Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια ξέρετε τι μεταφορικα έχει το http://www.dorothyperkins.com

 

και αν έχει ψωισει κανένας?

http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/StaticPageDisplay?storeId=12552&catalogId=33053&identifier=dp2-internationaldelivery 6 λίρες και είναι στη λίστα κοριτσάκι :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θεωρητικά μπορεις να αγοράσεις απο ολους τους πωλητες στο αμαζον, αλλα ο καθενας τους χρεωνει οτι θελει για μεταφορικα, θα πρεπει καθε φορα να τους ρωτάς οπως και στο εμπευ.

Τωρα αν θελεις στανταρ μεταφορικα διαλεγεις ως πωλητη μονο το αμαζον, επισης την προσφορα σε καποια προιόντα αξιας ανω των 25λιρων της δωρεαν αποστολης την εχει μονο το αμαζον σαν πωλητης.

 

καλαμαρακι εγω διαλεξα 8 προιοντα...δλδ πρεπει να τηλεφωνησω κ στους 8 για να μου πουνε τι μεταφορικα εχουν;;;;

Ενα προιον με 25 λιρες ;;;...οχι στο συνολο εεε;;;;;(τα δικα μου βγαινουν περιπου 80 λιρες χωρις μεταφορικα)

 

ααα..κ κατι αλλο ...στο Basket καποια προιοντα εχουν άλλη τιμη κ στην σελιδα για την παραγγελια εμφανιζονται πιο ακριβα...γιατι;;;πχ απο 11λιρες στις 13 λιρες...

σ ευχαριστω καλαμαρακι-γκουρου νετ :P

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι εγω διαλεξα 8 προιοντα...δλδ πρεπει να τηλεφωνησω κ στους 8 για να μου πουνε τι μεταφορικα εχουν;;;;

Ενα προιον με 25 λιρες ;;;...οχι στο συνολο εεε;;;;;(τα δικα μου βγαινουν περιπου 80 λιρες χωρις μεταφορικα)

 

ααα..κ κατι αλλο ...στο Basket καποια προιοντα εχουν άλλη τιμη κ στην σελιδα για την παραγγελια εμφανιζονται πιο ακριβα...γιατι;;;πχ απο 11λιρες στις 13 λιρες...

σ ευχαριστω καλαμαρακι-γκουρου νετ :P

 

αν ειναι απο 8 διαφορετικους πωλητες δυστηχως ναι θα πρεπει να τους στειλεις ενα μειλ τον καθενα ρωτώντας τους τα μεταφορικα για καθε τι

 

Ναι καποια προιόντα οχι ολα οταν ειναι απο 25λιρες και πανω εχουν την δυνατοτητα δωρεαν μεταφορικων. Θα το εχει σαν επιλογη στην τελευταια σελιδα ακριβως πριν πατησεις την παραγγελια σου στα αριστερα της παραγγελιας.

 

Η διαφορα στην τιμη που βλεπεις ειναι οτι προσθετουν 23% φπα αναλογο της χωρας μας.

 

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι απο 8 διαφορετικους πωλητες δυστηχως ναι θα πρεπει να τους στειλεις ενα μειλ τον καθενα ρωτώντας τους τα μεταφορικα για καθε τι

 

Ναι καποια προιόντα οχι ολα οταν ειναι απο 25λιρες και πανω εχουν την δυνατοτητα δωρεαν μεταφορικων. Θα το εχει σαν επιλογη στην τελευταια σελιδα ακριβως πριν πατησεις την παραγγελια σου στα αριστερα της παραγγελιας.

 

Η διαφορα στην τιμη που βλεπεις ειναι οτι προσθετουν 23% φπα αναλογο της χωρας μας.

 

Να κάνω μία διόρθωση στην φιλενάδα μου, σχετικά με τους πωλητές του amazon, εφόσον στέλνουν Ελλάδα (δεν έχω πετύχει ακόμα κάποιον που δεν στέλνει) τα μεταφορικά φαίνονται την ώρα που δηλώνεις την διεύθυνση παραλαβής σου δηλαδή λίγο πριν πατήσεις το pay δεξιά στην οθόνη φαίνεται το συνολικό ποσό μαζί με τα μεταφορικά.

