Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε καλώς το καλαμαρίδιο!!! που είσαι συ κυρά μου; καρτούλα φάγαμε ή είμαστε πριβιλεντζντ? τσίμπησες τον πωλητή που παρέθεσε η κυρία παραπάνω για τα καλτσονάκια;

 

Εφαγα εφαγα και εγω οχοχοχο και μπουκωσα χαχαχαχαχα

 

κουκλι χτες ηρθα απο θεσσ στην κοζανη και αργησα να τακτοποιηθουμε κτλπ και ειδα ενα ντοκιμαντερ στο ερτ 1 καταπληκτικο....για μια γερμανιδα και πως ζουσε ζει επι 11 χρονια χωρις χρηματα...

σορυ για το οφφφφ τοπικκκκκκκκκκκκκκ

 

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε, περιμένω: πάνες από άμαζον υλικά για τα μπισκοτόσπιτά μου από cakescookiesandcrafts παιχνιδάκια από disneystore αι λαβ δις γουικ! και μόλις έμαθα ότι θα χιονίσει σ/κ!!! :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εφαγα εφαγα και εγω οχοχοχο και μπουκωσα χαχαχαχαχα

 

κουκλι χτες ηρθα απο θεσσ στην κοζανη και αργησα να τακτοποιηθουμε κτλπ και ειδα ενα ντοκιμαντερ στο ερτ 1 καταπληκτικο....για μια γερμανιδα και πως ζουσε ζει επι 11 χρονια χωρις χρηματα...

σορυ για το οφφφφ τοπικκκκκκκκκκκκκκ

 

αχαχαχαχα πήρες ιδέες πως θα το κάνουμε και μεις; βρήκε αυτή τρόπο να παραγγέλνει από το ιντερνε χωρίς φράγκα; πως είναι το κοριτσάκι σου;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

 

Γατόνι νόμιζα πως ήταν τα baby dry 5 . Tα easy up τα είχα δει κι εγώ αλλά δεν βολεύουν για την ώρα. Είναι αρκετά μεγάλα. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως για την γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως τα χρησημοποιειται αυτα βρε κοριτσια?

Μολις πηρα κι εγω 12

Ποσο καιρο κανουν να φτασουν?

 

Πιάνεις την ακρούλα από την τούφα και την κρατάς και μετά το γυρνάς γύρω γύρω. Μόλις το φτάσεις εκεί που θες το κλείνεις. Μετά κάνεις σεσουάρ με ζεστό για να κρατήσουν καλύτερα...Βάλε και λίγη λακ και τέλος. Εγώ τα είχα αφήσει απο το πρωί μέχρι το βράδυ...είχα ανασφάλεια ότι δε θα βγουν..

Έχει και οδηγίες σε φωτογραφίες στο site που τα αγόρασες.

 

Τις ειδα τις φωτογραφιες αλλα δεν ηξερα ποσες ωρες τα αφηνουμε ετσι. Ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

σε παρακαλω μου λες και σε εμενα??ψαχνω στολη Αγιου Βασιλη,διοτι η μικρη μας τον περιμενει απο το καλοκαιρι!!!!!!!!!!!

 

Ειδα στολη Αγιου Βασιλη στο γαλαξια με 5 ευρω, αν θες ριξε μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα εκεί τις δειχνει κολλημένες επίσης από 29/11 και επίσης επόμενη παραγγελία με UPS ήδη την έχω παραλλάβει!

Μήπως πρέπει να αρχίσουμε τα τηλ.; Τι λες κι εσύ συνάδελφε;

Συνάδελφε, εφόσον μου λέει delivery estimate 10 Dec, θα περιμένω ως την Παρασκευή. Μετά θα στείλω mail.

Εσένα τι delivery estimate σου έχει;

 

Edit: Είδα ότι τις παρέλαβες... Εγώ τίποτε ακόμη...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το παρατήρησαν! Τα email που τους έχω στείλει εγώ δεν έχουν παρατηρήσει ακόμα!! ααααααααααααα

Επίσης ήθελα να σας πω ότι βρήκα κάτι σκουφιά και κάτι κορδέλες ΤΕΛΕΙΕΣ στο etsy. Ο seller λέγεται snugars. Είναι τόσο ωραία που μου έρχεται να στείλω την περίμετρο του κεφαλιού μου να μου φτιάξουν για μένα... Παλιμπαιδισμός...

 

Τι ειναι το etsy?:roll:

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα πήρες ιδέες πως θα το κάνουμε και μεις; βρήκε αυτή τρόπο να παραγγέλνει από το ιντερνε χωρίς φράγκα; πως είναι το κοριτσάκι σου;

 

εσενα θα σε πω μετα.....ξερεις εσυ μη φαω και αλλη καρτουλα...

σε λιγο θα τις κανω 11 και θα παιξω μπιριμπα χαχασαχχαχ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως τα χρησημοποιειται αυτα βρε κοριτσια?

Μολις πηρα κι εγω 12

Ποσο καιρο κανουν να φτασουν?

