Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ καλαμαράκι...σταμάτα να πίνεις καφέδες...θα σπάσεις το στομάχι σου:lol::lol::lol:

 

Με γειές η καφετιέρα αλλά με ρέγουλο οι δοκιμές:lol:

 

Κορίτσια γιατί εγώ στο amazon μπορώ να κάνω παραγγελία pampers? μάλλον λύθηκε το πρόβλημα....ή κάνω κάποια κοτσάνα?:oops::oops::shock:;)

νούμερο δοκιμάζεις γιατί το 5 δεν με αφήνει

edit ούτε το 4+ με αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό στάδιο σας σταματάει την παραγγελία? εγώ φτάνω μέχρι το τελευταίο αλλά δεν την κάνω γιατί έχω στοκ από τις προσφορές του καρφουρ αν θυμάστε;)

Μωρομάντιλα όμως παρείγγειλα προχτές και έχει γίνει η φόρτωση με dhl...άρα τι λάθος κάνω?:oops:

Link to comment
Share on other sites

Από νούμερο βάζω στο καλάθι το 5+, γιατί ώσπου να καταναλώσει ο πιτσιποπάκος τα 4άρια και 4+ που έχω στοκάρει θα έχει ενηλικιωθεί:rolleyes:

tsoy θα πρέπει να πατήσεις το dispatch to this address με Ελλάδα δεν αφήνει ούτε το 5+

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tsoy θα πρέπει να πατήσεις το dispatch to this address με Ελλάδα δεν αφήνει ούτε το 5+

 

τσου....συμφωνω επισης!! Οπως και με τα ροφήματα της ντολτσε.....

Μολις του λες dispatch to this address σου λεει οχι..............

 

Link to comment
Share on other sites

η παραγγελια μου στο μαντκο εγινε dispatched!!!! (αντε γιατι με τρομαξατε μερικες)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Καλή χρονιά 2U2 :mrgreen:!

 

Καλά ρε συ γατόνι, πλλάκα μας κάνεις;

Χθες την έκανες ΣΗΜΕΡΑ dispatched!!!

Ποιος την έκανε dispatched Πρωτοχρονιάτικα, ο Άγιος Βασίλης;:-P

 

ΥΓ. Εγώ ακόμα δεν πείσθηκα.... Θα δοκιμάσω μετά τις αργίες κι εγώ πάλι και θα σας πω.:cool:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!!

 

ερωτησούλα:

είχα παραγγείλει απο αμαζον πάνες οι οποίες υποτίθεται οτι θα έφταναν στις 23/12 σε μένα αλλά τελικά δεν ήρθαν...τους έστειλα μέιλ για να με ενημερώσουν και μου είπαν να περιμένω μέχρι 31/12 και αν δεν έρθουν να τους το πω όπως και έκανα...έτσι σήμερα το πρωί μου έστειλαν μέιλ όπου μου ανακοίνωσαν οτι μου επιστρέφουν τα χρήματα επειδή δεν κατάφεραν να είναι συνεπείς στην ημερομηνία παράδοσης που μου είχαν δώσει...

Τις πάνες τις είχαν στείλει με DHL.

Με τι έρχονται σε εμάς όταν τις στέλνουν αυτοί με dhl? έβαλα τον κωδικό που μου έχουν δώσει για να εντοπίζω την παραγγελία στο σάιτ της DHl αλλά δεν τον αναγνωρίζει...

που αλλού να την ψάξω????? μήπως και τις βρω τελικά τις πάνες μας!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλες Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!!!!!!!!!

Θέλω τη βοηθεια σας γιατί νομίζω έκανα βλακεία!!!!!!!

Μπήκα στο https://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/sec662739eac7/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/75000150 για να δώ τιμές κλπ και κατά λάθος πάτώντας προπληρωμή έστειλα κανονικά την παραγγελία!:shock::shock::shock:

το θέμα είναι οτι είχα δώσει πιο πριν τη σωστή διευθυνση αλλά τηλεφωνο τυχαία νούμερα και στο όνομα εδωσα τα 3 πρωτα γραμματα από το καθένα!!

Μου έβγαλε αναφορά οτι πρέπει να καταθέσω σε μια τράπεζα 126,91 ευρώ, αλλά πουθενά δεν αναφέρει μεταφορικά!υπάρχει περιπτωση να με χρεώσει έξτρα οταν το παραλάβω???:confused::confused::confused:

Εχει ψωνισει καμια σας απο εκει?Είναι αξιόπιστο?

