Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημέρα!

Και εγώ είχα κάνει παραγγελία pampers σχεδόν τελευταία στιγμή πριν σταματήσουν να στέλνουν και ενώ είχε ημερομηνία παράδοσης 23/12 τελικά ήρθαν με τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ στις 28/12....με καθυστέρηση δηλαδή αλλά ήρθαν...

Ράνια έχεις πάρει τηλέφωνο στην Ελλάδα και σου είπαν ότι δε ξέρουν που είναι; Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο σε αυτό που μου είχε δώσει η AGE και μου είχαν πει αναλυτικά ότι δεν έχει μπει Ελλάδα και ότι θα έρθει με τις ταχυμεταφορές...θέλω να πω ότι δε νομίζω ότι το αμαζον έκανε τη πατάτα αλλά ότι απλά υπάρχει καθυστέρηση κάπου στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ όσες φορές παρήγγειλα από το APO ROT πλήρωσα μόνο 10 ευρώ τα μεταφορικά. από εκεί αγοράζω το γάλα της μικρής, τις κρέμες της HOLLE καθώς και τα φίλτρα νερού της ΒRΙΤΑ και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη..(συμφέρει βέβαια να αγοράζεις ποσότητες..) την τελευταία φορά ενώ έκανα την παραγγελία με ειδοποίησαν δύο μέρες μετά ότι δύο κρέμες που παρήγγειλα δεν υπήρχαν διαθέσιμες, αλλά για να μην καθυστερήσουν την παραγγελία μου θα μου έκαναν επιστροφή χρηματων (για τις δύο κρέμες) και θα έστελναν τα υπόλοιπα άμεσα εντός εβδομάδας (και το σημαντικότερο έρχονται με κούριερ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλες και όλους! Ερώτηση κορίτσια... Κάποια κοπέλα είχε βρει πωλητή από το ebay (αν θυμάμαι καλά) και είχε αγοράσει 4-5 μάσκαρα YSL σε super τιμή. Τι έγινε τελικά, έμεινε ευχαριστημένη ή εγώ έχω χάσει επεισόδιο και δεν το εντόπισα;;; Κοίταξα τη λίστα και δεν το βρήκα, μπορεί να με βοηθήσει καμία; ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ και για το 2011 (είπαμε δεν είπαμε)!!!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές παρήγγειλα από το APO ROT πλήρωσα μόνο 10 ευρώ τα μεταφορικά. από εκεί αγοράζω το γάλα της μικρής, τις κρέμες της HOLLE καθώς και τα φίλτρα νερού της ΒRΙΤΑ και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη..(συμφέρει βέβαια να αγοράζεις ποσότητες..) την τελευταία φορά ενώ έκανα την παραγγελία με ειδοποίησαν δύο μέρες μετά ότι δύο κρέμες που παρήγγειλα δεν υπήρχαν διαθέσιμες, αλλά για να μην καθυστερήσουν την παραγγελία μου θα μου έκαναν επιστροφή χρηματων (για τις δύο κρέμες) και θα έστελναν τα υπόλοιπα άμεσα εντός εβδομάδας (και το σημαντικότερο έρχονται με κούριερ!!!)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Σε πόσο καιρό σου έρχονται περίπου?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλες και όλους! Ερώτηση κορίτσια... Κάποια κοπέλα είχε βρει πωλητή από το ebay (αν θυμάμαι καλά) και είχε αγοράσει 4-5 μάσκαρα YSL σε super τιμή. Τι έγινε τελικά, έμεινε ευχαριστημένη ή εγώ έχω χάσει επεισόδιο και δεν το εντόπισα;;; Κοίταξα τη λίστα και δεν το βρήκα, μπορεί να με βοηθήσει καμία; ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ και για το 2011 (είπαμε δεν είπαμε)!!!

 

Εγώ είχα αγοράσει 1 μάσκαρα και είμαι σούπερ ευχαριστημένη.http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280567735426 . Αυτή είναι!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ω ναι!

 

και επι της ουσιας, δε μπορεις να κανεις και πολυυυυυυυυυυ μεγαλη παραγγελια (να πεις να κανω στοκ να μη "φαινονται" και τοσο πολυ τα 38 ευρω), γιατι μετα δεν ειναι 38 ευρω τα μεταφορικα. Σπανε τη παραγγελια σε 2,3 κλπ κομματια και καθε κομματι χρεωνεται 38.

 

38 ευρωπουλα ειναι τα μεταφορικα απο myukmail? Για ποσα τεμαχια ?

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

38 ευρωπουλα ειναι τα μεταφορικα απο myukmail? Για ποσα τεμαχια ?

 

37.5 Λίρες μέχρι 30 κιλά, τα πρώτα 2 δέματα δωρεάν, από το 3ο, 2 λίρες ανά δέμα...

 

αν μπεις εδώ, τα λέει αναλυτικά:

 

http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα.....πριν ειχατε πει οτι δε προλαβατε το BAG15 στο μαντκο

οντως μπηκα και δε τον αναγνωριζε

ειχα απο χτες ενα καλαθακι , ετσι για να υπαρχει

πριν απο λιγο ηρθε μαιλ τους (αντε φοβηθηκα για καμια ακυρωση, με εχετε τρομαξει χαχχαχαχχα) παλι γιαν ιδιο κωδικο! οτι ειδαμε οτι εχετε καλαθι κλπ κλπ

παω τον βαζω κι ξαναλειτουργει!!!!

 

λετε να παιζει και το αν εισαι πελατης??? γιατι εγω εχω γινει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ πελατης τους!!!!

 

ωπααααα

 

 

Offer ends 23:59 21st January 2011 αρα για καποιες μερες, δοκιμαστε ξανα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι με dhl...έχω το νούμερο που μου έδωσε το αμαζον...12ψηφιο...