 

Αν ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του για να τον ρωτήσεις αν θέλει και πόσα είναι τα μεταφορικά :D

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία διόρθωση στην φιλενάδα μου, σχετικά με τους πωλητές του amazon, εφόσον στέλνουν Ελλάδα (δεν έχω πετύχει ακόμα κάποιον που δεν στέλνει) τα μεταφορικά φαίνονται την ώρα που δηλώνεις την διεύθυνση παραλαβής σου δηλαδή λίγο πριν πατήσεις το pay δεξιά στην οθόνη φαίνεται το συνολικό ποσό μαζί με τα μεταφορικά.

 

Αν ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του για να τον ρωτήσεις αν θέλει και πόσα είναι τα μεταφορικά :D

 

ααααααααα εξκιουζε μουα τοτες! εγω δυο φορες που ειδα απο αλλο πωλητη δεν ειχε αυτοματα μεταφορικα και ελεγε να επικοινωνησεις μαζι του για αυτο το ειπα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ξέρετε τι μεταφορικα έχει το http://www.dorothyperkins.com

 

και αν έχει ψωισει κανένας?

 

φιλεναδα οσον αφορα αυτο που με ρωτησες στο μειλ μας,

οταν ψαχνεις ενα προιον στο αμαζον πχ αν βαλεις duvet covers θα σου βγαλει μια σελιδα , αριστερα εκει πανω πανω σου δειχνει σε ποιες κατηγοριες βρηκε τη λεξη που εψαχνες, διαλεγεις κατηγορια πχ home λεμε τωρα , και μετα σε βγαζει σε αλλη σελιδα εκει τωρα κατω αριστερα στην ιδια καθετη μπαριτσα θα εχει επιλογη seller εκει θα διαλεξεις το amazon και αν δεν το εχει σε πρωτη οψη πατα το choose more θα σου βγαλει πινακακι και διαλεγεις παλι το amazon.

Εντάξει τωρα?

 

υγ....το αφηνω ασχολιαστο οτι ρωτάς για το dorothyperkins.......θα σε μαλωσω!!

 

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα εξκιουζε μουα τοτες! εγω δυο φορες που ειδα απο αλλο πωλητη δεν ειχε αυτοματα μεταφορικα και ελεγε να επικοινωνησεις μαζι του για αυτο το ειπα

ε..........δεν θα έστελνε Ελλάδα τότες :D:D

 

Να ρωτήσω και εγώ βρε κόρες μήπως έχει πέσει το μάτι σας σε τίποτα αντρικά polo μακρυμάνικα μπλουζάκια σε καλή τιμή ???? anywhere ??? pls pls :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

α εσενα ουτε καν τα εστειλαν!!!!! και πως ηξερες ποια κουριερ ειναι βρε ραννια? συνηθως με royal mail τα στελνουν ή ups....

ποτε εχεις ημ/νια παραδοσης?

λογικα επιστρφοη χρηματων θα σου κανουν οταν πεις οτι αργησαν τα πραγματα....

εμενα αυτη ηταν η αιτιολογια στο refund

 

γραφει ποια κουριερ ειναι και ποιο ειναι το Tracking ID (τουλαχιστον οταν ειναι πωλητης το αμαζον)

 

ημερομηνιες απο 23/12 ως 31/12, γιατι ειναι διαφορα δεματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες! Κάποια στιγμή είε ρωτήσει μια κοπέλα για επιστροφή προϊόντων στο mandco. Εγώ έκανα αλλά δεν μου έστειλαν τα πράγματα πουζήτησα σε αντικατάσταση όσων επέστρεψα αλλά μου δώσαν πίσω την αξία τους μέσω paypal

Link to comment
Share on other sites

γραφει ποια κουριερ ειναι και ποιο ειναι το Tracking ID (τουλαχιστον οταν ειναι πωλητης το αμαζον)

 

ημερομηνιες απο 23/12 ως 31/12, γιατι ειναι διαφορα δεματα.

 

ραννια τοτε εισαι σχετικα τυχερη μεσα στην ατυχια σου....

εμενα τις 9 στις 10 φορες το αμαζον τα στελνει με royal mail δηλαδη ουτε παρακολουθηση ουτε τιποτα....

