Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Και εμένα οι κρίκοι για τα sling μου μου ήρθαν σε 1 βδομάδα. Περίμενε λίγο μπας και οφείλεται η καθυστέρηση στα ΕΛΤΑ

Συγνωμη εκ των προτερων για το off topik αλλα πως ραβεται μονες σας sling βρε κοριτσια??? ποσο σας στοιχιζει? και εγω θα ηθελα να παρω ενα δευτερο να το χρησιμοποιω οταν πλενω το πρωτο αλλα δεν μου περισευουν 50 ευρω.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνωμη εκ των προτερων για το off topik αλλα πως ραβεται μονες σας sling βρε κοριτσια??? ποσο σας στοιχιζει? και εγω θα ηθελα να παρω ενα δευτερο να το χρησιμοποιω οταν πλενω το πρωτο αλλα δεν μου περισευουν 50 ευρω.

η Στέλλα έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως να το φτιάξεις μόνος σου στο site της

http://www.babywearing.gr/DIY/DIY.htm

Link to comment
Share on other sites

η Στέλλα έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως να το φτιάξεις μόνος σου στο site της

http://www.babywearing.gr/DIY/DIY.htm

 

Ακριβώς! Τις οδηγίες της Στέλλας ακολουθώ! Έχω 4 και έχω φτιάξει και 2 σε φίλες. Δεν είναι τόσο καλοφτιαγμένα όσο της Στέλλας, αλλά μια και τα χρησιμοποιώ συνέχεια, θα ήταν ασύμφορο να δίνω 50ρες!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το δειξω σε μια μοδιστρα που να εχει μηχανη για να μου το φτιαξει! Εγω πρεπει να αγορασω το υφασμα και τους κρικους?

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για την απαντηση!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

στην κόρη μου ως στραβάδι το φοβήθηκα γιατί δεν ήξερα αν θα με βολέψει........... φοβόμουν ......αν ποτέ κάνω άλλο σίγουρα θα φτιάξω ή θα αγοράσω από την Στέλλα :mrgreen::mrgreen:

 

σορρυ για το οφ τοπικ κόρες :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κορίτσια επειδή είμαι πάρα πολύ άσχετη με τις αγορές μέσω ιντερνετ μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλω?

θέλω να ψωνίσω απο amazon uk .

αλλά δεν έχω πιστωτική και θα κάνω προπληρωμένη κάρτα.

1. θα μπορέσω με προπληρωμένη ?

2.πρέπει να ανοίξω λογαριασμό σε αυτό το my uk mail? ούτε καν ξέρω τι είναι αυτό το πράγμα , εδώ το διάβασα στα κλεφτά ....

είδατε τι άσχετη είμαι?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια επειδή είμαι πάρα πολύ άσχετη με τις αγορές μέσω ιντερνετ μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλω?

θέλω να ψωνίσω απο amazon uk .

αλλά δεν έχω πιστωτική και θα κάνω προπληρωμένη κάρτα.

1. θα μπορέσω με προπληρωμένη ?

2.πρέπει να ανοίξω λογαριασμό σε αυτό το my uk mail? ούτε καν ξέρω τι είναι αυτό το πράγμα , εδώ το διάβασα στα κλεφτά ....

είδατε τι άσχετη είμαι?

 

Κικι, μην αγχώνεσαι. Το my uk mail δεν έχει καμία σχέση με το amazon. Το my uk mail είναι μια υπηρεσία για να αγοράσεις πράγματα από μαγαζιά στην Αγγλία που δεν στέλνουν απευθείας Ελλάδα. Τώρα για το amazon , θα εκδόσεις μια προπληρωμένη κάρτα από όποια τράπεζα θέλεις και μετά θα εγγραφείς στο amazon.co.uk. από όπου θα μπορείς να ψωνίζεις.Σε οδηγεί βήμα βήμα, δεν είναι δύσκολο θα το δείς. Να θυμάσαι οτι για αγορές άνω των 25 λιρών τα μεταφορικά είναι δωρεάν για Ελλάδα όταν ο πωλητής είναι το ίδιο το amazon αρκεί στον τρόπο αποστολής να διαλέξεις το Free Super Saver Delivery. Ο,τιδήποτε άλλο χρειαστείς στην διάθεσή σου.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το javari.co.uk με τι στέλνει?

