Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

δεν εχω ιδεα καλη μου γιατι και εμεις ειμαστε χωρις παπουτσια μιας και δεν κραταει ουτε καλτσα στα ποδια της.....και ειμαι στο διαβασμα ακομα για το τι και πως των παπουτσιων.

 

 

sorry......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια για θερμός για το φαγητό του παιδιού εγώ έχω πάρει της Reer από το γερμανικό amazon ?7.98 συν τα μεταφορικά. Το έχω περίπου 12 μήνες και κουβαλάω το φαγητό του παιδιού όπου πάμε και αντέχει πολλές ώρες χωρίς να χρειαστείς ούτε φούρνο, ούτε ψυγείο το καλοκαίρι. Και αν το προθερμάνεις καλά πρίν βάλεις το φαγητό μέσα είναι πάντα σε πολύ καλή θερμοκρασία. Ελπίζω να βοήθησα.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, απο http://www.iherb.com έχει καμια σας παραλαβει τελευταια?. Περιμένω παραγγελίες που εκανα στις 21 και 23/12.Πηρα τηλ και στο ταχυδρομειο αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σήμερα την αδερφή μου στο ταχυδρομείο με την ταυτότητα μου να πάει να τους πει να ψάξουν αλλά φυσικά αρνήθηκαν να την εξυπηρετήσουν χωρίς τον αριθμό αποστολής..Της είπαν πως έπρεπε να έχω ένα κωδικό που να μπορώ να παρακολουθώ το δέμα και πως αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι χωρίς κωδικό...Μα με απλό ταχυδρομείο δεν στέλνει το mandco???Δεν έχω κάποιο tracking number...Άρα λένε άρες μάρες κουκουνάρες...Βαριούνται να ψάξουν!!!

 

Προφανώς σας κοροιδεύει το ΕΛΤΑ. Εγώ πηγαίνω 2-3 φορές κάθε βδομάδα και τσεκάρω ένα βιβλίο που γράφουν τα δέματα. Αν δω κάπου το όνομά μου, βρίσκουν τον αριθμό του δέματος που γράφει δίπλα και μου δίνουν το δέμα. Πάντα μα πάντα με εξυπηρετούν. Και χθες που παρέλαβα το δέμα που είχε καθυστερήσει δεν είχα χαρτάκι ούτε και αριθμό αποστολής. Λέω περιμένω ένα δέμα, 'οκ να κοιτάξετε το βιβλίο μόνη σας όμως'. Φυσικά κοίταξα, το είδα, το πήρα.

Στην θέση σου θα επέμενε λίγο και θα έκανα και φασαρία. Δεν μπορεί το κάθε ΕΛΤΑ να έχει άλλη διαδικασία!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσάκι μου εξαρτάτε για τι δουλειά το θες έχει και το jumbo κάτι πολύ μικρά θερμό που μια χαρά κάνουν δουλειά δηλαδή εγώ έβαζα καφέ ή τσάι και το πρωί ήταν ακόμα χλιαρό για 2-3 ώρες μια χαρά δηλαδή το κρατάει (και το κρύο με πάγο μέσα)

 

ααααχ δυστυχως εχω παρει απο τζαμπο και τη κουπα κ το θερμος... κ τα δυο σταζουν μολις γυρουν λιγο!!! και ειδικα το θερμος ειναι χαλια ποιοτητα.... δηλαδη εδωσα ηδη 10 ευρω για χαζοαγορες ενω θα εδινα 18 κ θα παιρνα κατι ποιοτικο..... πολλες φορες παιρνουμε κατι φθηνο κ βγαινει μαπα... γιαυτο εχω σκασει τωρα κ δεν αγοραζω το ακριβο απο εβαυ. καλα να παθω που εδωσα ηδη τα μισα λεφτα στα τζαμπο.... καποια στιγμη θα το παρω ομως!!!!

 

 

καλε γιατι δε με πιστευεις?????????????????????????

