Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κορίτσια!μόλις επέστρεψα απο την πρωτη βόλτα ,έρευνα αγορ'ας και ταπαιξαααααααα!!!!!!!τουλάχιστον είδα απο κοντά κάποια πράγματα για να κάνω τώρα τις αγορές μου απο το ιντερνετ!!λοιπόν για καρότσι τρελάθηκα με το στοκκε αλλα η τιμή τρέλή 1.200 ευρώ παρακαλώ! αν έχει πάρει το μάτι καποιας καμία προσφορά κάπου θα ήμουν υπώχρεη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!μόλις επέστρεψα απο την πρωτη βόλτα ,έρευνα αγορ'ας και ταπαιξαααααααα!!!!!!!τουλάχιστον είδα απο κοντά κάποια πράγματα για να κάνω τώρα τις αγορές μου απο το ιντερνετ!!λοιπόν για καρότσι τρελάθηκα με το στοκκε αλλα η τιμή τρέλή 1.200 ευρώ παρακαλώ! αν έχει πάρει το μάτι καποιας καμία προσφορά κάπου θα ήμουν υπώχρεη!!!!!

 

για δες αυτο

 

http://cgi.ebay.co.uk/Stokke-Kinderwagen-marine-/300488072734?pt=DE_AllesUmsKind_Baby_Kinderwagen_Buggies&hash=item45f67c1e1e#ht_3602wt_1139

 

ειναι σαφως πιο οικονομικο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα! μία ερώτηση ξεστραβωμάρας!ακολουθώντας τις οδηγίες σας, έκανα την πρώτη αγορά από ebay.uk (ρομπίτσα mothercare για το μαιευτήριο, καινούρια 13,75 ? σούμα-γιούπιιιιιιιι!!!!). πλήρωσα με paypal και μου στείλανε 2 mail από ebay α)ότι πλήρωσα και όλα καλά και β) ότι το αντικείμενο μου ταχυδρομήθηκε. πρέπει να στείλω μαιλ στον πωλητή για λεπτομέρειες μεταφοράς;;και πως του αφήνω feedback;αυτά και σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μία ερώτηση ξεστραβωμάρας!ακολουθώντας τις οδηγίες σας, έκανα την πρώτη αγορά από ebay.uk (ρομπίτσα mothercare για το μαιευτήριο, καινούρια 13,75 ? σούμα-γιούπιιιιιιιι!!!!). πλήρωσα με paypal και μου στείλανε 2 mail από ebay α)ότι πλήρωσα και όλα καλά και β) ότι το αντικείμενο μου ταχυδρομήθηκε. πρέπει να στείλω μαιλ στον πωλητή για λεπτομέρειες μεταφοράς;;και πως του αφήνω feedback;αυτά και σας ευχαριστώ πολύ!!

 

δεν χρειαζεται να κανεις κατι προς το παρον. αν ο πωλητης ειναι στην Αγγλια, το πολυ σε 10 μερες πρεπει να το εχεις παραλαβει. αν το δεμα ειναι μικρο θα το βρεις στη πορτα σου, αλλιως ο ταχυδρομος θα σου αφησει ειδοποιητηριο να πας να το παραλαβεις απο το ταχυδρομειο. το feedback το αφηνουμε μετα την παραλαβη του δεματος, μεσω του my ebay. αυτα κι ελπιζω να σε βοηθησα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

kalhspera σημερα παρελαβα απο fragrancex μου ηρθε χαρτακι την δευτερα και πηγα σημερα,αψογα συσκευασμενα,παραγγειλα 11/11 shipping στις 15/11 μια χαρα περιμενα να αργησουν κι αλλο!!!

 

Άρα μέσα σε 10 ημέρες, μια χαρά.

Από ότι κατάλαβα σου ήρθαν στο ταχυδρομείο. Ήταν σαν απλό δέμα, παρόλο που σου είχαν στείλει tracking number?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!μόλις επέστρεψα απο την πρωτη βόλτα ,έρευνα αγορ'ας και ταπαιξαααααααα!!!!!!!τουλάχιστον είδα απο κοντά κάποια πράγματα για να κάνω τώρα τις αγορές μου απο το ιντερνετ!!λοιπόν για καρότσι τρελάθηκα με το στοκκε αλλα η τιμή τρέλή 1.200 ευρώ παρακαλώ! αν έχει πάρει το μάτι καποιας καμία προσφορά κάπου θα ήμουν υπώχρεη!!!!!

 

Εμείς αγοράσαμε από εδώ,

http://www.pramworld.co.uk/category/621/Stokke_Prams_and_Pushchairs

όχι το stokke βέβαια αλλά σε 6 εργάσιμες ήρθε με acs.

