Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Εγω παλι σκεφτομαι να παρω αυτην.... http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0041MD2EO/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

αυτό είναι φριτέζα φιλενάδα :P τα κουρίτσα αναφέρονται σε κάτι που τηγανίζει χωρίς πολύ λάδι πάντως άν είναι να δώσετε τόσα λεφτά για κάτι και να κάνετε μόνο πατάτες σκεφτείτε να αγοράσετε ένα φουρνάκι σαν αυτό

http://www.clevermarket.gr/displayITM2.asp?ITMID=2558&ref=pathfinder κάνει την ίδια δουλειά με τις πατάτες :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το εχω αυτο το φουρνακι αλλα ειναι για πολυ λιγες πατατες ασε που στο κεντρο μενουν αψητες.Αν εχω προβλημα αργοτερα και παω στην Tefal Ελλαδας δεν θα δεχτουν την εγγυηση και την αποδειξη απο το Amazon?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αυτο το φουρνακι αλλα ειναι για πολυ λιγες πατατες ασε που στο κεντρο μενουν αψητες.Αν εχω προβλημα αργοτερα και παω στην Tefal Ελλαδας δεν θα δεχτουν την εγγυηση και την αποδειξη απο το Amazon?

 

εγω στην θεση σου θα εστελνα mail στα κεντρικα της tefal στο εξωτερικο.εαν δηλαδη ειναι worldwide guarantee και αν ειναι υποχρεωμενος ο εδω αντιπροσωπος να δεχτει την εγγυηση ασχετα απο που εχει αγοραστει.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι φριτέζα φιλενάδα :P τα κουρίτσα αναφέρονται σε κάτι που τηγανίζει χωρίς πολύ λάδι πάντως άν είναι να δώσετε τόσα λεφτά για κάτι και να κάνετε μόνο πατάτες σκεφτείτε να αγοράσετε ένα φουρνάκι σαν αυτό

http://www.clevermarket.gr/displayITM2.asp?ITMID=2558&ref=pathfinder κάνει την ίδια δουλειά με τις πατάτες :D:D

 

καλε....ναι το ξερω!! :-D απλα εχω καιρο που λεω θα παρω μια φριτεζα μικρη και βολικη, γιατι αλλωστε δεν τηγανιζουμε στο σπιτι μας τιποτα απο θεμα αποψης διατροφης ε και λεω που και που για καμια κροκετα,κεφτεδάκι...να παρω μια μαρκα με λιγα λεφτα στα 40ευρώ γιατι εδω η φθηνοτερη κανει 60-70ευρώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σκεφτομαι να παρω αυτην.... http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0041MD2EO/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Φιλεναδίστα, εγώ έχω πετάξει 2 τέτοιες μέχρι στιγμής...με τον καιρο βγάζει τα λάδια προς τα έξω και γενικά δεν είμαι ευχαριστημένη.

Βεβαια δεν ήταν τέτοια μάρκα για αυτο κατεληξα να πάρω αυτο με την 1 κουταλιά και να σου πω την αληθεια είμαι πολύ ευχαριστημένη

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλεναδίστα, εγώ έχω πετάξει 2 τέτοιες μέχρι στιγμής...με τον καιρο βγάζει τα λάδια προς τα έξω και γενικά δεν είμαι ευχαριστημένη.

Βεβαια δεν ήταν τέτοια μάρκα για αυτο κατεληξα να πάρω αυτο με την 1 κουταλιά και να σου πω την αληθεια είμαι πολύ ευχαριστημένη

 

ναι αλλα εγω 115ευρω δεν δινω.....χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια με υγεια και ευτυχια,

Θελω να αγορασω απο το amazon το http://www.amazon.co.uk/Tefal-ActiFry-Low-Electric-Fryer/dp/B000T76UOE/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1293955441&sr=1-1

ξερετε τι γινεται με την εγγυηση?Το εχει καποια απο σας?Εχει περιεργες κριτικες,οτι μετα απο 1 με 1,5 χρονο παρουσιαζει προβληματα.

Δεν μπορω να βρω που λεει για εγγυηση και πως γινεται,ισχυει και εδω η θα πρεπει να το στειλω Αγγλια?

 

to γερμανικο Αμαζον την εχει 149 ευρω...δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο μοντελι.Αν θες ριξε μια ματια...απο εγγυησεις δεν ξερω να σου πω...ο,τι εχω παρει ειναι μικροσυσκευες και δεν ετυχε να παρουσιασουν κατι..

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονια σε όλες!!!

