Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Βλέπω από το τικεράκι σου ότι πλησιάζεις, έτσι? Σου εύχομαι μια εύκολη και γρήγορη γέννα. Και να απολαύσεις τους θηλασμούς στην όμορφη πολυθρόνα. Χεχε

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου...Έστειλε εμαιλ και περιμένουμε την απάντηση...

Ελπίζω να έρθει σύντομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες μου μανούλες, έψαχνα προ ολίγου για καλλυντικά ονλινε και βρήκα αυτό: www.feelunique.com

Τα έχει πιο φθηνά ακόμα και από τα duty free και με δωρεάν αποστολή!

Να τολμήσω να στείλω παραγγελία; :) Το γνωρίζει κάποια από σας;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρηγγειλα ένα καροτσι απο το pramworld. Μου έστειλαν ενα εμαιλ οπου λεει οτι θα έρθει μέσω Σλοβενιας κ θα ειναι σε 7-8 ημέρες στις αποθηκες, μετα μου αναφέρουν το ποσο των μεταφορικών κ αν θελω να συνεχισω την παραγγελια. Τους στέλνω εμαιλ για το ποτε θα τα λάβω εγω κ μου απαντά ενα γενικό τον Γενάρη. Ξαναεστειλα για το ποτε περιπου κ περιμένω απάντηση, λογικα απο Δευτερα γιατι τους εστειλα χθες βράδυ.

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που ψωνίζω απο το νετ, ηθελα να ρωτησω αν πάντα ακολουθειται αυτη η διαδικασια? Μου φάνηκε πολύ γενικό ο Γενάρης που μου απαντησαν. Εσεις τι λ'ετε?

Εχω παρει κι εγω το καροτσι μου απο αυτους.Ναι ετσι δουλευει το συστημα,πρεπει να αποδεχθεις τα μεταφορικα για να προωθησουν τηνπαραγγελια σου.Εγω το χα λαβει μεσα σε μια βδομαδα με κουριερ.Μαλιστα μου χανε δωσει και tracking number για να παρακολουθω την πορεια του πακετου απ οτι θυμαμαι.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Όσον αφορά το Mytoys.de και εγώ παρήγγειλα μια κουζινούλα για τη μικρή μου την Παρασκευή 11/12 και σήμερα έφτασαν με την Acs!!!!!!!

Όλα οκ και να σκεφτείτε με έφαγε το άγχος μην έκανα καμιά πατάτα γιατί δεν ξέρω και γερμανικά!

 

Hyperwords από τα πρόσθετα του Mozzila. Μεταφράζει από γερμανικά σε ελληνικά (και όχι μόνο) με υπογράμμιση κειμένου και επιλογή με δεξί κλικ. Αρκετά καλά για να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις, τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει κι εγω το καροτσι μου απο αυτους.Ναι ετσι δουλευει το συστημα,πρεπει να αποδεχθεις τα μεταφορικα για να προωθησουν τηνπαραγγελια σου.Εγω το χα λαβει μεσα σε μια βδομαδα με κουριερ.Μαλιστα μου χανε δωσει και tracking number για να παρακολουθω την πορεια του πακετου απ οτι θυμαμαι.

 

Φλωρα μου σε ευχαριστω πολύ! Εκανα τελικα επιβεβαιωση, αν κ δεν μπορουσαν να μου πουν ακριβώς ποτε θα μου το στειλουν τον Γενάρη. Ελπίζω να πάνε όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τοσες φορες που το εψαξα εμαθα γερμανικα χαχαχαχα λοιπον

 

σημερα πήγα σε ενα παιχνιδαδικο και ειδα μια κουζινα που το mytoys thn εχει 15 ευρω το μαγαζι την ειχε 45 χαχαχα μου ρθε να γελάσω στο τζαμπο δεν υπαρχουν αλλα τα γνωστα παχνιδια μπαρμπιε ειναι 4 ευρω πιο φτηνα απο τα τζαμπο !

 

αρα ορματε στο ,mytoys !!!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου μανούλες, έψαχνα προ ολίγου για καλλυντικά ονλινε και βρήκα αυτό: www.feelunique.com

Τα έχει πιο φθηνά ακόμα και από τα duty free και με δωρεάν αποστολή!

