Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι ένα βιβλίο που γράφουν τα παιδιά μόνα τους. Σκανάρουν τις ζωγραφιές τους, γράφουν το κείμενο, κάνουν κανονικά σελιδοποίηση και στο τέλος μπορείς να πληρώσεις για να στο στείλουν τυπωμένο, με σκληρό εξώφυλλο. 34 ευρώ τα δύο βιβλία κοστίζει περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα βιβλίο που γράφουν τα παιδιά μόνα τους. Σκανάρουν τις ζωγραφιές τους, γράφουν το κείμενο, κάνουν κανονικά σελιδοποίηση και στο τέλος μπορείς να πληρώσεις για να στο στείλουν τυπωμένο, με σκληρό εξώφυλλο. 34 ευρώ τα δύο βιβλία κοστίζει περίπου.

 

Φανταστική ιδέα! Πόσες σελίδες περίπου είναι τα βιβλία?

Link to comment
Share on other sites

Με 34 ευρώ (50 δολλάρια) κοστολογούν 2 "μέσα βιβλία". Δε λέει πόσες σελίδες είναι, τουλάχιστον εγώ δεν το βρήκα. Πάντως προσθέτεις όσες σελίδες θέλεις, δεν υπάρχει περιορισμός. Η αγωνία μου είναι για την εκτύπωση, αν θα τα καταφέρουν με τους ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!Πριν 10 μερες ειχα παραγγείλει διαφορα πραγματακια απο το babybutt.Ήρθαν σήμερα με κούριερ.Μια κουβερτουλα που δεν την ειχαν θα μου την στειλουν χωρις εξοδα αποστολης.Εμεινα

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με 34 ευρώ (50 δολλάρια) κοστολογούν 2 "μέσα βιβλία". Δε λέει πόσες σελίδες είναι, τουλάχιστον εγώ δεν το βρήκα. Πάντως προσθέτεις όσες σελίδες θέλεις, δεν υπάρχει περιορισμός. Η αγωνία μου είναι για την εκτύπωση, αν θα τα καταφέρουν με τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Φανη, οταν το δεις εκτυπωμενο περιμενουμε εντυπωσεις!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Φανή η ιδέα είναι ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή!!!!!!! Ανυπομονώ να μεγαλώσει και η δικιά μου....

 

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!

Ανυπομονώ να γεννήσω και να περάσουν οι μέρες,μήνες,χρόνια να το πάρουμε και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η μικρη μας τρελαινετε τωρα το χειμωνα να κοιματε με φορμουλες ειχαμε αντιμετωπισει το εξης προβλημα.

Αυτες οι ολοσωμες φορμουλες που ειναι και τα ποδαρακια μεσα , εδω στην Ελλαδα τα βρισκεις μονο μεχρι 18 μηνων.Μετα τελος.Οπου και να ψαξαμε δεν βρισκαμε.

 

Αναζήτηση τέλος. :D :D :D

 

http://www.jumpinjammerz.com/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα παρέλαβα το καθισματάκι αυτοκινήτου Britax Evolva 123 από ebay http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITAX-EVOLVA-123-CAR-SEAT-GROUP-1-2-3-ELLEN-RED_W0QQitemZ390130075996QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_CarSeats_EH?hash=item5ad590895c#ht_1726wt_1165 μέσα σε 10 ημερολογιακές ημέρες, 100? φτηνότερα από ότι στην Ελλάδα(μαζί με τα μεταφορικά)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το καθισματάκι αυτοκινήτου Britax Evolva 123 από ebay http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITAX-EVOLVA-123-CAR-SEAT-GROUP-1-2-3-ELLEN-RED_W0QQitemZ390130075996QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_CarSeats_EH?hash=item5ad590895c#ht_1726wt_1165 μέσα σε 10 ημερολογιακές ημέρες, 100? φτηνότερα από ότι στην Ελλάδα(μαζί με τα μεταφορικά)!!!!!

 

Να ρώτήσω?Στο εμαιλ που είχες λάβει κατά την παραγγελία σου είχαν πει για 10 ημέρες?

Έχω κάνει παραγγελία στο ebay και στο εμαιλ μου είπαν για 3-5 μέρες..

Αύριο είναι η 5 μέρα...Να το περιμένω?

Σόρυ είναι η πρώτη παραγγελία μας γιαυτό συνέχεια ρωτάω....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η μικρη μας τρελαινετε τωρα το χειμωνα να κοιματε με φορμουλες ειχαμε αντιμετωπισει το εξης προβλημα.

