Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαράκι κοίτα εδώ

http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B002ECE3IM/ref=dp_otherviews_z_4?ie=UTF8&s=kids&img=4

 

Φαίνεται καθαρά ό,τι ο τροχός είναι πλαστικός απλά έχει μια λωρίδα λάστιχο. Το γράφει και στα σχόλια!

 

Έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι και το δικό μας. Πλαστικό με μια λωρίδα λάστιχο.

*

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι απλά για να μου φύγει η απορία;

Πάμπερς μπορούμε ακόμη να παραγγείλουμε;

 

Εγώ ως απάντηση σε αυτή την ερώτηση έλαβα το εξής μήνυμα από το amazon:

 

Hello Customer,

 

Thank you for contacting us at Amazon.co.uk with your enquiry.

 

From your e-mail, I understand that you have already placed the item "nappies and baby wipes" and now when you tried to place the same item you could not complete order.

 

I will need to investigate this issue with the appropriate department further.

 

I will contact you again by December 17, 2010 with an update.

 

Please note that this additional period will give us the time to give right solution.

 

Thank you for your patience and for bringing this matter to our attention.

Oπότε είμαστε στην αναμονή :rolleyes:

*

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ως απάντηση σε αυτή την ερώτηση έλαβα το εξής μήνυμα από το amazon:

 

Hello Customer,

 

Thank you for contacting us at Amazon.co.uk with your enquiry.

 

From your e-mail, I understand that you have already placed the item "nappies and baby wipes" and now when you tried to place the same item you could not complete order.

 

I will need to investigate this issue with the appropriate department further.

 

I will contact you again by December 17, 2010 with an update.

 

Please note that this additional period will give us the time to give right solution.

 

Thank you for your patience and for bringing this matter to our attention.

Oπότε είμαστε στην αναμονή :rolleyes:

 

τα ιδια και σε μενα...μη σου πω copy paste....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ σε όλες τα ίδια θα απάντησαν.

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω διορθώστε με γιατί ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι τι να πρωτοθυμηθεί...) στη maria_s απάντησαν πως δε μπορούν να μας στείλουν λόγω της διαφοράς στο ΦΠΑ πράγμα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι ικανοποιητική δικαιολογία καθώς διαφορετικοί συντελεστές φορολόγησης ισχύουν και για άλλα προϊόντα αλλά αυτό δε φαίνεται να λειτουργεί απαγορευτικά :rolleyes:

Τώρα τι να πω - δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ...

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λίγο πολύ σε όλες τα ίδια θα απάντησαν.

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω διορθώστε με γιατί ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι τι να πρωτοθυμηθεί...) στη maria_s απάντησαν πως δε μπορούν να μας στείλουν λόγω της διαφοράς στο ΦΠΑ πράγμα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι ικανοποιητική δικαιολογία καθώς διαφορετικοί συντελεστές φορολόγησης ισχύουν και για άλλα προϊόντα αλλά αυτό δε φαίνεται να λειτουργεί απαγορευτικά :rolleyes:

Τώρα τι να πω - δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ...

 

ακριβως! δλδ στα υπολοιπα εχουν 23%? και στην τελικη...τι σχεση εχει αυτο?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Σήμερα έλαβα και της πάνες που παρήγγειλα την 1 Δεκ. Για 2 1/2 μήνες έχω απόθεμα. Ελπίζω μέχρι τότε να έχει λυθεί το πρόβλημα. Πάντως υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι πάνω από 9 ευρω δεν πρόκειται να ξαναδώσω για πάνες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσαρες!!!!

 

Μηπως εχει παρει το ματι σας πουθενα σκουφους περιεργους για αγορακια ?????

πχ ειδα καποιον και φοραγε μοικανα σκουφι τελειο.....

 

Τυχαία έπεσα σε αυτά εδώ... :-)

http://www.babykind.co.uk/babyhats.htm

(δεν έχω παραγγείλει από το site αυτό αλλά το έχω εντοπίσει από το φόρουμ... δε θυμάμαι αν είναι στη λίστα...)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρακαλω οποια γνωριζει ας μου απαντησει...

 

Θελω να αγορασω ενα ρολοι απο ebay.eu

το οποιο ειναι στα 70 ευρω + 9 ευρω μεταφορικα = 79 ευρω(price with shipping to europe λεει)

το θεμα ομως ειναι οτι ο πωλητης ειναι made in china.