 

Κορίτσια ανοιξατε ενα θεμα που ηθελα απο καιρο να σας ρωτησω.....θελω αυτο http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Major-Titanium-Kitchen-Machine/dp/B000R5DT1U/ref=sr_1_19?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1293982306&sr=1-19

 

αλλά το σκεφτομαι παααααααααααααρα πολυ.......εδω δεν το βρισκεις κατω απο 600 ευρω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

εχω κανει πολλες επιτυχεις αγορες απο το internet, ομως τωρα εχω προβλημα!

στις 16/12 στις 11 το βραδυ παρηγγειαλα απο το ping pong online (απ οπου εχω ξανααγορασει καροτσι ,καθισμα κτλ) το 2ο καθισμα μας και πληρωσα με προπληρωμενη....λιγα λεπτα αργοτερα διαβασα για τα καθισματα που βλεπουν μπροστα εως 4 ετων, ασφαλεια 5 φορες μεγαλυτερη.. και τρελλαθηκα!!

αποφασισαμε να ακυρωσουμε την παραγγελια μας και να αγορασουμε απο αλλου..επικοινωνησα πρωτα με τη eurobank (prepaid) για να δω τι γινεται αφου εχω ηδη πληρωσει, και στη συνεχεια με το καταστημα....στη σελιδα του pingpong τα πραγματα φαινονται στο καλαθι και οχι σαν ετοιμη παραγγελια..στη σελιδα της τραπεζας φαινεται οτι τους εχω καταβαλλει 220 ευρω...

μετα απο πολλες επικοινωνιες με το pingpong μου ειπαν οτι αν θελω θα μου επιστρεψουν τα χρηματα αμεσως αλλα δεν το εχουν κανει μεχρι σημερα!!

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονια σε όλες!!!

 

Κορίτσια ανοιξατε ενα θεμα που ηθελα απο καιρο να σας ρωτησω.....θελω αυτο http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Major-Titanium-Kitchen-Machine/dp/B000R5DT1U/ref=sr_1_19?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1293982306&sr=1-19

 

αλλά το σκεφτομαι παααααααααααααρα πολυ.......εδω δεν το βρισκεις κατω απο 600 ευρω

 

πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς καφέ φτιάχνει :mrgreen::mrgreen:

 

Σχετικά με τις εκπτώσεις και το amazon, νομίζω ότι το αμαζον δεν κάνει εκπτώσεις έτσι όπως τις εννοούμε σε άλλα ον λιν καταστήματα, κάνει κάποιες προσφορές γενικώς σε είδη

 

Σημείωση οι εκπτώσεις στην Λόντρα έχουν αρχίσει από τις 26 του μήνα :mrgreen::mrgreen: α............και το ΦΠΑ θα ανέβει από 4 του μήνα (αυτό δεν έχει σχέση με το αμαζον που χρεώνει το Ελληνικό φπα αλλά με τα άλλα μαγαζιά που χρεώνουν το Αγγλικό)

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=200301360#increase

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σκέφτομαι να αγοράσω ένα συντριβάνι σοκολάτας γιατί ετοιμάζω το πάρτι της μικρής μου και θέλω να μου μείνει.Εχετε δει κάτι?Το ebay δεν στέλνει.Εδώ το είδα σε ένα online 56 ευρώ.Είναι καλή τιμή ή θα βρω φθηνότερο από έξω?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σκέφτομαι να αγοράσω ένα συντριβάνι σοκολάτας γιατί ετοιμάζω το πάρτι της μικρής μου και θέλω να μου μείνει.Εχετε δει κάτι?Το ebay δεν στέλνει.Εδώ το είδα σε ένα online 56 ευρώ.Είναι καλή τιμή ή θα βρω φθηνότερο από έξω?

 

 

δεσ στο mytoys.de nomizw υπαρχει και .com(agglika)αν θυμαμαι εχει ενα γυρω στα 30:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Επίγομαι να πάρω γυναικείο παντελόνι μαύρο σοβαρό (φοβάμαι ότι μπορεί να έχουμε κηδεία...).

Υπάρχει κανένα site αντίστοιχο του mandco; To mandco δεν εχει καθόλου το νούμερό μου και στο asos καμία σχέση με αυτό που ψάχνω.

Έστω και ελληνικό site.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς καφέ φτιάχνει :mrgreen::mrgreen:

 

Σχετικά με τις εκπτώσεις και το amazon, νομίζω ότι το αμαζον δεν κάνει εκπτώσεις έτσι όπως τις εννοούμε σε άλλα ον λιν καταστήματα, κάνει κάποιες προσφορές γενικώς σε είδη

 

Σημείωση οι εκπτώσεις στην Λόντρα έχουν αρχίσει από τις 26 του μήνα :mrgreen::mrgreen: α............και το ΦΠΑ θα ανέβει από 4 του μήνα (αυτό δεν έχει σχέση με το αμαζον που χρεώνει το Ελληνικό φπα αλλά με τα άλλα μαγαζιά που χρεώνουν το Αγγλικό)

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=200301360#increase

Will my order to a non-UK address be charged the higher VAT rate after January 4, 2011?

