Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρελαβα σημερα απο www.mamaway.co.uk ρουχα θηλασμου.Εχει πολύ ωραια ρουχαλάκια και καποια ειναι και εγκυμοσυνης.Ενα απο τα ειδη μου εγραφαν χειρογραφα οτι θα σταλει ξεχωριστα.Δεν ξερω αν πρεπει να μπει ακόμα στην λιστα, μηπως να περιμενω να παραλάβω και το τελευταιο;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν απαντηση απο το αμαζον τωρα εγω τι κανω

 

 

Your parcel is currently with Royal Mail and because it was sent via non traceable service we are unable to confirm the exact location of your parcel.

 

Usually we will deliver the order within the expected delivery time, sometimes we may ask our customer to wait little longer, because some delays may occur which are beyond our control.

 

In this case I would ask that you kindly wait until February 08, 2011. This is the maximum time that you will be asked to wait, and your parcel may still be delivered before this date.

 

I can understand that waiting again for this time frame would be frustrating and this has led to a disappointment, however your patience and understanding are greatly appreciated in this regard. It may even be delivered before this date.

 

It's been our experience that the majority of late packages arrive shortly after the estimated delivery date.

 

Please note that we take full responsibility should any item become lost or damaged while being delivered and we are more than happy to replace or refund these items based on the availability of stock at a cost to ourselves.

 

Please rest assured that your package is on the way and will reach you soon.

περιμενω μεχρι τις 8 του μηνα:? Αν δεν ηταν FREE Super Saver Delivery ποτε θα ερχοταν του χρονου:?::?::?:

 

κι εμενα το ιδιο ακριβως μου απαντησαν. επρεπε να εχει ερθει μεχρι την προηγουμενη Παρασκευη. η μονη διαφορα ειναι οτι μου λενε οτι το εστειλαν με το γερμανικο ταχυδρομειο!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο www.mamaway.co.uk ρουχα θηλασμου.Εχει πολύ ωραια ρουχαλάκια και καποια ειναι και εγκυμοσυνης.Ενα απο τα ειδη μου εγραφαν χειρογραφα οτι θα σταλει ξεχωριστα.Δεν ξερω αν πρεπει να μπει ακόμα στην λιστα, μηπως να περιμενω να παραλάβω και το τελευταιο;

 

Ναι ζουζουνα μου να μας πεις στο τέλος ετσι και αλλιως δεν θα ανανεώσω λιστα αυριο μεθαυριο, στειλε με και πμ εδώ μη χάσω το σαιτ! σμουτσ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα μωρομαντηλα μου εσπασαν σε 2 δεματα, με 4 μερες διαφορα αποστολη, σε 3 πακετα και ενα μονο του...

Ελαβα σημερα το μονο!, τα αλλα 3 που εφυγαν 4 μερες νωριτερα ουτε ειδοποιητηριο!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα στις 27/1 το βράδυ την καφετιέρα dolce gusto και μου έγραφε στο status ότι θα γίνει dispatch 29-31 Γενάρη και μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί συνήθως κάνουν 1 μέρα να αποστείλουν τα πράγματα και όχι 3!!!Μπήκα σήμερα το πρωί στο λογαριασμό μου και μου έλεγε ότι δεν έχει γίνει ακόμα dispatch και παραξενεύτηκα αλλά μαντέψτε...Το μεσημεράκι μου την παρέδωσαν στο σπίτι μου...:D:D:D Την έστειλαν με ups, ενώ δεν είχαν ενημερώσει τον λογαριασμό μου ούτε μου είχαν στείλει και e-mail ότι έφυγε η παραγγελία μου. Τελικά σήμερα το απόγευμα μου έστειλαν mail πως η παραγγελία μου έγινε dispatched ενώ εγώ είχα κιόλας παραλάβει...:shock::shock::mrgreen::mrgreen:

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω, απο αμερική πόσες μερες περιπου ειανι το μαξιμουμ που σας ετυχε να παραλαβετε? Εχουν σταλει κατι κρικοι για σλινγκ απο 18 Γεναρη.... περιμενω πως και πως να ραψω το σλινκγ μου, μια αλλη φορα που ειχα παραγγειλει ειχαν ερθει σε 5 μερες, αλλα ειανι θεμα ελτα φανταζομαι...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα μωρομαντηλα μου εσπασαν σε 2 δεματα, με 4 μερες διαφορα αποστολη, σε 3 πακετα και ενα μονο του...

Ελαβα σημερα το μονο!, τα αλλα 3 που εφυγαν 4 μερες νωριτερα ουτε ειδοποιητηριο!!!!