παντως αφου εχει περασει η προβλεπομενη ημ/νια παραδοσης μπορεις να ζητησεις επιστροφη χρηματων και να κανεις νεα παραγγελια ή απλα να περιμενεις αφου αυτοι λενε οτι τα στειλαν.... αν και δεν τους εμπιστευομαι, αφου το τρακινγκ λεει οτι δεν εχει παραλαβει η μεταφορικη κατι παει στραβα κοριτσακι............

 

εγω στη θεση σου θα εκανα το 1ο, refund και νεα παραγγελια.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααααααααααααααααααα ειχες παρει παμπερς??? τοτε δε παιζει νεα παραγγελια...

σ'αυτη τη περιπτωση πιεσε κι αλλο το πραγμα και στη τελικη παρε τηλ στο αμαζον!!!! πες ετσι κι ετσι οτι σε κοροιδευουν κλπ

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

την εκανα την παραγγελια!!!!!!!!!

αφαιρεσα καποια προιοντα ,αφησα μονο 1 που ηθελα, κ ολα τα υπολοιπα απο πωλητη αμαζον....κ μου εβγαλε μεταφορικα μονο 4,99(για το 1 προιον)...

 

Ευχαριστωωωωωω!!!!!!!!! (σιγουρα θα επανελθω με νεες αποριες λιαν συντομως :) )

 

για το yoox τι λετε;;;;;εχει φιρματα ρουχακια σουπερ...

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη μια ερωτηση δεν διαβασα ολα τα μηνυματα ειναι παρα πολλα....:( αλλα θελω να ρωτησω μου εκανε δωρο η αδερφουλα μου κατι απο e-shop και μενει κυπρο ειπε να το φερουν σεμενα και τις ζητησαν να στειλει με φαξ φωτοτυπια καρτας χωρις αριθμο καρτας και ταυτοτητας, τα εστειλε αλλα δεν με πηραν τηλ ακομα επαιρνα τωρα στα κεντρικα να ρωτησω τι γινεται και ειχα αναμονη 15 λεπτα...ειχα καποια απο εσας απαρομοιο προβλημα????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Έχω ψωνίσει δις από το συγκεκριμένο site και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Την πρώτη φορά είχα παραγγείλει διάφορες μικροσυσκευές και βρεφικά είδη (αποστειρωτή,θερμαντήρα,θερμόμετρα,κλπ) και τη δεύτερη καθισματάκι αυτοκινήτου μαζί με την αντίστοιχη βάση isofix.

Βέβαια είχα πληρώσει με πιστωτική κάρτα οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με την κατάθεση σε λογαριασμό. Όσον αφορά τώρα τα μεταφορικά, αυτά τα βλέπεις στην οθόνη όπου κάνεις check out. Καπου στο κέντρο έχει ένα πεδίο όπου λέει "delivery country". Ψάχνεις και βρίσκεις την Ελλάδα και σου βγάζει το κόστος των μεταφορικών. Αν αποφασίσεις να παραγγείλεις μπορώ να σου στείλω και κωδικό έκπτωσης 5 ευρώ.

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου!!!:-):-):-)

Οταν λες με πιστωτική κάρτα εννοείς προπληρωμένη ή την κανονική?Εχω πιστωτική αλλά φοβάμαι να τη χρησιμποποιήσω!Παω να δω τωρα τα μεταφορικα και θα σου απαντησω για το κουπόνι!

Κ πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν μου βγάζει αυτά:

Τελικά πόσο θα πληρώσω????126,91? ή 126,91+20,94 ??????

piece Maxi Cosi Rodi XP2 2011, Deep Red

Order no.: 75000150 109.90 ?

109.90 ?

Subtotal

109.90 ?

Coupon code

Delivery method DPD

20.94 ?

Country of delivery Ελλάδα (Greece)

Prepayment

 

The shipping to non EU countries is VAT free, possibly contingent duties are paid by customer.

Discount for payment method

3% -3.93 ?

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

Επεξεργάστηκαν by ada9
διορθωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!!