και αν ναι τωρα τι κάνω?Να προχωρήσω στην πληρωμή και ας έχω λάθος στοιχεία ή να ξανακάνω παραγγελία απο την αρχή:confused::confused::confused:

Με αυτό τον τρόπο πληρωμής αν δεν μου στείλουν τελικά το κάθισμα τι γίνεται?Βγάζω άκρη?

Μαντάρα τα κανα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολύ κόπο κατάφερα να ακυρώσω την παραγγελία και να ξανακάνω νεα με σωστά στοιχεία!Ρωτάω τώρα όμως:

1)Να καταθέσω τα λεφτα στο λογαριασμό κ αν ναι πως γίνεται?παω σε οποιαδήποτε τράπεζα κ λεω να μπουν εκει τα λεφτα?Κρατάει χρήματα η τράπεζα κ αν ναι πόσο?

2)Ξαναρωταω είναι αξιόπιστο όσον αφορά τις παραδόσεις?Υπάρχει εδω στη λίστα αλλά θα ήθελα να ξέρω αν καποια έχει προσωπική εμπειρία!

3)Με τα έξοδα αποστολής τι γίνεται?Είναι ήδη υπολογισμένα ή θα φάω μαχαιρια?

Οπως καταλάβατε είμαι κ ασχετη κ δεν το χω και το αγγλικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά 2U2 :mrgreen:!

 

Καλά ρε συ γατόνι, πλλάκα μας κάνεις;

Χθες την έκανες ΣΗΜΕΡΑ dispatched!!!

Ποιος την έκανε dispatched Πρωτοχρονιάτικα, ο Άγιος Βασίλης;:-P

 

ΥΓ. Εγώ ακόμα δεν πείσθηκα.... Θα δοκιμάσω μετά τις αργίες κι εγώ πάλι και θα σας πω.:cool:

 

 

ρε σεις κουλαθηκα! 12.21 εκανα παραγγελια...12.48 εγινε dispatched!!!

Προτωχρονια ειναι εεε οχι Πρωταπριλια χαχαχχαχαχαχαχα

Ελπιζω να παραλαβω!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους με υγεια ευτυχια και πολλες πολλες αγορες!!!!!!!!!!!!!!!!!καλαμαρακι μου μακαρι να βρουμε απο ebay καψουλες για ντολτσε γκουστο γιατι εχουν ποικιλια γευσεων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρόνια πολλά σε όλους. Είναι κανένας fun του orchestra? Αν είναι και ξέρει γαλλικά μπορεί να δει αν στέλνει ελλάδα?

http://www.orchestra.fr

Απο την μετάφραση κατάλαβα οτι στέλνει με 25 ευρώ μεταφορικά, καλά κατάλαβα?

Πάντως σε 2 μπουφανάκια που είδα έιναι κατα 10 περιπου ευρώ πιο φθηνό, ξέρει κανεις αν αξίζει τον κόπο? θυμαστε καμια άλη τιμή? Και ποτε κανουν οι γαλλοι εκπτώσεις?

Μετά την αγγλία να κατακτήσουμε και την γαλλία :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και χρόνια πολλά σε όλους. Είναι κανένας fun του orchestra? Αν είναι και ξέρει γαλλικά μπορεί να δει αν στέλνει ελλάδα?

http://www.orchestra.fr

Απο την μετάφραση κατάλαβα οτι στέλνει με 25 ευρώ μεταφορικά, καλά κατάλαβα?

Πάντως σε 2 μπουφανάκια που είδα έιναι κατα 10 περιπου ευρώ πιο φθηνό, ξέρει κανεις αν αξίζει τον κόπο? θυμαστε καμια άλη τιμή? Και ποτε κανουν οι γαλλοι εκπτώσεις?

Μετά την αγγλία να κατακτήσουμε και την γαλλία :P

 

mgeorgan δεν ξέρω που μένεις, αλλά εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουμε orchestra μαγαζιά και ισχύει το εξής: Μπορείς να βγάλεις μια κάρτα μέλους που κοστίζει 25 ευρώ και μ' αυτήν έχεις έκπτωση όλη τη χρονιά 30% σε όλα τα ρούχα.

