Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημερα!!!

ειχα μια απαντηση απο αμαζον για το γνωστο θεμα.... βλακειες λεει. Τα ιδια με πριν σχεδον..

 

Dear Efrossyni,

 

Greetings from Amazon.co.uk.

 

Firstly, I apologise for the delay in resolving your query in this regard.

 

Further to your e-mail on December 10, 2010, I am contacting you again to let you know that we have received an update from the concerned department stating that the product "Pampers Active Fit Size 4 Maxi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 68 (136 Nappies) " can only be shipped within UK.

 

I am sorry not to have a better news.

 

Further, you can find different kinds of categories in this baby product which will be shipped to Greece.

 

However, I have checked your account and can see that you have successfully placed an order for " Pampers Sensitive Baby Wipes - 9 x Packs of 63 (567 Wipes) " to be shipped to Greece.

 

I once again apologise for any inconvenience this has caused you.

 

Thank you for your patience and understanding and for shopping at Amazon.co.uk

 

χαιρετισματα...δεν ξερω αν θα μας συμφερει μεσω Ukmail. Εγω το χρησιμοποιω συχνα αλλα τα κουτια με τις πανες ειναι ογκωδη... Θα στειλω μειλ και θα επανελθω...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν δεν είμαι αδιάκριτη, επειδή ψάχνομαι πολύ τελευταία και απ το άγχος μου έχω χάσει τον ύπνο μου, τι ποσά παραγγελιών κάνετε ώστε να σας φαίνονται οκ oi 55 λιρες του myukmail?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!

Εχω παραγγειλει κι εγω πανες απο το amazon.Μου τις κανανε 2 δεματα.Στις 16/12 εγιναν dispatched και παρελαβα μονο τη μια διπλη συσκευασια με κουριερ στην πορτα μου λιγο πριν τα χριστουγεννα.

Το αλλο δεμα με 3 διπλες συσκευασιες δεν το παρελαβα ακομα.

Τους εστειλα mail την Κυριακη και μου απαντησαν οτι τις εχουν στειλει με DPWN_PARCEL στην διευθυνση που τους εχω δωσει.Και οτι αν θελω παρ'ολ'αυτα να την ακυρωσω και να μου επιστρεψουν τα χρηματα να τους ενημερωσω.

Τι να κανω τελικα?Να περιμενω λιγο ακομα?

Με τι μου τα στειλανε τελικα?Με ταχυδρομειο?Τι ειναι η DPWN_PARCEL?

Οταν μπαινω να κανω track δεν μου εμφανιζει τιποτα.Απλα οτι εχουν γινει dispatch και ειναι on transit.

Βοηθειστε με please!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είμαι αδιάκριτη, επειδή ψάχνομαι πολύ τελευταία και απ το άγχος μου έχω χάσει τον ύπνο μου, τι ποσά παραγγελιών κάνετε ώστε να σας φαίνονται οκ oi 55 λιρες του myukmail?

 

Γιατί αγαπη μου εχασες τον υπνο σου???

κοιτα... εγω θα σου απαντησω για μενα.. Γενικα οι παραγγελιες που κανω ειναι μικρες και προσπαθω να αγοραζω απο μαγαζια που στελνουν Ελλαδα..

Το ukmail το χρησιμοποιώ όταν έχω πολλα πράγματα που θέλω να πάρω απο το μαδερ (συνηθως αγοράζω τα ρούχα της μικρής για όλη τη σαιζον), και αγοράζω και τα δικά μας απο διαφορα μαγαζια της Αγγλιας που δε στελνουν.

Αν λοιπον ολα αυτα τα υπολογίσεις και υπολογισεις και ποσο θα πληρωνες αν τα αγοραζες απο την Ελλαδα, εισαι κερδισμενος.

Απλα πρεπει να σκεφτεις οτι δε θα αγοραζεις λιγα λιγα και πιο συχνα, αλλα μια-δυο φορες και πιο πολλα πραγματα.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!

Εχω παραγγειλει κι εγω πανες απο το amazon.Μου τις κανανε 2 δεματα.Στις 16/12 εγιναν dispatched και παρελαβα μονο τη μια διπλη συσκευασια με κουριερ στην πορτα μου λιγο πριν τα χριστουγεννα.