 

Εχω πάρει και εγώ και η μητέρα μου παπούτσια απο javari φοβερές τιμές τώρα στις εκτπώσεις. Αν είναι 2,3 ζευγάρια έρχεται UPS σε 2-3 μέρες αλλιώς με ΕΛΤΑ ειδοποίηση. Πήρα κάτι μπότες απίθανες ήταν..δεν ξέρω για ποσό όποτε πήραμε πάντα τα έστελναν Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,αύριο θα συγκεντρώσω τις νέες μου παραλαβές και θα ενημερώσω.

 

Έψαχνα κάτι στο ίντερνετ και έπεσα πάνω σε αυτό:http://shopping-mommy.blogspot.com/

 

Είναι σαν τη λίστα μας!Κοίτα να δεις που ξύπνησε πολύς κόσμος!

Ή που είναι κάποιας κοπέλας από εδώ,και πάλι όμως είναι ωραία δουλειά;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κικι, μην αγχώνεσαι. Το my uk mail δεν έχει καμία σχέση με το amazon. Το my uk mail είναι μια υπηρεσία για να αγοράσεις πράγματα από μαγαζιά στην Αγγλία που δεν στέλνουν απευθείας Ελλάδα. Τώρα για το amazon , θα εκδόσεις μια προπληρωμένη κάρτα από όποια τράπεζα θέλεις και μετά θα εγγραφείς στο amazon.co.uk. από όπου θα μπορείς να ψωνίζεις.Σε οδηγεί βήμα βήμα, δεν είναι δύσκολο θα το δείς. Να θυμάσαι οτι για αγορές άνω των 25 λιρών τα μεταφορικά είναι δωρεάν για Ελλάδα όταν ο πωλητής είναι το ίδιο το amazon αρκεί στον τρόπο αποστολής να διαλέξεις το Free Super Saver Delivery. Ο,τιδήποτε άλλο χρειαστείς στην διάθεσή σου.

 

 

χιλια ευχαριστώ γιατί χάθηκα λίγο. και μια που την πάτησες και μου απάντησες :-D να ρωτήσω και κάτι άλλο. Με τα κιλά τι γίνεται? μπορώ να παραγγείλω όσα κιλά θέλω ή καλό είναι να σπάω την παραγγελία ?

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα παραλαβαμε ενα τραμπολινο απο γερμανικο Αμαζον, μας το εφεραν στην πορτα και μαλιστα παρα πολυ γρηγορα-ενω ειχε αναμονη εως και 3 μηνες τελικα το παραλαβαμε αναπαντεχα τωρα...γενικα απο Αμαζον ειμαι σουπερ ικανοποιημενη...και το παιδακι μου επισης που επιτελους θα εκτονωνεται με την ψυχη του!!!περιμενω και απο Robeez kai και απο Αμαζον κι αλλα!

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια επειδή είμαι πάρα πολύ άσχετη με τις αγορές μέσω ιντερνετ μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλω?

θέλω να ψωνίσω απο amazon uk ....

 

kiki*, δες και τις οδηγίες που έχουν γράψει τα κορίτσια (για όλα! amazon, e-bay, my-uk κλπ) (το link είναι στην αρχή από τη λίστα με τα e-shops)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

 

ίσως σε βοηθήσουν

 

καλές αγορές

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το δειξω σε μια μοδιστρα που να εχει μηχανη για να μου το φτιαξει! Εγω πρεπει να αγορασω το υφασμα και τους κρικους?

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για την απαντηση!

 

Αν στο φτιάξει μοδίστρα, καλύτερα αγόρασέ από τη Στέλλα, τα ίδια λεφτά θα δώσεις (ύφασμα, κρίκοι από την Αμερική, ράψιμο)

 

Κορίτσια,αύριο θα συγκεντρώσω τις νέες μου παραλαβές και θα ενημερώσω.