Αν σκεφτείς ότι τα μεταφορικά στο ηλεκτρονικό κατάστημα κοστίζουν 25 ευρώ και οι τιμές είναι από ό,τι είδα χαμηλότερες από τα καταστήματα εδώ αλλά όχι κατά 30% (ένα φόρεμα που αγοράσαμε πριν λίγες μέρες το έχει 28 ευρώ το online ενώ με την έκπτωση θα έβγαινε 24) τότε φαίνεται να συμφέρει περισσότερο η κάρτα.:wink:

 

Ψάξτο.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω ακομα περιμενω απο το αμαζον....μου ειπαν οτι να κανω υπομονη μεχρι 31/12 και αν μεχρι τοτε δεν εχουν ερθει θα δουμε τι θα κανουμε. μαλλον χαθηκαν τα δεματα μου.....γκρρρρρρρρ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια με υγεια και ευτυχια,

Θελω να αγορασω απο το amazon το http://www.amazon.co.uk/Tefal-ActiFry-Low-Electric-Fryer/dp/B000T76UOE/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1293955441&sr=1-1

ξερετε τι γινεται με την εγγυηση?Το εχει καποια απο σας?Εχει περιεργες κριτικες,οτι μετα απο 1 με 1,5 χρονο παρουσιαζει προβληματα.

Δεν μπορω να βρω που λεει για εγγυηση και πως γινεται,ισχυει και εδω η θα πρεπει να το στειλω Αγγλια?

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια με υγεια και ευτυχια,

Θελω να αγορασω απο το amazon το http://www.amazon.co.uk/Tefal-ActiFry-Low-Electric-Fryer/dp/B000T76UOE/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1293955441&sr=1-1

ξερετε τι γινεται με την εγγυηση?Το εχει καποια απο σας?Εχει περιεργες κριτικες,οτι μετα απο 1 με 1,5 χρονο παρουσιαζει προβληματα.

Δεν μπορω να βρω που λεει για εγγυηση και πως γινεται,ισχυει και εδω η θα πρεπει να το στειλω Αγγλια?

 

Εγώ την έχω 3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα και με συχνή χρήση. Η τιμή είναι σούπερ (εγώ την είχα πάρει 250, τώρα έχει νομίζω 200 ευρώ). Για την εγγύηση δεν ξέρω και έχω αυτή την απορία για όλα τα ηλεκτρικά είδη που αγοράζουμε από το εξωτερικό. Παρόμοια σε χρήση είναι και αυτή: http://www.amazon.co.uk/Philips-HD9220-Viva-Collection-AirFryer-Black/dp/B0042EU3A2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1293970015&sr=1-1

 

Άλλη τίμή βέβαια και άλλη φιλοσοφία. Και δεν ξέρω σας αποτέλεσμα τι λέει. Πάντως, η καθεμιά έχει τα υπερ και τα κατά...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με συμβουλεψε φιλος που δουλευει σε εταιρεια οτι αν παθει κατι , να πω οτι μου την εφεραν δωρο απο το εξωτερικο, οτι φαινεται απο το serial number αν ειναι παλιο ή νεο μοντελο και να μη μασησω οτι οφειλουν να την επισκευασουν....Αυτα...

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτή την απορία έχω με τις ηλεκτρονικές συσκευές από internet. τι γίνεται με την εγγύηση;;επίσης να ψωνίσω τώρα από amazon ή αργότερα θα έχει εκπτώσεις;;

 

Θα βγαλει εκπτώσεις τον Γενάρη αν δεν κανω λάθος

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω 3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα και με συχνή χρήση. Η τιμή είναι σούπερ (εγώ την είχα πάρει 250, τώρα έχει νομίζω 200 ευρώ). Για την εγγύηση δεν ξέρω και έχω αυτή την απορία για όλα τα ηλεκτρικά είδη που αγοράζουμε από το εξωτερικό. Παρόμοια σε χρήση είναι και αυτή: http://www.amazon.co.uk/Philips-HD9220-Viva-Collection-AirFryer-Black/dp/B0042EU3A2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1293970015&sr=1-1

 

Άλλη τίμή βέβαια και άλλη φιλοσοφία. Και δεν ξέρω σας αποτέλεσμα τι λέει. Πάντως, η καθεμιά έχει τα υπερ και τα κατά...

 

Εγω παλι σκεφτομαι να παρω αυτην.... http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0041MD2EO/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...