Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Βρε κορίτσια συγνώμή.........έχω γίνει expert στο ebay αλλά στο amazon έχω μείνει μεταξεταστέα!!

Είχατε πει ότι το amazon χρεώνει ΦΠΑ............σωστά?

Και με τα μεταφορικά του τί γίνεται?

Εν ολίγοις, πόσο θα μου στοιχίσουν τα μωρομάντηλα??

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU6Y/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

ευχαριστώ!!!

σε αυτό που έβαλες τελική τιμή είναι 6,91 λίρες

ΑΛΛΑ για να τα πάρεις δωρεάν θα πρέπει να κάνεις παραγγελία πάνω από 25 λίρες οπότε βάζεις και ένα πακετάκι πάνες χεχε και είσαι μέσα;);)

διαφορετικά τα μεταφορικά δεν συμφέρουν είναι 7 κάτι λίρες :P

 

Υ.Γ όσον αφορά το ΦΠΑ παλιά που το είχα κοιτάξει γράφει ότι χρεώνει τον φπα της χώρας που αποστέλλεται το δέμα και το είχα τσεκάρει με κάτι παπούτσια που αγόρασα άλλα εδώ δεν βγάζω άκρη

Πάντως σίγουρα η τελική τιμή χωρίς μεταφορικά είναι 6,91 GBP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε αυτό που έβαλες τελική τιμή είναι 6,91 λίρες

ΑΛΛΑ για να τα πάρεις δωρεάν θα πρέπει να κάνεις παραγγελία πάνω από 25 λίρες οπότε βάζεις και ένα πακετάκι πάνες χεχε και είσαι μέσα;);)

διαφορετικά τα μεταφορικά δεν συμφέρουν είναι 7 κάτι λίρες :P

 

Υ.Γ όσον αφορά το ΦΠΑ παλιά που το είχα κοιτάξει γράφει ότι χρεώνει τον φπα της χώρας που αποστέλλεται το δέμα και το είχα τσεκάρει με κάτι παπούτσια που αγόρασα άλλα εδώ δεν βγάζω άκρη

Πάντως σίγουρα η τελική τιμή χωρίς μεταφορικά είναι 6,91 GBP

 

σε ευχαριστώ πολύ age!

επειδή πάνες φοράμε μόνο το βράδυ πια, δεν νομίζω να παραγγείλω

πάντως ήταν πολύ καλή η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 2 jumbo pack pampers baby dry νο 4 (164 πάνες) και 18 πακέτα μωρομάντηλα sensitive τελική τιμή με φπα κ.λπ. 42 ευρώ!

Εδώ θα πλήρωνα 84 ευρώ, δηλαδή διπλή τιμή κλασσικά! Άρα ακόμα και με -35% στις πάνες, όχι δεν συμφέρει απο εδώ, συμφέρει από amazon! Καλώς να παραλάβουμε! Χίλια ευχαριστώ στο μέλος που μας μετέφερε τα χαρμόσυνα!

 

Σήμερα παρέλαβα 3 καλσονάκια της μικρής από πωλητή του ebay (Υπέροχο καλαμάρι θα στείλω πμ) και έχω ειδοποιητήριο για κάτι ακόμα. Ή cheapsmells είναι ή la senza. Και τα δυο παρα αργησαν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mπήκα στο amazon και δοκίμασα αγορά για πάμπερς size 5 και δεν στέλνει. Μάλλον στέλνει μόνο μέχρι 4+. Θα πάρω ένα πακέτο από εδώ να το δοκιμάσω και μάλλον θα παραγγείλω αυτά εάν του κάνουν. Είναι 22 μηνών και 12 κιλά. Πιστεύω πως το 4+ θα είναι οκ δεδομένου πως το 5 που του παίρνω είναι αρκετά μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, μετά από μαθηματικά της κυρά Σοφίας (η μάνα μου) ακόμη και με κουπόνι και με το 35% συμφέρει από amazon!Οπότε ετοιμάζομαι για παραγγελία!

 

Ενημέρωση:παρέλαβα από 3 πωλητές του ebay πραγματούδια.(θα στείλω και πμ στο καλαμαρίδιον!):

 

http://stores.ebay.co.uk/swallowhealthydiet από εδώ οικολογικό σαμπουάν για τον άντρα μου (τι να κάνω, τον γλυκαίνω να αποφύγω όσο μπορώ το διαζύγιο:mrgreen:) και οικολογικό σαπούινι

 

Κι εδώ να σας ενημερώσω, ότι όταν έρθει ο δικηγόρος να πληρωθεί τα έξοδα του διαζυγίου, τα μισά θα τα στείλω σε αυτό το τόπικ, και τα άλλα μισά στο τόπικ με τα οικολογικά προϊόντα:lol::lol:Με έχετε καταστρέψει:lol::lol::lol:

 

http://shop.ebay.com/sivisss/m.html από εδώ παρήγγειλα και παρέλαβα την contractubex, αλοιφή για τραύματα για την καισαρική μου.Μου τη συνέστησε ο γυναικολόγος μου.

 

Κι ο τρίτος που παρήγειλα είναι με αιθέρια έλαια, αλλά τώρα θυμήθηκα ότι τον έχω ξαναδώσει, οπότε δεν τον ξαναδίνω μη μπερδευόμαστε.

Αγαπητή συμφορουμίτισσα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει το όνομά σου (ή καλύτερα το nickname σου:mrgreen:) πήρα το οκ από τους κουμπάρους μου και πιο αργά θα κάνω ψαχτήρι για το chicco magic polly και θα σε ενημερώσω, δε σε ξέχασα;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5+ δε στελνει, βουτηξα 5 βρακακια για μικρη, 3 για εγγονο νταντας και 5 9δες μαντιλακια!

ΣΜΟΥΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

αμα μεινουν ξερουμε που θα τα δωσουμε χιχιχιιχιχιχιιιχιχιι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλά, δεν το προλαβαίνω το amazon. Μπήκα προχθές να παραγγείλω μωρομάντηλα, δε στέλνει λέει, τελείωσαν (!!!!) αλλά έβαλα την επιλογή να με ενημερώσουν με e-mail όταν θα είναι διαθέσιμα. Πάνες δεν έστελναν! Μπήκα ξανά χθες (αν και e-mail για τα μωρομάντηλα δεν είχε έρθει), και τα μωρομάντηλα ήταν διαθέσιμα, αλλά πάλι δεν έστελναν πάνες! Έκανα κι εγώ παραγγελία για μωρομάντηλα. Διαβάζω σήμερα τα χθεσινά post και ξαναμπαίνω, και οι πάνες ΟΚ!!!!! Μάλιστα από το πρωί που έκανα την παραγγελία την ετοιμάζουν ήδη για αποστολή (ενώ τα μωρομάντηλα όχι!!!!) Νά' στε καλά κορίτσια που το πήρατε χαμπάρι!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κλαίω όλα τα λεφτά που είχα δώσει όταν γεννηθηκε ο πρώτος γιός μου. Παρκοκρέββατο, καρότσι, relax, κούνια, καρεκλάκι, καθισμα αυτοκινήτου...Και όλα x2 γιατί τον κρατούσε η γιαγιά.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:emotikonPouXtupaToKefaliTouStonToixo: ρε γμτ δεν έχω λεφτά στην prepay και ο σύζυγος δεν με αφήνει να βάλω άλλη πιστωτική... θέέέέέλλλλλωωωωω πάνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, αφήστε τίποτα και για μέναααααααα age αγαπούλα μου, τελικά με αφήνει να πάρω ακτιβ φιτ...και δεν έχω λεφτά...μπουχουχουοχου πάω μεετινγκ...θα διαβάζω...το νου σας :-P

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια μου ηρτε μαιλ απο εβαυ και δεν καταλαβαινω τι λεει εγω δεν εχω κάνει τέτοια παραγγελία βοηθήστεμε.........

We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

270659641649 - bnwot baby shoe made with auth Baby Dior Ribbon

If you haven't yet paid for this item, we strongly recommend that you do not complete this purchase. If the seller asks you to continue with the sale after the item has been removed by eBay , the item won't be covered by eBay buyer protection. Purchases completed after eBay have removed it are extremely risky and highly susceptible to fraud.

For more information on offers to buy or sell outside of eBay, copy this link into a new browser window:

http://pages.ebay.co.uk/help/policies/rfe-spam-non-ebay-sale.html

If at any time you wish to chat to one of our customer service agents through the Live Chat function please follow the below link.

http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUsNextGen&Format=1&pid=857

***If You Have Already Paid Using PayPal***

If you've paid for this item but haven't received it, please open a case in the Resolution Centre:

http://resolutioncentre.ebay.co.uk/

Please see items which are excluded from eBay Buyer Protection to ensure you are eligible to open a claim

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ age!

επειδή πάνες φοράμε μόνο το βράδυ πια, δεν νομίζω να παραγγείλω

πάντως ήταν πολύ καλή η τιμή

Μόλις ολοκλήρωσα μια παραγγελία με πάνες και μωρομάντηλα. Τα μωρομάντηλα μου βγήκαν 6,91+3,22=10,13 λίρες τα 567 τεμ., δηλαδή περίπου 0,02 ευρώ το μωρομάντηλο.

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? εμένα το amazon γιατί δεν με αφήνει να αγοράσω πάνες?? και το 4 αλλά και το 5 που βάζω, μου βγάζει μνμ ότι δεν τα στέλνει Ελλάδα..

Λοιπόν να σας πω εγώ τι έχω παραγγείλει και παραλάβει από e-bay.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320574338002&var=510008814142&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220647425630&var=520013138905&ssPageName=STRK:MEWNX:ITκαι για δώρο

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150442875560&var=450005690417&ssPageName=STRK:MEWNX:IT αυτά για τον μικρό μου

Link to comment
Share on other sites

το 5+ δε με αφηνε και εμενα!

 

Λοιπόν εγώ παρήγγειλα νούμερο 3, 4 και 4+ και ενώ προσπάθησα να παραγγείλω και νούμερο 5 (όχι στα κιβωτιάκια αλλά στις σακουλίτσες) μου έγραφε πως δεν το στέλνουν.

816 πάνες και 18 πακέτα μωρομάντηλα μου κόστισαν 143 ευρώ και κάτι ψιλά. Δεν είναι άσχημα ;)

*

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραγγείλω μόνο μωρομάντιλα γιατί από πάνες έχω στοκ μέχρι να πάει φαντάρος:rolleyes:

Ράνια αμα θες συνάντηση Πάτρα κανονίζουμε ευχαρίστως με ή χωρίς πιτσιρικάκια:D

Καλαμαράκι τι έχεις στην υπογραφή σου? ποιά σε κορόϊδεψε?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω τις ΑΜΑΖΟΝες ας μου απαντησουν.Πηρα παμπερς και πληρωσα με πιστωτικη (οχι prepaid) λετε να χω προβλημα? :rolleyes:΅

Με τι θα παραλαβω? Εννοω μεσω ελτα?

Ευχαριστω

 

κανενα χρησιμοποιω πιστωτικη στο αμαζον εδω και ενα χρονο ποτε δεν ειχα προβλημα

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...