Να τολμήσω να στείλω παραγγελία; :) Το γνωρίζει κάποια από σας;

 

μπαινω να το δω όρμα αλλα επιφυλακτικα , θα ορμησω και εγω .

 

Ειστε σιγουρες οτι το mytoys δεν δεχετε προπληρωμενη ??? που θα το καταλάβει ???

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ανοιξει προπληρωμενη εκεινη την ημερα αλλα με τιποτα δε πορχωραγε. Μπορει ομως να εφταιγε οτι ηταν σημερινη και δεν? την εβλεπε το συστημα τους??? Θα σας γελασω! Τελικα εδωσα Βιζα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για αυτο λεω δε ειμαι σιγουρη γιατι μπορει οντως να εφταιγε που την ειχα μολις αοιξει

παντως μεσα ελεγε και για προπληρωμενη

αλλα με το μεταφραστηρι στα γερμανικα , τι αλλο να εκανα??????

να τοχανε στα αγγλικα!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ααα για το mytoys.de μιλάμε..?

Ε καλά σόρυ τότες!!!

και εγώ θέλω να πάρω α΄πό εκεί αλλά γρι γερμανικά δεν ξέρω και μια φορά που ειπα θα το επιχειρήσω...τζίφος με το μεταφραστήρι του γούγλη...κόντευα να ξεχασω και αυτά που ήξερα!

 

Link to comment
Share on other sites

εμ....(δεν θα πω στα έλεγα εγώ...!)

Δεν πειράζει θα κάνεις αυτό που θα κάνω και εγώ αν δεν λυθεί το θέμα έως 15/1

Στις 15/1 ημέρα Παρασκευή ωρα 8 το πρωί θα στηθείς έξω από το Mothercare της γειτονιάς σου και θα μπουκάρεις (εννοείτε χωρίς τα παιδιά ε!) και θα πάρεις αυτά που έχεις ανάγκη για του χρόνου γιατί έχει μόνο χειμωνιάτικα και τα εσωρουχάκια σας και θα είσαι κομπλέ!

Γιατί αν πας την επόμενη μερα είναι σαν να έχει πέσει ακρίδα....

Εγώ πάντα πάω μια δυο μέρες νωρίτερα βλέπω τι θέλω και μετά στήνομαι...

Το είχα σταματήσει οταν βρήκαμε το ον λαιν αλλά τώρα....με καφέ από εξω θα είμαι!!

 

Link to comment
Share on other sites

εμ....(δεν θα πω στα έλεγα εγώ...!)

Δεν πειράζει θα κάνεις αυτό που θα κάνω και εγώ αν δεν λυθεί το θέμα έως 15/1

Στις 15/1 ημέρα Παρασκευή ωρα 8 το πρωί θα στηθείς έξω από το Mothercare της γειτονιάς σου και θα μπουκάρεις (εννοείτε χωρίς τα παιδιά ε!) και θα πάρεις αυτά που έχεις ανάγκη για του χρόνου γιατί έχει μόνο χειμωνιάτικα και τα εσωρουχάκια σας και θα είσαι κομπλέ!

Γιατί αν πας την επόμενη μερα είναι σαν να έχει πέσει ακρίδα....

Εγώ πάντα πάω μια δυο μέρες νωρίτερα βλέπω τι θέλω και μετά στήνομαι...

Το είχα σταματήσει οταν βρήκαμε το ον λαιν αλλά τώρα....με καφέ από εξω θα είμαι!!

 

Εχεις πλακα :PΕυχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμ....(δεν θα πω στα έλεγα εγώ...!)

Δεν πειράζει θα κάνεις αυτό που θα κάνω και εγώ αν δεν λυθεί το θέμα έως 15/1

Στις 15/1 ημέρα Παρασκευή ωρα 8 το πρωί θα στηθείς έξω από το Mothercare της γειτονιάς σου και θα μπουκάρεις (εννοείτε χωρίς τα παιδιά ε!) και θα πάρεις αυτά που έχεις ανάγκη για του χρόνου γιατί έχει μόνο χειμωνιάτικα και τα εσωρουχάκια σας και θα είσαι κομπλέ!

