Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

kalamaraki το εχουμε και στη λιστα. στο ειχα δωσει εγω που ειχα ψωνισει βρεφικο γαλα. απλα πρεπει να το εχουμε στους πωλητες του ebay, γιατι ετσι ειχα ψωνισει εγω.

 

Το κοιταξα και στο ebay να σου πω την αληθεια δε βρηκα κατι φτηνοτερο....εχει αρκετα χαμηλα μεταφορικα δηλαδη γι αυτο...

Ρε κοριτσια εχω αρχισει να ανησυχω λιγο με την παραγγελια απο mandco. Δηλαδη με ποση διαφορα ερχονται οι ξεχωριστες σακουλες?? Εχει περασει πανω απο βδομαδα! Ποτε να το παθω το εγκεφαλικο??

Επισης να ρωτησω κατι ασχετο... Σκοπευω να παραγγειλω μερικα πραγματα μαλλον την αλλη εβδομαδα απο Αγγλια μεσω ukmail. Ενδιαφερεται καμια να μοιραστουμε αποστολη?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μολις τωρα κοιταγα κι εγω και δεν το βρισκω. ημουν σιγουρη οτι το ειχα δει. anyway το site ειναι αξιοπιστο. να μπει στη λιστα. σμουτς!

 

Εγινεεεε! Μαλλον θα μου ξέφυγε με ολα αυτα τα μυνήματα! Παντως στη λιστα δεν ήταν ποτε

 

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα και στο ebay να σου πω την αληθεια δε βρηκα κατι φτηνοτερο....εχει αρκετα χαμηλα μεταφορικα δηλαδη γι αυτο...

Ρε κοριτσια εχω αρχισει να ανησυχω λιγο με την παραγγελια απο mandco. Δηλαδη με ποση διαφορα ερχονται οι ξεχωριστες σακουλες?? Εχει περασει πανω απο βδομαδα! Ποτε να το παθω το εγκεφαλικο??

Επισης να ρωτησω κατι ασχετο... Σκοπευω να παραγγειλω μερικα πραγματα μαλλον την αλλη εβδομαδα απο Αγγλια μεσω ukmail. Ενδιαφερεται καμια να μοιραστουμε αποστολη?

 

Ναι το εμπευ σε συμφερει οταν θες να παρεις ενα δυο τεμαχια, γιατι θα του ζητήσεις και combined postage.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εμπευ σε συμφερει οταν θες να παρεις ενα δυο τεμαχια, γιατι θα του ζητήσεις και combined postage.

 

ναι αλλα δε βρηκα καποιον πωλητη που να εχει τα σωληναρια που θελω και να στελνει ελλαδα. Αν εχεις κατι υποψην σου θα μου το πεις να το ξερω για την επομενη αγορα?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασα τη συζήτηση παραπάνω για τη sudocrem, και θα κάνω μάλλον μια χαζή ερώτηση. Από το amazon δε στέλλουν sudocrem εδώ;

καθόλου χαζή ερώτηση...κι εγώ εκεί κοίταξα γιατί ελεγα να την παρω μαζί με τις πανες... Αλλα δε στελνει δυστυχώς!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δε βρηκα καποιον πωλητη που να εχει τα σωληναρια που θελω και να στελνει ελλαδα. Αν εχεις κατι υποψην σου θα μου το πεις να το ξερω για την επομενη αγορα?

 

Ο μονος πωλητης που την πουλαει στο εμπευ ειναι αυτος

http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Changing-Nappies-/45455/i.html?_catref=1&_fln=1&_ssn=waltonpharmacy&_trksid=p3911.c0.m282

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟΣ αλλα εχει 99,9% θετικο feedback και σχολια..κανει 3λιρες μεταφορικα αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι αν τους ζητησεις να ενωσει τα μεταφορικα αν πχ παρεις 2 κομματια θα το κανει.

 

Διάβασα τη συζήτηση παραπάνω για τη sudocrem, και θα κάνω μάλλον μια χαζή ερώτηση. Από το amazon δε στέλλουν sudocrem εδώ;

 

To amazon σαν πωλητης εχει μονο αυτες τις δυο

 

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_in_-2_p_6_1?rh=k%3Asudocream%2Cn%3A65801031%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=65801031&keywords=sudocream&ie=UTF8&qid=1291811906&rnid=66288031

ΑΛΛΑ ΔΕΝ τις στέλνει ελλαδα.....

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! Φτάνει ένα σετ των 6 τεμαχίων ή χρειάζεσαι παραπάνω?

 

εξαρταται νομιζω απο το ποσα μαλλια εχεις... εμενα μου φτανουν τα 6 που εχω ψιλοελαφρυ και σπαστο μαλλι, η αδελφη μου που εχει πολυ βαρυ μαλλι και εντελως πρασο ισιο, θελει παραπανω....

 

τα μεταφορικά είναι 8 ευρώ περίπου για ό,τι πάρεις... εγώ πάντως έδωσα 40 ευρώ και πήρα 4 κουτιά των 400γρ. και 6 σωληνάρια των 30γρ. για την τσάντα...

