Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Eνδιαφερομαι να αγορασω μερικα πουλοβερακια απο mandco, αλλα εχω "κολλησει" με το νουμερο. Συγκεκριμενα εχω μπουστο 90εκ, μεση 82 εκ, γοφους 99 εκ, αρα τι νουμερο πρεπει να παραγγειλω? 12? 14? ... 16?...(ειμαι 57 κιλα).

 

Εαν ξερει καποια φιλη ας με βοηθησει... ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω.......

Έχεις ψωνίσει ποτέ από mark and spencer? Αν ναι, είναι το ίδιο νούμερο.

Πρόσεχε πάντως γιατί εμένα τουλάχιστον η μετατροπή σε ίντσες μου βγήκε εντελώς λάθος. Να φανταστείς ότι πήρα το 20 ενώ τελικά είμαι το 14! Και φυσικά μου πήγε ο κούκος αηδόνι για να τα επιστρέψω...

Για δες κι εδώ, έχει έναν οδηγό που αναφέρει τις αντιστοιχίες μεγεθών

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eνδιαφερομαι να αγορασω μερικα πουλοβερακια απο mandco, αλλα εχω "κολλησει" με το νουμερο. Συγκεκριμενα εχω μπουστο 90εκ, μεση 82 εκ, γοφους 99 εκ, αρα τι νουμερο πρεπει να παραγγειλω? 12? 14? ... 16?...(ειμαι 57 κιλα).

 

Εαν ξερει καποια φιλη ας με βοηθησει... ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω.......

 

 

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά θα έλεγα 10-12. Εγώ είμαι 68 κιλά και είχα παραγγείλει το 18 και ήταν τεράστιο!!! Τώρα έκανα παραγγελία στο 14 για να δούμε αν το πετύχαμε αυτή τη φορά...

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι να αγορασω μερικα πουλοβερακια απο mandco, αλλα εχω "κολλησει" με το νουμερο. Συγκεκριμενα εχω μπουστο 90εκ, μεση 82 εκ, γοφους 99 εκ, αρα τι νουμερο πρεπει να παραγγειλω? 12? 14? ... 16?...(ειμαι 57 κιλα).

 

Εαν ξερει καποια φιλη ας με βοηθησει... ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω.......

 

 

Έχει και στο ίδιο το site, size guide

Δες εδώ:

http://www.mandco.com/Ladies-size-info/stry/ladiessizeinfo&layout=empty

 

Εμένα για 12 μου φαίνεσαι με τα νούμερα που αναφέρεις αλλά μας τα χαλάει η μέση....

Πρέπει να διαλέξεις, ή να χάσεις 10 πόντους από τη μέση και να πάρεις το νούμερο 12

ή να κερδίσεις από 8 πόντους σε στήθος-περιφέρεια και να πάρεις το 14.:mrgreen:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Έχει και στο ίδιο το site, size guide

Δες εδώ:

http://www.mandco.com/Ladies-size-info/stry/ladiessizeinfo&layout=empty

 

Εμένα για 12 μου φαίνεσαι με τα νούμερα που αναφέρεις αλλά μας τα χαλάει η μέση....

Πρέπει να διαλέξεις, ή να χάσεις 10 πόντους από τη μέση και να πάρεις το νούμερο 12

ή να κερδίσεις από 8 πόντους σε στήθος-περιφέρεια και να πάρεις το 14.:mrgreen:

 

 

 

Στελνει ελλαδα το Μandco ? μεταφορικα ??? ευχαριστω τα παιδικα νουμερα πώς ειναι ???

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την καφετιερα την πουλαει το αμαζον σαν πωλητης και την στελνει ελλάδα

 

 

 

Παντως το δευτερο λινκ που εβαλες ειναι για το μαξιλαρακι.....αν παρατηρήσεις παρακάτω στις πληροφοριες του προιοντος θα δεις το βαρος θα το καταλάβεις, η καρέκλα σου ειναι αυτή

http://www.amazon.co.uk/Hauck-Alpha-Wooden-Highchair-Natural/dp/B000K7BELW/ref=pd_cp_by_1

 

πω καλα στραβωμαρα!!!

