Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου έμπειρα, έχω ένα θέμα με το ebay. Αν κάποια μπορεί να βοηθήσει....

Ξεκινάω λέγοντας πως όσον αφορά το ebay είμαι στραβάδι. Μπαίνω σε μια δημοπρασία, κάνω προσφορά, την επικυρώνω και αμέσως μετά βλέπω τι έχω κάνει....αντί για 1,98 έχω δώσει 198,00. Άψογη;

Στέλνω μνμ στον λεχρίτη λέγοντας πως ήταν λάθος και τον παρακαλώ να ακυρώσει την προσφορά ή να μου πει τι να κάνω για να την ακυρώσω εγώ και του ξεκαθαρίζω πως δεν θέλω το προϊόν του. Μου απαντάει πως δεν ξέρει πως να ακυρώνει και μένει εκεί το θέμα. Η δημοπρασία λήγει και φυσικά κερδίζω (τρομάρα μου) με 46,00 λίρες. Ο λεχρίτης μου ζητάει να τον πληρώσω, του υπενθυμίζω τα μνμτα που ανταλλάξαμε κι ότι δεν θέλω το προϊόν του. Κι ενώ σκέφτομαι μήπως τελικά και πάρω το πράμα που από λάθος αγόρασα ο λεχρίτης επανέρχεται απαιτώντας τα χρήματα και λέγοντας ότι θα ανοίξει "υπόθεση απλήρωτου είδους" και τώρα σκάει μύτη και το Ebay ζητώντας πληρωμή για χάρη του λεχρίτη. Εγώ τώρα τα πήρα και δεν θέλω με τίποτα να τον πληρώσω. Τι μπορεί να μου κάνει; Ξέρουμε;

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χουρχουρίνι τι να σου πω...Εγώ ψωνίζω από e-bay και είμαι πάντα πολύ προσεκτική. Το προιόν αξίζει 46 λίρες ή τσάμπα θα πάνε? Δεν ξέρω αν μπορείς να ακυρώσεις το bid εφόσον μάλιστα κέρδισες. Δύσκολο μου ακούγεται...

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το μονο που μπορει να σου κανει ειναι να σου αφησει κακο feedback, ισως να φαινεται και καπου οτι καποιος πωλητης "ανοιξε υποθεση" για χαρη σου, με αποτελεσμα οι μελλοντικοι πωλητες να ειναι επιφυλακτικοι απεναντι σου. μηπως να ανοιγες κι εσυ μια υποθεση εναντιον του εξηγωντας στο ebay οτι εισαι αρχαρια και εκανες ενα λαθος, για το οποιο ενημερωσες αμεσως;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

νταξει μωρε...μια χαρα τα λες

 

Παντως αν σου απαντησουν, πες μας τι εγινε. Εγω που παρηγγειλα πριν κανα μηνα (και παραπανω) παντως δε μου ειχαν δωσει αυτη την επιλογη

 

Παντως απο τα ρουχα θα μεινεις super ευχαριστημενη! Πολυ καλη ποιοτητα!

 

Τους ρώτησα για το ποσό και τον τρόπο πληρωμής και μου απάντησαν τα ποσοστά που είπα πρίν (11/% με πιστωτική, 5% με έμβασμα).

 

Η Πειραιώς με τους κωδικούς e-banking που σου δίνει για την prepaid κάρτα, σου δίνει την δυνατότητα να εμβάσεις φθηνά. Δοκίμασα να εμβάσω σε λίρες και σε ευρώ. Σε λίρες, το κόστος ήταν 8,40 ευρώ ενώ σε ευρώ ήταν μόνο 0,40 ευρώ, οπότε έκανα την μετατροπή, έβαλα και κάτι παραπάνω και έμβασα σε ευρώ. Το έμβασμα θα εκτελεσθεί την Δευτέρα το πρωί, γιατί άργησα να το στείλω.

 

ΑΥΤΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ .....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χουρχουρίνι τι να σου πω...Εγώ ψωνίζω από e-bay και είμαι πάντα πολύ προσεκτική. Το προιόν αξίζει 46 λίρες ή τσάμπα θα πάνε? Δεν ξέρω αν μπορείς να ακυρώσεις το bid εφόσον μάλιστα κέρδισες. Δύσκολο μου ακούγεται...

Την ακύρωση ζήτησα να μου την κάνει ο λαλάκας ενώ η δημοπρασία ήταν ακόμα σε ισχύ και έληγε σε ΔΥΟ μέρες. Δεν το ζήτησα μετά τη λήξη.