Απλώς στείλε πρώτα μαιλ να δεις πόσο θα χρεωσουν μεταφορικά αν σε ενδιαφέρει, ή περίμενε γιατί αν θυμάμαι καλά Γενάρη ξεκινούν οι εκπτώσεις τους, μήπως και κάνουν καμια καλή προσφορά ή λόγω κρίσης πέσει η λίρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τελικα επικοινωνησε η φιλη μου απo Αγγλια με το νεξτ κ μου ακυρωσανε την παραγγελεια και ειπανε οτι δεν την πραγματοποιουσαν τοσες μερες γιατι η διευθυνση της καρτας πρεπει να ειναι η ιδια κ με τη διευθυνση αποστολης. Αλλα της ειπανε οτι αν θελω να την ξανακανω και θα μου τα στειλουν αυτοι στην Ελλαδα με 5 λιρες μεταφορικα! Δεν ξερω τι να κανω η αληθεια ειναι οτι μετα απο τοσο γραψιμο που δεν απαντουσαν καν στα ε μαιλ μου δεν θελω...της ειπανε συγνωμη και επρεπε να ειχαμε απαντησει...τι να το κανω τωρα?Μου κανει εντυπωση αυτο που της ειπανε ομως γιατι απο οτι ειχα καταλαβει δεν πραγματοποιουσαν παραγγελειες προς Ελλαδα. Αυτα! Το αναφερω σε περιπτωση που καποια ενδιαφερεται να ασχοληθει με το νεξτ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ ευχαριστώ Καλαμαράκι! Είναι πολύ βολική η λίστα. Εγώ να πω την αλήθεια δεν είχα καταλάβει τι παίχτηκε και ντρεπόμουν να ρωτήσω:oops:

Καλημερούδια σε όλες!

Άιντε να πάω πουρνό πουρνό στο ταχυδρομείο γιατί έχω ειδοποίηση. Μην είναι το φουστανάκι της μπεμπούλας? Μην είναι οι μπότες μου? Μην είναι κάτι μαρματζούλια για το χρ. δέντρο? Μην είναι το ειδοποιητήριο από τον δικηγόρο? Είδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλημερα.

Πριν απο 2 μηνες ειχα παραγγειλει απο e-bay 2 υπνοσακους με απλο ταχυδρομειο και δεν ηρθαν ποτε...Εχω στειλει αρκετα μηνυματα στο πωλητη ο οποιος καθε φορα μου λεει εν ολιγης οτι τα εχει στειλει και δεν ευθυνετε αυτος αν τελικα δεν μου ηρθαν.

Παντως στο ταχυδρομειο της περιοχης μου δεν εχουν φτασει σιγουρα γιατι εχω γνωστο μεσα και το εχει ψαξει εξωνυχιστικα το θεμα μου...

Υπαρχει τροπος να βρω το δικιο μου?Οχι τιποτα αλλα τα εχω παρει στο κρανιο με το πωλητη γιατι στα δυο τελευταια μηνυματα που τον ρωτουσα σε ποια διευθυνση τα εστειλε δεν μου απαντησε και εχω την εντυπωση οτι με δουλευει κανονικοτατα...

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ευχαριστώ Καλαμαράκι! Είναι πολύ βολική η λίστα. Εγώ να πω την αλήθεια δεν είχα καταλάβει τι παίχτηκε και ντρεπόμουν να ρωτήσω:oops:

Καλημερούδια σε όλες!

Άιντε να πάω πουρνό πουρνό στο ταχυδρομείο γιατί έχω ειδοποίηση. Μην είναι το φουστανάκι της μπεμπούλας? Μην είναι οι μπότες μου? Μην είναι κάτι μαρματζούλια για το χρ. δέντρο? Μην είναι το ειδοποιητήριο από τον δικηγόρο? Είδωμεν!

 

αν το ειδοποιητηριο σου γραφει τη σημερινη ημερομηνια, πηγαινε κατα τις 10. τουλαχιστον εδω σε εμας ετσι γινεται. καλημερα και καλες παραλαβες!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλημερα.

Πριν απο 2 μηνες ειχα παραγγειλει απο e-bay 2 υπνοσακους με απλο ταχυδρομειο και δεν ηρθαν ποτε...Εχω στειλει αρκετα μηνυματα στο πωλητη ο οποιος καθε φορα μου λεει εν ολιγης οτι τα εχει στειλει και δεν ευθυνετε αυτος αν τελικα δεν μου ηρθαν.

Παντως στο ταχυδρομειο της περιοχης μου δεν εχουν φτασει σιγουρα γιατι εχω γνωστο μεσα και το εχει ψαξει εξωνυχιστικα το θεμα μου...