κλαψψψψ

αληθεια σου λεω....

αφου χρησιμοποιουν courier

και στη δουλεια μου ο,τι στελνω Αγγλια και γενικως Ευρωπη μια εργασιμη κανει, ειτε ειναι δεμα ειτε ειναι γραμμα

 

βρε δεν ειπα οτι λες ψεμματα.... απλα ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο....! μαλλον μονο σε σενα συμβαινει αυτο χαχαχαχα

μηπως τους λες να τα στειλουν "επειγον" ή με κουριερ???

 

Εμένα μου έρχονται στις 10 μέρες

 

 

μα ημουν σιγουρη οτι καποια ειχε πει οτι κανουν 10 μερες οπως οοολα τα δεματα που εχω παρει ποτε απο αγγλια....

ποτε μα ποτε δεν εχει ερθει κατι σε μια μερα!

 

ελα ντε!! μηπως οταν ειναι μεγαλη η παραγγελια τη στελνουν αλλιως? δεν εχω ιδεα... παντα την επομενη μερα μου ερχονται

 

μονο αυτο μπορω να σκεφτω κι εγω...

ποσα κιλα παιρνεις συνηθως???

νομιζω τα 37.50 λιρες ειναι μεχρι καποια κιλα ε???

κ απο που παραλαμβανεις???

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε δεν ειπα οτι λες ψεμματα.... απλα ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο....! μαλλον μονο σε σενα συμβαινει αυτο χαχαχαχα

μηπως τους λες να τα στειλουν "επειγον" ή με κουριερ???

 

οχι δεν τους λεω τιποτα... 37,50 με χρεωνουν και ερχεται παντα μια τεραστια κουτα με DHL την επομενη εργασιμη... Και η κολλητη μου που ζουσε στην Αγγλια μεχρι προσφατα ο,τι μου εστελνε με αεροπορικο courier ερχοταν την επομενη εργασιμη και στη δουλεια μου που στελνω καθε μερα Ευρωπη και Αμερικη κανει 1 εργασιμη και 2 αντιστοιχα. Αλλα μιλαω για την αεροπορικη υπηρεσια ετσι...οχι το οδικο που χρησιμοποιουν καποιοι..

 

 

 

μα ημουν σιγουρη οτι καποια ειχε πει οτι κανουν 10 μερες οπως οοολα τα δεματα που εχω παρει ποτε απο αγγλια....

ποτε μα ποτε δεν εχει ερθει κατι σε μια μερα!

 

10 μερες κανει η οδικη υπηρεσια courier.

 

 

 

ποσα κιλα παιρνεις συνηθως???

νομιζω τα 37.50 λιρες ειναι μεχρι καποια κιλα ε???

 

οι 37,50 λιρες ειναι μεχρι 30 κιλα... Ε..καπου εκει μπορει να παιρνω αν υπολογισεις και τον ογκο τους... Γιατι αν παρεις ρουχα δε θα φτασεις αυτα τα κιλα αλλα αν παρεις ενα σκασμο ρουχα θα χρειαστεις μεγαλη κουτα οποτε με την ογκομετρικη χρεωση θα τα φτασεις..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Παρέλαβα σήμερα από javari παπούτσια. Ok με τις εκπτώσεις που εχει βάλει και με τα δωρεάν μεταφορικά είναι ευκαιρία. Όμως, όποια το επιχειρήσει, ας λάβει υπόψη τα εξής:

 

- Αργούν. παραγγελία 22/12 με estimated delivery 4/1, κατέφτασαν στο ταχυδομείο 11/12.

- Η συσκευασία βγάζει μάτι το τί έχει μέσα, καθώς υπάρχει μεγάλο αυτοκόλλητο που λέει "javari, shoes and handbags". Οπότε κάποιος ελαφροχέρης μπορεί να το βουτήξει...