 

Δηλαδη γραφει :

Item location:HongKong, Hong Kong

Item site: United Kingdom

 

εγω πατησα ebay.eu η κινα που κολλαει?

δεν εχω ιδεα απο ebay :oops:αλλα ξερω πως αν ειναι απο Ευρωπη π.χ. Αγγλια οπως στην παρουσα τα 79 ειναι τελικη τιμη.σωστα?

Αλλα αν τελικα μου τοστειλει απο Κινα?:confused::confused:

 

Μηπως γνωριζει καποια να με βοηθησει?

Item site: United Kingdom

[sIGPIC][/sIGPIC]

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ που παράγγειλα πάμπερς 2 μέρες πριν το απαγορευτικό μου έγραψαν πως θα γίνουν dispatched 10 Δεκέμβρη και δεν έχουν γίνει ακόμη.

Εντομεταξύ το Σαββάτο που παρήγγειλα κάποια άλλα πραγματάκια τα έκαναν dispatched σήμερα οπότε σκέφτομαι μήπως ακυρώσουν την παραγγελία από τα πάμπερς.

Πάντως μου λέει το σύστημα ό,τι δεν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία γιατί έχει προχωρήσει...Για να δούμε...

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρακαλω οποια γνωριζει ας μου απαντησει...

 

Θελω να αγορασω ενα ρολοι απο ebay.eu

το οποιο ειναι στα 70 ευρω + 9 ευρω μεταφορικα = 79 ευρω(price with shipping to europe λεει)

το θεμα ομως ειναι οτι ο πωλητης ειναι made in china.

 

Δηλαδη γραφει :

Item location:HongKong, Hong Kong

Item site: United Kingdom

 

εγω πατησα ebay.eu η κινα που κολλαει?

δεν εχω ιδεα απο ebay :oops:αλλα ξερω πως αν ειναι απο Ευρωπη π.χ. Αγγλια οπως στην παρουσα τα 79 ειναι τελικη τιμη.σωστα?

Αλλα αν τελικα μου τοστειλει απο Κινα?:confused::confused:

 

Μηπως γνωριζει καποια να με βοηθησει?

Item site: United Kingdom

άμα πατήσω ebay.eu με κάνει redirect στο Ελληνικό ebay.gr

 

Στο ebay δεν έχει μόνο πωλητές από την χώρα που επιλέγεις να ψωνίσεις (βασικά έχει επιλογή για να το κάνεις αλλά μην σε μπερδεύω) μπορώ εγώ ας πούμε από Ελλάδα να κάνω καταχώριση στο Αγγλικό ebay αν θέλω να διευρύνω τις πωλήσεις μου .....

αν θέλεις στείλε μου είτε σε pm είτε εδώ το λινκ για να το στεκάρω από που είναι ο πωλητής και ποιό είναι το τελικό κόστος (αν είναι δημοπρασία καλλίτερα με pm) :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Θέλω να πάρω αυτό για τον μικρούλη μου:

 

http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-Deluxe-Green/dp/B002ECE3IM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1292234819&sr=8-4

 

Το έχει καμιά σας; Από που το έχετε πάρει; Ξέρετε ποιο μαγαζί το έχει εδώ να πάω να το δω και να συγκρίνω;

 

Για πείτε γνώμες :)

 

 

Γεια σου maria_s

Εμεις εχουμε παρει αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BNY8LU/ref=oss_product

απο amazon το πηραμε και ειμαστε super ευχαριστημενοι (και εμεις και ο μικρος που καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι :lol::lol::lol:) Δεν το εχω δει πουθενα εδω αλλα εχω δει αυτο που ειχε το ELC ,ενα πορτοκαλι-πρασινο που εμοιαζε αλλα καμμια σχεση σε ποιοτητα ( αν και τα δυο ειναι ιδια μαρκα)! Που μενεις για να σου πω που παμε βολτες μπας και μας πετυχεις να το δεις!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα

8/12 εκανα παραγγελια στο pharmacy4u κατι πραγματα

μεχρι σημερα δεν εχουν φυγει

τελικα το ακυρωσα στελνοντας email

εχει τυχει καμια κοπελα να ακυρωσει παραγγελια απο αυτους?

