Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρέλαβα και τις 2 φορές. Το δέμα που έψαχνα το παρέλαβα σήμερα, ψάχνοντας στο ταχυδρομείο. Μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει κανένα δέμα απλά 2 καθυστέρησαν πολύ και δεν με ρώτησαν ποτέ αν τελικά παρέλαβα. Εφόσον καθυστέρησαν να έρθουν τα πράγματα κάνουν refund νομίζω. Θα παραλάβεις, ποτέ δεν έχω χάσει δέμα τους και έχω παραγγείλει πάνω από 10 φορές.

 

Έστειλα σήμερα την αδερφή μου στο ταχυδρομείο με την ταυτότητα μου να πάει να τους πει να ψάξουν αλλά φυσικά αρνήθηκαν να την εξυπηρετήσουν χωρίς τον αριθμό αποστολής..Της είπαν πως έπρεπε να έχω ένα κωδικό που να μπορώ να παρακολουθώ το δέμα και πως αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι χωρίς κωδικό...Μα με απλό ταχυδρομείο δεν στέλνει το mandco???Δεν έχω κάποιο tracking number...Άρα λένε άρες μάρες κουκουνάρες...Βαριούνται να ψάξουν!!!

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά η ετήσια είναι σαν 5 μηνιαίες...τι στο καλό να παραγγείλω πάνω από 5 φορές;;Μου φαίνεται δύσκολο...γιατί είναι και τα μεταφορικά που είναι αρκετά για να παραγγέλνεις συνέχεια....

 

Μάλλον με τον μήνα θα πάω...το μόνο πρόβλημα είναι το νεξτ....αν είχε λυθεί το πρόβλημα θα είχα ήδη παραγγείλει από το myukmail...

 

κοίτα δεν ξέρω πόσο συμφέρει γιατι πρώτη φορά εγγραφή πληρώνεις 7λίρες +10λίρες για τον μήνα αν δεν κάνεις ανανέωση πρίν λήξει ο μήνας και κάνεις πχ τον επόμενο ή μετά απο 2 το account σου σβήνεται και πληρώνεις εκ νέου 17λίρες για πάνω απο 2-3 παραγγελίες το χρόνο δεν συμφέρει...

 

ρε κοριτσι σε μια εργασιμη???????? απο αγγλια?????????

ειναι δυνατον????????????????????????????????????????

και οι αλλες κοπελες που παραγγειλαν τοσο γρηγορα τα πηραν????

ε αυτο αν δεν το δω δεν το πιστευω.........

 

και εμένα μου έχουν έρθει σε 2 μέρες...

 

Θα τρελαθω!!!!Μου απαντησε το mandco!!! Καμια αναφορα στα 652 μειλ που τους εχω στειλει, απλα με ρωτησανε ποια πραγματα δεν εχω παραλαβει για να το κοιταξουν....ας με λυπηθει καποιος...

 

εμένα που έστειλα δεν μου απάντησαν αλλά τους την είπα άσχημα και έδωσα και το μειλ σου να επικοινωνήσουν...

 

Τελικα μου απαντησαν απο το MyUKmail και για αγορα 66 λιρων η χρεωση τους ειναι 6,5 λιρες για το personal shopper και με αυτα τα πραγματα που γραφω οτι πηρα ειναι ενα δεμα και η χρεωση της αποστολης ειναι οντως 37,5 λιρες.

 

Κατινακι σου απαντησαν εσενα ?

 

περιμένω αύριο κορίτσι..ευτυχώς βρήκαν και τα 5 δέματα!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το free delivery ισχύει μόνο για εντός UK... το λέει κάτω κάτω με ψιλά γραμματάκια... αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη

 

OK, αλλά με MyUkMail ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εννοεις ?