Γιατί αν πας την επόμενη μερα είναι σαν να έχει πέσει ακρίδα....

Εγώ πάντα πάω μια δυο μέρες νωρίτερα βλέπω τι θέλω και μετά στήνομαι...

Το είχα σταματήσει οταν βρήκαμε το ον λαιν αλλά τώρα....με καφέ από εξω θα είμαι!!

 

 

και για πες για τι εκπτωση μιλαμε?

αν ειναι να ερθω και εγω να πιουμε και ενα καφε στις 7 το πρωι εκει απο εξω!!!!!

και μιας και λες και για εσωρουχακια για του χρονου,για πες που εσενα ειναι πιο μεγαλη η κορουλα σου,εγω τι εσωρουχα θα πρεπει να παρω για του χρονου?5/11 θα ειναι 1 ετους,θα παρω σαν αυτα που φοραμαι τωρα ή αλλαζουμε και φοραμε βρακακι με φανελακι?ειμαι ασχετη η καημενη το να κανω.....

Link to comment
Share on other sites

και για πες για τι εκπτωση μιλαμε?

αν ειναι να ερθω και εγω να πιουμε και ενα καφε στις 7 το πρωι εκει απο εξω!!!!!

και μιας και λες και για εσωρουχακια για του χρονου,για πες που εσενα ειναι πιο μεγαλη η κορουλα σου,εγω τι εσωρουχα θα πρεπει να παρω για του χρονου?5/11 θα ειναι 1 ετους,θα παρω σαν αυτα που φοραμαι τωρα ή αλλαζουμε και φοραμε βρακακι με φανελακι?ειμαι ασχετη η καημενη το να κανω.....

 

να έρθεις να έρθεις! Θα έχει ψόφο έτσι και αλλιώς! Να φέρω και γλυκάκι (για την ενέργεια όχι για να χλαπακιάσουμε πρωινίάτικα)

Κοίτα κάνουν εκπτώσεις μόνο σε ειδη ρουχισμού και κάποια καλσόν κάλτσες και παπούτσια, ΔΕΝ κάνουν σε εσώρουχα, πιτζάμες όλόσωμες και πετσέτες.

Κάνουν σε κάποια γενναίες εκπτώσεις και σε κάποια γελόιες..Δηλαδή στα παλιά κομμάτια κάνουν και 50% αλλα στην φετινή σεζόν σπάνια ξεπερνάνε το 30%..Ε...από το ολότελα ...καλή και η Παναγιώτενα!

Τώρα όσον αφορά τα εσώρουχα , εγώ επειδή η δικιά μου ειναι ταλιμπάν...Ακόμα της φοράω τα ολοσωμα εσώρουχα μακρυμάνικα και με κοντό μανίκι . Τα σετάκια βρακάκι φανελάκι δεν σκοπεύω να της τα ξεκινήσω πριν κλεισει τα 2 (τον Ιούλιο) και αυτό με επιφύλαξη γιατί με βλεπω και του χρονου το χειμώνα να ψάχνω για ολόσωμα εσώρουχα. Κρατάνε την μέση της κλειστή και ζεστή ενώ τα άλλα έιναι αστα να πάνε βγάινουν από εδώ βγάινουν απ΄΄ο εκει... Εγώ δεν τα προτιμώ ακόμα

Και τα νούμερα τους είναι μια χαρά...Δηλαδή εγώ τώρα της φοράω το 12-18μηνών για 86πόντους και η μικρή είναι 83πόντους και της είναι μια χαρά ενώ στα marksandspencer το 12-18μηνών είναι για 82πόντους και το 18-24μηνών πάει κατευθείαν στο 90πόντους!! έχουν μικρότερη φόρμα!