μονο μ email ακυρωνεις η πρεπει ν παρεις κ τηλεφωνο?

 

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!

τοσες μερες γαι 3 πραγματα.θυμαμαι πιο παλια που αγοραζα απο εκει την αλλη μερα τ ειχα

Link to comment
Share on other sites

άμα πατήσω ebay.eu με κάνει redirect στο Ελληνικό ebay.gr

 

Στο ebay δεν έχει μόνο πωλητές από την χώρα που επιλέγεις να ψωνίσεις (βασικά έχει επιλογή για να το κάνεις αλλά μην σε μπερδεύω) μπορώ εγώ ας πούμε από Ελλάδα να κάνω καταχώριση στο Αγγλικό ebay αν θέλω να διευρύνω τις πωλήσεις μου .....

αν θέλεις στείλε μου είτε σε pm είτε εδώ το λινκ για να το στεκάρω από που είναι ο πωλητής και ποιό είναι το τελικό κόστος (αν είναι δημοπρασία καλλίτερα με pm) :D:D

 

Σε ευχαριστω για την γρηγορη σου απαντηση ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!Και σε ευχαριστω που θελεις να με βοηθησεις!!:D:D;)Σου στελνω pm.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό το smart trike δεν το πουλάει και το Jumbo σε κόκκινο βρε κόρες ?? 100 ευρουλάκια το έχει, αν είναι το ίδιο το έχει αγοράσει ο κουνιάδος για τον ανιψιό, τα ροδάκια είναι πλαστικά όχι λαστιχένιο όπως στα ποδήλατα :roll::roll: το ίδιο πράγμα λέμε ε??

τώρα είδα το βίντεο στο σιτε που παραθέτεται τα ροδάκια στο βιντεο είναι διαφορετικά από αυτά που είναι στην εικόνα πάντως

Ρε Μαράκι δεν ρωτάς απευθείας την εταιρεία τι παίζει ???

 

edit OXI θα τον χαλάσεις αυτά είναι για να γράφει στο χαρτί .... απλά φεύγουν από τα ρούχα και τα χέρια αμέσως ....(έχμε και από αυτά αμ πως) :-)

 

τα τζαμπο εχουν αυτα http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-Deluxe-Green/dp/B002ECE3IM/ref=sr_1_4?s=kids&ie=UTF8&qid=1292251486&sr=1-4 σε κοκκινο 100 ευρω και ειναι πλαστικα με μια ροδελα λαστιχο.

Μπορει αυτο http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-Recliner-Pink-Grey/dp/B003X0B2GK/ref=sr_1_12?s=kids&ie=UTF8&qid=1292251729&sr=1-12 να ειναι πιο καλο αλλα δεν το ειδα απο κοντα, μπορει να υπαρχει και αυτο τζαμπο

 

Έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι και το δικό μας. Πλαστικό με μια λωρίδα λάστιχο.

 

Λοιπόν πήγαμε τζάμπο και το είδαμε.

 

Μια χαρά είναι, η ρόδες όντως όπως τα λέει και η Αννούλα, οπότε λέμε να το πάρουμε από άμαζον :mrgreen:

 

Ageούλι μου, το aquadoodle το είχε 30 ευρώ...και αυτό άμαζον :mrgreen:

 

Γεια σου maria_s

Εμεις εχουμε παρει αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BNY8LU/ref=oss_product

απο amazon το πηραμε και ειμαστε super ευχαριστημενοι (και εμεις και ο μικρος που καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι :lol::lol::lol:) Δεν το εχω δει πουθενα εδω αλλα εχω δει αυτο που ειχε το ELC ,ενα πορτοκαλι-πρασινο που εμοιαζε αλλα καμμια σχεση σε ποιοτητα ( αν και τα δυο ειναι ιδια μαρκα)! Που μενεις για να σου πω που παμε βολτες μπας και μας πετυχεις να το δεις!

 

θενξ κοριτσάκι θα το πάρουμε μας άρεσε πολύ! εμείς παιανία είμαστε, να κανονίσουμε κόντρες; :lol::lol:

 

Λίγο πολύ σε όλες τα ίδια θα απάντησαν.