 

βρε καλαμαριδιον οικονομικα δεν ειναι??????????? γιατι της ειπες οτι τα βρηκε ακριβουτσικα??? εδω κανει 10 ευρω η μεσαια με 250 γρ...........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

 

βρε καλαμαριδιον οικονομικα δεν ειναι??????????? γιατι της ειπες οτι τα βρηκε ακριβουτσικα??? εδω κανει 10 ευρω η μεσαια με 250 γρ...........

 

Ρε ζουζουνα....εννοω με το τεμάχιο πχ των 400γρ...εγω πχ δεν θελω 5κουτια θελω ενα....

αρα...5,5λιρες και 8ευρω μεταφορικα? 13,5ευρώ

ενω στο εμπευ 10,5λιρες στα 12,5ευρω...............θα μου πεις για ενα ευρω...εν ναι...για ενα ευρω.

 

εννοω παντα αν θες ενα τεμαχιο οπως εγω πχ που δεν βαζω σε καθε αλλαγη πανας και ηδη εχω ενα χρονο το κουτι και ειναι ακομα στη μεση.... εγω θα το αγοραζα απο το εμπευ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια απο που να παρω σακουλακια αποθηκευσης γαλακτος, το λητω τα εχει 19ευρω τα 20 τεμαχια και το αμαζον χρεωνειμεταφορικα κ μου ερχονται διπλη τιμη!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια απο που να παρω σακουλακια αποθηκευσης γαλακτος, το λητω τα εχει 19ευρω τα 20 τεμαχια και το αμαζον χρεωνειμεταφορικα κ μου ερχονται διπλη τιμη!!!

 

ριξε λινκ πια θες . εχω να σκοτωσω αλλη μια ωρα εως να παω στο σεμιναριο μου να στα ψαξω

 

Link to comment
Share on other sites

βρε καλαμαριδιον οικονομικα δεν ειναι??????????? γιατι της ειπες οτι τα βρηκε ακριβουτσικα??? εδω κανει 10 ευρω η μεσαια με 250 γρ...........

 

δεν ξέρωωωωωω. σνιφφφ. Και ήμουν τόσο χαρωπή με την αγορά μου.....και λέω πάλι μακακία έκανα!

χαχαχαχα

πάντως κοίταξα και στον πωλητή στο ebay και κάνει compined shipping αλλά σαν σύνολο βγαίνει λιγάκι πιο ακριβό. Πρώτον γιατί έχει πιο ακριβό το προιόν και δεύτερον γιατί στο compined shipping σου χρεώνει 1 λίρα για κάθε εξτρα προιόν.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε ζουζουνα....εννοω με το τεμάχιο πχ των 400γρ...εγω πχ δεν θελω 5κουτια θελω ενα....

αρα...5,5λιρες και 8ευρω μεταφορικα? 13,5ευρώ

ενω στο εμπευ 10,5λιρες στα 12,5ευρω...............θα μου πεις για ενα ευρω...εν ναι...για ενα ευρω.

 

ααααα

με το τεμάχιο έχεις δίκο μην το συζητάς!!

εγώ πηρα πολλά γιατί ήθελε και μια φίλη μου μαζί και τα μεταφορικά του είναι πάντα ίδια όσα πραγματα κι αν παρεις...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρωωωωωω. σνιφφφ. Και ήμουν τόσο χαρωπή με την αγορά μου.....και λέω πάλι μακακία έκανα!

χαχαχαχα

πάντως κοίταξα και στον πωλητή στο ebay και κάνει compined shipping αλλά σαν σύνολο βγαίνει λιγάκι πιο ακριβό. Πρώτον γιατί έχει πιο ακριβό το προιόν και δεύτερον γιατί στο compined shipping σου χρεώνει 1 λίρα για κάθε εξτρα προιόν.

 

μακακια δεν εκανες επουδενι!! Ισα ισα για τα τεμαχια που πηρες μια χαρα τα πηρες και σε συγκριση με ελλαδα και σε συγκριση με το εμπευ, εγω τα ειπα σκεφτομενη το ενα τεμαχιο. Σορυ αν σε εκανα να νιωσεις ασχημα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακακια δεν εκανες επουδενι!! Ισα ισα για τα τεμαχια που πηρες μια χαρα τα πηρες και σε συγκριση με ελλαδα και σε συγκριση με το εμπευ, εγω τα ειπα σκεφτομενη το ενα τεμαχιο. Σορυ αν σε εκανα να νιωσεις ασχημα.

οχι καλε μην το συζητας! :)

καλο ειναι να τα λεμε αυτα για να εχουμε το νου μας...γιατι και το 1 ευρω ειναι πλεον λεφτα ..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι καλε μην το συζητας! :)

καλο ειναι να τα λεμε αυτα για να εχουμε το νου μας...γιατι και το 1 ευρω ειναι πλεον λεφτα ..