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, τα ολοσωμα εσωρουχάκια και οι ολόσωμες πιτζαμούλες για νεογέννητα δεν έχουν έκπτωση? Αν δεν έχουν, να στειλω τον αντρα μου να ψωνίσει μέσα στις γιορτες, αλλιώς να περιμένω μέχρι τον Γενάρη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μέχρι περυσι στις εκπτώσεις του γενάρη, γιατι τον σεπτέμβρη δεν πήγα, δεν τα είχαν βγάλει με εκπτωση! Κανένα κομμάτι. Μόνο κάποια που ήταν πολύ παλιά σχέδια και σπασμένα νούμερα τα είχε την 7αδα από 28ευρώ ή 32 την ΄΄αφηνε 18εύρώ...

Αλλά αυτά τα έχει όλη τη χρονιά τα σπασμένα νούμερα!

Πάντως αν θέλετε τώρα που δεν στέλνει το mothercare , αν θέλετε με ακούτε βέβαια, και στο marksandspencer έχει εσώρουχα σε 7άδες σε πολύ καλή ποιότητα και ποιο φθηνά από mothercare και φυσικά τα βγάζει σε εκπτωσεις!!

 

Link to comment
Share on other sites

Στεγια μπορείς να του στείλεις ένα μήνυμα μέσω ebay και να τον ρωτήσεις πότε την έστειλε, με ποιά εταιρεία, να σου δώσει το tracking number της παραγγελίας σου. Απαντάει σχετικά γρήγορα. Εγώ τουλάχιστον δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στην επικοινωνία μου μαζί τους. Αλλά φοβήθηκα αυτό με τα Mothercare και δεν την παρήγγηλα. Κρίμα και θα ήταν ωραίο δώρο για τα Χριστούγεννα. Αλλά μην απογοητεύεσε δεν μπορεί θα έρθει. Τόσες έχει πουλήσει! Κράτα με ενήμερη. Ευχαριστώ.

 

Ήρθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι τέλεια.......

Λοιπόν θα βάλω και φώτο υπόσχομαι....

 

Τελικά ήρθε με κούριερ και δε πληρώσαμε τίποτα άλλο.Η πολυθρόνα στοίχισε 178,80 ευρώ....

 

Φιλάκια....

Link to comment
Share on other sites

να έρθεις να έρθεις! Θα έχει ψόφο έτσι και αλλιώς! Να φέρω και γλυκάκι (για την ενέργεια όχι για να χλαπακιάσουμε πρωινίάτικα)

Κοίτα κάνουν εκπτώσεις μόνο σε ειδη ρουχισμού και κάποια καλσόν κάλτσες και παπούτσια, ΔΕΝ κάνουν σε εσώρουχα, πιτζάμες όλόσωμες και πετσέτες.

Κάνουν σε κάποια γενναίες εκπτώσεις και σε κάποια γελόιες..Δηλαδή στα παλιά κομμάτια κάνουν και 50% αλλα στην φετινή σεζόν σπάνια ξεπερνάνε το 30%..Ε...από το ολότελα ...καλή και η Παναγιώτενα!

Τώρα όσον αφορά τα εσώρουχα , εγώ επειδή η δικιά μου ειναι ταλιμπάν...Ακόμα της φοράω τα ολοσωμα εσώρουχα μακρυμάνικα και με κοντό μανίκι . Τα σετάκια βρακάκι φανελάκι δεν σκοπεύω να της τα ξεκινήσω πριν κλεισει τα 2 (τον Ιούλιο) και αυτό με επιφύλαξη γιατί με βλεπω και του χρονου το χειμώνα να ψάχνω για ολόσωμα εσώρουχα. Κρατάνε την μέση της κλειστή και ζεστή ενώ τα άλλα έιναι αστα να πάνε βγάινουν από εδώ βγάινουν απ΄΄ο εκει... Εγώ δεν τα προτιμώ ακόμα

Και τα νούμερα τους είναι μια χαρά...Δηλαδή εγώ τώρα της φοράω το 12-18μηνών για 86πόντους και η μικρή είναι 83πόντους και της είναι μια χαρά ενώ στα marksandspencer το 12-18μηνών είναι για 82πόντους και το 18-24μηνών πάει κατευθείαν στο 90πόντους!! έχουν μικρότερη φόρμα!

