Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Έχεις δίκιο ravT, με το ζόρι συγκρατήθηκα για να μη σηκώσω το μαγαζί ολόκληρο :lol::lol::lol:. Αλλά έχει και μερικά πραγματάκια για πολύ γέλιο... το καλό είναι ότι με το 50% έχει μια χαρά τιμούλες για πολλά πράγματά τους!!! Εγώ μέχρι και μπανανιά πήρα :lol::lol::lol: με 3,25 ευρώ, εεεεεε (θα με χωρίσει, δε θα με χωρίσει??? :rolleyes::rolleyes:)

 

Επίσης να σας πω, αν και ελάχιστα off topic, υπάρχει και αυτό το site http://www.jaba.gr/ με διαγωνισμούς και διάφορα νέα για δωρεάν εκδηλώσεις κ.α. Ίσως σας φανεί χρήσιμο... να προσέχετε όμως με τα προσωπικά σας στοιχεία ;)

 

Edit έχει και ενημερώσεις για εκπτωτικά κουπούνια για όν λάιν αγορές, οπότε γλιτώνω το off topic :wink:

 

μπανανια....θελω λινκ αν ειναι αυτο που νομιζω!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπανανια....θελω λινκ αν ειναι αυτο που νομιζω!!!

 

Στις διαταγές σας!!! :mrgreen:

 

http://www.supershop.gr/product_info.php?products_id=11856

 

Τώρα αν πιάσει και κάνει μπανάνες... θα δείξει φαντάζομαι σε κανα χρόνο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στις διαταγές σας!!! :mrgreen:

 

http://www.supershop.gr/product_info.php?products_id=11856

 

Τώρα αν πιάσει και κάνει μπανάνες... θα δείξει φαντάζομαι σε κανα χρόνο :lol:

 

χαχαχαχα αν σου πω τι νομιζα.....

νομιζα ειναι εκεινο το σταντ γαι τον παγκο κουζινας που κρεμας τις μπανάνες....χαχαχαχα ναι ναι ειμαι ουφο το ξερω :mrgreen::mrgreen:

 

ευχαριστω παντως για την αμεση πληροφορηση!! :-D

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα αν σου πω τι νομιζα.....

νομιζα ειναι εκεινο το σταντ γαι τον παγκο κουζινας που κρεμας τις μπανάνες....χαχαχαχα ναι ναι ειμαι ουφο το ξερω :mrgreen::mrgreen:

 

ευχαριστω παντως για την αμεση πληροφορηση!! :-D

 

Καλέ κυρία έχουμε και από :lol::lol::lol: Τα ποσοστά μου κύριοιιιιιι

http://www.supershop.gr/product_info.php?cPath=209_233&products_id=1697

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες πολλές!!!

παρέλαβα και εγώ απο m&co σήμερα..της μικρής όλα καλά λίγο μεγάλη φόρμα αλλά δεν με πειράζει γιατί είμαστε μεγαλοσωμες.

πήρα εσώρουχα για μένα και τον σύζηγο..τι να πω πραγματικά τι κ@λοι είναι αυτοί που έχουν οι Αγγλοι ρε παιδια..είναι 1,90 και 93 κιλά και πήρα Λ..χωράμε και οι 2 εκει μέσα..όσο για τα δικά μου τι να πώ πάλι και οι 2 χωράμε..χαχα παλι καλά που μετρήθηκα κιόλας..

εχει κάνει επιστροφή καμιά ξέρει τι παίζει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κοπελιές που μου κρατάτε όμορφη παρεούλα κάθε μέρα!

(http://www.supershop.gr/product_info.php?products_id=12062) που το πήρα 18 προϊόντα να είναι καλά, οπότε μόλις παραλάβω θα σας πω να τα προσθέσουμε στη λίστα!

 

 

 

Εψαχνα ακριβώς μία τέτοια τσάντα για την μητέρα μου. Είσαι καταπληκτική! Μόνο πες μου που γράφεις τον κωδικό για την έκπτωση γιατί δεν βλέπω ανάλογο πεδίο. Ευχαριστώ πολύ.

 

Άκυρο το βρήκα.... η πρεσβυωπία γαρ...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω ειμαι το μοντελο του 18+???????? βρε το στρετς παντελονακι λες και ηταν ραμενο πανω μου!!!!!

 

εγω πηρα μια φορμα κολλητη 18 και φοβομουν κιολας...αλλα ειναι φορμα φαρδια τελικα. δεν πειραζει ωραια ειναι και ετσι αλλα τα βρακια δεν υπάρχουν!!!

εχεις κανει ποτε επιστροφη??

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα ακριβώς μία τέτοια τσάντα για την μητέρα μου. Είσαι καταπληκτική! Μόνο πες μου που γράφεις τον κωδικό για την έκπτωση γιατί δεν βλέπω ανάλογο πεδίο. Ευχαριστώ πολύ.