 

κοιτα το μονο που μπορει να σου κανει ειναι να σου αφησει κακο feedback, ισως να φαινεται και καπου οτι καποιος πωλητης "ανοιξε υποθεση" για χαρη σου, με αποτελεσμα οι μελλοντικοι πωλητες να ειναι επιφυλακτικοι απεναντι σου. μηπως να ανοιγες κι εσυ μια υποθεση εναντιον του εξηγωντας στο ebay οτι εισαι αρχαρια και εκανες ενα λαθος, για το οποιο ενημερωσες αμεσως;

Σωστό κι αυτό. Θα το τσεκάρω τώρα αμέσως....Ευχαριστώ...

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα φώτα σας!

ψάχνω κάτι αντίστοιχο http://www.mothercare.com/My-First-Convertible-Car-Walker/dp/B002GJ2BEG/sr=1-10/qid=1296831842/ref=sr_1_10/276-3585665-6961423?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42824041&mcb=core σε λογική τιμή και από site που να στέλνει κατευθείαν Ελλάδα. Έχει πάρει το μάτι σας ή έχετε αγοράσει κάτι αντίστοιχο?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ίδιο μοντέλο και σε 6,5 και σε 8,5 λίτρα.

Εγώ πήρα την 4,5 λίτρων γιατί έχω ήδη μία fissler 8 λίτρων και ήθελα μια μικρή για τα φαγητά του μικρού ή για κάτι άλλο με λίγο όγκο πχ κιμά;)

Αυτή η χύτρα έχει 3 ταχύτητες και μαγειρεύει πιο γρήγορα από την μεγάλη μου.

πολύ καλή περίπτωση!!:D

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα φώτα σας!

ψάχνω κάτι αντίστοιχο http://www.mothercare.com/My-First-Convertible-Car-Walker/dp/B002GJ2BEG/sr=1-10/qid=1296831842/ref=sr_1_10/276-3585665-6961423?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42824041&mcb=core σε λογική τιμή και από site που να στέλνει κατευθείαν Ελλάδα. Έχει πάρει το μάτι σας ή έχετε αγοράσει κάτι αντίστοιχο?

 

κοιτα στο αμαζον για δες αυτο που του πηρα εγω και ειμαστε κατενθουσιασμενοι βεβαιως ειναι 2 μηνων ο δικος μου αλλλα μας αφηνει να καθμαστε για λιγο η παιδιατρος http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0002C6N16/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι σ' ευχαριστώ πολύ. Και τα δύο είναι πανέμορφα και αξιόπιστες μάρκες,απλά είχα στο μυαλό μου κάτι σε "πολυμορφικό"!!!

Η μικρή μου εδώ και ενάμιση μήνα θέλει συνέχεια να είναι όρθια και επειδή δε θέλω να τη μάθω αγκαλίτσες πολύ πολύ, σκεφτόμουν κάτι ανάλογο.

 

κοιτα στο αμαζον για δες αυτο που του πηρα εγω και ειμαστε κατενθουσιασμενοι βεβαιως ειναι 2 μηνων ο δικος μου αλλλα μας αφηνει να καθμαστε για λιγο η παιδιατρος http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0002C6N16/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE
Το ύψος προσαρμόζεται ανάλογα με την εξέλιξη του παιδιού?Επίσης έχει περιορισμό σε κιλά? Από εκπαιδευτικό υλικό πάνω τι λέει?

 

υπαρχει και αυτο Bright Starts Pink Bounce About Activity Centre
Το έχεις δοκιμάσει?Τρελαίνομαι και για το χρώμα του!
82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Άνοιξε εσύ dispute case εναντίον του πωλητή. Είσαι καλλυμένη αφού του έχεις στείλει μηνύματα πριν λήξει η δημοπρασία. Αυτά φαίνονται. Θα βρεις σίγουρα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Και τα δύο είναι πανέμορφα και αξιόπιστες μάρκες,απλά είχα στο μυαλό μου κάτι σε "πολυμορφικό"!!!

Η μικρή μου εδώ και ενάμιση μήνα θέλει συνέχεια να είναι όρθια και επειδή δε θέλω να τη μάθω αγκαλίτσες πολύ πολύ, σκεφτόμουν κάτι ανάλογο.

 

Το ύψος προσαρμόζεται ανάλογα με την εξέλιξη του παιδιού?Επίσης έχει περιορισμό σε κιλά? Από εκπαιδευτικό υλικό πάνω τι λέει?

 

Το έχεις δοκιμάσει?Τρελαίνομαι και για το χρώμα του!