 

ευχαριστω πολυ βρε κοπελα μου!για να δουμε θα λυπηθει ο θεος την τσεπη μας????αν οχι και εγω εκει θα ειμαι στις 15:lol:εχω βαλει στο ματι ενα ωραιο πανωφορι-γουνιτσα ασπρη γαι την μικρη(για του χρονου βεβαια)τρελα!!!και κατι φορεματακια,αλλα αφου στα εσωρουχα δεν κανουν....παντως απο m&s ψωνιζω και εγω και για εμενα,στις εκπτωσεις το καλοκαρι αργησα να παω και δεν βρηκα τιποτα,μονο μια 7αδα αν θυμαμαι καλα ηταν εσωρουχα για τον μπεμπη αλλα το νουμερο ειναι 6-9...τα εχω με το σακουλακι ακομα....

ευχαριστω και για τις πληροφοριες για τα εσωρουχα,μαλλον και εγω το ιδιο θα κανω με εσενα γιατι και εμενα ειναι ζιζανιο η μικρη.

Link to comment
Share on other sites

Στηνδική μου περίπτωση που είχαν πάρει τα λεφτά από τις 23 Νοεμβρίου και δεν είχα δεί τίποτα τους έστειλα πολλά e-mail και μου απαντούσαν να περιμένω και ότι έχουν πρόβλημα και γενικά τα ίδια και τα ίδια. Μέχρι που μια μέρα τσατίστικα και τους είπα ότι είμαι σε ένα φόρουμ και πολλές μαμάδες παραγγέλνουν από αυτούς και ότι θα τους δυσφημίσω, ότι εγώ θα χάσω λίγα λεφτά σε σχέση με αυτούς αν το ανακοινώσω στο φόρουμ. Το επώμενο e-mail που έλαβα έλεγε να πάρω τηλ μια συγκεκριμένη και να κανονίσει αυτή για refund. Τώρα περιμένω τα λεφτά πίσω στην κάρτα μου και χθές Εκπληξη ήρθαν τα πράγματα με το αγγλικό ταχυδρομείο. Έναν μήνα έκαναν.

Γιατί δεν δοκιμάζεις και εσύ να τους στείλεις ένα τέτοιο μήνυμα? Γιατί και εμένα στην αρχή μου είχαν πει ότι δεν χρεώθηκε η κάρτα μου αλλά είχε χρεωθεί. Ελπίζω να σε βοήθησα και να βγάλεις γρήγορα άκρη. :|

 

Εγω τη συμβουλη σου την ακολουθησα παντως γιατι επαθα μια απο τα ιδια αλλα δεν ιδρωσε το αυτακι τους,μου ειπανε οτι δεν εχει χρεωθει η καρτα μου ενω εχει χρωθει,τους ξαναεστειλα μαιλ και περιμενω ειναι 90 eurw τι θα κανω ποσο πια να περιμενω??????????

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές από Γερμανία το Recaro Young Sport. Έφτασε σε άριστη κατάσταση σε 6 μέρες (μαζί με Σαββατοκύριακο) με DHL πράγμα που δίνει και δινατότητα παρακολούθησης της αποστολής από το site http://www.dhl.de/en.html.

 

Ήταν ακριβώς αυτό που φαινόταν και περιγραφόταν στο site. Η παραγγελία έγινε μέσω ebay-καταστήματος :

http://myworld.ebay.com/baby-express-cc (http://www.baby-express.net/),

 

, και πλήρωσα συνολικά 174,95 Euro μαζί με τα έξοδα αποστολής (25 Euro) . Το προϊόν ήταν σε προσφορά αλλά οι τιμές του καταστήματος είναι καλές έτσι και αλλιώς.

Η επικοινωνία με τον πωλητή ήταν πολύ καλή και άμεση. Δεν ειπώθηκαν ανακρίβειες και ασάφειες από την μεριά του σε ότι και αν τον ρώτησα.

 

Για την αποτελεσματικότητα του προϊόντος επιφυλάσσομαι να το εξετάσω στο μέλλον καθώς θα το χρησιμοποιούμε.

.

- -- --- ----- -------- ------------- ---------------------

lithos blog :::: http://www.lithosweb.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...