Δηλαδή, άμα το ίδιο παπούτσι το έχει ίδια τιμή στο amazon, προτιμήστε το amazon.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

DPAM - SALE:Up 60% OFF 12 Ιανουαρίου έως 15 Φεβρουαρίου

Αν και προσωπικά μια ματιά που έριξα στα αγορίστικα, πάλι ακριβά μου φαίνονται. Ε, τί να κάνουμε, μετά την εμπειρία του Mandco στα παιδικά με το -20%, όλα τα άλλα μου φαίνονται εξωφρενικά ακριβά :D

 

Και εγώ περίμενα να δώ τι θα κάνει το DPAM αλλά έχεις δίκιο, εξακολουθούν να φαίνονται 'χτυπημένα' στις τιμές. Αν δεις δε, τις τιμές του VERDBAUDET, καμμία σύγκριση.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

οι 37,50 λιρες ειναι μεχρι 30 κιλα... Ε..καπου εκει μπορει να παιρνω αν υπολογισεις και τον ογκο τους... Γιατι αν παρεις ρουχα δε θα φτασεις αυτα τα κιλα αλλα αν παρεις ενα σκασμο ρουχα θα χρειαστεις μεγαλη κουτα οποτε με την ογκομετρικη χρεωση θα τα φτασεις..

 

σε ρωταω γιατι στο σαιτ τους εχει 3-4 τροπους αποστολης...

αρα εκεινοι επιλεγουν πως θα τα στειλουν κ ποσο θα μου κοστισει αρα κ ποσο γρηγορα θα ερθουν???

οι 37.5 λιρες ειναι για αεροπορικη μεταφορα εως 30 κιλα δηλαδη????

σορυ που ξαναρωταω αλλα επειδη κ γω θα παραγγειλλω απο κει με μια φιλη να ξερω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ρωταω γιατι στο σαιτ τους εχει 3-4 τροπους αποστολης...

αρα εκεινοι επιλεγουν πως θα τα στειλουν κ ποσο θα μου κοστισει αρα κ ποσο γρηγορα θα ερθουν???

οι 37.5 λιρες ειναι για αεροπορικη μεταφορα εως 30 κιλα δηλαδη????

σορυ που ξαναρωταω αλλα επειδη κ γω θα παραγγειλλω απο κει με μια φιλη να ξερω....

 

κοιτα εμενα μεχρι τωρα ετσι μου τα στελνουν...μη σε παρω και στο λαιμο μου

στειλε αν ειναι ενα μειλ και ρωτα αν οι 37,50 αφορουν αεροπορικη υπηρεσια next day.

εγω εχω ηδη 5 πακετα εκει και περιμενω να τους παει και το 6ο. Οταν παει και τους δωσω εντολη να μου τα στειλουν θα σε ενημερωσω και θα σου πω και ποτε παρελαβα.

Θα το τραβηξω σε βιντεο να εχουμε και ντοκουμεντο :D:D:D:D:D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε, προσθέστε στην λίστα το http://www.evitamins.com, για βιταμίνες συμπληρώματα κλπ.

 

Παρήγγειλα από εκεί τρια είδη, για το οποία εδώ θα πλήρωνα τουλάχιστον 140-150 ευρώ και μου στοίχησαν με τα μεταφορικά περίπου 60 ευρώ, ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Ως χρόνο παράδοσης είχαν τις 4 εβδομάδες (παραγγελία στις 14 Δεκέμβρη και αναμενόμενη άφιξη στις 14 Ιανουαρίου) αλλά ήρθαν νωρίτερα, στις 3 περίπου εβδομάδες, παρά τις δυσκολίες με τον καιρό.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!Χθες προλαβα διαβασα την συμβουλη της kornilia....τις υπολοιπες τις διαβασα τωρα γιατι το pc τρωει κατι κολληματα!!

Το θαυμα εγινε!!!!!!Λαδι με ταλκ κ σημερα τα αποτελεσματα αρχισαν να φαινονται το συγκαμα υποχωρει!!!!Δεν το πιστευα στα ματια μου!!

