Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια,αύριο θα συγκεντρώσω τις νέες μου παραλαβές και θα ενημερώσω.

 

Έψαχνα κάτι στο ίντερνετ και έπεσα πάνω σε αυτό:http://shopping-mommy.blogspot.com/

 

Είναι σαν τη λίστα μας!Κοίτα να δεις που ξύπνησε πολύς κόσμος!

Ή που είναι κάποιας κοπέλας από εδώ,και πάλι όμως είναι ωραία δουλειά;)

 

 

η δημιουργος του blog εγραφε καποτε στην ενοτητα μας,ειναι η κοπελα που μας ειχε πει για την parcel2go (για οσες θυμουνται)οτι ειναι η πιο οικονομικη κουριερ για αγορες απο αγγλια (εφοσον εχετε γνωστο που να μενει εκει).οι αλλες μαμαδες δεν ειναι μελη του parents.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο το perfect toys εχω αριστες εντυπωσεις. ψωνισα ολα τα δωρα για τα χριστουγεννα απο εκει. ερχονται στην πορτα σου σε δυο εργασιμες χωρις εξοδα αποστολης πανω απο τα 30 ευρω και με -10% επι των αναγραφωμενων τιμων. μονο και μονο που δεν χρειαστηκε να παω σε παιχνιδαδικο τετοιες μερες ηταν μεγαλη διευκολυνση!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι βλεπω το χει σε προσφορα -38%, οποτε ειναι καλη η τιμη του....βεβαια μη ξεχνας πως εχει και 22,50 μεταφορικα.

 

Να σου πω και κατι αλλο...επειδη κι εγω ειμαι fun των Quinny, και το χω ψαξει πολυ το θεμα, αυτο το μοντελο το βγαζει και σε μια εκδοση που τη λεει Zapp extra. Η διαφορα του ειναι οτι πεφτει η πλατη για να κοιμαται το παιδι, ενω στο απλο το zapp δε πεφτει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

κι εσύ φαν ράννια??????κι εγώ!!!!

το είδα αυτό που λες,ανεβαίνει η τιμή,δεν με ενδιαφέρει να κατεβαίνει η πλάτη,δεν κοιμάται πλέον στο καρότσι,είναι 2 χρονών,κι έχω και το buzz ούτως ή άλλως,στο 2ο θα μπορώ να κουμπώνω το καρεκλάκι maxicosi και στα 2 καρότσια!!καλή φάση!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εσύ φαν ράννια??????κι εγώ!!!!

το είδα αυτό που λες,ανεβαίνει η τιμή,δεν με ενδιαφέρει να κατεβαίνει η πλάτη,δεν κοιμάται πλέον στο καρότσι,είναι 2 χρονών,κι έχω και το buzz ούτως ή άλλως,στο 2ο θα μπορώ να κουμπώνω το καρεκλάκι maxicosi και στα 2 καρότσια!!καλή φάση!!

 

Κι εγω το buzz εχω (χρωμα breen). Λοιπον, ακου τι θα κανεις (αν θες:mrgreen:, εγω ετσι θα το κανω)

 

Θα σου δωσω το ονομα ενος πβλητη στο ebay, απο κει το πηρα εγω. Τις τιμες τις ξερεις φανταζομαι...Πηρα το 3 σε 1, 550 ευρω (τα 100 ηταν τα μεταφορικα). Αν θες στειλτου ενα μηνυμα, θα σου δωσω και το ονομα του λογαριασμου μου στο Ebay, να πεις οτι μια φιλη μου ειχε παρει απο εσενα ενα Quinny, και οτι θες να παρεις το τοδε μοντελο και αν μπορει να στο βρει και ποσο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω σε τιρκουάζ!!!

λες να ρωτήσω κι εκεί?γιατί το είχα ψάξει και τέτοια τιμή δεν παίζει...

εγώ το είχα πάρει από το megamarket πριν κλείσει, καρότσι-καρεκλάκι maxicosi-ποδόσακο- καλάθι. 600Ε τέλος του 2008!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηταν καροτσι, καθισμα maxi cosi, port bebe και η κουβερτα

 

δε ξερω...αν θες ρωτα τον ... εγω οοοοταν θα ειναι να το παρω, θα του στειλω μηνυμα παντως....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από που στο στέλνουν? Εννοώ Αμερική, Αγγλία, Κίνα?