Αυτες οι ολοσωμες φορμουλες που ειναι και τα ποδαρακια μεσα , εδω στην Ελλαδα τα βρισκεις μονο μεχρι 18 μηνων.Μετα τελος.Οπου και να ψαξαμε δεν βρισκαμε.

 

Αναζήτηση τέλος. :D :D :D

 

http://www.jumpinjammerz.com/

 

 

για πες μου σε παρακαλω για μεταφορικα και πόσο ευρω ειναι πειπου τα 10 δδολλαρια

 

ευχαριστω

 

δεν πιστευω να περναει τελωνειο ??

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας. Έκανα παραγγελία στα Mothercare στις 19 Νοεμβρίου, η κάρτα μου χρεώθηκε στις 23 Νοεμβρίου και ακόμα τίποτα. Τους έχω στείλει πάρα πολλά e-mail και σήμερα μου απαντάνε αυτό.

Dear ........,

 

Thank you for your e-mail,

 

I am sorry but the order has been lost in transit and we will be unable to resend these items before Christmas.

Please contact our main reception no 01923 241 000 and enter the country code before, the customer care department will be able to take your card details and issue a full refund for you.

 

If the items are found and you receive these please keep these as a gesture of goodwill.

 

I am sorry for any inconvenience this may cause.

 

Kind Regards

 

Tiffany Higgins

Customer Care AdvisorΑν κατάλαβα καλά πρέπει να τους πάρω τηλ για να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Σωστά? Και άν έρθουν τα πράγματα ποτέ(αμφιβάλω!!!τεσπα) να τα κρατήσω. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. :confused::confused::confused:

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΓΙΑ όταν παραλάβεις την πολυθρόνα θηλασμού ενημέρωσε μας γιατί και εγώ την γλυκοκοιτάζω εδώ και μέρες. Αλλά την μία φορά που του έστειλα e-mail μου γράφει μεταφορικά 53 λίρες και την δεύτερη φορά 63 λίρες. Γι'αυτό όταν παραλάβεις πες μου για να ξέρω πόσα είναι τελικά τα μεταφορικά.

Ευχαριστώ

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΕΓΙΑ όταν παραλάβεις την πολυθρόνα θηλασμού ενημέρωσε μας γιατί και εγώ την γλυκοκοιτάζω εδώ και μέρες. Αλλά την μία φορά που του έστειλα e-mail μου γράφει μεταφορικά 53 λίρες και την δεύτερη φορά 63 λίρες. Γι'αυτό όταν παραλάβεις πες μου για να ξέρω πόσα είναι τελικά τα μεταφορικά.

Ευχαριστώ

 

ΟΚ αν και όταν έρθουν θα πρέπει να πληρώσω?

Δε ήταν όλα αυτά που μας υπολόγισαν?

Μαζί και τα μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ αν και όταν έρθουν θα πρέπει να πληρώσω?

Δε ήταν όλα αυτά που μας υπολόγισαν?

Μαζί και τα μεταφορικά?

Όταν αγοράζεις κάτι μέσω e-bay πριν πραγματοποιήσεις την πληρωμή σου δίνει μια επιλογή να ζητήσεις από τον αυτόν που πουλάει τα συνολικά έξοδα. Λογικά γι'αυτή την πολυθρόνα ήταν 109 Λίρες και κάτι ψηλά η τιμή της. Συν πόσες ακόμα λίρες ήταν η πληρωμή σου? Εκείνα ήταν τα μεταφορικά σου. Απλά εγώ δεν έκανα ακόμα την αγορά και μίλησα μαζί του με e-mail και μου είπε δυο διαφορετικές τιμές για αυτό ρωτάω για να ξέρω πόσο θα είναι τελικά το κόστος.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας. Έκανα παραγγελία στα Mothercare στις 19 Νοεμβρίου, η κάρτα μου χρεώθηκε στις 23 Νοεμβρίου και ακόμα τίποτα. Τους έχω στείλει πάρα πολλά e-mail και σήμερα μου απαντάνε αυτό.

Dear ........,

 

Thank you for your e-mail,

 

I am sorry but the order has been lost in transit and we will be unable to resend these items before Christmas.

Please contact our main reception no 01923 241 000 and enter the country code before, the customer care department will be able to take your card details and issue a full refund for you.

 

If the items are found and you receive these please keep these as a gesture of goodwill.

 

I am sorry for any inconvenience this may cause.

