Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και φέτος είναι ΤΕΛΕΙΑ!

 

@μαρσολαν: τι είναι τα babybits καλέ;

 

τα babybits ειναι κατι μικρα κυβακια σαν της ζαχαρης...πετας ενα σε ενα μικρο βαποριζατερ με νερακι και κανεις υγρο για το καθαρισμα του πωπου του μωρου...Εχει μεσα tea tree και κατι αλλα...κι επειδη δεν χρησιμοποιω μωρομαντηλα ψεκαζω βαμβακια με αυτο και της καθαριζω τα ακαθαριστα.

Εχω τη μεση μου τωρα τελευταια κι οταν λειπει ο αντρας μου τα πρωινα που συνηθως μας κερναει δεν μπορω να την σηκωσω να την παω για πλυσιμο οποτε.....βρηκα αυτα

Link to comment
Share on other sites

τα babybits ειναι κατι μικρα κυβακια σαν της ζαχαρης...πετας ενα σε ενα μικρο βαποριζατερ με νερακι και κανεις υγρο για το καθαρισμα του πωπου του μωρου...Εχει μεσα tea tree και κατι αλλα...κι επειδη δεν χρησιμοποιω μωρομαντηλα ψεκαζω βαμβακια με αυτο και της καθαριζω τα ακαθαριστα.

Εχω τη μεση μου τωρα τελευταια κι οταν λειπει ο αντρας μου τα πρωινα που συνηθως μας κερναει δεν μπορω να την σηκωσω να την παω για πλυσιμο οποτε.....βρηκα αυτα

 

 

εισαι πολυυυυυυυυυυυυυυ μπροστα :-P:-P:-P:-P:-P!!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Kelli79 και AGE ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Την Δευτέρα θα πάω από εκεί να παραπονεθώ γραπτώς και αν δεν βγεί άκρη με το καλό, τότε θα το παίξω Sherlock Holmes όπως προτείνει η ΑGE :D.

 

Αυτός ο ψηλός κυριούλης με τα γυαλιά και τα γκρίζα μαλλιά είναι για πολλές σφαλιάρες. Σε δική μου περίπτωση που δεν έβρισκαν το δέμα μου έπιασε η απειλή οτι θα κινηθώ δικαστικά!

 

Anyway, ξέρει κανένα ξεφτέρι αν μπορούμε να βάλουμε 2 διαφορετικές κάρτες (μία πιστωτική και μία prepaid) στον ίδιο λογαριασμό paypal? Πρέπει επειγόντως να βγάλω prepaid γιατί θα φαληρίσω με το ebay!...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις να το κανεις....εμεις εχουμε 3 καρτες,2 πιστωτικες και μια προπληρωμενη.....και με ρωταει απο ποια καρτα θελω να πληρωσω.....

 

xaxa...το paypal θα σας ανακυρηξει τους καλυτερους πελατες του!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφακι...να ειναι καλα αι συμφορουμιτισσαι!

χεχε..

να τα:

http://www.babykind.co.uk/wipes.htm#babybits

 

ερωτηση:

θελω να παρω καγκελο προστατευτικο να βαλω στο διπλο κρεββατι απο την μια μερια γιατι κοιμιζω την μπεμπα μαζι μου αρκετες φορες...συμφερει ιντερνετικα λετε?????

και τι να παρω...το κρεββατι ειναι κλασσικο,με το στρωμα να μπαινει μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

θέλω λίγο να χώσω τι μύτη μου με το θέμα των ΕΛΤΑ

και να σας δώσω ολίγον τα φώτα μου

(δε με ρωτησε κανεις παλι θα φαω τα μουτρα μου αλλα τεσπα)

τα απλά δέματα Δ Ε Ν έχουν trace number συνεπώς απαξ και μπουν στην ¨ενδοχώρα ¨ χάνονται με τελευταία ιντερνετική ενημέρωση το ΕΛ .Βενιζελος

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ εχει κάλος (μαζί με το trace number κολλατε ενα barcode για το ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ οπού μετα ΜΠΟΡΕΙ να βρεθεί )

αν όχι είπα τι συμβαίνει

 

ο ΤΚ ειναι το πρωτο που τσεκάρει στο τσουβάλι με τα δεματα -γραμματα

(α) ο ταξινόμος και

(β) ο ταχυδρόμος

συνεπώς η ασφαλιστική δικλίδα μεγάλη (για Αθήνα)

μετα τα κεντρικά΄του Αγίου ΣΤΕΦΑΝΟΥ ... και του Ελ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ (μιλάμε για 4 ασφαλιστικές δικλίδες )

αν υπαρξει λάθος στον ΤΚ υπάρχει μεγάλη περίπτωση καθυστέρησης στο οποιο υπεύθυνος ειναι ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ο καλύτερος και μοναδικός τρόπος να κατοχυρωθείτε την ασφάλεια παραλαβής των δεμάτων σας μέσο στα ΕΛΤΑ ( ως η περίεργη που ψωνιζει και εχει νταραβερια με eshop ειναι ) :