 

Εννοώ αν μέσω ΜyUkMail εκμεταλλευτείς την δωρεάν παράδοση και το -15λίρες στην καινούρια κολεξιόν. Υποθέτω πως θα γίνεται, να δηλώσεις δηλαδή σαν διεύθυνση αυτή του ΜyUkMail.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε!! μηπως οταν ειναι μεγαλη η παραγγελια τη στελνουν αλλιως? δεν εχω ιδεα... παντα την επομενη μερα μου ερχονται

 

Μάλλον, γιατί εγώ προσέγγιζω το 30αρι (κιλά) σε κάθε παραγγελία! Διαφορετικά, θα στέλνουμε τις παραγγελίες μας στο σπίτι σου!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Tα ανακατεύεις καιτα δύο στο χέρι σου μέχρι να γίνει πηχτή κρέμα; Για πε για πε με ενδιαφέρει

 

δεν χρειαζεται. βαζεις πρωτα το λαδακι και μετα πασπαλιζεις με ταλκ. γινονται σαν κρεμουλα μονα τους με τη ζεστη της κλειστης πανας.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον, γιατί εγώ προσέγγιζω το 30αρι (κιλά) σε κάθε παραγγελία! Διαφορετικά, θα στέλνουμε τις παραγγελίες μας στο σπίτι σου!!! ;)

 

μα αυτο εννουσα κι εγω! Καθε φορα η παραγγελια μου ειναι τεραστια γιατι παιρνω μαζι με μια φιλη μου και την αδερφη μου. Μιλαμε για πολυ πραγμα!! Τι να πω?

Αν θελετε στειλτε τα σε μενα :D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα, για όσους παραγγείλουν από ακατανόμαστο μέσω UKmail βάλτε και κωδικό JLK για 10% έκπτωση

 

 

γεια σας !!!

κοριτσια ποιο ειναι το ακατανομαστο??

 

καμια σας δεν αγοραζει παπουτσακια απο pedoped? (αμερικη)

εγω αγορασα μια φορα 100 περιπου ευρω παπουτσια 3 ζευγαρια και δεν πληρωσα τελωνειο..ημουν απλα τυχερη? να μην το ξανατολμισω??και μειναμε κατενθουσιασμενοι

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν δεν βρεις την κρέμα σου να πεις στον γιατρό σου να σου φτιάξει μια εμένα έτσι μου έκανε όταν από το σύγκαμα μέχρι φουσκάλες είχαμε βγάλει. Πραγματικά δεν ξέρω πόσο καιρό κάνουν να έρθουν τα πράγματα. Πρώτη φορά αγοράζω από εκεί

 

Αν μιλάτε για το apo-rot κάνει περίπου μια εβδομάδα και έρχονται σπίτι με UPS.

Έτσι έγινε σε μένα τουλάχιστον και έμεινα πολύ ικανοποιημένη και η συσκευασία ήταν προσεγμένη επίσης.

(ακόμα καλύτερη και από του amazon;) )

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!

SOS!!

Τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω στην μικρη μου την κρεμα της weleda μου τελειωσε πριν λιγες μερες κ της χρησιμοποιησα καποια αλλη....ελα ομως που εκανε ενα συγκαμα απο μπρος μεχρι πισω κ δεν λεει να φυγει.....θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο κανει γρηγορη παραδοση στα προιοντα του)γιατι εδω που μενω weleda δεν υπαρχουν!!!

 

Δοκίμασε να παραγγγείλεις από e-farmacy. http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=2858. Είχα παραγγέλει θήλαστρο το Σάββατο 18/12 και μου ήρθε 22/12 με Γενική Ταχυδρομική δωρεάν. Άψογη εξυπηρέτηση.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπέρα!!!!

SOS!!

Τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω στην μικρη μου την κρεμα της weleda μου τελειωσε πριν λιγες μερες κ της χρησιμοποιησα καποια αλλη....ελα ομως που εκανε ενα συγκαμα απο μπρος μεχρι πισω κ δεν λεει να φυγει.....θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο κανει γρηγορη παραδοση στα προιοντα του)γιατι εδω που μενω weleda δεν υπαρχουν!!!

 

off topic κι εγω..αλλα χαλαλι!!

Το ελαιολαδο κανει θαυματα...επισης το μελος sevoula ορκιζεται στο ελαιολαδο με νισεστε!!!Αν πας στο αντιστοιχο τοπικ θα μαθεις κι αλλα:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!

SOS!!

Τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω στην μικρη μου την κρεμα της weleda μου τελειωσε πριν λιγες μερες κ της χρησιμοποιησα καποια αλλη....ελα ομως που εκανε ενα συγκαμα απο μπρος μεχρι πισω κ δεν λεει να φυγει.....θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο κανει γρηγορη παραδοση στα προιοντα του)γιατι εδω που μενω weleda δεν υπαρχουν!!!

