Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσούδες, όποια έχει ψωνίσει από http://www.apo-rot.de/, μπορεί να με πεί άν τα πράγματα ήρθαν με χαρτάκι για το ταχυδρομείο ή αν ήρθαν σπίτι με courier?

Επίσης, παίρνετε μόνο κρέμες ή και το γάλα;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παραγγειλα 27/10 και εφυγε την ιδια μερα!εχω στειλει ηδη 2 μειλ και με καθησυχαζουν πως θα ερθουν απλα θα αργησουν μαλλον.επεσα πανω στα ThanksGivingDay και δεν εχω ιδεα αν σε αυτους ειναι αργια και ποσο.δεν τα εδωσα μεσω paypal και με αγχωνει και λιγακι..τι μπορω να κανω ομως;! στα Ελτα δεν εχουν ιδεα και επειδη δεν εχει tracking number δεν καταγραφονται λεει... η μοναδικη αγορα που μου εχει βγει ολιγον ξυνη...λες να τα εχασα εντελως;;τα δικα σου ηταν υπο μορφη δεματος;;σε ευχαριστω πολυ που απαντησες ειμαι ολιγον απαλπισμενη με ολο αυτο :(

Δε νομίζω να τα έχασες. Αυτό που νομίζω είναι ότι θα τα πάρεις μετά τις γιορτές, μη στενοχωριέσαι. Λίγο οι δικές τους γιορτές, λίγο οι δικές μας... Καλά κρασιά! Ήταν μεγάλη παραγγελία; Εγώ 2 φορές που έχω παραγγείλει ήρθαν άψογα και γρήγορα, ναι, σε μορφή δέματος. Ναι, μωρέ αν είχαν τα ΕΛΤΑ αριθμό αποστολής θα σε εξυπηρετούσαν αμέσως... Σε ποιον τα λένε αυτά;;; ΥΠΟΜΟΝΗ!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδες, όποια έχει ψωνίσει από http://www.apo-rot.de/, μπορεί να με πεί άν τα πράγματα ήρθαν με χαρτάκι για το ταχυδρομείο ή αν ήρθαν σπίτι με courier?

Επίσης, παίρνετε μόνο κρέμες ή και το γάλα;

 

εγω εγω!! ηρθαν σπιτι με courier. Μαλιστα τωρα περιμενω παλι γαλατααα... Απο τη μερα που σου λεει οτι φυγανε απο εκει υπολογισε μια βδομαδουλα...μπορει και λιγοτερο αναλογως....

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δοκιμασε και τις carrefour! ειναι αψογες!

Τις δοκίμασα βρε Ράννια μου, αλλά κάπως χοντροκομμένες μου φάνηκαν. Όμως, σίγουρα θα είναι επιλογή μου άμα δεν ἐχει κάτω από 10 ευρώ κάποια επώνυμη.

Ξυπνήσανε οι σκλάβοι Αντωνάκη μου :D:D:D

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εγω!! ηρθαν σπιτι με courier. Μαλιστα τωρα περιμενω παλι γαλατααα... Απο τη μερα που σου λεει οτι φυγανε απο εκει υπολογισε μια βδομαδουλα...μπορει και λιγοτερο αναλογως....

Καλέ τώρα που σε βρήκα, για πες... Αυτές οι κρέμες δεν διαλύονται με νερό, αλλά με γάλα;;

 

Σχετικά με τη λειψή παραγγελία του mandco, στο ταχυδρομείο ρώτησες. Αμα σου άφησαν χαρτάκι και χάθηκε;

Πάντως να σου κάνανε μαϊμουδιά από το κατάστημα αποκλείεται. Τόσες φορές έχουμε παραγγείλει...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

According to them, Pampers nappies cannot be sold outside the UK due to differing VAT codes and also sales restriction has now been uploaded on to all Pampers nappies.

 

Με λίγα λόγια, σύμφωνα με μια νέα εμπορική πολιτική δεν επιτρέπεται πλέον η πώλησή τους στο Ελλάντα

 

Τσεκαρα πριν απο λιγο και ειδα οτι μαντηλάκια pampers sensitive μπορει να γινει παραγγελια για Ελλαδα,υπαρχει στοκ και καλη τιμη.

(Τις πανες φυσικα δεν μου τις δεχτηκε με ελληνικη διευθυνση.)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εφροσυνη, ποτε ηρθε η πρωτη?

και εγω σημερα δε τα ελαβα ολα

 

 

τους ενημερωσες σχετικα

ζητησες επιστροφη χρηματων?

 

Η πρωτη ηρθε μια βδομαδα μετα που εφυγαν απο εκει.