Από Καναδά που έχω ψωνίσει 2 φορές έκαναν 3 εβδομάδες να έρθουν κάτι δερμάτινα παντοφλάκια και τώρα περιμένω κάτι άλλο από Κίνα ήδη 20 μέρες. Αν είναι από μακριά δεν είναι περίεργο που δεν έχει έρθει ακόμη.

 

Μα είναι τραγικό, απο Αγγλία έρχεται, όχι απο τον Άρη! Αυτό που με ανησυχεί είναι που λέει πως δεν ξέρει πόσο θα πάρει γιατί δεν έχει ξαναστείλει Ελλάδα. Α, και του ξαναέστειλα χθες mail & δεν έχει απαντήσει. Πάντως είχε 100% feedback... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το έχω σε τιρκουάζ!!!

λες να ρωτήσω κι εκεί?γιατί το είχα ψάξει και τέτοια τιμή δεν παίζει...

μας κλείσανε το θεμα κ δεν εχουμε που να τα λεμε για τα qunny μας..

κ εγω κοιταω για το zapp κ μάλιστα θα κοιτάξω κ στην ολλανδια ποσο το εχουν,

αλλα διαβασα οτι ειναι για μεχρι 15 κιλα, ισχύει??

γιατι εσεις 2 χρονων θα τα εχετε περάσει!!!

παντως αν ρωτήσεις τον πωλητή της ρανιας ενδιαφέρομαι να μου πεις τιμή.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ναι μας το έκλεισαν,εγώ το είχα ανοίξει!!χιχι

όλα τα καρότσια είναι μέχρι 15 κιλά!!! εμείς είμαστε ακριβώς 15,κανονικά τα παιδάκια 3 χρονών έχουν τέτοιο βάρος. είμαστε χοντρούλες!!! θα σου πω οκ!!

λες να το βρεις φθηνότερα στην ολλανδία??χμμ

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα παραλαβαμε ενα τραμπολινο απο γερμανικο Αμαζον, μας το εφεραν στην πορτα και μαλιστα παρα πολυ γρηγορα-ενω ειχε αναμονη εως και 3 μηνες τελικα το παραλαβαμε αναπαντεχα τωρα...γενικα απο Αμαζον ειμαι σουπερ ικανοποιημενη...και το παιδακι μου επισης που επιτελους θα εκτονωνεται με την ψυχη του!!!περιμενω και απο Robeez kai και απο Αμαζον κι αλλα!

 

με γεια σας!!!για βαλε κανενα link να το δουμε γιατι θελουμε να εκτονωθουμε και εμεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι τραγικό, απο Αγγλία έρχεται, όχι απο τον Άρη! Αυτό που με ανησυχεί είναι που λέει πως δεν ξέρει πόσο θα πάρει γιατί δεν έχει ξαναστείλει Ελλάδα. Α, και του ξαναέστειλα χθες mail & δεν έχει απαντήσει. Πάντως είχε 100% feedback... Τι να πω...

 

Πώς το έστειλε σου είπε? Με κούριερ με απλό ταχυδρομείο?

Άσχετο και σχετικό...Μια παραγγελία που έκανα από mandco (Αγγλία) 6 Γενάρη δεν έχει έρθει ακομη. Σήμερα παρέλαβα την δεύτερη σακούλα που είχα παραγγείλει 21 Δεκέμβρη! Δεν ξέρω τι παίζει με αγορές από Αγγλία και αν άλλες κοπέλες έχουν πρόβλημα αλλά βλέπω μεγάλες καθυστερήσεις.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε την ιστοσελιδα www.dresstimes.com? Εχει αγορασει καμμια απο εκει? Διαβαζω διφορουμενες αποψεις στο ιντερνετ...να το επιχειρησω? Βρηκα φορεμα του Προνοβια με 100Ε!!! (κοπια ειναι, ετσι?)

 

Καλημέρα Χαρά-Μαρία,

επειδή ψάχνομαι και εγώ για νυφικό φόρεμα έψαξα σχετικά με το παραπάνω site και βρήκα αυτό:http://bridalbudget.wordpress.com/2010/02/07/www-inweddingdress-com/ (στη δεξιά σελίδα στα πράσινα έχει και άλλα reviews και φωτογραφίες)

Οπότε...:?, δύσκολα παραγγέλνεις ταφτά (και τι κατηγορίας..) σε φάκελο αλληλογραφίας νομίζω;). Εκτος αν είναι κάτι σε πιο...φόρεμα. Αλλά από πλευράς υφάσματος?