 

κ γω το ιδιο...εντωμεταξυ τα περιμενα ολα με dhl (και ελεγαν estimated delivery 11/2!!!)και τελικα ηρθε το μονο με ups!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχω παραγγείλει ένα ποδηλατάκι για τον μικρό απο το Ebay στις 4.1 & ακόμα δεν έχει φτάσει. Όταν ρώτησα πότε θα έρθει ο τύπος μου είπε πως δεν ξέρει γιατί δεν έχει ξαναστείλει Ελλάδα! Απο τότε έχει περάσει ακόμα μια εβδομάδα. Πως να το χειριστώ το θέμα? Σε 10 μέρες έχει το παιδί γεννέθλια & μας βλέπω να πρέπει να πάρουμε άλλο δώρο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχω παραγγείλει ένα ποδηλατάκι για τον μικρό απο το Ebay στις 4.1 & ακόμα δεν έχει φτάσει. Όταν ρώτησα πότε θα έρθει ο τύπος μου είπε πως δεν ξέρει γιατί δεν έχει ξαναστείλει Ελλάδα! Απο τότε έχει περάσει ακόμα μια εβδομάδα. Πως να το χειριστώ το θέμα? Σε 10 μέρες έχει το παιδί γεννέθλια & μας βλέπω να πρέπει να πάρουμε άλλο δώρο!

 

εγω θα του ζητουσα refund...κ αν αρνηθει ανοιξε case στο resolution. ειναι παρα πολλες οι μερες...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

εγω θα του ζητουσα refund...κ αν αρνηθει ανοιξε case στο resolution. ειναι παρα πολλες οι μερες...

 

Ναι, είναι όντως πάρα πολλές. Θα το κυνηγούσα νωρίτερα αλλά ήμαστε με γρίππη!!! Τεσπα, τι ακριβώς είναι το case στο resolution? Τι να κάνω δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχω παραγγείλει ένα ποδηλατάκι για τον μικρό απο το Ebay στις 4.1 & ακόμα δεν έχει φτάσει. Όταν ρώτησα πότε θα έρθει ο τύπος μου είπε πως δεν ξέρει γιατί δεν έχει ξαναστείλει Ελλάδα! Απο τότε έχει περάσει ακόμα μια εβδομάδα. Πως να το χειριστώ το θέμα? Σε 10 μέρες έχει το παιδί γεννέθλια & μας βλέπω να πρέπει να πάρουμε άλλο δώρο!

 

Από που στο στέλνουν? Εννοώ Αμερική, Αγγλία, Κίνα?

Από Καναδά που έχω ψωνίσει 2 φορές έκαναν 3 εβδομάδες να έρθουν κάτι δερμάτινα παντοφλάκια και τώρα περιμένω κάτι άλλο από Κίνα ήδη 20 μέρες. Αν είναι από μακριά δεν είναι περίεργο που δεν έχει έρθει ακόμη.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα,

Ψάχνοντας βρήκα αυτό το site http://adams.co.uk που έχει πολύ οικονομικά παιδικά ρούχα αλλα δεν έδειχνε να στέλνει Ελλάδα, οπότε τους έστειλα mail και μου απαντήσανε ότι ΝΑΙ στέλνουν με μίνιμουμ παραγγελείας τις 50 λίρες και 9,99 λίρες μεταφορικά. Αν κάνω αγορά θα σας ενημερώσω!Μήπως έχει ήδη κάποια αγοράσει να μας πεί εντυπώσεις?

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινα δεν ερχονται ολες οι παραγγελιες με κούριερ UPS/ACS/SPEEDEX αλλά καποιες ερχονται με royal air mail κοινώς ΕΛΤΑ , ειναι ανάλογα το προιον που θα παραγγειλεις.

Επισης δεν μπορεις εσυ να επιλέξεις αυτη την επιλογη στο αμαζον, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι το εξης

αν η παραγγελια σου ειναι διαθέσιμη και για αποστολη χωρις μεταφορικά δωρεάν δηλαδη στην τελευταια σελιδα ακριβως πριν επιβεβαιώσεις την παραγγελια σου αριστερα θα σου εχει δυο επιλογες μια για SUPER FREE DELIVER με 3-7εργάσιμες μερες (βαλε 10εσυ μερες) και απο κατω θα λεει την επιλογη με πληρωμη για 3-5εργάσιμες μερες .

 

 

Κουλα οι περισσοτερες αγοράζουμε απο το αγγλικό ebay ---> www.ebay.co.uk γιατι απο το αμερικάνικο που εχει μεν ποικιλια αλλα μπορει να στο πιάσουν στο τελωνειο καθως ειναι εκτος ευρώπης.