Τους ενημερωσα! εχω στειλει 3 μειλ και απαντηση καμια. Τελικα τους πηρα τηλεφωνο για να μιλησω με καποιον να τελειωνω και η απαντηση που πηρα ηταν οτι οπως βλεπω την παραγγελια σας μαλλον θα σας τα βαλαμε σε 2 σακουλες. Λεω τι εννοειτε μαλλον? Δεν ξερετε? Δεν το βλεπετε καπου στο συστημα σας?

ζητησα επιστροφη χρηματων και δε μου εχουν απαντησει ακομα.

Ξερετε τι αλλο σκεφτηκα? Να μου πειτε τη γνωμη σας... σκεφτηκα οτι αν φταινε τα ελτα για αλλη μια φορα και εγω κραζω το μαγαζι μπορει να σταματησουν και αυτοι να στελνουν ελλαδα...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τώρα που σε βρήκα, για πες... Αυτές οι κρέμες δεν διαλύονται με νερό, αλλά με γάλα;;

 

Σχετικά με τη λειψή παραγγελία του mandco, στο ταχυδρομείο ρώτησες. Αμα σου άφησαν χαρτάκι και χάθηκε;

Πάντως να σου κάνανε μαϊμουδιά από το κατάστημα αποκλείεται. Τόσες φορές έχουμε παραγγείλει...

 

Μπορεις να τις διαλυσεις και σε νερο και σε γαλα. Γαλα παντως δεν εχουν μεσα σε σκονη οπως εχουν αυτες του σουπερ μαρκετ. Αν θηλαζεις μπορεις να χρησιμοποιησεις και μητρικο. Διαφορετικα μπορεις να το κανεις με νερακι σκετο αν δε χρειαζεται το μωρακι σου τις εξτρα θερμιδες του γαλακτος. Να σε προειδοποιησω παντως οτι με νερο γινονται παρα πολυ ανοστες. Η δικια μου το τρωει ... αλλα εγω που δοκιμασα μου ηρθε αηδια... :) Ειναι παντως πολυ καλες.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ηρθε μια βδομαδα μετα που εφυγαν απο εκει.

Τους ενημερωσα! εχω στειλει 3 μειλ και απαντηση καμια. Τελικα τους πηρα τηλεφωνο για να μιλησω με καποιον να τελειωνω και η απαντηση που πηρα ηταν οτι οπως βλεπω την παραγγελια σας μαλλον θα σας τα βαλαμε σε 2 σακουλες. Λεω τι εννοειτε μαλλον? Δεν ξερετε? Δεν το βλεπετε καπου στο συστημα σας?

ζητησα επιστροφη χρηματων και δε μου εχουν απαντησει ακομα.

Ξερετε τι αλλο σκεφτηκα? Να μου πειτε τη γνωμη σας... σκεφτηκα οτι αν φταινε τα ελτα για αλλη μια φορα και εγω κραζω το μαγαζι μπορει να σταματησουν και αυτοι να στελνουν ελλαδα...

Ε καλά... Το άμαζον δεν έκοψε την αποστολή λόγω ΕΛΤΑ...

Εκτός αυτού, σιγά μην κόψει τις αποστολές το mandco. Εγώ τους έχω ακουμπήσει καμμιά 300άρα και φαντάζομαι ότι δεν είμαι η μόνη.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τις διαλυσεις και σε νερο και σε γαλα. Γαλα παντως δεν εχουν μεσα σε σκονη οπως εχουν αυτες του σουπερ μαρκετ. Αν θηλαζεις μπορεις να χρησιμοποιησεις και μητρικο. Διαφορετικα μπορεις να το κανεις με νερακι σκετο αν δε χρειαζεται το μωρακι σου τις εξτρα θερμιδες του γαλακτος. Να σε προειδοποιησω παντως οτι με νερο γινονται παρα πολυ ανοστες. Η δικια μου το τρωει ... αλλα εγω που δοκιμασα μου ηρθε αηδια... :) Ειναι παντως πολυ καλες.

Από γάλα τί λέει; Το πίνει η μικρή σου;

Έβαλα παραγγελία τις κρέμες και γάλα και ο Θεός βοηθός. Ελπίζω να μη τα πετάξω.

Πάντως, οι κρέμες του σουπερ μαρκετ όσο πάει είναι και πιο γλυκές. Δεν ήταν τόσο χάλια προ 3 ετών που έπαιρνα για τοιν μεγάλο μου. Να φανταστείς ότι άμα φάει πρώτα την κρέμα και αργότερα του δώσω τη χορτόσουπα, αηδιάζει και του κακοφαίνεται... Για αυτό είπα να πάρω holle.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από γάλα τί λέει; Το πίνει η μικρή σου;

Έβαλα παραγγελία τις κρέμες και γάλα και ο Θεός βοηθός. Ελπίζω να μη τα πετάξω.