Αν βέβαια κάποιο τσακάλι από το site βρει κάτι άλλο να μας ενημερώσει.

Επί τη ευκαιρία, σας ευχαριστώ όλες και όλους για τη βοήθειά σας εδώ και ένα χρόνο που μελετώ επισταμένως το site :P

Επεξεργάστηκαν by juli
προσθήκη

line_m122_beg_40_time_1272600000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωριζετε την ιστοσελιδα www.dresstimes.com? Εχει αγορασει καμμια απο εκει? Διαβαζω διφορουμενες αποψεις στο ιντερνετ...να το επιχειρησω? Βρηκα φορεμα του Προνοβια με 100Ε!!! (κοπια ειναι, ετσι?)

 

καλα, μη το λες! Εγω το δικο μου (http://www.dresstimes.com/product.php?productid=12542&cat=162&page=6 ) το αγορασα 2400, στην ισπανια το βρηκα 1200 στον pronovias, στο ebay 800, και σ' αυτο το site το χει 258 δολλαρια!

 

Μπορει να ειναι παλια μοντελα και να τα δινουν τοσο....

 

 

Link to comment
Share on other sites

η δημιουργος του blog εγραφε καποτε στην ενοτητα μας,ειναι η κοπελα που μας ειχε πει για την parcel2go (για οσες θυμουνται)οτι ειναι η πιο οικονομικη κουριερ για αγορες απο αγγλια (εφοσον εχετε γνωστο που να μενει εκει).οι αλλες μαμαδες δεν ειναι μελη του parents.

 

Από ότι είδα ζητάνε πληροφορίες και για άλλα σάιτ.

 

Τι θα λέγατε να τις βοηθούσαμε?Καλό είναι πιστεύω να είναι όσο πιο ενημερωμένος γίνεται πιο πολύς κόσμος.

 

Βέβαια επειδή έχω δει και πολλά περίεργα στο νετ κατά καιρούς γι αυτό σας ρωτάω.

 

Λοιπόν,παραλαβές συνέχεια (θα στείλω και πμ σε καλαμαράκι):http://stores.ebay.co.uk/365digital 2 ποντίκια 15 ευρώ ο πωλητής σούπερ.Επικοινωνούσε συνέχεια με μέηλ για το αν παρέλαβα.

 

Τα παρακάτω έχουν γκλίτερ για νύχια.Τα παρήγγειλα για την ξαδέρφη μου που είναι αισθητικός,αλλά αν καμμιά πιάνουν τα χέρια της, είναι πάμφθηνα.1 ευρώ η ροδέλα.

 

http://stores.ebay.co.uk/aumaytheps

 

http://shop.ebay.co.uk/ready-to-sell2010/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

 

http://stores.ebay.co.uk/eworld365

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

μας κλείσανε το θεμα κ δεν εχουμε που να τα λεμε για τα qunny μας..

κ εγω κοιταω για το zapp κ μάλιστα θα κοιτάξω κ στην ολλανδια ποσο το εχουν,

αλλα διαβασα οτι ειναι για μεχρι 15 κιλα, ισχύει??

γιατι εσεις 2 χρονων θα τα εχετε περάσει!!!

παντως αν ρωτήσεις τον πωλητή της ρανιας ενδιαφέρομαι να μου πεις τιμή.

 

Εγώ πήρα το zapp απ το ping pong 165 Euro και με έχει βολέψει πολύ. Είναι πολύ καλό στην κύληση, άνετο και δεν πιάνει πολύ χώρο όταν κλείνει. Ο γιος μου είναι 25 μηνών και 12,600 κιλά κι ακόμη το χρησιμοποιούμε όταν δεν πηγαίνουμε με ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το zapp απ το ping pong 165 Euro και με έχει βολέψει πολύ. Είναι πολύ καλό στην κύληση, άνετο και δεν πιάνει πολύ χώρο όταν κλείνει. Ο γιος μου είναι 25 μηνών και 12,600 κιλά κι ακόμη το χρησιμοποιούμε όταν δεν πηγαίνουμε με ποδήλατο.