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω διορθώστε με γιατί ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι τι να πρωτοθυμηθεί...) στη maria_s απάντησαν πως δε μπορούν να μας στείλουν λόγω της διαφοράς στο ΦΠΑ πράγμα που κατά τη γνώμη μου δεν είναι ικανοποιητική δικαιολογία καθώς διαφορετικοί συντελεστές φορολόγησης ισχύουν και για άλλα προϊόντα αλλά αυτό δε φαίνεται να λειτουργεί απαγορευτικά :rolleyes:

Τώρα τι να πω - δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ...

 

Αννουλάκι, μια χαρά τα θυμάσαι...να τι μου απάντησαν:

 

In order to address this query efficiently, I have contacted our concern department regarding this issue.

 

According to them, Pampers nappies cannot be sold outside the UK due to differing VAT codes and also sales restriction has now been uploaded on to all Pampers nappies.

 

Με λίγα λόγια, σύμφωνα με μια νέα εμπορική πολιτική δεν επιτρέπεται πλέον η πώλησή τους στο Ελλάντα (με άλλα λόγια, το τμήμα μαρκετινγκ αποφάσισε ότι δεν τους συμφέρει...απόλυτα θεμιτό και νόμιμο δυστυχώς :()

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τις πάνες μου τις έστειλαν απόψε!!!! Γιούπι!!!!!!!!Ίσα που πρόλαβα!

Ερώτηση...αυτό το ποδηλατάκι δεν είναι για μετά τα 2 έτη???

 

female ποτε ειχες βαλει παραγγελια? εγω εχω βαλει απο 23/11 και λεει dispatched 17/12, θα τις στειλουν αραγε?

 

 

Link to comment
Share on other sites

από 10 μηνών είναι Ελέ μου!!!

 

Αααααα απόψε βρήκα χαρτάκι από ταχυμεταφορές!!! Ήρθαν οι πανούλες μας!!!

 

Και αύριο θα μας φέρουν και την παραγγελία από disney store!!! τι καλά!!!!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

off topic, αλλα ισως φανω χρησιμη σε καποια μαμα

 

αγορασαμε ενδοεπικοινωνια philips avent ( 120 ευρω εδω, 40+ 40 μεταφορικα εκει, ηταν προσφορα)απο καποιο online shop στην αγγλια..μετα απο ενα μηνα παρουσιασε προβλημα..επικοινωνησα με τα κεντρικα της avent στην αθηνα, τους ειπα τι εγινε και οτι την αγορασα απο αγγλια--ειχα την αποδειξη , ηθελα να πιστοποιησω οτι αγοραστηκε πριν ενα μολις μηνα.. ζητησα service..ηταν εξαλλου ενα προιον επωνυμο

η τηλεφωνητρια πολυ εξυπηρετικη, μου ειπε οτι αυτες οι συσκευες ειναι πολυ ευαισθητες, δεν επιδεχονται επισκευης, και μου ειπε να παω στο πλησιεστερο καταστημα ( στο χαλανδρι) να τους πω οτι μου τη χαρισαν, να μη δειξω την αποδειξη, και να ζητησω αντικατασταση..αν εχουν προβλημα, να επικοινωνησουν μαζι τους....

ετσι και εγινε....μας την αντικατεστησαν επιτοπου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!μεσα απο το φορουμ ειχα βρει το σαιτ fragrancex και παρηγγειλα προσφατα(27/10) 2 αρωματα..ακομα και σημερα δεν εχω λαβει τπτ!υπαρχει καποια ενημερωση;; εχει ψωνισει καποια μανουλα και περιμενει δεμα; εχω απογοητευτει πολυ!αν εχει καποια/ος πληροφορια και ενημερωση θα ηταν καλοδεχουμενη!σας ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να σας ρωτησω κοριτσια , αν ενημερωνεται η λιστα με τα online shops απο το καλαμαρακι, και αν ξερει καμια σας ποτε περιπου ηταν η τελευταια ενημερωση για να ψαξω να τη βρω

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να σας ρωτησω κοριτσια , αν ενημερωνεται η λιστα με τα online shops απο το καλαμαρακι, και αν ξερει καμια σας ποτε περιπου ηταν η τελευταια ενημερωση για να ψαξω να τη βρω

 

bebutsiko η λίστα με τα e-shops βρίσκεται εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1810514&postcount=15094

 

Καλές αγορές :D

*

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...