Συγνωμη για το οφ τοπικ

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ε, ναι λοιπόν σήμερα πρωί πρωί μου έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι τα ρουχαλάκια από mandco!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ναι, ναι, παρέλαβα επιτέλους την παραγγελία μου!!!!!Είμαι τόσο χαρούμενη.... Τα ρουχαλάκια είναι τέλεια, μου αρέσουν ακόμα πιο πολύ από κοντά και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω στη μικρή μου...Σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντούσατε και με καθησυχάζατε, είχατε δίκιο....Αχ έχω τρελλή χαρά λέμε..

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ε, ναι λοιπόν σήμερα πρωί πρωί μου έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι τα ρουχαλάκια από mandco!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ναι, ναι, παρέλαβα επιτέλους την παραγγελία μου!!!!!Είμαι τόσο χαρούμενη.... Τα ρουχαλάκια είναι τέλεια, μου αρέσουν ακόμα πιο πολύ από κοντά και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω στη μικρή μου...Σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντούσατε και με καθησυχάζατε, είχατε δίκιο....Αχ έχω τρελλή χαρά λέμε..

 

:D:D:D:D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γενικά έχω ψωνίσει διάφορα πράγματα από εξωτερικό αλλά ρούχα πρώτη φορά ψώνισα και φαίνονται πολύ όμορφα αλλά και πολύ καλά σε ποιότητα!!!!Και το site που έβαλε η Ράννια έχει τέλεια ρουχαλάκια...Κοίτα να δεις που σε λίγο θα γίνω εξπέρ σαν κι εσάς...:D:D:D

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ρωταω γιατι στο σαιτ τους εχει 3-4 τροπους αποστολης...

αρα εκεινοι επιλεγουν πως θα τα στειλουν κ ποσο θα μου κοστισει αρα κ ποσο γρηγορα θα ερθουν???

οι 37.5 λιρες ειναι για αεροπορικη μεταφορα εως 30 κιλα δηλαδη????

σορυ που ξαναρωταω αλλα επειδη κ γω θα παραγγειλλω απο κει με μια φιλη να ξερω....

 

μην μπεις στη διαδικασία να ψάξεις τους υπόλοιπους, είναι πολύ ακριβοί. Το πιθανότερο είναι να σου έρθουν σε 10 μέρες και να πληρώσεις 37,5 λίρες

Link to comment
Share on other sites

RONI, εγώ πήρα αυτή την κουζινούλα ....

 

Εγω πηρα αυτη ....

 

Κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις... Τώρα μπόρεσα να μπω να τις δω (μας έριξε η γρίππη στο κρεββάτι για τα καλά). Καλά παιχνίδια με τις κουζινούλες σας :wink:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα καλη μου γιατι και εμεις ειμαστε χωρις παπουτσια μιας και δεν κραταει ουτε καλτσα στα ποδια της.....και ειμαι στο διαβασμα ακομα για το τι και πως των παπουτσιων.

 

 

sorry......

 

εμεις τα πρωτα παπουτσακια που του αγορασαμε ηταν camper (45 euro) φτιαγμενα στην κινα παρακαλω, κι ασ ορκιζεται η καμπερ οτι ολα φτιαχνονται στην ισπανια, τα οποια ή του εβγαιναν απο τα ποδια καθως περπατουσε ή τα εβγαζε μονος του.

