Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ααα παρα πολυ ωραια!! και μονο 88 λιρεσ?δηλ.90 ευρω περιπου.ποσο εχει μεταφορικα_

 

 

Τα μεταφορικά ήταν δωρεάν γιατί πωλητής είναι το αμαζόν και η χύτρα είναι ένα από τα προϊόντα με free delivery :D

Επιπλέον αγόρασα και ένα λάστιχο ανταλλακτικό για το καπάκι για να μην ψάχνομαι όταν θα το χρειαστώ στο μέλλον;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοπελιές.

Πριν λίγο πήγα ταχυδρομείο και παράλεβα 2 δέματα ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ και ήταν από mandco! Προφανώς με τόσες απώλειες σε δέματα αποφάσισαν να τα στέλνουν συστημένα. Τσέκαρα στο σάιτ τους και προς το παρόν τα μεταφορικά παραμένουν τα ίδια.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

galat ποια χύτρα έχεις εσύ? Ψάχνομαι λίγο για χύτρα από αμαζον...

 

Μετά από πολύ ψαξιμο, πηρα την τέλεια...

 

http://www.amazon.co.uk/WMF-Ultra-Pressure-Cooker-Stainless/dp/B000X2AOAQ/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1296815563&sr=8-16

 

Eίναι οπως αυτη που προτεινει η κοπέλα πιο πανω με τη διαφορά ότι εχει χρονομετρο που σου λύνει τα χερια και 2 επιπεδα πιεσης(αυτο μονο για λαχανικα ειναι Οκ δεν ειναι τοσο απαραιτητο)

 

Ομως οταν την πηρα εγω ειχαν 20% επιπλεον εκπτωση στα κουζινικα...

 

Επισης για 4 ατομα οικογενεια θες σιγουρα την 6.5 λιτρων ειανι ισα-ισα....

 

Για την φιλη μου πηρα αυτη

 

http://www.amazon.co.uk/WMF-Perfect-Pressure-diameter-stainless/dp/B00008XWYR/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1296815684&sr=8-1

 

που την εχει σε σουπερ τιμη και ειναι επισης πολυ καλή...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά η ups σε σχέση με την dhl είναι σαν τη μέρα με τη νύχτα... Παρήγγειλα από amazon μωρομάντηλα και η μισή παραγγελία που υποτίθεται οτι θα έφευγε αργότερα γιατί δεν ήταν διαθέσιμη, ήρθε σήμερα με ups ενώ για την υπόλοιπη περιμένω ακόμα (dhl) ενώ έφυγε από τη Δευτέρα...

Ότι να 'ναι, όπως να 'ναι....

Α! Και όποιος ψάχνει καλλυντικά Directcosmetics.com καλές τιμές και φτηνά (σχετικά ) μεταφορικά. Ερχονται στη πόρτα σου και αρκετά γρήγορα μάλιστα. (Δεν έχω σχέση μαζί τους μην παρεξηγηθούμε κι όλας!)

 

και έψαχνα κάποια που να ψώνισε απο εδώ Directcosmetics.com. Επειδή μου φαίνονται πολύ οικονομικά φοβήθηκα μήπως είναι τίποτα απάτη. Είναι οκ αυτά που σου ήρθαν?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ups σε σχέση με την dhl είναι σαν τη μέρα με τη νύχτα... Παρήγγειλα από amazon μωρομάντηλα και η μισή παραγγελία που υποτίθεται οτι θα έφευγε αργότερα γιατί δεν ήταν διαθέσιμη, ήρθε σήμερα με ups ενώ για την υπόλοιπη περιμένω ακόμα (dhl) ενώ έφυγε από τη Δευτέρα...

Ότι να 'ναι, όπως να 'ναι....

 

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Γενική Ταχυδρομική για παραγγελία από amazon με μωρομάντηλα, listerine και ένα ζευγάρι γοβάκια killah που βρήκα σε ξεφτίλα τιμή, την οποία είχα κάνει στις 30/01. Τελικά ακόμη δεν έχω καταλάβει με ποιο κριτήριο στέλνουν με dhl ή ups. Πριν ένα μήνα σχεδόν έκανα την ίδια παραγγελία -χωρίς τα γοβάκια- και μου ήρθε με απλό ταχυδρομείο. Τι να πω...

