Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

α...........ταχύτατα δηλαδή !! ευχαριστώ efrossyni :P:p

 

 

ενημερωτικά ρωτάω Marita μου κοίταξε από ότι βλέπω τα πράγματα είναι ψιλό στάνταρ όσον αφορά τις πληρωμές στο myukmail

 

ψωνίζεις από χ μαγαζιά ξέρεις τι ποσό θα πληρώσεις αφού πληρώνεις με την πιστωτική σου

μετά αυτοί έχουν στάνταρ χρέωση για τα μεταφορικά και δωρεάν σου ενώνουν τα 2 πρώτα πακέτα σου + 2 λίρες για κάθε πακέτο που ανοίγουν και στο κάνουν ένα

δηλαδή ψωνίζω πχ μοδερ, τεσκο, μαρκς εντ σπενσερ τα 2 πρώτα δωρεάν και για το τρίτο πληρώνω τις 2 λίρες

 

edit : σμουτς Μαρακι μου

 

παντως τις 2 φορες που το χρησιμοποιησα ειχα πανω απο 2 μαγαζια και τα ενωσανε και δε με χρεωσαν επιπλεον... Βεβαια στο σαιτ ετσι λεει .. αλλα αφου δε με χρεωσαν δεν ειπα τιποτα

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αλό μωρό μου!

 

αααα εγώ είχα καταλάβει ότι τα πακέτα που έφτιαχναν αυτοί με τα πράγματά σου τα κοστολογούσαν...δηλ. αν έφτιαχναν μέχρι 2 τότε ήταν δωρεάν...αλλά αυτό που λες είναι πιο λογικό :-P

 

διάβασες πιο πάνω που λένε οι κοπέλες ότι τα ανοίγουν αυτά που παραλαμβάνουν και τα πακετάρουν ξανά ε; :wink:

ε....λογικό μου κάνει άμα πάρεις από 4-5 μαγαζιά για να σου έρθει οικονομικότερα θα πρέπει να ανοίξουν τις κούτες και να τα κάνουν ένα

 

παντως τις 2 φορες που το χρησιμοποιησα ειχα πανω απο 2 μαγαζια και τα ενωσανε και δε με χρεωσαν επιπλεον... Βεβαια στο σαιτ ετσι λεει .. αλλα αφου δε με χρεωσαν δεν ειπα τιποτα

καλό αυτό :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Καιν φυσικά δεν είναι αφού είναι ανοξείδωτο! :?:roll:

 

ε βεβαια δικιο εχεις... Εκτος απο το καπακι που στο δικο μου ειναι πλαστικο και ειναι bpa free το υπολοιπο ειναι ανοιξειδωτο... :P

καμια φορα κολλαει το μυαλο!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα νομίζω πως τώρα το έπιασα...

Δηλαδή ψωνίζεις με τη πιστωτική σου στα μαγαζιά, και όταν τα πράγματα πάνε στη διεύθυνση σου στην Αγγλία σε ενημερώνουν ότι έχεις τόσα πακέτα και τα μεταφορικά είναι αυτά, συνήθως 37,5 λίρες ε;;...πληρώνεις και αυτούς και στα στέλνουν σπίτι σου...

 

Το έχω ή πάλι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ααααα νομίζω πως τώρα το έπιασα...

Δηλαδή ψωνίζεις με τη πιστωτική σου στα μαγαζιά, και όταν τα πράγματα πάνε στη διεύθυνση σου στην Αγγλία σε ενημερώνουν ότι έχεις τόσα πακέτα και τα μεταφορικά είναι αυτά, συνήθως 37,5 λίρες ε;;...πληρώνεις και αυτούς και στα στέλνουν σπίτι σου...

 

Το έχω ή πάλι κάνω λάθος;

το έχεις το έχεις ;);):mrgreen::mrgreen:

μόνο που αν τα πακέτα είναι πολλά μπορεί να σε χρεώσουν και 2 λίρες για κάθε πακέτο που θα ενώσουν μετά τα 2 πρώτα δηλαδή αν ψωνίσω από 4 μαγαζιά (ή τα έρθουν 4 διαφορετικά πακέτα μερικά το κάνουν σπάνε την παραγγελία στα 2) θα μου χρεώσουν τα μεταφορικά πόσο είναι 38 λίρες ?? +4 λίρες επιπλέον (οι 38 λίρες είναι με την προϋπόθεση το πακέτο να μην ξεπερνάει τα 30 κιλά βάρος) ;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω έχω πάθει την πλάκα μου με τα ρούχαλάκια Stella μου!Από ότι κατάλαβα πάντως από τα παραπάνω μέσω myukmail. Έλεγα να κρατηθώ και να περιοριστώ μόνο στα site που στέλνουν απευθείας Ελλάδα, αλλά απ' ότι διαβάζω μάλλον συμφέρει αν κάνεις μαζική παραγγελία.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααα νομίζω πως τώρα το έπιασα...