 

Only orders being delivered to the UK, ordered after January 4, 2011 at 12:00:01am will be subject to the UK VAT increase. For orders being delivered to other countries within the EU, Amazon.co.uk will charge VAT according to the VAT rate within that country. Goods sold by Amazon.co.uk that are dispatched to addresses outside of the EU are generally not subject to EU VAT

 

 

Αρα εμεις κανονικα 23%..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετά από πολύ κόπο κατάφερα να ακυρώσω την παραγγελία και να ξανακάνω νεα με σωστά στοιχεία!Ρωτάω τώρα όμως:

1)Να καταθέσω τα λεφτα στο λογαριασμό κ αν ναι πως γίνεται?παω σε οποιαδήποτε τράπεζα κ λεω να μπουν εκει τα λεφτα?Κρατάει χρήματα η τράπεζα κ αν ναι πόσο?

2)Ξαναρωταω είναι αξιόπιστο όσον αφορά τις παραδόσεις?Υπάρχει εδω στη λίστα αλλά θα ήθελα να ξέρω αν καποια έχει προσωπική εμπειρία!

3)Με τα έξοδα αποστολής τι γίνεται?Είναι ήδη υπολογισμένα ή θα φάω μαχαιρια?

Οπως καταλάβατε είμαι κ ασχετη κ δεν το χω και το αγγλικό!

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Έχω ψωνίσει δις από το συγκεκριμένο site και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Την πρώτη φορά είχα παραγγείλει διάφορες μικροσυσκευές και βρεφικά είδη (αποστειρωτή,θερμαντήρα,θερμόμετρα,κλπ) και τη δεύτερη καθισματάκι αυτοκινήτου μαζί με την αντίστοιχη βάση isofix.

Βέβαια είχα πληρώσει με πιστωτική κάρτα οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με την κατάθεση σε λογαριασμό. Όσον αφορά τώρα τα μεταφορικά, αυτά τα βλέπεις στην οθόνη όπου κάνεις check out. Καπου στο κέντρο έχει ένα πεδίο όπου λέει "delivery country". Ψάχνεις και βρίσκεις την Ελλάδα και σου βγάζει το κόστος των μεταφορικών. Αν αποφασίσεις να παραγγείλεις μπορώ να σου στείλω και κωδικό έκπτωσης 5 ευρώ.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επειδή ψωνίζω συχνά από internet, έχω ανακαλυψει ενα site, που δεν ξερω αν το έχετε αναφέρει (ειναι και πολλές οι σελίδες για να το δω...), το οποίο ειναι εξαιρετικά ενδιαφέρον..

http://www.retailmenot.com/ Μπαίνεις, γραφεις το eshop από το οποίο θες να ψωνίσεις, και σου βγάζει διάφορα κουπόνια έκπτωσης (που ενδέχεται κάποιοες φορές να μην λειτουργούν, αλλά αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις!!)

Εγω καθε φορά που ψωνίζω, τσεκαρω μηπως και υπάρχει κανενα κουπονακι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! :)

 

...Εκανα την 1η μου αποπειρα να παραγγειλω απο το αμαζον κ ως ασχετη κ βαθια νυχτωμενη θελω τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!(τελικα πριν την τελικη σελιδα κολλησε το λαπτοπ κ δεν τελειωσα την παραγγελια....:) )

 

Λοιπον βρηκα προιοντα αλλα ειναι απο διαφορετικους πωλητες....κ ετσι μου βγαινουν πολλα μεταφορικα...σχεδον διπλασια !!!!

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;;;;;; ή απλα ετσι λειτουργει το συστημα;;;;

Να τσεκαρω seller πχ μονο amazon κ εναν ακομα;;;;

 

Ποια η διαφορά απο baσket και wishing list;;;

eligible for FREE supersaver shipping ...τι σημαινει;;;;;

dispatched σημαινει οταν φευγει απο αυτους;;;;

 

...μια ασχετη πελαγωμενη...:):):)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! :)

 

...Εκανα την 1η μου αποπειρα να παραγγειλω απο το αμαζον κ ως ασχετη κ βαθια νυχτωμενη θελω τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!(τελικα πριν την τελικη σελιδα κολλησε το λαπτοπ κ δεν τελειωσα την παραγγελια....:) )

 

Λοιπον βρηκα προιοντα αλλα ειναι απο διαφορετικους πωλητες....κ ετσι μου βγαινουν πολλα μεταφορικα...σχεδον διπλασια !!!!