 

Επίσης παρέλαβα από inch blue. Φανταστικά!!!Να ναι καλά όποια κοπέλα το ανακάλυψε!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψαξιμο, πηρα την τέλεια...

 

http://www.amazon.co.uk/WMF-Ultra-Pressure-Cooker-Stainless/dp/B000X2AOAQ/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1296815563&sr=8-16

 

Eίναι οπως αυτη που προτεινει η κοπέλα πιο πανω με τη διαφορά ότι εχει χρονομετρο που σου λύνει τα χερια και 2 επιπεδα πιεσης(αυτο μονο για λαχανικα ειναι Οκ δεν ειναι τοσο απαραιτητο)

 

Ομως οταν την πηρα εγω ειχαν 20% επιπλεον εκπτωση στα κουζινικα...

 

 

Τέλεια αγορά και απίστευτη τιμή ειδικά με -20%!Σκέψου ότι εγώ την είχα πάρει στη μάνα μου τον Μαιο από την Παρουσίαση 259 ευρώπουλα!!!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

και έψαχνα κάποια που να ψώνισε απο εδώ Directcosmetics.com. Επειδή μου φαίνονται πολύ οικονομικά φοβήθηκα μήπως είναι τίποτα απάτη. Είναι οκ αυτά που σου ήρθαν?

 

καλημέρα και από μένα!!

 

εεεεεε, δεν άντεξα πια, παρήγγειλα τελικα από directcosmetics.com.......

ελπίζω να είναι οκ όλα γιατί παρέσυρα και 2 φίλες μου, αλλά με τέτοιες τιμές πια

άσε που βλεφάριαζα χτες την london - burberry σε tester και από χτες μέχρι σήμερα έκανε φτερά...........ποια την πήρε καλέεεεε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ αστειεύομαι.......λες μόνο από parents να παραγγέλνουμε πια???

ελπίζω κοριτσάκι να πάνε όλα καλά πάντως, γιατί η ιστορία με το fragrancex πάντως και τις καθυστερήσεις, παρατράβηξε....τουλάχιστον για μένα

άντε καλές παραλαβές να έχουμε@!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

 

Ζήτησα από το ΜyUkMail να μου κάνει παραγγελία από το Vertbaudet, τους έστειλα τα λινκς και τους ρώτησα για την πληρωμή τους.

 

Μου είπαν ότι η πληρωμή τους είναι 11% αν πληρωθούν μέσω πιστωτικής και 5% αν πληρωθούν με wire transfer.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 1. Τι είναι wire transfer ? Είναι το έμβασμα ? Γιατί με την προπληρωμένη μου μπορώ να στείλω άμεσα έμβασμα.

 

Μου έστειλαν το ακόλουθο μύνημα.

 

If you would like us to place this order today, please send a copy of your wire transfer via email, and also make a £50.00 payment via credit/debit card. This payment is purely to safeguard us against the wire transfer not arriving, and can be used towards postage credit.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 2. Τι θέλουν από εμένα ? Δεν καταλαβαίνω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

προνοητική mantinop!!!ωραία η χύτρα σου!!θα την έχω στα υπόψη μου όταν αλλάξω την δική μου,που είναι "προπολεμικη"!! έχει και μεγαλύτερη?

 

Υπάρχει το ίδιο μοντέλο και σε 6,5 και σε 8,5 λίτρα.

Εγώ πήρα την 4,5 λίτρων γιατί έχω ήδη μία fissler 8 λίτρων και ήθελα μια μικρή για τα φαγητά του μικρού ή για κάτι άλλο με λίγο όγκο πχ κιμά;)

Αυτή η χύτρα έχει 3 ταχύτητες και μαγειρεύει πιο γρήγορα από την μεγάλη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

 

Ζήτησα από το ΜyUkMail να μου κάνει παραγγελία από το Vertbaudet, τους έστειλα τα λινκς και τους ρώτησα για την πληρωμή τους.