 

Kind Regards

 

Tiffany Higgins

Customer Care AdvisorΑν κατάλαβα καλά πρέπει να τους πάρω τηλ για να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Σωστά? Και άν έρθουν τα πράγματα ποτέ(αμφιβάλω!!!τεσπα) να τα κρατήσω. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. :confused::confused::confused:

 

 

Και γω αυτο καταλαβα αλλα μην το αφησεις παρε τηλ γιατι εμενα ακομη να μου βαλουν τα λεφτα -το ιδιο επαθα και γω με την παραγγελια μου τον προηγουμενο μηνα-

Τουλαχιστον εσενα σου ειπανε να παρεις τηλ εγω παιδευομαι με τα μαιλ και ολο τα ιδια μου λενε.:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καποια κοπελα ειπε οτι εχει κανει παραγγελια απο το mothercare και δεν της ειπανε οτι δε στελνουνε Ελλαδα.εστειλα και γω μαιλ να επιβεβαιωσω και σημερα μου στειλανε το παρακατω μαιλ

 

 

Dear Customer,

Thank you for placing an order with Mothercare.

We are sorry but we are currently unable to dispatch orders to your country. Your order has therefore been cancelled.

We are unable to advise when we will be able to resume deliveries, please check online at www.mothercare.com for further updates

Please note that your credit/debit card has not been charged for this order.

If you have any queries, you can find answers to 100ʼs on questions online . Click here to ask question

Please accept our sincere apologies for any inconvenience caused.

Kind Regards

Mothercare Customer Care Team

www.mothercare.com

 

 

 

μας δουλευουν?ενω λενε οτι δε στελνουν σε αφηνουν να κανεις παραγγελια τραβανε τα λεφτα και μετα τι?Το ακυρωνουν και ψαχνομαστε?

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις κάτι μέσω e-bay πριν πραγματοποιήσεις την πληρωμή σου δίνει μια επιλογή να ζητήσεις από τον αυτόν που πουλάει τα συνολικά έξοδα. Λογικά γι'αυτή την πολυθρόνα ήταν 109 Λίρες και κάτι ψηλά η τιμή της. Συν πόσες ακόμα λίρες ήταν η πληρωμή σου? Εκείνα ήταν τα μεταφορικά σου. Απλά εγώ δεν έκανα ακόμα την αγορά και μίλησα μαζί του με e-mail και μου είπε δυο διαφορετικές τιμές για αυτό ρωτάω για να ξέρω πόσο θα είναι τελικά το κόστος.

 

ΑΑΑ!!!Οκ θα σου στείλω αύριο πόσο μας χρέωσαν συνολικά....

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου σε αφήνουν να παραγγείλεις γιατί δεν ξέρουν από ποιά χώρα είσαι. Όταν δουν την παραγγελία σου και τη χώρα αποστολής, τότε ενημερώνουν ότι δεν μπορούν να αποστείλουν τα πράγματα και φυσικά ΔΕΝ τραβάνε λεφτά.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

για πες μου σε παρακαλω για μεταφορικα και πόσο ευρω ειναι πειπου τα 10 δδολλαρια

 

ευχαριστω

 

δεν πιστευω να περναει τελωνειο ??

 

Τα μεταφορικα ειναι 35 δολλαρια...δυστυχως.

Η ισοτιμια δολλαριου - ευρω ειναι σημερα : 1 USD = 0,68 EUR

 

Εχω βρει αλλο ενα που ειναι απο Αγγλια.

Ισως δοκιμασω αυτο πρωτα (λογω E.E.)

 

http://www.donann.co.uk

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΓΙΑ όταν παραλάβεις την πολυθρόνα θηλασμού ενημέρωσε μας γιατί και εγώ την γλυκοκοιτάζω εδώ και μέρες. Αλλά την μία φορά που του έστειλα e-mail μου γράφει μεταφορικά 53 λίρες και την δεύτερη φορά 63 λίρες. Γι'αυτό όταν παραλάβεις πες μου για να ξέρω πόσα είναι τελικά τα μεταφορικά.

Ευχαριστώ

 

Τελικά τα μεταφορικά ήταν 46 και κάτι.....

 

Φιλάκια...

Link to comment
Share on other sites

Να ρώτήσω?Στο εμαιλ που είχες λάβει κατά την παραγγελία σου είχαν πει για 10 ημέρες?

Έχω κάνει παραγγελία στο ebay και στο εμαιλ μου είπαν για 3-5 μέρες..

Αύριο είναι η 5 μέρα...Να το περιμένω?

Σόρυ είναι η πρώτη παραγγελία μας γιαυτό συνέχεια ρωτάω....

 

και μένα η πρώτη παραγγελία από το ebay ήταν!Το συγκεκριμένο κατάστημα μου έγραψε για 5-7 εργάσιμες και έπεσε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...