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;;;;;; ή απλα ετσι λειτουργει το συστημα;;;;

Να τσεκαρω seller πχ μονο amazon κ εναν ακομα;;;;

 

Ποια η διαφορά απο baσket και wishing list;;;

eligible for FREE supersaver shipping ...τι σημαινει;;;;;

dispatched σημαινει οταν φευγει απο αυτους;;;;

 

...μια ασχετη πελαγωμενη...:):):)

 

καλημερα και χρονια πολλα θα διαλεγεις το φρεε σουπερσαβερ σιπινγκ για δωρεαν μεταφορικα το δευτερο σημαινει οτι εφυγε απο αυτους καλα ψωνια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! :)

 

...Εκανα την 1η μου αποπειρα να παραγγειλω απο το αμαζον κ ως ασχετη κ βαθια νυχτωμενη θελω τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!(τελικα πριν την τελικη σελιδα κολλησε το λαπτοπ κ δεν τελειωσα την παραγγελια....:) )

 

Λοιπον βρηκα προιοντα αλλα ειναι απο διαφορετικους πωλητες....κ ετσι μου βγαινουν πολλα μεταφορικα...σχεδον διπλασια !!!!

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;;;;;; ή απλα ετσι λειτουργει το συστημα;;;;

Να τσεκαρω seller πχ μονο amazon κ εναν ακομα;;;;

 

Ποια η διαφορά απο baσket και wishing list;;;

eligible for FREE supersaver shipping ...τι σημαινει;;;;;

dispatched σημαινει οταν φευγει απο αυτους;;;;

 

...μια ασχετη πελαγωμενη...:):):)

 

 

Θεωρητικά μπορεις να αγοράσεις απο ολους τους πωλητες στο αμαζον, αλλα ο καθενας τους χρεωνει οτι θελει για μεταφορικα, θα πρεπει καθε φορα να τους ρωτάς οπως και στο εμπευ.

Τωρα αν θελεις στανταρ μεταφορικα διαλεγεις ως πωλητη μονο το αμαζον, επισης την προσφορα σε καποια προιόντα αξιας ανω των 25λιρων της δωρεαν αποστολης την εχει μονο το αμαζον σαν πωλητης.

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα eshop maniacs!!!!!!!

καλη χρονια να εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

χτες βραδυ εστειλα μαιλ στο αμαζον μιας και η παραγγελια υποτιθεται θα ερχοταν 20/12 αλλα ως γνωστον θα καθυστερουσε λογω καιρου κλπ.... απλα ηθελα να δω αν μπορουν να κανουν κατι για να δουν που ειναι και η κοπελια μου απαντησε μεσα σε μια ωρα μεσα στη μαυρη νυχτα της ηρθε η φαινη ιδεα να μου επιστρεψει τα χρηματα στη καρτα μου

επειδη λεει ειχα σβησει τη πιστωτικη απο το προφιλ μου (σιγα μην την αφηνα, μολις κανω παραγγελια τη σβηνω) δε μπορουσε να μου στελει replacement order και ουτε μπηκε στο κοπο να με ρωτησει ή να μου ζητησει να βαλω παλι τη καρτα στο προφιλ μου.... και μου ειπε να βαλω νεα παραγγελια!!!!!!!!!! αφου την εβρισα μου απαντησε καποιος αλλος οτι εχει ηδη γινει refund στη καρτα μου και με εγραψε κανονικα εννοειται......... τελικα αν και τσαντιστηκα απιστευτα ειχα μεγαλη αναγκη αυτο που παραγγειλα και εβαλα νεα παραγγελια η οποια εβγαλε παραδοση.................. 4 φλεβαρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν ειναι δυνατον........

εχω εκνευριστει τρομερα............

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα καταλαβα,

 

κι εμενα τα ιδια θα μου κανουν ιριδα δλδ....κι εγω περιμενω πραγματα απο το αμαζον και στο tracking λεει οτι απλα δοθηκε η εντολη να παει η κουριερ να τα παραλαβει. Μιλησα με τις κουριερ και μου ειπαν οτι δεν εχουν παραλαβει με ευθυνη του αμαζον. Το αμαζον επιμενει οτι τα εχει στειλει και τωρα.....τρεχαγυρευοπουλος!

 

 

Link to comment
Share on other sites

α εσενα ουτε καν τα εστειλαν!!!!! και πως ηξερες ποια κουριερ ειναι βρε ραννια? συνηθως με royal mail τα στελνουν ή ups....

ποτε εχεις ημ/νια παραδοσης?

λογικα επιστρφοη χρηματων θα σου κανουν οταν πεις οτι αργησαν τα πραγματα....

εμενα αυτη ηταν η αιτιολογια στο refund

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...