 

Μου είπαν ότι η πληρωμή τους είναι 11% αν πληρωθούν μέσω πιστωτικής και 5% αν πληρωθούν με wire transfer.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 1. Τι είναι wire transfer ? Είναι το έμβασμα ? Γιατί με την προπληρωμένη μου μπορώ να στείλω άμεσα έμβασμα.

 

Μου έστειλαν το ακόλουθο μύνημα.

 

If you would like us to place this order today, please send a copy of your wire transfer via email, and also make a £50.00 payment via credit/debit card. This payment is purely to safeguard us against the wire transfer not arriving, and can be used towards postage credit.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 2. Τι θέλουν από εμένα ? Δεν καταλαβαίνω.

 

απο ο.τι καταλαβα, σου λεει οτι με το wire transfer, θα τους δωσεις 50 λιρες ως εγγυηση οτι θα γινει η πληρωμη (?), τα οποια φανταζομαι οτι μετα θα στα επιστρεψουν (?).

 

Θα σε συμβουλευα να πας με το 11%. Τι ποσο εχεις στο καλαθι σου?

 

 

Link to comment
Share on other sites

απο ο.τι καταλαβα, σου λεει οτι με το wire transfer, θα τους δωσεις 50 λιρες ως εγγυηση οτι θα γινει η πληρωμη (?), τα οποια φανταζομαι οτι μετα θα στα επιστρεψουν (?).

 

Θα σε συμβουλευα να πας με το 11%. Τι ποσο εχεις στο καλαθι σου?

 

τις 50 λιρες ναι μεν τις ζητανε ως εγγυηση αλλα αν δεν τις χρειαστουν δε θα στις επιστρεψουν. Θα τις χρησιμοποιησουν για να καλυψουν τα εξοδα αποστολης για να σου τα στειλουν.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι καλε! πηγα το περασμενο σαββατο και αν προλαβω την αλλη βδομαδα αν πετυχω τιποτα χωρις κουτσουβελα...μνμ ηταν δεν ελεγε περισσοτερα, αλλα κριμα γιατι μετα το ΝΕΧΤ στο πρεναταλ πηγαινα και αυτο ελαχιστες φορες

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο ο.τι καταλαβα, σου λεει οτι με το wire transfer, θα τους δωσεις 50 λιρες ως εγγυηση οτι θα γινει η πληρωμη (?), τα οποια φανταζομαι οτι μετα θα στα επιστρεψουν (?).

 

Θα σε συμβουλευα να πας με το 11%. Τι ποσο εχεις στο καλαθι σου?

 

Η παραγγελία μου είναι 292,10 λίρες. Αν πάς με το 11%, θέλουν 32 λίρες, ενώ με το 5% 14,6 λίρες. Είναι περίπου 17,5 λίρες διαφορά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

χμ...σωστο! για στειλτουν ξανα μειλ να σου διευκρινησουν τι ειναι αυτες οι 50 λιρες

 

Ήδη έστειλα και αναμένω.

 

Είμαι δε τόσο β και α βα στο μύνημα, που θα λένε ότι είμαι ντιπ γκάο. Δές :

 

Hi,

 

To make sure, I have got it right :

 

I shall make a wire transfer to you (307 GBP), send you a copy of the transfer and pay you through my credit card 50 GBP, which shall be my credit for the postage fees to you. Is that right ?

 

What happens if my postage is less than 50 GBP ?

 

(Vertbaudet charges no delivery costs for orders over 60 GBP).

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

νταξει μωρε...μια χαρα τα λες

 

Παντως αν σου απαντησουν, πες μας τι εγινε. Εγω που παρηγγειλα πριν κανα μηνα (και παραπανω) παντως δε μου ειχαν δωσει αυτη την επιλογη

 

Παντως απο τα ρουχα θα μεινεις super ευχαριστημενη! Πολυ καλη ποιοτητα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλα στην ακριβεια ηθελα να τα γραψω! σορυ....ενημερωτικα κλεινει το πρενταλα γλυφαδας και εχουν λεει 80% ρουχα και 25% λοιπα, μεχρι 15/2

 

Καλέ κάθε σεζόνβγάζει -80% μετά από 3-4 βδομάδες το Prenatal και ακόμη εκεί στέκει. Τουλάχιστον αυτό που έχουμε στην πόλη μου!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...