Πάντως, οι κρέμες του σουπερ μαρκετ όσο πάει είναι και πιο γλυκές. Δεν ήταν τόσο χάλια προ 3 ετών που έπαιρνα για τοιν μεγάλο μου. Να φανταστείς ότι άμα φάει πρώτα την κρέμα και αργότερα του δώσω τη χορτόσουπα, αηδιάζει και του κακοφαίνεται... Για αυτό είπα να πάρω holle.

 

Γαλα εγω την ειχα ξεκινησει με novalac γιατι δεν ηξερα τη Holle. Οταν την εμαθα και της το αλλαξα δεν πηρε χαμπαρι. Συνεχισε να πινει κανονικα σα να μην εγινε τιποτα...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, επειδη δε προλαβαινω να διαβαζω ο,τι εχετε γραψει....το αμαζον σταματησε τις δωρεαν μεταφορες με αγορες ανω των 25pounds?

 

edit! ακυρη η ερωτηση!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, επειδη δε προλαβαινω να διαβαζω ο,τι εχετε γραψει....το αμαζον σταματησε τις δωρεαν μεταφορες με αγορες ανω των 25pounds?

 

edit! ακυρη η ερωτηση!!!!!

Ε, άμα μας το κάνει κι αυτό, τί να πώ, μάλλον θα του βρωμάνε τα ευρά μας...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες!!

Εγώ σήμερα κιόλας παρέλαβα γάλα, είναι δεύτερη φορά που παραγγέλνω και είναι όλα πολύ καλά, έρχονται με speedex, ήρθαν ακριβώς την ημερομηνία που τα περίμενα, μπορούσα και να βλέπω πού ακριβώς βρίσκεται το πακέτο μου.

Τέλεια τιμή, και μου έστειλαν και δείγματα από κρέμες Holle.

 

Το κακό είναι οτι στο γάλα που πίνουμε εμείς Novalac δεν έχει όλες τις ποικιλίες, αντιαναγωγικό, ΙΤ, AC, μόνο το κανονικό παίρνω απο αυτούς.

 

Για αυτά έχω παραγγείλει πολλές φορές και ήρθαν όλα τέλεια, από Γαλλία, από το www.bestpharma.fr, νομίζω μπορείτε να το βάλετε άφοβα στη λίστα:D

Link to comment
Share on other sites

ψιλοασχετο (αλλα και λιγο σχετικο :P)

 

μολις εκανα συναλλαγη με το αμαζον και με το http://www.sportsdirect.com και ΑΜΕΣΩΣ(ουτε λεπτο δε περασε δλδ) με πηραν απο τη eurobank (απο το τμημα ασφαλειας) να με ρωτησουν αν ισχυει η συναλλαγη! Καλο?

 

 

Link to comment
Share on other sites

ψιλοασχετο (αλλα και λιγο σχετικο :P)

 

μολις εκανα συναλλαγη με το αμαζον και με το http://www.sportsdirect.com και ΑΜΕΣΩΣ(ουτε λεπτο δε περασε δλδ) με πηραν απο τη eurobank (απο το τμημα ασφαλειας) να με ρωτησουν αν ισχυει η συναλλαγη! Καλο?

 

Ράννια καλησπέρα!

Πόσο είναι τα μεταφορικά στο http://www.sportsdirect.com? Δε μπόρεσα να το εντοπίσω στο site τους!

Ευχαριστώωωω

Link to comment
Share on other sites

Ράννια καλησπέρα!

Πόσο είναι τα μεταφορικά στο www.sportsdirect.com? Δε μπόρεσα να το εντοπίσω στο site τους!

Ευχαριστώωωω

 

τα μεταφορικα ειναι πολλα!φαντασου για μια παραγγελια 62 ευρω μου εβγαζε 44 ευρω μεταφορικα.

 

Αλλα θα τα οαρω μεσω myUKmail μαζι με αλλα πραγματα

 

 

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια λέει δωρεαν μεταφορικο στο m&co αλλα εμενα μου τα βαζει στο συνολικο ποσο??εχει κωδικο στο μειλ δν βλεπω κατι...

Δυστυχώς, τα δωρεάν μεταφορικά ισχύουν μόνο εντός Η.Β. Για Ελλάδα είναι 7,5 λίρες.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Delivery 1 of 1

Dispatched

Delivery Estimate: 23 Dec 2010

Tracking Information:

Status: In transit

Ship Carrier DHL

Tracking ID: 123300748738

Latest Event: Staufenberg

Departure Scan - Dec 11, 2010 4:13:51 PM

See Complete Tracking History

 

Pampers Easy Up Size 5 Junior Training Pants - 2 x Jumbo Packs of 56 (112 Training Pants)

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

Track PackageTrack PackageReturn ItemsLeave Packaging FeedbackWrite a Product Review

 

Κορίτσια , εγώ δεν έχω λάβει καμία απάντηση σχετικά με την μη παράδοση των pampers??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...