Υπαρχει τροπος να βρω το δικιο μου?Οχι τιποτα αλλα τα εχω παρει στο κρανιο με το πωλητη γιατι στα δυο τελευταια μηνυματα που τον ρωτουσα σε ποια διευθυνση τα εστειλε δεν μου απαντησε και εχω την εντυπωση οτι με δουλευει κανονικοτατα...

 

αν δεν εχουν περασει 45 ημερες απο την ημερομηνια αγορας, μπορεις να τον καταγγειλεις μεσω paypal

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

eirinita νομιζω οτι έχεις δίκιο!μπαινω 17 δεκέμβρη στο μήνα μου οπότε μάλλον με τον καινούριο χρόνο θα έρθει το μπεμπέ!φαντάζομαι οτι το καρότσι θα το χρειαστώ μετά απο τον πρώτο μήνα οπότε με παίρνει να περημένω τις εκπτώσεις...ε τι λέτε και εσεις??(και οχι μόνο το καρότσι να πάρω τώρα τα βασικα και μετά τα υπόλοιπα)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχουν περασει 45 ημερες απο την ημερομηνια αγορας, μπορεις να τον καταγγειλεις μεσω paypal

 

Δυστυχως εχουν περασει και δεν το ηξερα αυτο που μου λες...οποτε μαλλον παει το πουλακι πεταξε...

Μαλλον κι αυτος γι'αυτο δε μου απανταει στα μηνυματα που του εστειλα εχθες και προχθες.Δεν εχει κατι να φοβηθει πλεον.

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

μετά το αγγλικό ζήλεψε και το γερμανικό που θα κάνει όμως κάτι λίγο διαφορετικό. Συγκεκριμένα τη Δευτέρα θα βγάζει σταδιακά 30 προϊόντα τα οποία λέει ψηφίστηκαν από τους πελάτες με πολύ μεγάλη έκπτωση, έως 80% λέει. Θα είναι της ίδιας λογικής με του αγγλικού (lightning deals - blitzangebote), τα πρώτα προϊόντα θα δοθούν στις 0.00 ώρα Γερμανίας και θα είναι μετρημένα κομμάτια, οπότε αν σας ενδιαφέρει, μπορείτε να δοκιμάσετε την τύχη σας :-)... εγώ νομίζω ότι έκλεισα για εφέτος :wink:

EDIT Το όλο πάρτι θα διαρκέσει ένα 24ωρο

http://www.amazon.de/gp/feature.html/ref=amb_link_158175887_2?ie=UTF8&docId=1000454773&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=09B6PC2QCZ1M91FRZPH6&pf_rd_t=1401&pf_rd_p=216644267&pf_rd_i=1000454773

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και συγνωμη γιατι σε ζαλισα απο το πρωι... με την κουζινα

 

Κανένα πρόβλημα κοριτσάκι!!!Και εγώ το έψαχνα ένα μήνα πριν τη παραγγείλω...ό,τι χρειαστείς μου λες!

Πάντως το συστήνω σα δώρο για τα κοριτσάκια! Και δε εννοώ το μοντέλο που πήραμε αλλά γενικά η ιδέα της κουζίνας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Χθες βραδυ,και αφου διαβαζα τα μνματα σας και"ξεσηκωθηκα" παραγγειλα απο γαλλικο amazon μια παιδικη κουζινα για δωρακι σε ενα κοριτσακι!:)Το θεμα ομως ειναι δεν ειχε αρκετα χρηματα η χρεωστικη μου της Πειραιως και μετα απο λιγο ηρθε μνμ να ξαναπροσπαθησω ή με αυτη η με αλλη καρτα.Εβαλα τα στοιχεια της (χρεωστικης πάλι ,αλλα της Εμπορικης) καρτας του συζυγου,και ξαναπροσπάθησα.Μου εστειλαν μνμ αυτο

 

Dear xxxxxxx

Thank you for updated payment information for your order xxxxxxxx

Your order will be charged on the credit card you have sent us the number. Please note that no payments will be taken before sending the items ordered.

 

When your order is shipped, we will send you an e-mail to confirm the date, contents and conditions of this shipment. If you have made other changes to this command, you will receive a separate email confirming the changes.

 

Thank you for trusting Amazon.fr!

 

 

 

αυτη η καρτα σιγουρα εχει χρηματα,όμως εμενα η απορια μου ειναι,αν δεν εκανε αυτη η καρτα ,οταν την καταχωρησα δεν θα μου εδειχνε καποια ειδοποιηση οτι δεν την δεχεται το συστημα;απο την αρχη δηλαδη;όπως στο paypal που ειχα προσπαθησει να την καταχωρησω μια φορα δεν την ειχε δεχτει.Εσεις εχετε κανει αγορα στο Αμαζον με τετοια καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...