θενκς καλαμαρακι!!!!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηρα τις οδηγιες σας να ψωνισω καποια στιγμη αλλα εμπλεξα με τρεχαματα και δεν το προχωρησα. Θελω ομως να ομολογησω οτι εισαστε καταπληκτικες και εν μερει ζηλευω τον αερα σας. Εγω εδω και καιρο χαζευω τις βιτρινες του νετ και δισταζω. τεσ πα μπραβο για ολη τη δουλεια που κανατε και το χρονο που αφιερωσατε, πολυ προσεγμενη δουλεια.

Θελω να ρωτησω το Angel 50 ml

Θελω να το κανω δωρο

http://eu.strawberrynet.com/perfume/thierry-mugler/angel-eau-de-parfum-natural-spray/22267/#DETAIL

 

http://www.fragrancenet.com/angel-perfume/thierry-mugler/womens-fragrances/wf/eur_EUR/00103?cur_letter=A

 

ενδιαφερομαι για το δευτερο καταστημα το πρωτο προϊον, τελικα στο fragrancenet εχει καλυτερη τιμη; μονο που ακομη το ψαχνω στελνει Ελλαδα; δεν το ειδα στη λιστα και κολλησα, ή κολλησα και δεν το ειδα! Γραφει ομως we ship to europe.

i love my children

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα παραγγελια σε dorothy perkins.

http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/TopCategoriesDisplay?storeId=12552&catalogId=33053

 

Mε κωδικο DPWEL10 περνετε εξτρα ενα 10% του συνόλου. + το 10% που εχουν σημερα σε ολα τα ειδη.

Βεβαια πρωτη φορα παιρνω, απο ποιοτητα τι λεει οσες εχετε πάρει? Με τι ερχονται, με ελτα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ψωνίσει ποτέ από mark and spencer? Αν ναι, είναι το ίδιο νούμερο.

Πρόσεχε πάντως γιατί εμένα τουλάχιστον η μετατροπή σε ίντσες μου βγήκε εντελώς λάθος. Να φανταστείς ότι πήρα το 20 ενώ τελικά είμαι το 14! Και φυσικά μου πήγε ο κούκος αηδόνι για να τα επιστρέψω...

Για δες κι εδώ, έχει έναν οδηγό που αναφέρει τις αντιστοιχίες μεγεθών

 

Nαι, εχω παρει απο m&s πουλοβερακια το 8 νουμερο!

Παντως αν ακολουθησει κανεις τους πινακες που εχουν στο site η mandco, βγαινουν αλλα αντι αλλων οσον αφορα στα νουμερα!

 

Έχει και στο ίδιο το site, size guide

Δες εδώ:

http://www.mandco.com/Ladies-size-info/stry/ladiessizeinfo&layout=empty

 

Εμένα για 12 μου φαίνεσαι με τα νούμερα που αναφέρεις αλλά μας τα χαλάει η μέση....

Πρέπει να διαλέξεις, ή να χάσεις 10 πόντους από τη μέση και να πάρεις το νούμερο 12

ή να κερδίσεις από 8 πόντους σε στήθος-περιφέρεια και να πάρεις το 14.:mrgreen:

 

Χαχαχα...σωστη!!!

 

....

Απο ο,τι καταλαβα οι περισσοτερες ψωνιζουν στο περιπου την πρωτη φορα, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την καφετιερα την πουλαει το αμαζον σαν πωλητης και την στελνει ελλάδα
Καλά που βλέπεις καλύτερα από εμένα καλαμάρι... Ο,τι με καίει... Ψάχνω για t-discs και νομίζω ότι όλοι για αυτό λένε. Παρεμπιπτόντως, αν δείτε καφέ για τη tassimo σε καλύτερη τιμή, σφυρίξτε... Το site της tassimo, ναι μεν κάνει την προσφορά αλλά δεν διαθέτει σχεδόν τίποτα (από αυτά που θέλω τουλάχιστον...).