 

Πιάνεις την ακρούλα από την τούφα και την κρατάς και μετά το γυρνάς γύρω γύρω. Μόλις το φτάσεις εκεί που θες το κλείνεις. Μετά κάνεις σεσουάρ με ζεστό για να κρατήσουν καλύτερα...Βάλε και λίγη λακ και τέλος. Εγώ τα είχα αφήσει απο το πρωί μέχρι το βράδυ...είχα ανασφάλεια ότι δε θα βγουν..

Έχει και οδηγίες σε φωτογραφίες στο site που τα αγόρασες.

 

Να σε ρωτησω ποσα περιπου θελεις γιατι τα εξι μου φαινονται λιγα και τα 12 πολλα:roll: εσυ ποσα πηρες?

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,κοριτσακια ούτε ξερω τί γινεται με τις αποστολες απο αμαζον,αλλα το θεμα ειναι οτι..ερχονται και δεν χανονται τα πραγματα μου,ευτυχως!:D!

Παραγγειλα μωρομαντηλα και ενα ρολοι για μια φιλη,ήταν dhl και σε εμενα όμως ήρθαν με speedex,στο σπίτι μου,σε 2 μερες παρακαλώ!! η κουζινούλα όμως απο γαλλικο amazon εγραφε dhl και ψαχνοντας να την βρω με το tracking γιατι εχει καθυστερησει καμια 10αρια μερες έντοπιστηκε με ..πόρτα πορτα οτι ερχεται απο Πατρα!όμς το πρωι ειδα μια ειδοποιηση σπίτι απο ελτα,πάω να δω τι ειναι και μου ειπαν πως μαλλον ο ταχυδρομος δεν με βρηκε και αφησε ειδοποιηση στην πόρτα,οπότε θα το εχει μαζι του το δεμα και να πάω αυριο παλι να παραλαβω.Τί όμως;;δεν γνωρίζω.. Αν ειναι η κουζινα ,θα τρελαθω!!!απο πόρτα πορτα ,ελτα;;επίσης μια αλλη φιλη μου ειχε ζητησει να της βρω ενα καροτσακι απο πωλητη e bay,το κερδισα σε δημοπρασια στο γερμανικο e bay,και το εστειλε με dhl και μετα απο 3 εβδομαδες ήρθε χθες με ταχυδρομειο!δηλαδη ότι εχεται με dhl ποτε δεν ξερουμε πως θα το παραλλάβουμε!

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki θυμασε κατι ωραια γλυφιτζουρια μπασουνακια που ειχαμε βρει στο ebay .....απο τις 14 Νοv ακομα να ερθουν μηπως λεω τωρα μηπως να αρχισω να κλαιω:rolleyes:.....

 

Το θυμαμαι φυσικα....να του στειλεις μειλ ενημερωνοντας τον πως αν δεν τα λαβεις ως την παρασκευη...θα κανεις ακυρωση πληρωμης

γιατι στις 15 κλεινεις 30μερες και εχεις περιθωριο 40 μερες μονο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι αυτό το παρατήρησαν! Τα email που τους έχω στείλει εγώ δεν έχουν παρατηρήσει ακόμα!! ααααααααααααα

Επίσης ήθελα να σας πω ότι βρήκα κάτι σκουφιά και κάτι κορδέλες ΤΕΛΕΙΕΣ στο etsy. Ο seller λέγεται snugars. Είναι τόσο ωραία που μου έρχεται να στείλω την περίμετρο του κεφαλιού μου να μου φτιάξουν για μένα... Παλιμπαιδισμός...

 

γιαααα βαλε λινκ!!!!

ασε....το etsy ειναι αδυναμια!!!Αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει και τα παμφθηνα...

εχει ομως πολυ ιδιαιτερα,χειροποιητα αξεσουαρ

Κι εγω παρηγγειλα για την μπεμπουλα κατι απιστευτα ομορφα σκουφακια απλα..το ενα μιξη κασμιρ-βαμβακι και το αλλο πλεχτο βαμβακι!

Τωρα τα ετοιμαζει και τα περιμενω πως και πως!!!

Link to comment
Share on other sites

γιαααα βαλε λινκ!!!!

ασε....το etsy ειναι αδυναμια!!!Αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει και τα παμφθηνα...

εχει ομως πολυ ιδιαιτερα,χειροποιητα αξεσουαρ

Κι εγω παρηγγειλα για την μπεμπουλα κατι απιστευτα ομορφα σκουφακια απλα..το ενα μιξη κασμιρ-βαμβακι και το αλλο πλεχτο βαμβακι!

Τωρα τα ετοιμαζει και τα περιμενω πως και πως!!!

 

Βρε κοριτσια τι ειναι το etsy?

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα καλσόν πήγαν σπίτι, θα τα δω το βράδυ και θα σου πω. Τι ύψος/κιλά είσαι; τι νούμερο πήρες και θέλεις μεγαλύτερο; τα παραγγείλαμε (με την AGE) την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί μας έστειλε το invoice και τον πληρώσαμε και την ίδια μέρα τα έστειλε και παραλάβαμε σήμερα! Μπορεί να άργησες να τα λάβεις λόγω των καιρικών συνθηκών στην Αγγλία...έχω παραγγείλει από disney store και με ειδοποίησαν ότι θα έχω κάνα δυο μέρες καθυστέρηση λόγω του καιρού...