 

ερωτησούλα:

είχα παραγγείλει απο αμαζον πάνες οι οποίες υποτίθεται οτι θα έφταναν στις 23/12 σε μένα αλλά τελικά δεν ήρθαν...τους έστειλα μέιλ για να με ενημερώσουν και μου είπαν να περιμένω μέχρι 31/12 και αν δεν έρθουν να τους το πω όπως και έκανα...έτσι σήμερα το πρωί μου έστειλαν μέιλ όπου μου ανακοίνωσαν οτι μου επιστρέφουν τα χρήματα επειδή δεν κατάφεραν να είναι συνεπείς στην ημερομηνία παράδοσης που μου είχαν δώσει...

Τις πάνες τις είχαν στείλει με DHL.

Με τι έρχονται σε εμάς όταν τις στέλνουν αυτοί με dhl? έβαλα τον κωδικό που μου έχουν δώσει για να εντοπίζω την παραγγελία στο σάιτ της DHl αλλά δεν τον αναγνωρίζει...

που αλλού να την ψάξω????? μήπως και τις βρω τελικά τις πάνες μας!!!!:confused:

 

 

Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να βαλω νεα παραγγελια...γιατι ειναι τα Pampers! καταλαβες? η γκαντεμια η ιδια δλδ.....

 

όπως βλέπεις πιο πάνω Ράννια κι εγώ μια απο τα ίδια....

μου είπαν οτι θα μου επιστρέψουν τα χρήματα, ωστόσο αν τελικά παραλάβω να τις κρατήσω τις πάνες είπαν ή να τις δωρίσω σε κάποιο ίδρυμα(!).

Τελικά όταν στέλνουν απο Αγγλία με DHL ξέρει καμία με τι έρχονται στην Ελλάδα για να τις αναζητήσω???????

 

Καλή χρονιά σε όλους μας!

 

Μήπως έχει πάρει πουθενα το μάτι σας φουσκωτά κάστρα ή σπιτάκια σαν αυτά που έχουν στους παιδότοπους αλλά σε home έκδοση;

 

στο τζάμπο έχει με 50 ευρουλάκια πολύ ωραία!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου βγάζει αυτά:

Τελικά πόσο θα πληρώσω????126,91? ή 126,91+20,94 ??????

piece Maxi Cosi Rodi XP2 2011, Deep Red

Order no.: 75000150 109.90 ?

109.90 ?

Subtotal

 

109.90 ?

Coupon code

Delivery method DPD

20.94 ?

Country of delivery Ελλάδα (Greece)

Prepayment

 

The shipping to non EU countries is VAT free, possibly contingent duties are paid by customer.

 

Discount for payment method

3% -3.93 ?

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

 

 

126,91 είναι το τελικό ποσό!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέρετε τι μεταφορικα έχει το http://www.dorothyperkins.com

 

και αν έχει ψωισει κανένας?

 

τα μεταφορικά στα είπαν.

εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές και πάντα τα ρούχα τους αντιστοιχούσαν ακριβώς στα size charts τους!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη μια ερωτηση δεν διαβασα ολα τα μηνυματα ειναι παρα πολλα....:( αλλα θελω να ρωτησω μου εκανε δωρο η αδερφουλα μου κατι απο e-shop και μενει κυπρο ειπε να το φερουν σεμενα και τις ζητησαν να στειλει με φαξ φωτοτυπια καρτας χωρις αριθμο καρτας και ταυτοτητας, τα εστειλε αλλα δεν με πηραν τηλ ακομα επαιρνα τωρα στα κεντρικα να ρωτησω τι γινεται και ειχα αναμονη 15 λεπτα...ειχα καποια απο εσας απαρομοιο προβλημα????

 

να μας ελεγες και το e-shop?

 

Λοιπόν μου βγάζει αυτά:

Τελικά πόσο θα πληρώσω????126,91? ή 126,91+20,94 ??????

piece Maxi Cosi Rodi XP2 2011, Deep Red

Order no.: 75000150 109.90 ?

109.90 ?

Subtotal

109.90 ?

Coupon code

Delivery method DPD

20.94 ?

Country of delivery Ελλάδα (Greece)

Prepayment

 

The shipping to non EU countries is VAT free, possibly contingent duties are paid by customer.

Discount for payment method

3% -3.93 ?

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

 

βρε....γιατι μπερδευεσαι?

