Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αντιγραφω απο αλλου

 

γατα μου ειπε η φιλη απο αγγλια οτι θα τους βαλουν κ εκει 20% φπα σε λιγο καιρο οποτε θα ακριβυνουν κ εκει τα πραγματα.

όχι σε λίγο καιρό από αρχή του έτους :|:| αυτό που δεν ξέρω ακόμα με σιγουριά είναι αν θα αυξηθεί και ο vat για τα παιδικά ρούχα (έχω την εντύπωση ότι στα παιδικά ρούχα στην Αγγλία έχουν 5% φόρο) αν λέω βλακείες βαράτε :oops::oops:

 

παμπερς δεν στέλνει το αμαζον στέλνει όμως μωρομάντηλα δεν ξέρω αν συμφέρει η τελική τιμή

 

edit τελικά δεν λέω βλακείες ο φόρος είναι 0%

 

Rise in VAT

 

VAT on goods and services is going up from 17.5% to 20% from 4 January 2011. Food, childrenʼs clothes, newspaper and books will continue to be exempt from the tax.

Link to comment
Share on other sites

Με τις πάνες είναι δράμα...Έχουν απίστευτη έκπτωση αλλά δε στέλνουν Ελλάδα. Εν τω μεταξύ όμως, μου είχαν στείλει promotion email για τα pampers από το amazon και αφού είδα ότι δε μπορώ να παραγγείλω, τους έστειλα ένα ξεχ***ριο μήνυμα του στυλ αφού δεν εξυπηρετείτε τη χώρα μου γιατί μου στέλνετε μήνυμα;;;Μου απάντησαν απολογητικά και ότι έχουν εσωτερικό πρόβλημα συστήματος και δε μπορούν να στείλουν Ελλάδα.

Τεσπά, είναι σαν τις αγορές από Αμερική με φτηνό δολλάριο: πολύ καλό για να είναι αληθινό.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο amazon ερχονται με ταχυδρομειο τα ογκωδη δεματα ή με κουριερ και σε ποσες περιπου μερες;παραγγειλα για μια φιλη μου την καφετιερα Krups dolce gusto και δεν ξερουμε απο που θα της ερθει!:)

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελτα εις τα ελτα που αλλου σιγουρα βρισκονται στην αποθηκη τους και τα κοιτανε γιατι να κουραζονται αλλωστε τα παιδια εχουν να φοβηθουν μπας και απολυθουν????

 

ναι βρε κέλλυ μου αλλά πως να τα αναζητήσω εάν δεν έχω κάποια στοιχεία? να πάω να πω ότι περιμένω δέμα από Αγγλία και Κίνα???

προς το παρόν έχω απλά στείλει ερώτηση στον πωλητή με ποιόν τρόπο τα έστειλε

Link to comment
Share on other sites

Απο amazon ερχονται με ταχυδρομειο τα ογκωδη δεματα ή με κουριερ και σε ποσες περιπου μερες;παραγγειλα για μια φιλη μου την καφετιερα Krups dolce gusto και δεν ξερουμε απο που θα της ερθει!:)

 

Εμένα μου ήρθαν την πρώτη φορά με courier και τη δεύτερη με ταχυδρομείο.

Άσχετο, αλλά για την καφετέρια θα χρειαστείς και αντάπτορα. Εγώ την πάτησα με την ενδοεπικοινωνία της Angelcare!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα την δεύτερη παραγγελία μου από mandco, ρούχα και αξεσουάρ για μένα, τον σύζυγο και για το σπίτι. Όλα ΤΕΛΕΙΑ!!! Απίστευτη ποιότητα για την τιμή τους!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι βρε κέλλυ μου αλλά πως να τα αναζητήσω εάν δεν έχω κάποια στοιχεία? να πάω να πω ότι περιμένω δέμα από Αγγλία και Κίνα???

προς το παρόν έχω απλά στείλει ερώτηση στον πωλητή με ποιόν τρόπο τα έστειλε

ακριβως αυτο θα πας και θα τους πεις οτι ψαχνω ενα δεμα απο αγγλια που εφυγε στιςταδε του μηνα μην το φοβασαι οι περισσοτερες αυτο κανουμε...Εδω εμενα ειχαν δεμ α13 μερες και το κοιταζαν και δεν αφησαν ειδοποιητηριο γιατι τους ειχαν και καλα τελειωσει, δεμα απο mandco το ειχαν αφησει στον κηπο του γειτονα και παλι καλα που με ξερει και μου το εφερε. πλεον μετα απο μαιλ στα κεντρικα και επισυναψη και φωνες στον διευθυντη υποκαταστηματος μου φερνουν ακομακαι τις μεγαλες κουτες και χτυπανε και θυροτηλεφωνο για απλα γραμματα οτι τα εχουν αφησει στο γραμματοκιβωτιο

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ... μόλις ανακάλυψα το εξής: πήρα και αυτά από mandco για τη βαφτισιμιά μου:

http://www.mandco.com/Accessories/Floral-fur-trim-boot/invt/3308472pink, μέγεθος 12-18 μηνών...

και μόλις είδα ένα αυτοκολλητάκι κάτω από τη σόλα του παπουτσιού ότι δεν είναι κατάλληλα για μωράκια που περπατούν!!! Έλα μου όμως που η μικρή μας περπατάει μια χαρά!!! Τι χαζομάρα!!! Δεν έπρεπε να το γράφουν στην περιγραφή? Έχετε επιστρέψει ποτέ πραγματάκια στο mandco? Αξίζει τον κόπο λέτε να τα επιστρέψω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια στο ΑΜΑΖΟΝ ισχύει δωρεάν αποστολή για ποσό πάνω των 25 λιρών? Πρέπει να κάνω κάτι ή θα μου το βγάλει αυτόματα? Ετοιμάζομαι να παραγγείλω ένα ρολόι για μένα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στο ΑΜΑΖΟΝ ισχύει δωρεάν αποστολή για ποσό πάνω των 25 λιρών? Πρέπει να κάνω κάτι ή θα μου το βγάλει αυτόματα? Ετοιμάζομαι να παραγγείλω ένα ρολόι για μένα.

 

Ισχυει αλλα οχι για ολα τα προιόντα τους....πρεπει να λεει στην σελιδα του προιοντος σου eligible for free delivery....... και μετα οταν φτασεις στην τελευταια σελιδα της παραγγελιας ακριβως εκει που στα δεξια σου λεει ποσο συν φπα κτλπ στην κεντρικη σελιδα θα λεει τροπος αποστολης και θα εχει δυο επιλογες μια την δωρεαν και μια με χρεωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...