 

Έψαχνα κάτι στο ίντερνετ και έπεσα πάνω σε αυτό:http://shopping-mommy.blogspot.com/

 

Είναι σαν τη λίστα μας!Κοίτα να δεις που ξύπνησε πολύς κόσμος!

Ή που είναι κάποιας κοπέλας από εδώ,και πάλι όμως είναι ωραία δουλειά;)

 

Το blog αυτό υπάρχει καιρό απ'οτι ξέρω και γράφουν μέσα μια ομάδα από μαμάδες, οι οποίες μπαίνουν και σ'αυτό το forum

Link to comment
Share on other sites

Το blog αυτό υπάρχει καιρό απ'οτι ξέρω και γράφουν μέσα μια ομάδα από μαμάδες, οι οποίες μπαίνουν και σ'αυτό το forum

 

Μπράβο πάντως!Πολύ ωραίο!Εγώ πρώτη φορά το είδα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ 1 φορά πήρα από το biologisch και την επόμενη από το bce. Τούτη την φορά τα πήρα από το ubershop γιατί μου βγήκαν σχεδόν το ίδιο εφόσον με χρέωση 3 λίρες και κάτι μεταφορικά ενώ τα άλλα θέλουν περίπου 10 Ευρώ .

 

Κορίτσια ξερετε τι γίνεται με το ubershop; Δεν ειχε πει οτι πανω από 100 λίρες θα έχει λιγότερα μεταφορικά; Έβαλα παραγγελία 105 λίρες (με 2 κουτια παμπερς μόνο) και πάλι τα μεταφορικά είναι 19.95 λίρες. Μηπως πρεπει να στειλω μειλ οτι έχω δεί την προσφορά που είχαν κάνει σε μέλη του παρεντσ;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

σημερα παραλαβαμε ενα τραμπολινο απο γερμανικο Αμαζον, μας το εφεραν στην πορτα και μαλιστα παρα πολυ γρηγορα-ενω ειχε αναμονη εως και 3 μηνες τελικα το παραλαβαμε αναπαντεχα τωρα...γενικα απο Αμαζον ειμαι σουπερ ικανοποιημενη...και το παιδακι μου επισης που επιτελους θα εκτονωνεται με την ψυχη του!!!περιμενω και απο Robeez kai και απο Αμαζον κι αλλα!

 

spyni ποιο ειναι αν επιτρέπεται; Και το παιδάκι σου πόσο είναι; εχω δυο αγοράκια 20 μηνων και χοροπηδάνε παντού, μήπως θα τους εκανε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσουπρες!

μεσα στον φλεβαρη κανονίσαμε να παμε ολλανδια?τι καλο εχουν εκει βρε κοριτσια για αγορα,ξερετε?

μονο το quinny ξερω αλλα κ αυτο θα συμφέρει απο εκει αντι απο αγγλια?

(για το 2ο καροτσακι μας σκεφτομαι)

 

Έχει κάτι ωραία κέικ που απαγορεύονται στην Ελλάδα και στην υπόλοιπη Ευρώπη

:-)

 

θελεις να σου φερω..μηπως?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

βρηκα κι αυτον τον οδηγο e-shop που εχει και καποια sites που, τουλαχιστον εγω, δεν τα ηξερα.

 

http://ntynomai.gr/directory/apparel-e-shops/?utm_source=facebook&utm_medium=banner&utm_content=splash-girl&utm_campaign=eshops

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για πείτε εντυπώσεις από ebaby.gr και perfecttoys.gr (πανταζόπουλος)...

έχει πολύ φθηνά καρότσια το πρώτο και το 2ο καλές τιμές.

 

το ebaby ειναι το πιο ακριβο eshop που εχω πετυχει....ναι μεν πιο φθηνο απο τα συμβατικα καταστηματα βιτρινας, αλλα κατα τα αλλα αν καποιος μπει στο "τρυπακι" των διαδυκτιακων αγορων...δεν αξιζει να ψωνιζει απο κει....

 

Για το αλλο , δε ξερω....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...