Το αλλο δεμα με 3 διπλες συσκευασιες δεν το παρελαβα ακομα.

Τους εστειλα mail την Κυριακη και μου απαντησαν οτι τις εχουν στειλει με DPWN_PARCEL στην διευθυνση που τους εχω δωσει.Και οτι αν θελω παρ'ολ'αυτα να την ακυρωσω και να μου επιστρεψουν τα χρηματα να τους ενημερωσω.

Τι να κανω τελικα?Να περιμενω λιγο ακομα?

Με τι μου τα στειλανε τελικα?Με ταχυδρομειο?Τι ειναι η DPWN_PARCEL?

Οταν μπαινω να κανω track δεν μου εμφανιζει τιποτα.Απλα οτι εχουν γινει dispatch και ειναι on transit.

Βοηθειστε με please!

εγω δε θα τις ακυρωνα...θα περιμενα λιγο ακομα...αν σου τελειωνουν παρε απο το μαρκετ λιγες για να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να ερθουν. Εχεις παραγγειλει πολλες και ειναι κριμα να τις χασεις..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου απάντησε το mandco μόλις τους έστειλα mail για την παραγγελία μου και μου παν πως κανονικά θα έπρεπε να έχω παραλάβει αλλά να κάνω υπομονή λίγες μέρες γιατί μπορεί να καθυστέρησαν λόγω γιορτών και αν δεν, να τους στείλω την Παρασκευή να τους ενημερώσω ώστε να μου κάνουν full refund!!!!Εγώ θέλω τα πραγματάκια μουυυυυυυυυυυυ....!!!!:evil::evil::evil::evil: Μακάρι να έρθουν..

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου απάντησε το mandco μόλις τους έστειλα mail για την παραγγελία μου και μου παν πως κανονικά θα έπρεπε να έχω παραλάβει αλλά να κάνω υπομονή λίγες μέρες γιατί μπορεί να καθυστέρησαν λόγω γιορτών και αν δεν, να τους στείλω την Παρασκευή να τους ενημερώσω ώστε να μου κάνουν full refund!!!!Εγώ θέλω τα πραγματάκια μουυυυυυυυυυυυ....!!!!:evil::evil::evil::evil: Μακάρι να έρθουν..

 

ρε παιδια μονο σε μενα δεν απαντανε?? γιατι? τι τους εκανα?

να σας δωσω τον αριθμο παραγγελιας μου να τους στειλετε εσεις ενα mail μηπως απαντησουν? τι αλλο να σκεφτω?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε παιδια μονο σε μενα δεν απαντανε?? γιατι? τι τους εκανα?

να σας δωσω τον αριθμο παραγγελιας μου να τους στειλετε εσεις ενα mail μηπως απαντησουν? τι αλλο να σκεφτω?

το junk folder σου το τσέκαρες ??? :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε μα!!!!! στειλε ξανα αλλα απανωτα ...καθε μια ωρα.....ειναι και οι γιορτες μωρε αυτες τις μερες

οντως στην επικοινωνια ψιλοπασχουν

 

Λοιπον

Εχω στειλει mail στις: 29/11, 01/12, 7/12, 20/12 και σημερα.

 

Εχω παρει και μια φορα τηλεφωνο

 

χαχαχα

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

το junk folder σου το τσέκαρες ??? :roll::roll:

 

το τσεκαρα, το τσεκαρα :D

 

μαλλον καποιος με το ονομα μου τους εχει κανει κατι, δεν εξηγειται αλλιως!

Σημερα θα τους παρω παλι τηλεφωνο

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω 3 απανωτα στη μερα χαχχαχα και απαντησαν!!!!

 

 

ουυυυυυυυυυυυ junk email!!!!!!!!

 

α λες να το κανω κι εγω με τα απανωτα? τωρα θα δουν! Θα τους βομβαρδισω με μηνυματα. Θα κρασαρει ο server τους. Θα πεσει το συστημα. :D:D:D:D:D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μονο σε μενα δεν απαντανε?? γιατι? τι τους εκανα?

να σας δωσω τον αριθμο παραγγελιας μου να τους στειλετε εσεις ενα mail μηπως απαντησουν? τι αλλο να σκεφτω?

