Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ παρήγγειλα 2 φορές από το http://www.directcosmetics.com/ και ήρθαν όλα στην ώρα τους με 5,5 λίρες μεταφορικά και σε αρκετά καλές τιμες. Μόνο που δεν έχει όλα τα προϊοντα... Αν όμως ξέρεις τί ψάχνεις και το έχει είναι πολύ καλή περίπτωση.

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ααα κατι θυμομουν οτι ησουν εσυ! και μενα βγαζει πολυ αργα ημερομονηια παραδοσης αλλα μολις ειδα οτι το βαλε 10 λιρες το πηρα κατευθειαν!!! εγω κανω διαφορα στο φουρνο με σαλτσες και πιστευω θα με βολεψει γιατι δε κανω μεγαλες ποσοτητες... λιχουδιες πιο πολυ!

οφ τοπικ τωρα! μια χαρα ειμαστε και η μικρη καλα! εχουμε καιρο να μιλησουμε... ηθελα να σου μιλησω κ στο ααααλο θεμα αλλα ειπα αστο καλυτερα... χιχιχι ελπιζω παντως να τα καφερετε με ολα τα θεματα σας!

 

Ποιο καλέ? Στον αποθηλασμό λες? Καλά πάμε, κοντεύουμε:P

Και εμένα μου άρεσαν επειδή έχουν καπάκια, για να δούμε τι θα είναι και από κοντά!

Φίλησέ μου την Πριγκήπισσα!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποιο κοπελα ειχε αγορασει αυτα τα πυρεξ?

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000TAUPXI/ref=ox_ya_os_product

 

βγηκαν καλα? απο μεγεθος πως ειναι? τα βρηκα 10 λιρες και τα πηρα........ απο αμαζον!

 

εγω τα πηρα...μολις προχτες ηρθαν!!

Θα σου αρεσουν πολυ...μια χαρα απο χωρητικοτητα!!!Ακομη και το μικρο ειναι τελειο!!

Ηδη τα δοκιμασα στον μικροκυματων και ειναι μια χαρα!!Τα πηρα κατεξοχην για φυλαγμα φαγητου,ζεσταμα σε φουρνο...

παμφθηνη και ωραια αγορα!!!

Εδω μιλαμε δεν ξερω κι εγω ποσα θες για κατι αντιστοιχο ασε που δεν βρισκεις κι ευκολα!!!

ηρθαν με κουριερ και νωριτερα απο οτι ειχαν πει!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα. χρειαζομαι τη βοηθεια καποιας κοπελας που να εχει ψωνισει απο dorothy perkins. κανονικα στα αγγλικα νουμερα φοραω 18-20 και το μεγεθολογιο τους με βγαζει οτι δεν χωραω ουτε στο 22! εχουν μικρη φορμα τα ρουχα τους;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα. χρειαζομαι τη βοηθεια καποιας κοπελας που να εχει ψωνισει απο dorothy perkins. κανονικα στα αγγλικα νουμερα φοραω 18-20 και το μεγεθολογιο τους με βγαζει οτι δεν χωραω ουτε στο 22! εχουν μικρη φορμα τα ρουχα τους;

 

Κορνηλία καλημέρα!

Δε μπορώ να τα συγκρίνω με άλλα αγγλικά ρούχα αλλά αν σε βοηθάει να σου πω ότι εμένα 10 με έβγαζε στο μεγεθολόγιο και αυτό μου έκανε κιόλας....

Πάντως από ποιότητα μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια καλημερα. χρειαζομαι τη βοηθεια καποιας κοπελας που να εχει ψωνισει απο dorothy perkins. κανονικα στα αγγλικα νουμερα φοραω 18-20 και το μεγεθολογιο τους με βγαζει οτι δεν χωραω ουτε στο 22! εχουν μικρη φορμα τα ρουχα τους;

Εμένα μου βγήκαν τα ίδια σε νούμερο με mandco αν σε βοηθάει...

