφει κατι για πληροφοριες στο τελωνειο των US ..μηπως ειναι αμερικη?

 

Πάντως η διεύθυνση της σελίδας λέει ταιβάν...δηλαδή η προέλευση της ιστιοσελίδας...από που έρχονται όμως ιδέα δεν έχω..!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια επειδή δε ξέρω τι να κάνω με τα 5 πακέτα πάνες που μου περίσσεψαν και έχουν γεμίσει τη ντουλάπα μου, αν θέλει καμία από εσάς να τις αγοράσει ας μου στείλει πμ αλλιώς να δω τι θα τις κάνω...μπορεί και να τις δοκιμάσουμε πάλι...αν και φοβάμαι...

Είναι το νούμερο 4 η πορτοκαλί συσκευασία...

 

Επίσης κέρδισα μία δημοπρασία στο εμπέι ένα καλοκαιρινό φορεματάκι της μικρής μου next και αγόρασα 2 σετ πιτζάμες πάλι next σε καλή τιμή...μόλις παραλάβω θα στείλω πμ στο καλαμαράκι μας...αν όμως κάποια ενδιαφέρεται ας μου πει να σας βάλω λινκ...

Τέλος για τα φανελάκια m&s από το εμπέι μόνο καλά λόγια έχω να πω...πολύ καλή ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

εχω ψωνισει πιατα οχι χαλια.Ειχε ερθει κατι σπασμενο και μου το αντικατεστησαν αμεσα με κουριερ. Οπως και στο http://www.cookshop.gr/ χωρις να με ρωτησει πως και γιατι μου αντικατεστησε αμεσα δυο τρια ποτηρια που ειχα παραλαβει σπασμενα.

 

Τα χαλια γενικα ειναι πιο ακριβα εδω στην ελλαδα (επειδη το εχω ψαξει). Δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στις τιμες μεταξυ των ιντερνετικων μαγαζιων στην ελλαδα.

 

ευχαριστώ πολύυυυυυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια επειδή δε ξέρω τι να κάνω με τα 5 πακέτα πάνες που μου περίσσεψαν και έχουν γεμίσει τη ντουλάπα μου, αν θέλει καμία από εσάς να τις αγοράσει ας μου στείλει πμ αλλιώς να δω τι θα τις κάνω...μπορεί και να τις δοκιμάσουμε πάλι...αν και φοβάμαι...

Είναι το νούμερο 4 η πορτοκαλί συσκευασία...

 

Επίσης κέρδισα μία δημοπρασία στο εμπέι ένα καλοκαιρινό φορεματάκι της μικρής μου next και αγόρασα 2 σετ πιτζάμες πάλι next σε καλή τιμή...μόλις παραλάβω θα στείλω πμ στο καλαμαράκι μας...αν όμως κάποια ενδιαφέρεται ας μου πει να σας βάλω λινκ...

Τέλος για τα φανελάκια m&s από το εμπέι μόνο καλά λόγια έχω να πω...πολύ καλή ποιότητα!

 

Καλημέρα Μαρίτα. Για δώσε το λινκ με τα φανελλάκια από marks & spencer. Βλέπω το κοριτσάκι σου είναι μεγάλο οπότε πιθανολογώ πως θα κάνουν και στον δικό μου που θέλει το 2-3 ετών.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρίτα. Για δώσε το λινκ με τα φανελλάκια από marks & spencer. Βλέπω το κοριτσάκι σου είναι μεγάλο οπότε πιθανολογώ πως θα κάνουν και στον δικό μου που θέλει το 2-3 ετών.

 

Καλημέρα και σε σένα! Πολύ ευχαρίστως να στο δώσω αλλά νομίζω ότι δεν έχει άλλο σχέδιο εκτός από το κοριτσίστικο που πήρα...αλλά δες το και εσύ μήπως κάνω λάθος...

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220732829641&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διεύθυνση της σελίδας λέει ταιβάν...δηλαδή η προέλευση της ιστιοσελίδας...από που έρχονται όμως ιδέα δεν έχω..!

 

Τους έστειλα email χτες, ρωτώντας τους ακριβώς αυτό, από πού έρχονται τα προϊόντα. Αν μου απαντήσουν, θα σας ενημερώσω. Μπορούμε κάπως να καταλάβουμε αν είναι αυθεντικά ή μαϊμού? Ξέρετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε σένα! Πολύ ευχαρίστως να στο δώσω αλλά νομίζω ότι δεν έχει άλλο σχέδιο εκτός από το κοριτσίστικο που πήρα...αλλά δες το και εσύ μήπως κάνω λάθος...

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220732829641&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Ευχαριστώ πολύ. Πορτοκαλί με λευκό δεν είναι? Πορτοκαλί και λαχανί βάζουμε, τα θεωρώ ουδέτερα. Δεν ξέρω αν τα συγκεκριμένα κάν μπαμ πως είναι για κοριτσάκι.

Τα μεταφορικά πόσο ήταν?

Το 24-36 πήρες? Για πόσα εκατοστά είναι? Να υποθέσω 98 πόντους?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...