άρα εγώ που το βρήκα 100Ε είναι μια χαρά,είμαι σίγουρη ότι κι εμάς θα μα βολέψει πολύ...βέβαια δεν είναι μοντέλο του 2011 γι'αυτό το έχει φθηνό,όχι ότι με νοιάζει!!:D

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έστειλε σου είπε? Με κούριερ με απλό ταχυδρομείο?

Άσχετο και σχετικό...Μια παραγγελία που έκανα από mandco (Αγγλία) 6 Γενάρη δεν έχει έρθει ακομη. Σήμερα παρέλαβα την δεύτερη σακούλα που είχα παραγγείλει 21 Δεκέμβρη! Δεν ξέρω τι παίζει με αγορές από Αγγλία και αν άλλες κοπέλες έχουν πρόβλημα αλλά βλέπω μεγάλες καθυστερήσεις.

 

Για την ακρίβεια, η τελευταία μας επικοινωνία ήταν στις 23.1 & μου έστειλε αυτό:

I will see if you can provide a tracking number for you to follow item. I can't give an estimate off my head as we havn't posted to greece before.

 

Kindest regards

Toys-R

 

Απο τότε ούτε tracking number είδαμε, ούτε mail και φυσικά ούτε ποδήλατο! Δλδ πόσο δύσκολο είναι να μου στείλει το tracking number???

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποιο κοπελα ειχε αγορασει αυτα τα πυρεξ?

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000TAUPXI/ref=ox_ya_os_product

 

βγηκαν καλα? απο μεγεθος πως ειναι? τα βρηκα 10 λιρες και τα πηρα........ απο αμαζον!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει καμία πρόσφατα από το fragrancex.com να μου πει αν παρέλαβε και πόσο καιρό έκαναν να φθάσουν ?

 

για να είμαι ειλικρινής ΗΜΟΥΝ πολύ φαν,έχω κάνει 6 παραγγελίες.

αλλά η τελευταία μου έγινε στις 17/11/2010 και ακόμα τίποτα

έχω στείλει άπειρα ξεχε.....ρια και η γνωστή απάντηση.........ίσως τελωνείο

τί να σου πω?...........:roll:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είπα να σας ενημερώσω για το θέμα που είχα με το getitnow.gr, το οποίο επιτέλους λύθηκε (μετά από ενάμιση μήνα), αν και με αναπάντεχο τρόπο. Όπως σας είχα πει είχα κάνει και καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή. Λοιπόν, πριν από 2 βδομάδες περίπου με πήραν τηλ. από το κατάστημα και μου ζήτησαν αριθμό λογαριασμού για να μου καταθέσουν τα χρήματά μου. Έκτοτε τίποτα, δεν μπήκε τίποτα στο λογαριασμό. Προχθές μου φέρνει ένας κούριερ ένα πακέτο, δώρο από το κατάστημα μου λέει... το ανοίγω και βλέπω ένα άσχετο προϊόν, που δεν θα με ενδιέφερε ποτέ να το αγοράσω... τέλος πάντων σκέφτομαι, μάλλον τα λεφτά μου δε θα τα ξαναδώ... σήμερα λοιπόν, ξαναέρχεται ο κούριερ, άλλο πακέτο... το ανοίγω και βλέπω την υπόλοιπη παραγγελία μου (αυτή που δεν μου είχαν στείλει αρχικά παρ' όλο που τα είχα πληρώσει όλα) !!! Τι να πεις τώρα? Τουλάχιστον έληξε το θέμα έστω και έτσι :-) Πάντως έχουν πλάκα, ευτυχώς βέβαια που το ποσό ήταν μικρό (40 ευρώ) και γι΄αυτό ήμουν σχετικά χαλαρή με το όλο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποιο κοπελα ειχε αγορασει αυτα τα πυρεξ?

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000TAUPXI/ref=ox_ya_os_product

 

βγηκαν καλα? απο μεγεθος πως ειναι? τα βρηκα 10 λιρες και τα πηρα........ απο αμαζον!

είναι σχετικά μικρά...τα είχα πάρει δώρο με κάποιο απορρυπαντικό,βέβαια με βολεύουν για λίγο φαγητό ή να ζεστάνω κάτι...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...