απλα σου αναλυει το ποσο

110εχει χωρις φορο , αρα με φορο παμε στα 126.91 (vat ειναι ο φορος) συν αλλα 20.94ευρώ για μεταφορικά ελλάδα

αρα παμε στο 126.91+20.94= 148ευρώ χοντρικα

 

και στο λεει εδω

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

αυτο που σου αναλύει ειναι το ποσο χωρις φπα, μετα σου λεει με τοσο φπα και μετα εχεις και τα μεταφορικα.

 

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπεις πιο πάνω Ράννια κι εγώ μια απο τα ίδια....

μου είπαν οτι θα μου επιστρέψουν τα χρήματα, ωστόσο αν τελικά παραλάβω να τις κρατήσω τις πάνες είπαν ή να τις δωρίσω σε κάποιο ίδρυμα(!).

Τελικά όταν στέλνουν απο Αγγλία με DHL ξέρει καμία με τι έρχονται στην Ελλάδα για να τις αναζητήσω???????

 

 

 

στο τζάμπο έχει με 50 ευρουλάκια πολύ ωραία!

 

συνηθως με ταχυμεταφορες ελτα.βαλε τον κωδικο σου εδω να δεις μηπως γραφει κατι παραπανω για το που ειναι

 

 

http://www.dhl.de/en.html

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου βγάζει αυτά:

Τελικά πόσο θα πληρώσω????126,91? ή 126,91+20,94 ??????

piece Maxi Cosi Rodi XP2 2011, Deep Red

Order no.: 75000150 109.90 ?

109.90 ?

Subtotal

109.90 ?

Coupon code

Delivery method DPD

20.94 ?

Country of delivery Ελλάδα (Greece)

Prepayment

 

The shipping to non EU countries is VAT free, possibly contingent duties are paid by customer.

Discount for payment method

3% -3.93 ?

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

 

 

Και όμως, το τελικό ποσό με το ΦΠΑ και τα μεταφορικά είναι 126,91 ευρώ!

Αν κάνεις τους υπολογισμούς που αναφέρονται θα δεις ότι όντως βγαίνει τόσο ακριβώς. Το τελικό ΦΠΑ που αναφέρει είναι και του προϊόντος και των μεταφορικών.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

να μας ελεγες και το e-shop?

 

 

χρονια πολλα!!! καλαμαρακι ουτε ξερω πιο ειναι μου εδωσε αριθμο παραγγελειας και τηλ 211 500 0 500 / 210 81 78 700 να καλεσω εδω ελλαδα να μην χρεωνεται τζαμπα αλλα τελικα με τοση αναμονη 15-20 λεπτα δεν καταφερα τιποτα αλλα με πηρε πριν λιγο η αδερφουλα μου και μου ειπε οτι βρεθηκε ακρη αυριο με το καλο θα τα παρω:D ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου!!!:-):-):-)

Οταν λες με πιστωτική κάρτα εννοείς προπληρωμένη ή την κανονική?Εχω πιστωτική αλλά φοβάμαι να τη χρησιμποποιήσω!Παω να δω τωρα τα μεταφορικα και θα σου απαντησω για το κουπόνι!

Κ πάλι ευχαριστώ!

 

Εγώ πλήρωσα κανονικά με πιστωτική και όχι προπληρωμένη. Γενικά έχω μια πιστωτική με χαμηλό πιστωτιό όριο για on line αγορές. Βέβαια δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και με προπληρωμένη.

 

Λοιπόν μου βγάζει αυτά:

Τελικά πόσο θα πληρώσω????126,91? ή 126,91+20,94 ??????

piece Maxi Cosi Rodi XP2 2011, Deep Red

Order no.: 75000150 109.90 ?

109.90 ?

Subtotal

 

109.90 ?

Coupon code

Delivery method DPD

20.94 ?

Country of delivery Ελλάδα (Greece)

Prepayment

 

The shipping to non EU countries is VAT free, possibly contingent duties are paid by customer.

 

Discount for payment method

3% -3.93 ?

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

 

Το συνολικό ποσό που θα πληρώσεις για το καθισματάκι είναι € 130,84 εάν πληρώσεις με κάρτα. δες: http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/sec414e97ecb6/?Locale=en_GB&ViewObjectID=1094101&ChangeAction=SaveLocale&ChangeObjectID=1094097

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...