 

Αχ μαλλον με ελτα θα ερθει...και σε 3 διαφορετικα πακετα κιολας γιατι ηταν απο διαφορετικους προμηθευτες

Σ'ευχαριστω πολυ καλαμαρακι

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα,

Ψάχνοντας βρήκα αυτό το site http://adams.co.uk που έχει πολύ οικονομικά παιδικά ρούχα αλλα δεν έδειχνε να στέλνει Ελλάδα, οπότε τους έστειλα mail και μου απαντήσανε ότι ΝΑΙ στέλνουν με μίνιμουμ παραγγελείας τις 50 λίρες και 9,99 λίρες μεταφορικά. Αν κάνω αγορά θα σας ενημερώσω!Μήπως έχει ήδη κάποια αγοράσει να μας πεί εντυπώσεις?

κοπέλα μου στέλνει αυτό το σιτε Ευρώπη οπότε και Ελλάδα δες εδώ http://adams.co.uk/help#questions-about-delivery τώρα πουθενά δεν αναφέρει μινιμουμ ποσό για ξαναρώτα :mrgreen::mrgreen:

 

Παιδιά, το javari.co.uk με τι στέλνει?

είναι θυγατρική του αμαζον και αν θυμάμαι καλά τώρα πλέον στέλνει και δωρεάν στην Ελλάδα από ένα ποσό και πάνω (οπότε μάντεψε) :-)

παλιά όταν πλήρωνες την αποστολή τα έστελνε με ups και σε 2-3 μέρες ήταν σπίτι σου

σημείωση δεν στέλνει παιδικά Ελλάδα και επίσης όταν βρείς αυτό που θές τσέκαρε και την τιμή στο αμαζον μου έχει τύχει να βρώ το ίδιο ακριβώς πράγμα (με πωλητή το αμαζον) σε φθηνότερη τιμή καλά όχι πολλά 1-2 λίρες άλλα κάτι είναι και αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσουπρες!

μεσα στον φλεβαρη κανονίσαμε να παμε ολλανδια?τι καλο εχουν εκει βρε κοριτσια για αγορα,ξερετε?

μονο το quinny ξερω αλλα κ αυτο θα συμφέρει απο εκει αντι απο αγγλια?

(για το 2ο καροτσακι μας σκεφτομαι)

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι εκανα μια παραγγελια στο ubershop πριν 3 μερες δεν μου ηρθε mail επιβεβαιωσης ουτε αφαιρεθηκε το ποσο απο την καρτα μου. υποψιαζομαι μηπως οτι εκανα σωστα την παραγγελια. οσες εχετε παραγγειλει σας ηρθε meil μετα?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω, απο αμερική πόσες μερες περιπου ειανι το μαξιμουμ που σας ετυχε να παραλαβετε? Εχουν σταλει κατι κρικοι για σλινγκ απο 18 Γεναρη.... περιμενω πως και πως να ραψω το σλινκγ μου, μια αλλη φορα που ειχα παραγγειλει ειχαν ερθει σε 5 μερες, αλλα ειανι θεμα ελτα φανταζομαι...

 

Και εμένα οι κρίκοι για τα sling μου μου ήρθαν σε 1 βδομάδα. Περίμενε λίγο μπας και οφείλεται η καθυστέρηση στα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα,

Ψάχνοντας βρήκα αυτό το site http://adams.co.uk που έχει πολύ οικονομικά παιδικά ρούχα αλλα δεν έδειχνε να στέλνει Ελλάδα, οπότε τους έστειλα mail και μου απαντήσανε ότι ΝΑΙ στέλνουν με μίνιμουμ παραγγελείας τις 50 λίρες και 9,99 λίρες μεταφορικά. Αν κάνω αγορά θα σας ενημερώσω!Μήπως έχει ήδη κάποια αγοράσει να μας πεί εντυπώσεις?

 

Εχω κανει εγω αγορα αλλα δεν εχω παραλαβει ακομα οταν παραλαβω θα σας πω. Εκανα παραγγελια στις 14/01 οπου τα μεταφορικα ηταν 7.47 , μετα τα κανανε 9.90 , και επειδη αργησαν να μου τα στειλουν μου εκαναν refund τα μεταφορικα(νομιζω πως θα ναι αυτα δεν ελαβα καποιο μειλ αλλα ουτε και ρωτησα). Κατα στις 26 τα στειλανε αντε να δουμε ποτε θα παραλαβω.

Μια χαρα ρουχαλακια ειναι για καθημερινα, απλα λιγο τα νουμερακια να προσεξετε, ο δικος μου ειναι 2 ετων και του παιρνω το 3.

 

Και η παραγγελια μου ηταν λιγοτερο απο 50 λιρες

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...