Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

νομιζω οτι εξηγησα για ποιο λογο εχουμε διαφορα σε τιμες τωρα αν θεωρεις οτι αναφερομαι στο οτι δουλευεις στο δημοσιο και σου εκανα επιθεση μην το παρεις προσωπικα αλλα ισχυει οτι οσοι ειναι μεσα στο δημοσιο και εχουν τη θεσουλα τους-πραγμα που δεν ισχυει απολυτα για σενα- σιγουρα εχουν πολλα πλεονεκτηματα και μπορουν να μιλανε χωρις να τους νοιαζει απο που πληρωνονται γιατι απο τους δικους μας φορους πληρωνονται ολοι τους ακομα και οι ταχυδρομοι που δεν μας παραδιδουν τα δεματα....Ναι με τους δημοσιους υπαλληλους τα εχω...και ειδικα αυτους που εχουν και στυλακι απο κει και περα ψωνιζω χρονια απο εξωτερικο μιας και σπουδαζα εκει και το κανω γιατι οικονομικα πολλα πραγματα δεν εχω τη δυνατοτητα να τα παρω απο Ελλαδα...

Συγνωμη για το off topic

 

Και θα επαναληφθω...............

αν εχεις κατι να πεις για μενα να το λες ευθεως....

Δεν μου αρεσουν τα πλαγια λογια ουτε τα καρφια....! Και αυτα που εγραψες ηταν πλαγια σχολια για μενα.... καλο ειναι να σκεφτομαστε ποιος μασ πληρωνει (οταν μας πληρωνει) μην υποτιμας την νοημοσύνη μου..

 

Και δεν ειμαι δημοσιο υπάλληλος.... Δουλευω με συμβασεις ορισμενου χρονου..

Οχι οτι σε αφορα.......ετσι για να το ξεκαθαρισουμε λιγο αυτο!!!

 

Σε παρακαλω πολύ απο εδω και περα να μην αναφερθεις ξανα σε μενα ουτε αμεσα...ουτε εμμεσα...ουτε στα ποστ μου....και να προσπερνας τα ποστ μου....

Σε παρακαλω πολυ...

Ετσι απλα και φιλικα..............

 

Link to comment
Share on other sites

 

Με ρωτησε τι και πως και το συμπερασμα του ηταν οτι οι τιμες ειναι διαφορετικες επειδη αυτος εχει ενοικιο 5,000 ευρω. (αλλο μεγαλο θεμα τα ενοικια, αλλα τεσπα). Εγω του απαντησα πολυ απλα οτι δεν ειμαι διατεθειμενη, αλλα και να ημουνα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, να του πληρωνω το ενοικιο του μεσα απο τις αγορες μου. Τελοσπαντων, η κουβεντα αυτη ειναι ατερμονη.

 

Γιατί δεν του είπες αγάπη μου ότι στην bond street του λονδίνου το ενοίκιο του μαδερ είναι μικρότερο από του mall...άντε γιατί δεν μπορώ βραδιάτικα!

 

που έχει ο εσπρέσσο στην πλατεία της Παιανίας πιο ακριβά από το covent garden!!! ΕΛΕΟΣ!!!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ Ράννια και που το έχει το μαγαζί? ακόμα και στην Αγ. Νικολάου στον πεζόδρομο τα ενοίκεια έχουν πέσει κατακόρυφα.

Δικαιολογίες για να δικαιολογήσουν τα τρελά ποσοστά κέρδους που θέλουν να βγάλουν:evil:

Link to comment
Share on other sites

Αν επισης σκεφτουμε οτι ολοι μας εχουμε καποιον γνωστο μας που δουλευει στον ιδιωτικο τομεα καλο ειναι να σκεφτομαστε οτι αν η εταιρια που δουλευει κλεισει απλα θα μεινει ανεργος και δεν θα μπορει ουτε απο το εξωτερικο να αγοραζει...Οποτε μην ειμαστε τοσο απολυτοι

 

καταρχάς γενικεύεις...εδώ προφανώς εννοείς ιδιωτικό τομέα το εμπόριο...δουλεύοντας λοιπόν στον ιδιωτικό τομέα παροχής υπηρεσιών εδώ και 10 χρόνια επέτρεψέ μου να σου πω ότι όταν η ασυδοσία ελέγχεται (στην περίπτωση της δικής μου εταιρίας υπάρχει ειδική αρχή) και όταν υπάρχει ο σεβασμός στον πελάτη, τότε δεν έχει λόγο να ανησυχεί ο ιδιωτικός τομέας...

 

όσον αφορά στο εμπόριο όμως, γιατί αυτό είναι το θέμα μας, η ασυδοσία στην χώρα αυτή κοντεύει να μας πετάξει όξω απ'τα σύνορα!

ΑΡΝΟΥΜΑΙ να δεχτώ ότι ο μαγαζάτορας στην bond street έχει λιγότερα έξοδα από τον μαγαζάτορα στην ερμού...και όποιος μπορεί να μου αποδείξει το αντίθετο, περιμένω! :rolleyes:

 

Δουλεύω σκληρά όσο και ο κάθε Ευρωπαίος, πληρώνομαι σαφώς λιγότερο για ίδιας ποιότητας υπηρεσίες και καλούμαι να πληρώσω τα κότερα του κάθε αποκλειστικού αντιπροσώπου;;; Ε ΠΟΤΕ! :evil::evil::evil:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι απο Πατρα, θα σου δωσω μερικα στοιχεια για να καταλαβεις ποιος ειναι ...

 

Ενα μεγααααλο στην Ακρωτηριου που εχει και δευτερο στην Κανακαρη? :mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλούμαι να πληρώσω τα κότερα του κάθε αποκλειστικού αντιπροσώπου;;; Ε ΠΟΤΕ! :evil::evil::evil:

 

Εισαι κακια! Γιατι να μη παει ο ανθρωπος τη κρουαζιερουλα του? ε?ε ?:twisted::twisted:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει στο μεγάλο (το γωνιακό διαγώνια από την πλατεία) αν αυτό ενοείς να αλλάξω κάτι δώρα το καλοκαίρι και είχε τα απλά βαμβακερά σετάκια μπλουζάκι-βερμουδίτσα μακό 50€:evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλα να μην αρχισω με αυτον!!!!!

 

Που του ειχα ζητησει εναν συγκεκριμενο μαρσιπο,μου λεει οτι τον παρηγγειλε και οταν ερχεται, εννοειται οτι καμια σχεση αυτο που ειχαμε πει , και μου λεει: " Ε ενταξει....την ιδια δουλεια κανουν!".

 

Μου ρθε να του πω....οχι....αν στο βαλω στον κ_λο δε θα κανει την ιδια ακριβως! Μα για μ@λ@κες μας παιρνανε επιτελους? Τι να πω....

 

Και μετα ο ιδιος μου εκανε παραπονα που ψωνιζω απο το εξωτερικο ..... ουστ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...