Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα, ειμαι νεα στο site αν και σας διαβαζω εδω και ενα χρονο.ειμαι 8 μηνων περιμενω κοριτσακι και ηθελα να αναφεθω στο θεμα ''mothercare''.την πεμπτη 3/12 το βραδυ εκανα παραγγελια χωρις να ξερω τις τελευταιες εξελιξεις.Λοιπον, παρασκευη πρωι λαμβανω mail aπό αγγλια που με ευχαριστει για την παραγγελια, μου δινει κωδικο παραγγελιας και μου λεει 8 με 12 δεκεμβρη θα ερθουν τα πραγματα.μετα μπαινω εδω και βλεπω το θεμα που εχει προκυψει και λεω οτι θαμου την ακυρωσουν.μεχρι τωρα ομως ουτε mail μουεστειλαν ουτε τιποτα. και χτες πηγα ελεγξα την καρτα μου και βλεπω ιοτι κι τα χρηματα εχουν τραβηξει. τι να πω δεν ξερω περιμενω μεχρι 12/12 και μετα θα επικοινωνησω μαζι τους αν δεν ερθουν τ πραγματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα,...

...αν δεν ερθουν τ πραγματα...

μην ανησυχείς, έχω πάθει κάτι ανάλογο από μεγάλη εταιρία που πωλεί τα προιόντα της και μέσω νετ (ρούχα από USA) καιι τελικώς τα χρήματα επεστράφησαν στο λογαριασμό μου (εκεί μπορεί να την πατήσεις βεβαια από τη διαφορά ? και $ αλλά μιλάμε για μικροδιαφορές).

η επιστροφή χρημάτων είναι κάτι που συνήθως καθυστερεί μερικές μέρες

στη χειρότερη των περιπτώσεων προβαίνεις στην τυποποiημένη διαδικασία αμφισβήτησης της συναλλαγής/αγοράς μέσω της τραπέζης σου (ακόμα και για τις prepaid κάρτες ισχύει, περισσότερα επ΄αυτού θα σου πουν και από την τράπεζά σου)

 

Πάντως, επιμένω, μην ανησυχείς. Οι μεγάλες εταιρείες συνήθως σε αυτό το κομμάτι είναι τυπικές.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα, ειμαι νεα στο site αν και σας διαβαζω εδω και ενα χρονο.ειμαι 8 μηνων περιμενω κοριτσακι και ηθελα να αναφεθω στο θεμα ''mothercare''.την πεμπτη 3/12 το βραδυ εκανα παραγγελια χωρις να ξερω τις τελευταιες εξελιξεις.Λοιπον, παρασκευη πρωι λαμβανω mail aπό αγγλια που με ευχαριστει για την παραγγελια, μου δινει κωδικο παραγγελιας και μου λεει 8 με 12 δεκεμβρη θα ερθουν τα πραγματα.μετα μπαινω εδω και βλεπω το θεμα που εχει προκυψει και λεω οτι θαμου την ακυρωσουν.μεχρι τωρα ομως ουτε mail μουεστειλαν ουτε τιποτα. και χτες πηγα ελεγξα την καρτα μου και βλεπω ιοτι κι τα χρηματα εχουν τραβηξει. τι να πω δεν ξερω περιμενω μεχρι 12/12 και μετα θα επικοινωνησω μαζι τους αν δεν ερθουν τ πραγματα...

 

Να μην ανυσηχείς καθόλου και μενα δεν μου έστειλαν κάτι πράγματα την τελευταία φορά που πήρα και μετά από δυο μέρες μου στείλαν μαιλ ενημερώνοντας με για το ακριβές ποσό που θα μου γυρνούσαν στη κάρτα και οτι θα μπει εντός 10 ημερών. Το ποσό μπήκε στην κάρτα μου σε δυο εργάσιμες!Ειδικά από το mothercare δεν εχεις να φοβάσαι τίποτα!

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια και τα H&M εχουν ωραια ρουχα και φθηνα.

Οι Γερμανιδες τα ψωνιζουν σαν παλαβες.

 

kι εδω στη Σουηδια το ιδιο Ολυμπια μου,εξαλλου σουηδικα ειναι,αλλα φιλες μου μου εχουν πει οτι στην Ελλαδα δεν φερνουν τοσο ωραια!!Εκαναν βεβαια τη συγκριση με αλλες χωρες.

Εμενα παντως μου αρεσουν και τα ρουχα και οι τιμες τους.Κι απο ποιοτητα,σχετικα καλη.

Δεν ξερω στην Ελλαδα εφεραν τα HM τα παπουτσια jimmy choo,εδω εγινε χαμος,ουρες ατελειωτες!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω στην Ελλαδα εφεραν τα HM τα παπουτσια jimmy choo,εδω εγινε χαμος,ουρες ατελειωτες!!

 

Και εδώ ο ίδιος χαμός έγινε…χεχεχε

Εγώ πρόλαβα και αγόρασα δυο βραχιόλια, ένα κολάν παντελόνι μαύρο και το μπλουζάκι με τις πούλιες.