Δηλαδή ψωνίζεις με τη πιστωτική σου στα μαγαζιά, και όταν τα πράγματα πάνε στη διεύθυνση σου στην Αγγλία σε ενημερώνουν ότι έχεις τόσα πακέτα και τα μεταφορικά είναι αυτά, συνήθως 37,5 λίρες ε;;...πληρώνεις και αυτούς και στα στέλνουν σπίτι σου...

 

Το έχω ή πάλι κάνω λάθος;

 

Το εχεις!!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πάθει την πλάκα μου με τα ρούχαλάκια Stella μου!Από ότι κατάλαβα πάντως από τα παραπάνω μέσω myukmail. Έλεγα να κρατηθώ και να περιοριστώ μόνο στα site που στέλνουν απευθείας Ελλάδα, αλλά απ' ότι διαβάζω μάλλον συμφέρει αν κάνεις μαζική παραγγελία.

Είμαι λίγο άσχετη γιατί και γω μόνο από σαιτ που στέλνουν Ελλάδα ψωνίζω τι είναι το myukmail; Είναι κάτι σαν τη σαλοπέτα; Τους λές τι θέλεις και στο στέλνουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι λίγο άσχετη γιατί και γω μόνο από σαιτ που στέλνουν Ελλάδα ψωνίζω τι είναι το myukmail; Είναι κάτι σαν τη σαλοπέτα; Τους λές τι θέλεις και στο στέλνουν;

 

ειναι ενα σαιτ που στην ουσια σου δημιουργει μια εικονικη διευθυνση στην Αγγλια και μπορεις να τη χρησιμοποιεις σαν shipping address στα μαγαζια που δε στελνουν Ελλαδα.

Οταν αυτοι παραλαβουν σε ενημερωνουν για το κοστος αποστολης και μολις τους πληρωσεις σου τα στελνουν με courier σε μια μερα..

Τους πληρωνεις συνηθως 37,50 λιρες για 30 κιλα.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετη γιατί και γω μόνο από σαιτ που στέλνουν Ελλάδα ψωνίζω τι είναι το myukmail; Είναι κάτι σαν τη σαλοπέτα; Τους λές τι θέλεις και στο στέλνουν;

 

Έχει και αναλόγη υπηρεσία. Δίαβασε αναλυτικά εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1739441&postcount=10712 για να δεις τι παίζει.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

αααχ με βαλατε σε ψαξιμο!!!! θελω απο καιρο ενα θερμος να κραταει πχ καφε τσαι ζεστο για κανα διωρο το πολυ....

κορνιλια πολυ μ'αρεσει αυτο που εβαλες

 

εγω εχω το εξης θεμα:

πιο πολυ για κουπα το θελω αλλα ολες οσες γραφουν "mug" λενε οι κριτικες απο κατω οτι σταζουν, εχουν διαρροες.... ετσιι η μονη λυση μου ειναι να παρω για φαγητο θερμος σαν αυτο που εχεις βαλει στο λινκ....

ομως!!!!! χαρη στο δικο σου λινκ βρηκα κι αυτο εδω http://www.amazon.co.uk/STANLEY-OUTDOOR-BOWL-GREEN-0-47/dp/B00464NYSG/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1294828700&sr=8-7

νομιζω συνδυαζει ακριβως αυτα που ζηταω!!!!!! για δειτε πλιζζζζζζζζζ

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεχρι στιγμης απο ακατανομαστο m&s και tesco. ψαχνω και αλλα που να δεχονται ελληνικη πιστωτικη....