εννοειται οτι εβγαζε και βγαζει ακομη καλτσες και καλτσοπαπουτσα..οχι ομως τα pediped τα οποια τα εχει λατρεψει..μια εβδομαδα μετα που τα φορεσε περπατησε σφαιρα μονος του( αυτο μαλλον απλη συμπτωση ειναι)

 

εμενα με ενθουσιασε η ολη φιλοσοφια των παπουτσιων αυτων, μιμειται το barefoot...αγορασα οπως σας ειπα 3 ζευγαρια, ενα originals, ένα grip and go και ένα flex. μεχρι στιγμης φοραει μονο τα originals γιατι τα αλλα δυο του ειναι μεγαλα ( δεν με αφηνε να μετρησω το νουμερο του συμφωνα με τον οδηγο που υπηρχε στην ιστοδελιδα).τα φοραει όλη μερα, εξω και στο σπιτι, τα πλενω και δεν εχουν παθει τιποτα!! τωρα θελω να παραγγειλω μερικα ακομη originals alla με αγχωσατε με το θεμα του τελωνειου..αλλα μαλλον θα το επιχειρησω, δεν βρισκω αντιστοιχα παπουτσια εδω, και να με χρεωσουν , ποσα θα ειναι πια?? παλι ποιο οικονομικα απο αντιστοιχης ποιοτητας ελληνικα θα ειναι...ανω των 75 δολλαριων εχει δωρεαν αποστολη

παντως θα ηθελα να ξερω αν κανεις αλλος εχει αγορασει απο εκει..κ αν πληρωσε τελωνειο η οχι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αγοράσει πέρισυ το καλοκαίρι της μικρής pediped από ενα ελληνικό σάιτ το mybabycenter.gr....δεν έχει όλα τα σχέδια βέβαια αλλά είχα βρει πέδιλα που μου αρέσαν και τη βόλεψαν πολύ τη μικρή.

Link to comment
Share on other sites

....Άσχετο, άλλα μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις λίγο με τα βρεφικά παπουτσάκια?Μέχρι τώρα δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο? Αν είναι να παραγγείλω 2-3 ζευγάρια, γιατί δε λέει να σκάσω ξανά πάνω από 50 ευρώ για παπουτσάκια αγκαλιάς. Έχουμε ήδη χάσει στη βόλτα ένα ζευγάρι!

 

 

Δεν ξέρω αν σου απάντησαν (τώρα προσπαθώ να δω τι γράφτηκε τις τελευταίες μέρες), αλλά σχετικά με τα παπουτσάκια, αν το παιδάκι δεν περπατάει καλά (τουλάχιστον η δική μας παιδίατρος λέει) δεν πρέπει να του βάλεις σκληρή σόλα. Με γυμνό πόδι, καλτσάκια ή παπουτσάκια όπως αυτά (με πολύ μαλακή σόλα από δέρμα):

http://www.inch-blue.com/uk/category/a-little-bit-of-fun

http://www.robeez.com/Soft-Sole-Robeez-baby-shoes/Department.aspx?DeptID=303&PriceCat=4&Lang=EN-UK

 

Κάποια κορίτσια έχουν πάρει κάτι αντίστοιχο από e-bay (πρέπει να υπάρχουν οι πωλητές στη λίστα)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περίμενα να δώ τι θα κάνει το DPAM αλλά έχεις δίκιο, εξακολουθούν να φαίνονται 'χτυπημένα' στις τιμές. Αν δεις δε, τις τιμές του VERDBAUDET, καμμία σύγκριση.

 

χθες, μετα που ειδα απο εσας οτι εβαλλε εκπτωσεις το dpam ( εμεις μονο απο εκει ψωνιζουμε ρουχα, αλλα μεχρι τωρα δεν εχω αγορασει απο το internet), μπηκα στο site να δω...ειδα λοιπον το παλτουδακι που ειχε στο νοτος 50 ευρω, στο site αρχικη τιμη 32 περιπου, και με την εκπτωση 20κατι, δεν θυμαμαι ακριβως..παντως ειμαι σιγουρη για την τιμη στο νοτος γιατι ειχαμε αγορασει το υπολοιπο σετ (παντελονι πουλοβερ κτλ) και ηθελα και το παλτο...

παιζει αυτο ?/πιο φθηνα στο internet??

γνωριζει καμια σας μεταφορικα απο το dpam??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...