 

 

soul που μενεις καλη μου???μπορω αυριο να σου στειλω με το ταχυδρομειο εξπρες την weleda που εχω μιας και δεν την χρησιμοποιω.στειλε αν θελεις την διευθυνση σου.μονο που μου εχει πεσει καποιες φορες κατω και το σωληναριο ειναι λιγο στραπατσαρισμενο αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα.και σχεδον γεματη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!

SOS!!

Τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω στην μικρη μου την κρεμα της weleda μου τελειωσε πριν λιγες μερες κ της χρησιμοποιησα καποια αλλη....ελα ομως που εκανε ενα συγκαμα απο μπρος μεχρι πισω κ δεν λεει να φυγει.....θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο κανει γρηγορη παραδοση στα προιοντα του)γιατι εδω που μενω weleda δεν υπαρχουν!!!

 

αν θηλαζεις ακομη και το μητρικο γαλα κανει θαυματα!

ειναι καταλληλο για ολες τις φλεγμονες..καπου στα τοπικ του θηλασμου υπαρχει ολοκληρη λιστα

Link to comment
Share on other sites

DPAM - SALE:Up 60% OFF 12 Ιανουαρίου έως 15 Φεβρουαρίου

Αν και προσωπικά μια ματιά που έριξα στα αγορίστικα, πάλι ακριβά μου φαίνονται. Ε, τί να κάνουμε, μετά την εμπειρία του Mandco στα παιδικά με το -20%, όλα τα άλλα μου φαίνονται εξωφρενικά ακριβά :D

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας !!!

κοριτσια ποιο ειναι το ακατανομαστο??

 

καμια σας δεν αγοραζει παπουτσακια απο pedoped? (αμερικη)

εγω αγορασα μια φορα 100 περιπου ευρω παπουτσια 3 ζευγαρια και δεν πληρωσα τελωνειο..ημουν απλα τυχερη? να μην το ξανατολμισω??και μειναμε κατενθουσιασμενοι

 

 

ξερω οτι ειναι πολυ καλα παπουτσια αλλα δεν εχω ψωνισει ακομα.με τι σου τα εστειλαν?απλο ταχυδρομειο?συνηθως εαν τα στελνουν με κουριερ σταματανε τελωνειο (ups-fedex).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ειναι πολυ καλα παπουτσια αλλα δεν εχω ψωνισει ακομα.με τι σου τα εστειλαν?απλο ταχυδρομειο?συνηθως εαν τα στελνουν με κουριερ σταματανε τελωνειο (ups-fedex).

 

ηρθαν με κουριερ, τα περειγγειλα παρασκευη μεσημερι και τα παρελλαβα τριτη πρωι σε νησι! ποιοτητα εξαιρετικη

θα ξαναπαραγγειλω σιγουρα..αλλα με προβληματισατε τωρα με το τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

καλά μιλάμε έχει φοβερά παπουτσάκια!Και να φανταστείς ότι είχα φάει τον τόπο να βρω για την μικρή μου οικονομικά αλλά όχι μούφες!Θα κάνω την πρώτη μου απόπειρα!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλά μιλάμε έχει φοβερά παπουτσάκια!Και να φανταστείς ότι είχα φάει τον τόπο να βρω για την μικρή μου οικονομικά αλλά όχι μούφες!Θα κάνω την πρώτη μου απόπειρα!

 

 

εχει και εδω λιγα pediped,εβαλα 3 ζευγαρια παπουτσια στο καλαθι και μου εβγαλε 8 λιρες μεταφορικα (εχει και agatha ruiz de la prada :mrgreen:)

 

 

http://www.charliebarley.co.uk/pediped-2396-0.html

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ψωνίσει από αυτό το site?

 

Άσχετο, άλλα μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις λίγο με τα βρεφικά παπουτσάκια?Μέχρι τώρα δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο? Αν είναι να παραγγείλω 2-3 ζευγάρια, γιατί δε λέει να σκάσω ξανά πάνω από 50 ευρώ για παπουτσάκια αγκαλιάς. Έχουμε ήδη χάσει στη βόλτα ένα ζευγάρι!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...