 

Έχει πέραση βλέπω η τσάντα, χαχαχ!!! Αν δουλεύει, πράγματι θα είναι πολύ χρήσιμη... τον κωδικό τον βάζεις όταν πας ταμείο, νομίζω στο πρώτο βήμα, κάπου γράφει να τον βάλεις (αν θυμάμαι τον αναφέρει ως δωροεπιταγή, αλλά δε θυμάμαι) και πατάς το "Εξαργύρωση", μετά προχωράς κανονικά και στο τέλος το ποσό που σου κρατάει είναι αυτό με την έκπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κυρία έχουμε και από :lol::lol::lol: Τα ποσοστά μου κύριοιιιιιι

http://www.supershop.gr/product_info.php?cPath=209_233&products_id=1697

 

ναι ναι να ζητήσεις ποσοστα χαχαχαχα

 

σε ευχαριστω παρα πολυ και οντως ειναι φθηνοτερη απο το αμαζον η ιδια η μεταλλικη , ευγε αλλα εγω θελω την ξυλινη...εχει ποιο πολυ σταθεροτητα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια αν θέλει καμία μανούλα έβαλε το αμαζον καλή τιμή σε

http://www.amazon.co.uk/Bloom-Lounger-Natural-Stylewood-Midnight/dp/B000U5JPM4/ref=sr_1_56?s=baby&ie=UTF8&qid=1292504254&sr=1-56

εγω στο ηρακλειο που το χαλβάδιαζα μου είπαν 190 ευρώπουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι να ζητήσεις ποσοστα χαχαχαχα

 

σε ευχαριστω παρα πολυ και οντως ειναι φθηνοτερη απο το αμαζον η ιδια η μεταλλικη , ευγε αλλα εγω θελω την ξυλινη...εχει ποιο πολυ σταθεροτητα.

 

Έχει και την ανάλογη τιμή η ξύλινη :mrgreen:

Πολύ δουλειά αυτός ο διακομιστής πάλι....:?

Link to comment
Share on other sites

θελω μονο να επισημανω οτι το αμαζον Γερμανιας την ιδια κουζινουλα που χτες ειχε γυρω στα 24 ευρω και μαλιστα μια κοπελια απο εδω αγορασε δυο, σημερα την εχει 52....ελεος...δεν ειναι τελικα μονο οι Ελληνες!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες πολλές!!!

παρέλαβα και εγώ απο m&co σήμερα..της μικρής όλα καλά λίγο μεγάλη φόρμα αλλά δεν με πειράζει γιατί είμαστε μεγαλοσωμες.

πήρα εσώρουχα για μένα και τον σύζηγο..τι να πω πραγματικά τι κ@λοι είναι αυτοί που έχουν οι Αγγλοι ρε παιδια..είναι 1,90 και 93 κιλά και πήρα Λ..χωράμε και οι 2 εκει μέσα..όσο για τα δικά μου τι να πώ πάλι και οι 2 χωράμε..χαχα παλι καλά που μετρήθηκα κιόλας..

εχει κάνει επιστροφή καμιά ξέρει τι παίζει??

Επιστροφή μουά. Όχι μία αλλά δις.

Συμπληρώνεις κάτω δεξιά στην απόδειξη που σου στείλανε, το λόγο τις επιστροφής και σχετικές οδηγίες, κολλάς και το αυτοκολλητάκι με τη διεύθυνσή τους στο δεματάκι σου (είναι κάτω αριστερά στην απόδειξη) και το αποστέλλεις στο καλό.

Δε χρειάζεται να τους ενημερώσεις νωρίτερα, μόνο κάντο γρήγορα, κάπου στην απόδειξη γράφει μέχρι πότε μπορείς να τα επιστρέψεις.

Ενδεικτικά σου λέω ότι για δέμα 800γρ πλήρωσα 10,40 ευρώ (συστημένο) και για δέμα 3,5κιλά πλήρωσα 35 ευρώ περίπου.

 

Όμως, αν και τους είχα γράψει οδηγίες για να μου αντικαταστήσουν τα νούμερα, αυτοί μου πίστωσαν τα χρήματα. (όχι όλα και αναμένω μήπως λάβω τίποτε αν όχι αλλοίμονό τους...)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρηγγειλα στις 7/12 απο το αμαζον πανες με standard shipping. εφυγαν απο εκει στις 10/12 και ενω γραφει πιθανη ημερομηνια παραδοσης 15/12 το πακετο βρισκεται ακομη στο Staufenberg. τι να κανω? να στειλω μειλ διαμαρτυριας?

την επομενη μερα εκανα παραγγελια με δωρεαν μεταφορικα κ βρισκεται στο ιδιο μερος.ποιος ο λογος που πληρωσα 6 λιρες για πιο γρηγορα(εστω κ κατα λαθος)?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα στις 7/12 απο το αμαζον πανες με standard shipping. εφυγαν απο εκει στις 10/12 και ενω γραφει πιθανη ημερομηνια παραδοσης 15/12 το πακετο βρισκεται ακομη στο Staufenberg. τι να κανω? να στειλω μειλ διαμαρτυριας?

την επομενη μερα εκανα παραγγελια με δωρεαν μεταφορικα κ βρισκεται στο ιδιο μερος.ποιος ο λογος που πληρωσα 6 λιρες για πιο γρηγορα(εστω κ κατα λαθος)?