 

ΚΑΡΔΙΑ, εσείς από πού ψωνίζετε καφέδες;;;

 

λοιπον..παρελαβα...και ενα θα σας πω...καναμε claim στο paypal..περιμενουμε πισω τα λεφτα..με τοσες μαιμουδες που να βρω τοσα λεφτα για μπανανες.....
Λυπάμαι, φιλενάδα.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά που βλέπεις καλύτερα από εμένα καλαμάρι... Ο,τι με καίει... Ψάχνω για t-discs και νομίζω ότι όλοι για αυτό λένε. Παρεμπιπτόντως, αν δείτε καφέ για τη tassimo σε καλύτερη τιμή, σφυρίξτε... Το site της tassimo, ναι μεν κάνει την προσφορά αλλά δεν διαθέτει σχεδόν τίποτα (από αυτά που θέλω τουλάχιστον...).

 

ΚΑΡΔΙΑ, εσείς από πού ψωνίζετε καφέδες;;;

 

Λυπάμαι, φιλενάδα.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

 

Καλημερα natexo κοιτα τα ροφήματα τα πουλανε και στο εμπευ και στο αμαζον αλλοι πωλητες απλα πχ ειναι ακριβως στην ιδια τιμή ή και ακριβοτερα και μεχρι στιγμης οποιον εχω βρει να στελνει ελλαδα πχ για 6 κουτια των 200γρ δηλαδη 1200γρ....μου ζήτησε ο αχρηστος 13λιρες μεταφορικα...ελεος δηλαδη! Κανω υπομονη....που θα παει θα βρω καποιον λογικο!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά που βλέπεις καλύτερα από εμένα καλαμάρι... Ο,τι με καίει... Ψάχνω για t-discs και νομίζω ότι όλοι για αυτό λένε. Παρεμπιπτόντως, αν δείτε καφέ για τη tassimo σε καλύτερη τιμή, σφυρίξτε... Το site της tassimo, ναι μεν κάνει την προσφορά αλλά δεν διαθέτει σχεδόν τίποτα (από αυτά που θέλω τουλάχιστον...).

 

ΚΑΡΔΙΑ, εσείς από πού ψωνίζετε καφέδες;;;

 

Καλημέρα!! Καφέδες παίρνω από careffour, σκλαβενίτη και βασιλόπουλο. Όλοι γενικά έχουν τα κλασσικά capucino, espresso, latte machiatto, cafe au chocolat (πιο σπάνια αυτόν) και σοκολάτα (shuchard oxi milka) Τσάι από ότι έμαθα έχει αποκλειστικά ο Βερόπουλος. Μπορείς να ψωνίσεις και από το site τους αλλά δεν έχει πάντα μεγάλη ποικιλία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει πολύ με το αμαζον. έχω δει καλύτερες τιμές αλλά δεν ξέρω τί γίνεται με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλή χρονια να χαιρόμαστε όλοι τα παιδάκια μας... κορίτσια (και αγόρια) θα ήθελα για άλλη μια φορα την βοήθεια σας γιατί δεν θυμάμαι αν έχει γραφτεί ξανά και που.. κραβατάκια παιδικά που θα βρω?ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες!

 

Μήπως μπορεί να μου πει κπ που είναι το outlet του next? ή το μαγαζί που θα βγάλει τώρα εκπτώσεις....δεν θυμάμαι αν εχει αναφερθεί ως στοκατζίδικο ή μαγαζί με κατα καιρούς, πρασφορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καφέδες παίρνω από careffour, σκλαβενίτη και βασιλόπουλο. Όλοι γενικά έχουν τα κλασσικά capucino, espresso, latte machiatto, cafe au chocolat (πιο σπάνια αυτόν) και σοκολάτα (shuchard oxi milka) Τσάι από ότι έμαθα έχει αποκλειστικά ο Βερόπουλος. Μπορείς να ψωνίσεις και από το site τους αλλά δεν έχει πάντα μεγάλη ποικιλία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει πολύ με το αμαζον. έχω δει καλύτερες τιμές αλλά δεν ξέρω τί γίνεται με τα μεταφορικά.