 

Τα marks δέχονται ελληνική πιστωτική? Γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα marks δέχονται ελληνική πιστωτική? Γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

δέχονται δέχονται ;);)

α.........και για όσες ψωνίσουν τελικά μέσω ukmail να θυμάστε ότι μπορείτε να αγοράσετε και άμαζον και το javari που δεν στέλνει παιδικά παπούτσια στην Ελλάδα και έχει κάτι τιμούλες ξεφτίλα να το πω ......θα το πω

Link to comment
Share on other sites

χμ το βρισκω (αν ειναι το ιδιο ακριβως κρατω επιφυλαξεις) στο αμαζον.κομ

 

http://www.amazon.com/Stanley-Classic-Interlocking-Camp-Mugs/dp/B0019DCHE4/ref=sr_1_20?s=sporting-goods&ie=UTF8&qid=1294830090&sr=1-20

 

total στο αμαζον u.k 17,88 στο ebay

http://cgi.ebay.co.uk/STANLEY-OUTDOOR-MUG-BOWL-GREEN-0-47-0-59-/230546702455?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35ada78077 15 λίρες

 

http://stores.ebay.co.uk/ALL-OUTDOOR-LIMITED ουαουυυυ η χαρά του κάμπινγκ πάω να το ψαχουλέψω :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια που με βοηθήσατε να το καταλάβω!!!

 

Οπότε μπορώ να κανω εγγραφή,να πληρώσω τις 17 λίρες και να ψωνίσω μετά από κανά 2 βδομάδες...έτσι δεν είναι; Ισχύει για ένα μήνα αυτές οι 10 λίρες από ό,τι κατάλαβα...αν δε κάνω παραγγελία μέσα στο μήνα, δε χάνω τη διεύθυνση μου αλλά πρέπει να ξαναπληρώσω 10 ευρώ για να παραγγείλω τον άλλο μήνα...σωστά;

 

Λέω να γραφτώ και βλέπω πότε παραγγέλνω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια που με βοηθήσατε να το καταλάβω!!!

 

Οπότε μπορώ να κανω εγγραφή,να πληρώσω τις 17 λίρες και να ψωνίσω μετά από κανά 2 βδομάδες...έτσι δεν είναι; Ισχύει για ένα μήνα αυτές οι 10 λίρες από ό,τι κατάλαβα...αν δε κάνω παραγγελία μέσα στο μήνα, δε χάνω τη διεύθυνση μου αλλά πρέπει να ξαναπληρώσω 10 ευρώ για να παραγγείλω τον άλλο μήνα...σωστά;

 

Λέω να γραφτώ και βλέπω πότε παραγγέλνω...

 

εκτος αν πληρωσεις την ετησια συνδρομη...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

total στο αμαζον u.k 17,88 στο ebay

http://cgi.ebay.co.uk/STANLEY-OUTDOOR-MUG-BOWL-GREEN-0-47-0-59-/230546702455?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35ada78077 15 λίρες

 

http://stores.ebay.co.uk/ALL-OUTDOOR-LIMITED ουαουυυυ η χαρά του κάμπινγκ πάω να το ψαχουλέψω :D:D

 

εισαι φαν του καμπινγκ????? :D:D:D:D

18 ευρω ακριβουτσικο δεν ειναι?????? πολλα μου φαινονται.....

που να βρω αυτο το πραγμα φθηνοτερο??? ας ειναι αλλη μαρκα.... αν και αυτο το συγκεκριμενο φαινεται κορυφαιο!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια που με βοηθήσατε να το καταλάβω!!!

 

Οπότε μπορώ να κανω εγγραφή,να πληρώσω τις 17 λίρες και να ψωνίσω μετά από κανά 2 βδομάδες...έτσι δεν είναι; Ισχύει για ένα μήνα αυτές οι 10 λίρες από ό,τι κατάλαβα...αν δε κάνω παραγγελία μέσα στο μήνα, δε χάνω τη διεύθυνση μου αλλά πρέπει να ξαναπληρώσω 10 ευρώ για να παραγγείλω τον άλλο μήνα...σωστά;

 

Λέω να γραφτώ και βλέπω πότε παραγγέλνω...

 

κι εγω μαλλον το ιδιο θα κανω....

αν ομως εσυ παραγγειλεις πχ στην 20η μερα και το μαγαζι τα στειλει στην 32η μερα (δηλαδη περασει 1 μηνας απο την αγγραφη) πληρωνεις αλλες 10 λιρες για τον επομενο μηνα για να τα στειλουν?????????

αν καταλαβατε τι λεω..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...