Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αμε! πως το ψαχνουμε αυτο?:oops:

κάτι τέτοιο εννοούσα

http://www.bombayduck.co.uk/accessories/jewellery/bracelets τα charms τα πουλάει χωριστά

http://www.bombayduck.co.uk/accessories/charms

πριν χαρείς όμως να σου πω ότι παρότι δηλώνει ότι στέλνει παντού δεν κατάφερα να κάνω παραγγελία, κάτι έχει το σύστημα τους και θα πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο να σου πουν τα μεταφορικά

όμως έχω βρει στο ebay πράγματα τους......... well πολλά γράφω την κεντρική ιδέα και το Key wording τα έχεις :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

 

κορίτσια θέλω βοήθεια....

που θα βρω φθηνότερα απο Ελλάδα αυτό:

http://www.pharmacare.gr/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2462&category_id=585

 

α επίσης να πω οτι παρέλαβα απο ebay αυτά:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160433821226&var=460003653944&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130397302414&var=430002632242&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280581453045&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

(Καλαμαράκι θα στείλω λίαν συντόμως πμ με τους πωλητές.)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ποιό λες...λίγο μετά από το καλό μαγαζάκι με τα ρούχα. Από εκεί είχα πάρει το πλυντήριο πιάτων;)

Ηλεκτρικά δεν έχω πάρει από ehop αλλά όλα τα άλλα τα έχω;) ο άντρας μου δε που έχει την ίδια νοοτροπία κάθε σάββατο βράδυμε το που μπαίνει 12 τρέχει να τσεκάρει τις προσφορές crazy sunday σε γνωστό eshop με ηλεκτρονικά:shock::rolleyes:

 

Βρε κορίτσια πείτε μου και εμένα που εννοείτε γιατί το έχω κάψει λίγο και δεν πάει το μυαλό μου!!!!

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερεσαι σε μενα............

σε παρακαλω πολύ αν εχεις κατι να μου πεις να μου το πεις ευθεως.....

Δεν μου αρεσουν τα πλαγια σχολια...ουτε τα καρφια....

 

Και θα το ξαναπω και ας μη σου αρεσει.....

 

Εχω το δικαιωμα μου να ειμαι απολυτη.....εφοσον δεν σε ενοχλω....

Και αν σε ενοχλω τοσο πολυ μπορεις καλλιστα να μη διαβασεις τα ποστ μου.....:mrgreen:

 

Χώσε!!!!!....Μαζί σου!!!!!!!

 

Ναι με τους δημοσιους υπαλληλους τα εχω...και ειδικα αυτους που εχουν και στυλακι απο κει και περα ψωνιζω χρονια απο εξωτερικο μιας και σπουδαζα εκει και το κανω γιατι οικονομικα πολλα πραγματα δεν εχω τη δυνατοτητα να τα παρω απο Ελλαδα...

Συγνωμη για το off topic

 

Όχι πολλά πολλά για τους δημόσιους υπαλλήλους και τους μισθωτούς εν γένει, γιατί από εμάς τα παίρνουν χοντρά!!!

 

 

Δουλεύω σκληρά όσο και ο κάθε Ευρωπαίος, πληρώνομαι σαφώς λιγότερο για ίδιας ποιότητας υπηρεσίες και καλούμαι να πληρώσω τα κότερα του κάθε αποκλειστικού αντιπροσώπου;;; Ε ΠΟΤΕ! :evil::evil::evil:

 

Όχι Μαρία, δουλεύεις πιο σκληρά από κάθε Ευρωπαίο!

 

Επαναφερω αυτο...

 

Ράννια εννοείς τις 80 λίρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι με τους δημοσιους υπαλληλους τα εχω...και ειδικα αυτους που εχουν και στυλακι απο κει και περα ψωνιζω χρονια απο εξωτερικο μιας και σπουδαζα εκει και το κανω γιατι οικονομικα πολλα πραγματα δεν εχω τη δυνατοτητα να τα παρω απο Ελλαδα...

Συγνωμη για το off topic

 

Ότι θα διάβαζα αυτό σε ένα θέμα που αφορά διαδικτυακές αγορές δεν το περίμενα ποτέ...

Μήπως θα έπρεπε στα delivery information τα διάφορα e-shop του εξωτερικού να γράφεται:

unfortunately we do not deliver any products to greek civil servants... ;

Συγγνώμη για το ύφος αλλά ειλικρινά ώρες ώρες μένω έκπληκτη!

*

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οτι ηρθε η καφετιερα αυτη που ειχα παραγγελει εκ μερους μιας φιλεναδας, http://www.amazon.co.uk/NESCAF%C3%89-Krups-KP210040-Machine-Pressure/dp/B001GIOQLO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1289946621&sr=8-1-catcorr

απο αμαζον, με κουριερ στην πόρτα μου,μεσα σε 4 μερες!!!:-D

τελεια;;

Link to comment
Share on other sites

ενα σαιτ με ενα παιχνιδι που δεν ελεγε τις τιμες....το 80 που το ειδες? το λεει εκει?

 

Ναι, δίπλα (δεξιά) από το παιχνίδι λέει: Rocking Animal - Talking Stanley Snail

Code: 644982703

£80.00

Αυτό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγοραζει με φπα 11% στην πωληση του επανω πρεπει να βαλει το ελληνικο 23% συγχρονως πρεπει να βαλει την εφορια που θα πληρωσει στο τελος του χρονου την Δεη τον Οτε την εταιρια security την ασφαλεια του εμπορευματος τον λογιστη του που τον υποχρεωνει το κρατος το ενοικιο τα κοινοχρηστα το πετρελαιο και σαφεστατα το μισθο του γιατι δεν δουλευει για την ψυχη της μανας του. Τα περισσοτερα απο αυτα στο εξωτερικο ειναι ελαχιστα σαν κοστοι και συγχρονως το κρατος επιχορηγει τα καταστηματα για να ανοιξουν και για 5 χρονια δεν φορολογουνται κατι που σε εμας δεν ισχυει....