 

Θα έλεγα να τους στείλεις ένα mail αφού δεν έχουν φτάσει την πιθανή ημ. παράδοσης, αν και μπορεί να καθυστέρησε λόγω καιρού. Πάντως το Staufenberg δε λέει και πολλά, απ' ότι έχω καταλάβει είναι το τελευταίο σημείο απ' όπου λαμβάνει ενημέρωση το αμαζον από την dhl. Καλύτερα, αν έχεις τράκιν νάμπερ dhl να πας στο site τους και να δεις από εκεί που βρίσκεται το πακέτο... Έχει τύχει άπειρες φορές να παραλάβω πακέτο που έδειχνε ότι ήταν ακόμα Staufenberg...

τώρα για το γεγονός ότι και με πληρωμή άργησε η παράδοση, δε ξέρω τι να πω, εκτός από το ότι έχω διαβάσει αρκετούς Άγγλους να κάνουν παράπονα σχετικά σε διάφορα reviews...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας!παρέλαβα ψηφιακό αλμπουμ από τα σατερφλαι (δεν μπορώ να γυρίσω τη γλώσσα στα αγγλικά,κόλλησε ο υπολογιστής) και είμαι κατευχαριστημένη !!! έίναι πολύ καλής ποιότητας και πολύ χαριτωμένο.

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω ειμαι το μοντελο του 18+???????? βρε το στρετς παντελονακι λες και ηταν ραμενο πανω μου!!!!!

 

παιζω κι εγω στην ιδια κατηγορια. εσυ τι νουμερο φορας τελικα στο m&co; γιατι σκεφτομαι να παραγγειλω .

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία έπεσα σε αυτά εδώ... :-)

http://www.babykind.co.uk/babyhats.htm

(δεν έχω παραγγείλει από το site αυτό αλλά το έχω εντοπίσει από το φόρουμ... δε θυμάμαι αν είναι στη λίστα...)

 

έχω παραγγείλει εγώ παλιότερα και όλα καλά

 

Σήμερα παρέλαβα και 2 ζευγάρια παπουτσάκια της μικρής από shoesforkids. Το 1 clarks και το άλλο μια άλλη μάρκα. Πολύ καλά και όμορφα και τα δύο. Ευτυχώς μας κάνουν και τα δύο, είχαμε και τις πιο πλατιές φόρμες. Εν τω μεταξύ το ένα ζευγάρι είναι το ίδιο νούμερο με 1 ζευγάρι babybotte που είχαμε πάρει το καλοκαίρι αλλά η φόρμα καμιά σχέση, εκτός από πιο πλατύ είναι και μεγαλύτερο και σε μήκος...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα από το γερμανικό άμαζον μια χύτρα αλλά ήρθε χτυπημένο το καπάκι της και έχει φύγει και ένα κομμάτι από το χερούλι της. Θέλω να την επιστρέψω ζητώντας τα χρήματά μου πίσω (έχω ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία μέσω ιντερνετ) αλλά το θέμα μου είναι τα μεταφορικά. Στις οδηγίες του άμαζον αν κατάλαβα καλά λέει ότι πληρώνεις τα μεταφορικά και μαζί με την αξία του προϊόντος σου επιστρέφουν και τα μεταφορικά.

Έχει τύχει σε καμιά σας να επιστρέψετε ελλατωματικό προϊόν στο άμαζον? Αν ναι, ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα να το στείλετε με χρέωση παραλήπτη?

Ρωτάω γιατί στη σελίδα της dhl για τις διαστάσεις και το βάρος του δέματος, τα μεταφορικά βγαίνουν 230 ευρώ (!!!) και επειδή είμαι ολίγον τι έγκυος (στον μήνα μου συγκεκριμένα) θα πρέπει να αγγαρέψω κάποιον να μου το πάει στα ΕΛΤΑ (αλλά απ'ότι είδα κι εκεί τα μεταφορικά είναι 50 ευρουλάκια).

Ευχαριστώ

 

velissa τους έστειλς μήνυμα πρώτα ή από μόνη σου άρχισες την διαδικασία της επιστροφής;

Πριν από μερικούς μήνες μου είχε έρθει από amazon.co.uk μια κανάτα φίλτρου με σπασμένο χερούλι. Τους έστειλα πρώτα μήνυμα για το τι πρέπει να κάνω και μου απάντησαν ότι επειδή έπρεπε να πληρώσουν αυτοί τα μεταφορικά, τα οποία βγαίναν αρκετά, δεν τους συνέφερε οπότε μου είπαν να κρατήσω τη σπασμένη και θα μου έστελναν μια καινούρια (όπως και έγινε;)).

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρήγγειλα ενα φλασάκι usb δωρο για τον αντρουλη για τα χριστουγεννα, το ποθει εδω και καιρο...το γιατι θα σας γελάσω! Το βρηκα εδώ http://www.getitnow.gr ποιο φθηνά απο το εξωτερικο...εντυπωσιάστηκα δε λεω!! Μολις παραλάβω θα πω εντυπωσεις

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...