 

Εγώ τους έστειλα μήνυμα το βράδυ και την επόμενη μέρα μου απάντησαν...Λες επειδή ήμουν νέα πελάτισσα να σκίστηκαν να μου απαντήσουν???Τι να σου πω...Πάντως περίεργο που σε γράφουν...Πλήρωσες μέσω κάρτας ή paypal???Αν πλήρωσες μέσω paypal πες τους πως θα το καταγγείλεις...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλες και όλους! Ερώτηση κορίτσια... Κάποια κοπέλα είχε βρει πωλητή από το ebay (αν θυμάμαι καλά) και είχε αγοράσει 4-5 μάσκαρα YSL σε super τιμή. Τι έγινε τελικά, έμεινε ευχαριστημένη ή εγώ έχω χάσει επεισόδιο και δεν το εντόπισα;;; Κοίταξα τη λίστα και δεν το βρήκα, μπορεί να με βοηθήσει καμία; ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ και για το 2011 (είπαμε δεν είπαμε)!!!

 

Καλά το θυμόμουν ότι ήταν κάποια ακόμη YSLορικιά, πέρα από την kikileuterakis... Τελικά τι έγινε φιλενάδα, παρέλαβες;;; Λοιπόν;

λοιπον..παρελαβα...και ενα θα σας πω...καναμε claim στο paypal..περιμενουμε πισω τα λεφτα..με τοσες μαιμουδες που να βρω τοσα λεφτα για μπανανες.....:mad:

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεί θα πρέπει να αδειάζουν τις αποθήκες τους δεν γίνεται (τα σηκώσατε όλα λυσσάρες) :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ......11:30 έκανα παραγγελία στο mandco και 2:15 έφυγε ........

το SORRY δούλεψε με 20% έκπτωση προφανώς μπορείς να το κάνεις μόνο μία φορά ίσως το ίδιο να συμβαίνει και με το BAG15

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω εκνευριστεί τρελά τώρα που σας γράφω... παρήγγειλα προχτες το βράδυ πρώτη φορά από το asos.com. Αφορμή ήταν μια diesel μπλούζα που ερωτεύτηκα σε μισή τιμή, και ένα ζευγάρι παιδικά camper 34 ευρώ. Μαζί πήρα ένα παιδικό φόρεμα και ένα τοπ, έτσι και καλά.

Όλα καλά στο checkout, έβαλα και speedy delivery 12 ευρώ αντί για 6, για να τα έχω ως αύριο (ενόψει άγιου βασίλη κτλ).

Μου έρχεται σήμερα μέηλ, που λέει ότι θα αργήσουν 3 εργάσιμες..:( αρχίζω και φορτώνω... μου έρχεται δεύτερο μέηλ που λέει ότι 3 από τα 4 είδη είναι out of stock, και ότι με αποζημιώνουν... οπότε ξέμεινα με ένα τοπ αξίας 25 ευρώ και 12 ευρώ μεταφορικά. Δεν μπορούσαν την ώρα του checkout να μου πουν για το out of stock; Κυρίως στενοχωρήθηκα για τα παπουτσάκια.

Έστειλα τρελό ξεχ**τήριο και περιμένω απάντηση :evil: Asos τέλος για μένα.

Μα με σύγχυσαν βραδιάτικο...

 

Σε συνέχεια των παραπάνω, τελικά το asos θα μου επιστρέψει τα μεταφορικά...

Εντωμεταξύ, χτες που ξανακοίταξα, τα πράγματα που ήθελα τα έδειχνε ως in stock. Τους ξαναέγραψα λοιπόν, αν μπορώ τώρα να τα παραγγείλω, και μου είπαν όχι, ότι είναι λάθος η ένδειξη και θα την διορθώσουν :roll:

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι να αγορασω μερικα πουλοβερακια απο mandco, αλλα εχω "κολλησει" με το νουμερο. Συγκεκριμενα εχω μπουστο 90εκ, μεση 82 εκ, γοφους 99 εκ, αρα τι νουμερο πρεπει να παραγγειλω? 12? 14? ... 16?...(ειμαι 57 κιλα).

 

Εαν ξερει καποια φιλη ας με βοηθησει... ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...