Ακριβώς αυτό. Ο άντρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας, ξέρετε από το υπό εξαφάνιση είδος των μικρομεσαίων, με κατα διαστήματα μικροεισαγωγές προϊόντων τεχνολογίας και έτσι δυστυχώς είναι. Η ίδια είμαι υπάλληλος ιδιωτικού τομέα. Κακώς συγχέουμε τον αντιπρόσωπο της μεγαλοεταιρείας με τον καταστηματάρχη της διπλανής πόρτας. Όταν θα κλείσουν όλοι οι μικροί να δούμε τί θα κάνουμε που θα μείνουμε με τα καρτέλ. Αλλα αυτό ξεκίνησε προ δεκαετιών και φταίνει οι καταναλωτές (οι γονείς μας). Δε μας άρεσε το πρατήριο της ελληνικότατης βιοτεχνίας, (ποιά από εσάς δεν έχει βάλει βρακί πάλκο και μινέρβα πιτσιρίκι;) αλλά ψάχναμε για μάρκες. Να που εξαφανίσθηκε το ελληνικό ρούχο.

 

Αλλά, το κράτος φταίει. Πού είναι να δώσει κίνητρα επιχειρηματικότητας; Έχει ξεζουμίσει μισθωτούς και μικρομεσαίους. Πασχίζει να μας κάνει μετανάστες. Αφού πλέον όλα είναι Made in Κίνα, Ινδία και Μπαγκλαντές, τουλάχιστον να τα εισαγάγαμε εμείς απευθείας και να τα πουλούσαμε στην αγορά με αντίστοιχες λογικές τιμές.

 

Και καλαμαράκι, κανείς δε θα κάνει κουμάντο στην τσέπη σου. Όμως, άποψή μου, ότι όταν έρχεται μία η άλλη, θα πρέπει να δίνεις ανάσα στην εγχώρια αγορά. Σκέψου ότι αν δε σου ανανεώσουν τη σύμβαση, τα λεφτά που δαπάνησες και έμειναν Ελλάδα, ίσως χρησιμοποιηθούν για να πληρώσει κάποιος γονέας φροντιστήριο ή ιδιαίτερα μαθήματα, ή τελοσπάντων, οποιαδήποτε υπηρεσία μπορείς να παρέχεις εσύ.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και θα επαναληφθω...............

αν εχεις κατι να πεις για μενα να το λες ευθεως....

Δεν μου αρεσουν τα πλαγια λογια ουτε τα καρφια....! Και αυτα που εγραψες ηταν πλαγια σχολια για μενα.... καλο ειναι να σκεφτομαστε ποιος μασ πληρωνει (οταν μας πληρωνει) μην υποτιμας την νοημοσύνη μου..

Link to comment
Share on other sites

Σε περιμενα....

 

Σου ζητησα ευγενικα να μη ξανα αναφερθεις σε μενα ή στα ποστ μου.....

σε παρακαλω πολυ.....

 

Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.....

Μπορεις να τα λες μονη σου....!

 

Καληνύχτα...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάποιος πρέπει να απολογείται για την δουλειά του. Αν κάποιος δεν σε εξυπηρέτησε στο δημόσιο μπορείς πολύ άνετα να του κάνεις αναφορά και όχι να βάζεις τόσο κόσμο σε ένα τσουβάλι.

Ο άντρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και πάντα αγοράζει μέσω eshops γιατί οι τιμές είναι καλύτερες...δεν πληρώνει φόρους? οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν πληρώνουν? και τέλος πάντων ελεύθερη αγορά έχουμε γιατί να γίνεται θέμα?

 

Sorry για το οφ αλλά βαρέθηκα να ακούω για κακούς δημοσίους υπαλλήλους και σκλάβους του ιδιωτικού τομέα:cool:

Link to comment
Share on other sites

AGE σε ευχαριστω.

επεσα σε ολα μεσα ε?????????παντως για οσο την θηλασες που φανταζομαι οτι θα την θηλασες αρκετα μπραβο σου,εγω τον θηλασα 10,5μηνες αλλα τα μπιμπερο δεν τα γλιτωσαμε

Link to comment
Share on other sites

kelli79 Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το 11% πάντα μου αρέσει να διευρύνω τις γνώσεις μου

Όσον αφορά τα σχόλια σου για τους δημόσιους υπάλληλους, νομίζω ότι είναι δικαίωμά σου να έχεις όποια άποψη θέλεις, όπως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν την ίδια άποψη και άλλα επαγγέλματα όπως π.χ. τους δικηγόρους τους λογιστές τους γιατρούς …….;)

Θεωρώ όμως άδικο να βάζουμε όλους τους επαγγελματίες σε ένα τσουβάλι γιατί κάποιος το πρωί μας έκανε την ζωή δύσκολη και έχουμε νευράκια και ακόμα ποιο άδικο να κατηγορούμε ανθρώπους, όπως την μεγαλύτερη μερίδα των εκπαιδευτικών που προσπαθεί να κάνει την δουλειά του, κάτω από αντίξοες συνθήκες, πράγμα που θα καταλάβεις όταν με το καλό θα κάνεις το παιδάκι σου και θα χρειαστεί να το «εμπιστευτείς» στα χέρια αυτών που σήμερα κατηγορείς.

Πάντα φιλικά …….Age :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...