Μια απ'τα ίδια... Για το τσάι δεν το ήξερα. Άσχετο: αύριο έχει το carrefour -20% στους καφέδες, άραγε να'ναι και αυτού του τύπου;

 

Καλημερα natexo κοιτα τα ροφήματα τα πουλανε και στο εμπευ και στο αμαζον αλλοι πωλητες απλα πχ ειναι ακριβως στην ιδια τιμή ή και ακριβοτερα και μεχρι στιγμης οποιον εχω βρει να στελνει ελλαδα πχ για 6 κουτια των 200γρ δηλαδη 1200γρ....μου ζήτησε ο αχρηστος 13λιρες μεταφορικα...ελεος δηλαδη! Κανω υπομονη....που θα παει θα βρω καποιον λογικο!

Έχουν χαζέψει και οι ανάσκελοι...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή χρονιά σε όλους μας!

 

Μήπως έχει πάρει πουθενα το μάτι σας φουσκωτά κάστρα ή σπιτάκια σαν αυτά που έχουν στους παιδότοπους αλλά σε home έκδοση;

Δες εδώ

http://www.perfectoys.gr/prodcat.php?hmany=10&cat=448&comp=&myages=&featchar=&fylo=&pr_f=&pr_t=&ord=1&st=10

στέλνει χωρίς μεταφορικά για πάνω από 30?...

Link to comment
Share on other sites

Μια απ'τα ίδια... Για το τσάι δεν το ήξερα. Άσχετο: αύριο έχει το carrefour -20% στους καφέδες, άραγε να'ναι και αυτού του τύπου;

 

Ναι. Το έχει ξανακάνει και είχα πάρει κάψουλες για την Dolce Gusto.

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

Από dorothy perkins έχει ψωνίσει καμμία; Τί λένε από ποιότητα; Πόσες μέρες κάνει να φτάσει η παραγγελία;

 

εγω εχω ψωνισει ρουχα εγκυμοσυνης και κανονικα... Η ποιοτητα ηταν πολυ καλη, ειδικα τα πουκαμισα που ειχα παρει αποδειχτηκαν πολυ γερα! Καμια βδομαδα με 10 μερες υπολογισε..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ψωνισει ρουχα εγκυμοσυνης και κανονικα... Η ποιοτητα ηταν πολυ καλη, ειδικα τα πουκαμισα που ειχα παρει αποδειχτηκαν πολυ γερα! Καμια βδομαδα με 10 μερες υπολογισε..

Ευχαριστώ!

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα νευρα μου!!!!!! πριν απο 2 βδομαδες παρηγγειλα παιδικα δωρακια για το παρτυ γενεθλιων των παιδιων μου για τους φιλους τους απο εμπει και ακομα δεν ηρθανε....το παρτυ ειναι την κυριακη....μολις του εστειλα ενα "ωραιοτατο" μηνυμα να δουμε τι θα μου απαντησει! μου αρεσει που μου αφησε και θετικο feedback .....

ειχα παραγγειλει και κατι τσαντουλες για να τα βαλω μεσα 2 μερες μετα απο αυτη την παραγγελια και αυτες ηρθαν ηδη την τεταρτη.........τωρα τι να βαλω μεσα;;;;;;;;

(τα παιδια θελανε τα παντα να εχουν δεινοσαυρους επανω)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω παραλάβει μέχρι στιγμής από mandco και είναι η 3η βδομάδα από τότε που παρήγγειλα...Ουφ, τι να κάνω...??Μου είπαν αν δεν τα παραλάβω μέχρι σήμερα να τους στείλω mail και να μου κάνουν επιστροφή χρημάτων...Αλλά πλέον τα περισσότερα από αυτά που είχα πάρει για την μικρή δεν είναι διαθέσιμα για να ξανακάνω νέα παραγγελία...:-(:-(

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...