Πάντως με τα μεγεθολόγια τόσο του mandco όσο και του dorothy perkins δε τα πάω καλά. Ας πούμε αρχικά μου έβγαινε και παρήγγειλα παντελόνι 20άρι και τελικά μου έκανε το 14.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Το καλοκαίρι θα παντρευτεί ο αδερφός μου και ψάχνω για επίσημο φόρεμα. Που να ψάξω;

 

Καλημέρα. Ρίξε μία ματιά εδώ: http://www.edressit.com/. Επειδή και γω θέλω ένα καλό φόρεμα για το καλοκαίρι θα το δοκιμάσει σίγουρα. Από εκεί πήρε η κουμπάρα της κουμπάρας μου για το γάμο και έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Και από τιμές είναι ξεφτίλα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση κρίσεως: Θέλω να πάρω στα "τσιτσιρίκια" μου παπούτσια. Αν και ψηνόμουν να δοκιμάσω να πάρω από pediped, δεν... Λόγω τελωνείου. Είδα στο shoesforkids μερικά που μ'άρεσαν αλλά μπερδεύτηκα. Ricosta, clarks, buckle my shoe, chipmunks, bobell, petasil, garvalin, tsubo, keds, richter, start rike κ.α... Τι είναι όλα αυτά..; Ξέρω τα γνωστά που έχω ήδη ψωνίσει agatha ruiz de la prada, garvalin, clarks και μέχρι εκεί. Εσείς, από προσωπική εμπειρία, ποια λέτε να προτιμήσω; Θέλω να'ναι ελαφριά και ανατομικά. Ή να πάω στα πεπατημένα πάλι;

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο δεν πέρασε σίγουρα. Για χρόνο παράδοσης μπορώ να ρωτήσω το απόγευμα και να σας ενημερώσω. Εγώ πάντως θα παραγγείλω σίγουρα μόλις χάσω κάποια κιλά ακόμη που μου έμειναν από την εγκυμοσύνη.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει πολυ ωραια πραγματα. εγω το μονο που φοβαμαι σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ξερεις...ωραιο δειχνει στο μοντελο, μη το βαλω εγω και ειμαι σα καραγκιοζης!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω αν δεν έβλεπα live κομμάτι τους δε θα δοκίμαζα για να είμαι ειλικρινής. Άσε που ψάχνω κάτι σχετικά απλό όπως αυτό : http://www.edressit.com/Main/Product.aspx?ProductID=1400 οπότε δε νομίζω να έχει και πολύ μεγάλη απόκλιση.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη απο χθες εχω φαι ολο τα σιτε ξερετε εσεις καποιο που να πουλαει ugg μποτες?http://www.uggbootsuggstopsale.com.au,www.myuggsonshop.com,εγω αυτα βρηκα κ το πρωτο δεν στελνει Ελλαδα,κ το δευτερο εχει τρελα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Θα ήθελα να σας αναφέρω ότι το κατάστημα http://www.bambinoworld.de/ που βρίσκεται στη λίστα των e-shops δε στέλνει στην Ελλάδα (κρίμα και είχα δει κάτι πραγματάκια που μου άρεσαν πολύ).

 

Ίσως όταν το βάλατε στη λίστα να έστελνε, αλλά πλέον όχι (έτσι μου έγραψαν από την εξυπηρέτηση πελατών τους)...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση κρίσεως: Θέλω να πάρω στα "τσιτσιρίκια" μου παπούτσια. Αν και ψηνόμουν να δοκιμάσω να πάρω από pediped, δεν... Λόγω τελωνείου. Είδα στο shoesforkids μερικά που μ'άρεσαν αλλά μπερδεύτηκα. Ricosta, clarks, buckle my shoe, chipmunks, bobell, petasil, garvalin, tsubo, keds, richter, start rike κ.α... Τι είναι όλα αυτά..; Ξέρω τα γνωστά που έχω ήδη ψωνίσει agatha ruiz de la prada, garvalin, clarks και μέχρι εκεί. Εσείς, από προσωπική εμπειρία, ποια λέτε να προτιμήσω; Θέλω να'ναι ελαφριά και ανατομικά. Ή να πάω στα πεπατημένα πάλι;

 

Έχω παραγγείλει 4 φορές από Pediped. Έρχονται σε 3 μέρες με courier στο σπίτι και ποτέ δεν έχουν περάσει τελωνείο.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Κορνηλία καλημέρα!