 

το πρωτο το εχουμε το δευτερο το εχει φιλη μου... αλλαζει θεσεις αναλογα με ηλικια εχει 360μοιρες περιστροφη καθαριζει πανευκολα και παιζει επισης μαζευετε σχεδον με μια κινηση. της φιλης μου η μπεμπα χθες εγινε 1 ετους και παρολο που περπαταει απο 10 μηνων παιζει ακομα με αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, ερωτηση, απο ASSOS ποσες μερες κανει να ερθει το δεμα?10 εργασιμεσ περασανε, να ανησυχησω???

 

Εμένα συνήθως μου έρχονται σε 10 με 14 μέρες. Ποτέ πάντως δεν είχα πρόβλημα με asos. Ριξε και μία ματιά στο ταχυδρομείο!

 

το πρωτο το εχουμε το δευτερο το εχει φιλη μου... αλλαζει θεσεις αναλογα με ηλικια εχει 360μοιρες περιστροφη καθαριζει πανευκολα και παιζει επισης μαζευετε σχεδον με μια κινηση. της φιλης μου η μπεμπα χθες εγινε 1 ετους και παρολο που περπαταει απο 10 μηνων παιζει ακομα με αυτο

 

Σε ευχαριστώ πολύ κελλυ μου. Μπορώ να πω πάντως ότι μπερδεύτηκα!Και τα δύο είναι εξίσου ωραία και δεν έχουν και μεγάλη διαφορά τιμής.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια είμαι σίγουρη πως το έχετε αναφέρει ξανά ,κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν μπορώ να το βρω...Θέλω να πάρω πάπλωμα κ παπλωματοθήκη για μονό κρεβατάκι και κούνια...Που να κοιτάξω?

Σας ευχαριστώ για ακόμα μια φορά...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Θελω να αγορασω μια μηχανη του καφε αλλα να εχει και αυτο το ακροφυσιο του ατμου για να κανουμε μονοι μας αφρογαλα η σοκολατα , εχετε κατι να μου προτεινετε? να παρω κατι δοκιμασμενο βρε αδερφε οχι γουρουνι στο σακι. Ευχαριστω.

 

Υγ, ακομα περιμενω απο adams...:confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εννοεις καποια απο αυτες που περνουν καψουλες. εγω παντως εχω αυτη http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=102080179. κανει και φιλτρου και εσπρεσσο. την εχω ενα χρονο περιπου κι ειμαι αρκετα ευχαριστημενη

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνήθως μου έρχονται σε 10 με 14 μέρες. Ποτέ πάντως δεν είχα πρόβλημα με asos. Ριξε και μία ματιά στο ταχυδρομείο! QUOTE]

εχω δηλαδη μερικες μερουλες ακομη... απλα μου εκανε εντυπωση..:confused:

ευχαριστω για την απαντηση...;)

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

τα μωρομαντηλα παρεληφθησαν και τα υπολοιπα! απο 27/1 στις 4/2 με DHL στο σπιτι μου!!!!

 

εκεινη τη καρτουλα και τη μπαταρια της φωτογραφικης περιμενω να δω ποτε θα ερθουν να δουμε μηπως εκανα πατατα στην αγορα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει δημιουργησει καμια photobook απο το mymemory.com? Εαν ναι μπορει να μου πει εντυπωσεις?

Αλλιως εχετε να μου προτεινετε δοκιμασμενο site γι'αυτο το λογο?

 

Thanxs!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμπειρα κοριτσια καλησπερα!

εχω παραγγειλει εδω και 1 μηνα απο mandco kai απο adventino και σημερα μου ηρθαν 2 e-mail απο post office να λενε το εξης:

Your package has been returned to the Post Express office.

The reason of the return is "Incorrect delivery address of the package"

Attached to the letter mailing label contains the details of the package delivery.

You have to print mailing label, and come in the Post Express office in order to receive the packages.

Ποιο ταχυδρομειο το στελνει? της Αγγλιας? αν ναι, πως θα παω εκει να το παρω? αν ειναι της Έλλαδας δεν υπαρχει τιποτα. και το θεμα ειναι οτι εχουν την σωστη διευθυνση.

τι να κανω? εχω χασει τα πραγματα μου?

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο posto office σου ηρθαν? απο μαντκο? δε λεει.....ολα ΤΚ κλπ ειναι ΟΚ? λογικα πρπει να πας και στο δικο σου ταχυδρομειο? με τι πληρωσες? αν ειναι paypal να ζητησεις επιστροφη? εμπειρεεεεεςςςςςς

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...