 

Οκ..χαιρομαι γιατι εγω δεν θελω να αποθαρρυνω τον κοσμο που πρωτο απασχολειτε με τις αγορες μεσω ιντερνετ ισα ισα που οπου σταθω το διαλαλω χαχαχα οπως πχ προχθες στο καρφουρ ειδα ενα νεο ζευγαρι να αγοραζει την τασιμο καφετιερα .....τους λεω το αμαζον την εχει στις 69λιρες με δωρεαν μεταφορικα... μου λεει εισαι σιγουρη ναι του λεω.....παιρνει τον αδερφο του μπροστα μου στο τηλεφωνο...το τσεκάρει. και αφηνει την καφετιερα χαχαα εβαλε τον αδερφο του να την παραγγειλει!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ριξε λινκ πια θες . εχω να σκοτωσω αλλη μια ωρα εως να παω στο σεμιναριο μου να στα ψαξω

οποια να ναι δεν με νοιαζει η μαρκα σου βαζω ενδεικτικα μερικα απο το αμαζον, αλλα δεν τα στελνει κ σε αλλα χρεαωνει μεταφορικα

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000WHJ2OG/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0043QNVL2/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A1RR2YJLIFGD1R

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000TUT0O8/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A1RR2YJLIFGD1R

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00363M0Q0/ref=ord_cart_shr

 

ευχαριστω κ μονο για την προσπαθεια!!!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οκ..χαιρομαι γιατι εγω δεν θελω να αποθαρρυνω τον κοσμο που πρωτο απασχολειτε με τις αγορες μεσω ιντερνετ ισα ισα που οπου σταθω το διαλαλω χαχαχα οπως πχ προχθες στο καρφουρ ειδα ενα νεο ζευγαρι να αγοραζει την τασιμο καφετιερα .....τους λεω το αμαζον την εχει στις 69λιρες με δωρεαν μεταφορικα... μου λεει εισαι σιγουρη ναι του λεω.....παιρνει τον αδερφο του μπροστα μου στο τηλεφωνο...το τσεκάρει. και αφηνει την καφετιερα χαχαα εβαλε τον αδερφο του να την παραγγειλει!!!

 

πωπω

κι εγω ειχα καταφερει να "διωξω" ενα ζευγαρι απο το μαδερ που ηθελε μαλιστα να παρει ολα τα πραγματα για το μωρο που θα ερχοταν! Μιλαμε για παρα πολλα λεφτα! Η πωλητρια μονο που δε με κλωτσησε!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω

κι εγω ειχα καταφερει να "διωξω" ενα ζευγαρι απο το μαδερ που ηθελε μαλιστα να παρει ολα τα πραγματα για το μωρο που θα ερχοταν! Μιλαμε για παρα πολλα λεφτα! Η πωλητρια μονο που δε με κλωτσησε!

 

και καλα εκανες χαχαχαχα!

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ..χαιρομαι γιατι εγω δεν θελω να αποθαρρυνω τον κοσμο που πρωτο απασχολειτε με τις αγορες μεσω ιντερνετ ισα ισα που οπου σταθω το διαλαλω χαχαχα οπως πχ προχθες στο καρφουρ ειδα ενα νεο ζευγαρι να αγοραζει την τασιμο καφετιερα .....τους λεω το αμαζον την εχει στις 69λιρες με δωρεαν μεταφορικα... μου λεει εισαι σιγουρη ναι του λεω.....παιρνει τον αδερφο του μπροστα μου στο τηλεφωνο...το τσεκάρει. και αφηνει την καφετιερα χαχαα εβαλε τον αδερφο του να την παραγγειλει!!!

 

και εδώ πόσο την πουλάνε αυτήν την καφετιέρα???

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια προχθές πήγα jumbo και είδα τη sudocrem (ηρακλειο κρητησ) αλλα φαντάζομαι την έχει παντου και την είχε 4.99 ή τα 250γρ ή τα 400! το θυμάμαι σίγουρα γιατί είχα βρει απο εβαυ αλλα είδα οτι δεν συμφέρει τελικά με τα μεταφορικά.αν ξαναπαω συντομα θα δω την τιμή να σασ πω 100%

Link to comment
Share on other sites

και εδώ πόσο την πουλάνε αυτήν την καφετιέρα???

 

Απο 139ευρω εως και 150ευρω θα την βρεις

 

βρε κορίτσια προχθές πήγα jumbo και είδα τη sudocrem (ηρακλειο κρητησ) αλλα φαντάζομαι την έχει παντου και την είχε 4.99 ή τα 250γρ ή τα 400! το θυμάμαι σίγουρα γιατί είχα βρει απο εβαυ αλλα είδα οτι δεν συμφέρει τελικά με τα μεταφορικά.αν ξαναπαω συντομα θα δω την τιμή να σασ πω 100%

 

Αμι επειδη μονο αυτην χρησιμοποιω....και το ξερω καλα τις τιμες του τζάμπο

τα 125γρ εχουν 5ευρω τα 250γρ εχουν 10ευρω...............

Τα 400γρ και το σωληναριο δεν πουλιουνται πουθενα απο οσο εψαξα εγω στην θεσσαλονικη....Και αν πουλιονταν εδω τα 400γρ θα ειχαν 15ευρω..

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...