Δε μπορώ να τα συγκρίνω με άλλα αγγλικά ρούχα αλλά αν σε βοηθάει να σου πω ότι εμένα 10 με έβγαζε στο μεγεθολόγιο και αυτό μου έκανε κιόλας....

Πάντως από ποιότητα μια χαρά!!!

 

Εμένα μου βγήκαν τα ίδια σε νούμερο με mandco αν σε βοηθάει...

Πάντως με τα μεγεθολόγια τόσο του mandco όσο και του dorothy perkins δε τα πάω καλά. Ας πούμε αρχικά μου έβγαινε και παρήγγειλα παντελόνι 20άρι και τελικά μου έκανε το 14.

 

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. maanton με βοηθησε πολυ αυτο με τα mandco, γιατι εκει ξερω το μεγεθος μου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Έχω βρει αρκετά σάιτ που στέλνουν Ελλάδα, έχω παραγγείλει από το 1 και όταν παραλάβω θα σας ενημερώσω.

Βρε κόρες έχω στείλει 3 e-mail στο wallis για μια παραγγελία που έχω κάνει και με αγνοούν!!! Μου την έστειλαν μετά από 4 μέρες. Τόσο κακό customer service έχουν πάντα?

Είναι η 1η φορά που παραγγέλνω αλλά από Αγγλία έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα.

Επίσης...τι θα μπορούσα να ψωνίσω από Ιταλία? Οικονομικό έτσι? Θα πάμε με τον αντρούλη σε ένα μήνα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kornillia και εγώ περιμένω από dorothy perkins και παράγγειλα με βάση τα νούμερα του mandco και Θεός βοηθός. Πάντως το asos πχ έχει στενές φόρμες, στο 12άρι δεν μπαίνω μέσα ενώ του mandco μου κάνει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης...τι θα μπορούσα να ψωνίσω από Ιταλία? Οικονομικό έτσι? Θα πάμε με τον αντρούλη σε ένα μήνα!

 

Γυαλια! παμφθηνα! Ο,τι βρισκεις εδω 300 εκει εχει 100.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης...τι θα μπορούσα να ψωνίσω από Ιταλία? Οικονομικό έτσι? Θα πάμε με τον αντρούλη σε ένα μήνα!

 

Προ γάμου εποχής πήγα Αύγουστο στο Μιλάνο και σήκωσα τα πάντα όλα. Πέτυχα σε εκπτώσεις και δε μπορείς να φανταστείς για τι τιμές μιλάμε. Και φυσικά καμία σχέση με την εδώ αγορά που στις εκπτώσεις ξεθάβουν ότι έχει ξεμείνει από παλαιότερες σεζόν.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Kornillia και εγώ περιμένω από dorothy perkins και παράγγειλα με βάση τα νούμερα του mandco και Θεός βοηθός. Πάντως το asos πχ έχει στενές φόρμες, στο 12άρι δεν μπαίνω μέσα ενώ του mandco μου κάνει.

 

αν το θυμηθεις, πες μου για τα νουμερα οταν παραλαβεις

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Bitchoni, ξερεις αν περασε τελωνειο και ποσες μερες εκανε?

 

Ράνια τελικά δεν πέρασε τελωνείο και έκανε περίπου ένα μήνα. Επίσης, η αποστολή έγινε με απλό ταχυδρομείο. Αυτά τα νεότερα από edressit.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ράνια τελικά δεν πέρασε τελωνείο και έκανε περίπου ένα μήνα. Επίσης, η αποστολή έγινε με απλό ταχυδρομείο. Αυτά τα νεότερα από edressit.

 

Μαλιστα! ευχαριστω πολυ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...