το οποίο όταν το βάζω εδώ: http://www.dhl.de/en.html

μου βγάζει αυτό:

16.12.10 23:18 Hours DE

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

22.12.10 15:54 Hours Staufenberg, DE

The shipment has been processed in the parcel center

23.12.10 11:25 Hours Staufenberg, DE

The international shipment has been processed in the parcel center of origin

24.12.10 03:58 Hours Feucht, DE

The international shipment has been processed in the export parcel center

24.12.10 04:02 Hours Feucht, DE

The shipment is being transported to the destination country

 

 

λες να τα σούφρωσε κανένας ελτατζής?????

 

κοριτσια του online shopping καλη χρονια!

 

Τα ίδια εμφανίζονται και σε μενα, για κατι παιχνιδια και μωρομαντηλα που παραγγειλα. Απο τις 24/12 ερχονται Ελλάδα αλλά μίλησα με DHL Germany, DHL Ελλάδας και ΕΛΤΑ ταχυμεταφορες και μου είπαν ότι δεν έχουν μπει ακόμα στην Ελλάδα. Κάπου χάθηκαν;; Το amazon μου απαντησε υστερα απο μειλ να περιμενω μεχρι τις 7/1 (είχα estimated delivery 30/12) και μετα να τους ξαναστειλω μειλ. Ειδωμεν..Ελπιζω τουλαχιστο να μου επιστρεψουν τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα δεν αγαπανε στο μαντκο?? η παραγγελια που ειχα κανει πριν 2 μηνες εχει ερθει μιση...τους εχω στειλει 6 μειλ και με εχουν γραψει κανονικα! ουτε μια απαντηση... μπηκα λοιπον μια μερα και παρηγγειλα κατι αλλα πραγματα και μετα απο 1 μερα μου ηρθε μειλ οτι η παραγγελικα μου ακυρωθηκε!! :shock: τους ρωτησα γιατι και παλι δε μου απαντησανε... Μηπως εχετε καμια ιδεα??

επισημαινω οτι τους ειχα παρει και τηλεφωνο και μου ειχαν πει οτι σπανε τις παραγγελιες σε 2 δεματα και να κανω υπομονη...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Σε πόσο καιρό σου έρχονται περίπου?

 

Η τελευταία παραγγελία που έκανα ήταν 15/12 και παρέλαβα 21/12. σου στέλνουν mail με το κωδικό της παραγγελίας και παρακολουθείς την πορεία της παραγγελίας σου μέσω της UPS

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη χρονια και χρονια πολλα.... και μιας και ειμαστε σε topic αγορων... Να ειμαστε καλα να ψωνιζουμε οσο μπορουμε...:):)

 

Διαβασα και αλλα κοριτσια οτι εχουν προβλημα με amazon. Και εγω εβαλα παραγγελια 16/12 αλλα λογω κακοκαιριας εφυγε 20/12 και ειχα estimate delivery date 30/12 και φυσικα δεν εχω παραλαβει τιποτα... Απο 23/12 δειχνει οτι ειναι καπου στην Γερμανια και τελος... μετα δεν παει πουθενα... Τους εστειλα mail και περιμενω απαντηση. Η συγκεκριμενη παραγγελια ηταν ολη σχεδον με seller amazon εκτος απο ενα πραγμα που ηταν απο αλλον seller και ηρθε σε 5 μερες (δεν τον επιασε ο καιρος αυτον :roll:).

Το κουφο ειναι οτι στις 29/12 εβαλα αλλη μια παραγγελια και παρελαβα....30/12 χωρις express delivery. ΚΟΥΦΟ????:shock::shock:

Τωρα περιμενω απαντηση...

 

Γατουλα ωραια τα sylvanian??? Εμενα η κουμπαρουλα μου δεν τα ηθελε γιατι ειναι λεει πλαστικα(:?) και ηθελε ενα κουκλοσπιτο ξυλινο απο το ELC που τελικα εχει τελειωσει και αγνωστο ποτε θα ξαναρθει..... Ας βολευτει τωρα η μπουμπου με παιχνιδακι απο jumbo και του χρονου παλι βλεπουμε...

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

xiaouita και εμενα 30/12 επρεπε να μου ερθει και απο το tracking φαινεται ακομα γερμανια.αλλα σημερα που εβαλα τον κωδικο στο σαιτ των ταχυμεταφορων ελτα ειδα οτι ειναι στο χαλανδρι το πακετο μου!:P:p

 

δοκιμασε και εσυ!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τι δεν σου βγαζει???σου λεει οτι δεν βρεθηκαν αποτελεσματα?αν ναι ισως το δικο δου να μην εχει φτασει.αλλιως στειλε μου με πμ το tracking να το δω.με dhl δεν ειχαν φυγει?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Χιουιτα...τα κουκλακια ειναι φανταστικα στην αφη!

Το σπιτακι ναι πλαστικο ειναι αλλα με φανταστικη λεπτομερεια, η βαφτιστηρα (8 ετων) της αρεσαν παρα πολυ!!!!

Και συγνωμη και το σπιτακι της δικια μου απο ELC και ο πυραυλος του βασιλη, ε πλαστικα ειναι, σιγα!!!!

 

 

Εφροσυνη, τι καρτα χρησιμοποιεις??? δε μπορω να σκεφτω το γιατι?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι δεν σου βγαζει???σου λεει οτι δεν βρεθηκαν αποτελεσματα?αν ναι ισως το δικο δου να μην εχει φτασει.αλλιως στειλε μου με πμ το tracking να το δω.με dhl δεν ειχαν φυγει?

 

Μπορεις νατο δεις? Ευχαριστω πολυυυ! Σου στελνω πμ.

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...