Παπούτσια δεν πήρα γιατί ήταν πολύ ψηλά(12 ποντους) και εγώ δεν φοράω τέτοιες τακουναρες.

Link to comment
Share on other sites

Χτές έκανα παραγγελία από το asos.com - έχουν και κάποιες εκπτώσεις κορίτσια.

το καλό είναι ότι μέχρι στιγμής μου έχουν στείλει 2 e-mail που βρίσκονται τα πράγματα.

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το μπλουζακι με τις πουλιες!!Εγω δυστυχως δεν προλαβα τπτ!!!Τι τακουνια ομως εεε!!Ουτε εγω δεν μπορω να τα φορεσω!!

Ειχε ομως πολυ ωραιες τσαντες!!!Την αλλη φορα!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Χτές έκανα παραγγελία από το asos.com - έχουν και κάποιες εκπτώσεις κορίτσια.

το καλό είναι ότι μέχρι στιγμής μου έχουν στείλει 2 e-mail που βρίσκονται τα πράγματα.

 

Εχει πολυ ωραια πραγματα κι εδω ειναι πολυ δημοφιλες!!

Τι μεταφορικα εχει?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τώρα που έρχονται Χριστούγεννα, για αγορά παιχνιδιών σας προτείνω αυτό το site http://www.happytoys.de/

Εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές από εκεί.

Μεταφορικά 14,95 ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μηπως ξερει καμια αν απο το pingpong ta Priorifix της maxi cosi συμπεριλαμβανουν στις τιμες και τη βαση η τελικα την αγοραζεις εξτρα???

 

Η βαση ειναι χωρια.

Πρεπει να την αγορασεις εξτρα 106?

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ ωραια πραγματα κι εδω ειναι πολυ δημοφιλες!!

Τι μεταφορικα εχει?

 

 

εμενα οταν ανοιγει το ασος γραφει πανω πανω σπεσιαλ παραδοση για ελλαδα σε 3 μερες 15 ευρω

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα φωτα σας

αγορασα απο το Olivers Babycare στις 2/12 δυο καρεκλακια και μου ειπαν να στειλω μυνημα οτι αποδεχομαι τα μεταφορικα και το εκανα την ιδια μερα απο τοτε απλα μου ειπαν οτι η παραγγελια θα φυγει συντομα ενω στα μεταφορικα δεν δειχνη τιποτα και λεει οτι περιμενει επιβεβαίωση

να ανησυχήσω τωρα η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν ανοιγει το ασος γραφει πανω πανω σπεσιαλ παραδοση για ελλαδα σε 3 μερες 15 ευρω

Περιεργο! εγω που μπηκα λεει για Ελλαδα 6 και για γρηγορη παραδοση 12,η δεν καταλαβα....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Sorry τωρα το ειδα,αναλογως απο ποια χωρα μπαινεις σου δινει τιμη για special παραδοση προφανως για τα Χριστουγεννα,για Σουηδια 12 σχεδον εβρω....καλα ειναι

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Sorry τωρα το ειδα,αναλογως απο ποια χωρα μπαινεις σου δινει τιμη για special παραδοση προφανως για τα Χριστουγεννα,για Σουηδια 12 σχεδον εβρω....καλα ειναι

 

Για Γερμανια ειναι 6 ?.

Link to comment
Share on other sites

Exει παραγγειλει καποια κοπελα απο το asos να μας πει αν ειναι αξιοπιστο κι αν εχει καλη ποιοτητα στα ρουχα?Κι απο τιμες,δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι οικονομικο γιατι δεν τις ξερω ολες τις μαρκες που εχει...

Link to comment
Share on other sites

Exει παραγγειλει καποια κοπελα απο το asos να μας πει αν ειναι αξιοπιστο κι αν εχει καλη ποιοτητα στα ρουχα?Κι απο τιμες,δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι οικονομικο γιατι δεν τις ξερω ολες τις μαρκες που εχει...

 

Εχω παραγγειλει παααααρα πολλες φορες!!!

Και γνησια ειναι και εχει και πολυ καλες τιμες!!

Ειναι δευτερο σε πωλησεις μετα το http://www.yoox.com !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δευτερο σε πωλησεις μετα το www.yoox.com !!!!

 

 

Από αυτούς επιχείρησα μια φορά και πήρα κάτι.

Περίμενα, περίμενα και….τίποτα.

Τελικά μου είπαν ότι και καλά χάθηκε το πακέτο μου.

Ευτυχώς μου γύρισαν τα χρήματα πίσω αλλά όλο αυτό το πανηγύρι κράτησε περίπου ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ ωραια πραγματα κι εδω ειναι πολυ δημοφιλες!!

Τι μεταφορικα εχει?

 

 

Με απλή παράδοση 6-7 μέρες 6,00 €

και για 3 μέρες παράδοση 13,00 € - όλα αυτά στο περίπου

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...