 

Μαλλον ο καιρος εφταιγε.Εγω τα παρηγγειλα 19 οκτ εφυγαν απο εκει 20 οκτ και τα παρελαβα 1 δεκ.

Απο μεγεθος πήρα το 4 αλλα στο υψος ειχα παντα προβλημα στα καλσον. Ειμαι 175 εκ και απο κιλά 69 (δεν τα εχασα ακομη όλα της εγκυμοσυνης ). Κοιτα καλό ειναι αλλα για πιο ανετα θα πάρω το 5 την επομενη φορα. Πηρα ενα για να δοκιμασω , εσεις που πηρατε παραπάνω ποσο σας χρεωσε μεταφορικά?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο καιρος εφταιγε.Εγω τα παρηγγειλα 19 οκτ εφυγαν απο εκει 20 οκτ και τα παρελαβα 1 δεκ.

Απο μεγεθος πήρα το 4 αλλα στο υψος ειχα παντα προβλημα στα καλσον. Ειμαι 175 εκ και απο κιλά 69 (δεν τα εχασα ακομη όλα της εγκυμοσυνης ). Κοιτα καλό ειναι αλλα για πιο ανετα θα πάρω το 5 την επομενη φορα. Πηρα ενα για να δοκιμασω , εσεις που πηρατε παραπάνω ποσο σας χρεωσε μεταφορικά?

4 αγορές δηλαδή 6 καλσόν (κάποια ήταν διπλά) 3,19 λίρες μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκιαααα

τελικά οι πάνες απο αμαζον αν έχουν tracking number dhl με τι έρχονται με dhl ή με ελτά?..αμάν να έρθουν έχω και μωρομάντηλα μέσα και κασέτες για τον κάδο με τις πάνες..

πρώτη φορά τέτοια καθυστέριση...

Link to comment
Share on other sites

Α πολυ καλα νομίζω!

μόνο πολύ καλά τρίκαλα :mrgreen::mrgreen: αγόρασα 6 καλσόν με 18 Ευρώ μαζί με τα μεταφορικά 1 εκ των οποίον είναι πατσο μαζευτικό (20 τα αγόραζα παλιά εδώ ) και 1 με λεπτό δίχτυ:mrgreen::mrgreen:

edit εσύ έβαλες τον πωλητή ?? σε ευχαρίστησα δεν σε ευχαρίστησα :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!το καινουριο site του mytoys.de με τα γυναικεια(www.ambellis.de) το εχει καμια υποψη της?Συμφερει?:?:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι πράγματι καλοραμμένα από κάτω έχει δέρμα πάλι αλλά δεν τα έχουμε δοκιμάσει ακόμα, το απόγευμα που θα πάω σπίτι αν σε ενδιαφέρει μπορώ και να τα φωτογραφίσω να δεις πως είναι, θα τα φορέσει και η μικρή και θα ξέρω αν γενικά βολεύουν και θα σου πω :-D

 

Με γεια! Δοκιμάστε τα και πες μας!

 

εγώ πάντως του είχα πάρει τέτοιου τύπου παντοφλάκια από το Inch blue και δεν τα βγάζει από τα πόδια του...προσπαθεί να τα φορέσει και μόνος του :)

 

 

έχουν σουεντ από κάτω και δε γλυστράνε καθόλου!

 

Δεν κρυώνουν τα πόδια;

 

 

να σας βαλω και λινκ, πηρα αυτα εδω για να κανεις μπουκλες στα μαλλια! το χρησιμοποιησε ηδη η αδελφη μου και ηταν σα να πηγε κομμωτηριο!!!!!!!!!!!!!! http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160505445881&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Γουστάρω με τρέλα γκατζετοαντικείμενα από Χονκ-Κονγκ που είναι πάμφθηνα! Είναι εν τέλει άχρηστα, αλλά μαμάτα!!!!!

 

 

..και ειδα ενα ντοκιμαντερ στο ερτ 1 καταπληκτικο....για μια γερμανιδα και πως ζουσε ζει επι 11 χρονια χωρις χρηματα...

σορυ για το οφφφφ τοπικκκκκκκκκκκκκκ

 

Βάλε μας λεπτομέρειες γιατί όπως πάμε εκεί θα καταλήξουμε!!!

 

Τι ειναι το etsy?:roll:

 

http://www.etsy.com/

 

Το etsy είναι ένα site που φιλοξενεί όλες τις χειροτεχνίες του κόσμου, από τους πιο ερασιτέχνες μέχρι τα πιο επαγγελματικά αντικείμενα φτιαγμένα με τα χέρια. Μπορείτε επίσης να αγοράσετε και πρώτες ύλες. Λειτουργεί περίπου όπως το ebay (νομίζω οτι δεν έχει bid όμως) και μπορείτε να βρείτε πανέμορφα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...