(α) ενα χαρτζιλίκι στον ταχυδρόμο - δεν το συνιστώ ΤΟ ΜΙΣΩ

(β) μια εξήγα με το ταχυδρόμο - το συνιστώ

(γ) καταγγελία στο κέντρο διανομής σας ΕΝΥΠΟΓΡΑΦΗ με ολα τα δικαιολογητικά που συνυπογράφουν την καταγγελία σας (ημερομηνία παραγγελίας confirmation order email κλπ)

 

ΤΡΟΠΟΙ Αποφυγής ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ :

ΤΕΣΤ :

καντε τεστ

αν ξαφνικά ανακαλύψατε το κόσμο της δεματικής αποστολής μέσο ΕΛΤΑ καντε τεστ με γνωστους και φίλους

πειτε να σας στείλουν δεματα ανεφ σημασίας και αξιας με express με συστημένο , με express συστημένο . απλό , φακελο κλπ

(συνολικό κόστος των όσο ανέφερα ειναι περίπου 20 ευρω ) να δειτε που υστερει η περιοχη σας και να στοιχειοθετήσετε την οργανωση σας

(μεσο καταγγελίας; κέντρο διανομής ; eshop ;;;ξηγας ;;; ) αυτα

τα σεβη μου

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακια βλεπω οτι ολες παραγγελνετε μεσω σαλοπετας, αλλα μπηκα στη σελιδα της και καταλαβα οτι τα εξοδα για καθε παραγελλια ειναι 30 ευρω η αμοιβη της και 22 τα μεταφορικα, συνολο 52 ευρω. ειναι οντως ετσι, γιατι μου φαινεται λιγο ακριβο για μικρες παραγγελιες, η εγω το καταλαβα λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Η Σαλοπέτα ξεκίνησε με πιο οικονομικές τιμές, ψώνισαν αρκετές κοπέλες, μετά όμως αύξησε τις τιμές και έβαλε και άλλους όρους οπότε οι περισσότερες κρίναμε ότι δεν μας συμφέρει πια.

Κάποιες άλλες πάλι συνεχίζουν να ψωνίζουν.

Ανάλογα τι "σηκώνει" η τσέπη του καθενός :)

Link to comment
Share on other sites

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ εχει κάλος (μαζί με το trace number κολλατε ενα barcode για το ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ οπού μετα ΜΠΟΡΕΙ να βρεθεί )

αν όχι είπα τι συμβαίνει

 

 

Αν το δέμα δεν είναι συστημένο και οι ίδιοι στο ταχυδρομείο δεν πολυδίνουν σημασία. Σε δικό μου δέμα από Αμερική ο υπάλληλος μου είπε οτι για να μην το έχουν στείλει συστημένο, δεν τους πολυενδιαφέρει αν θα το λάβω ή όχι!!!!!....Λογική κουκουρούκου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,καλημέρα!

Για το Μ&CO αναφέρθηκε χτες το βράδυ πως έχει το σ/κ 20-25% έκπτωση;Δεν βλέπω κπ κωδικό.Εχει ψωνίσει καμιά σας από τα είδη σπιτιού του;

 

(βρε παιδιά,πως μπαίνουν τα εικονίδια μέσα στο μήνυμα και όχι στον τίτλο;;;)

Link to comment
Share on other sites

Τις ειχα παρει περυσι απο τα σαιτ που ειχα βαλει ενα ζευγαρι με 50δολλάρια αν θυμαμαι καλα αλλα φετος το παρατηρησε μια κοπελλα οτι τα σαιτ δεν δουλευαν πια και τα εβγαλα απο την λιστα μολις το ειδα και εγω.

Το http://www.schuh.co.uk απο όσο θυμαμαι δεν ειχε αγοράσει καποια....εκτος αν κανω λαθος και ξερω οτι καποιες παρήγγειλαν και περιμενα καποια να ενημερωσει οτι ολα οκ.

 

Καλημερα μετα απο ξαναδιαβασμα 20 σελιδων τελικα το βρηκα

 

Για UGG κοταξτε εδώ http://www.schuh.co.uk/.. πήρα πλεκτή μπότα στις εκπτώσεις με 80 ευρώ

 

μα λεω και εγω αφου εδω μου το ειπανε τι σαιτ περιμενω να παραλαβω μαλλον δεν με παει η αγορα για τις ugg απο ιντερνετ θα δουμε μου στειλανε μειλ οτι εφυγαν και θα παραλαβω 8-10/11 και στο μεγεθος γραφει 41 ενω μου εχουν επιβεβαιωση την παραγγελια 39 δεν απαντανε σε μειλ θα σου πω συντομα κοντη γιορτη!!!!

 

Η felia που το ειχε προτεινει δεν ειχε προβλημα?

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

 

Μήπως μπορεί να μου δώσει καμιά σας τα φώτα της πάνω απο το fregrancex.com;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Για UGG κοταξτε εδώ http://www.schuh.co.uk/.. πήρα πλεκτή μπότα στις εκπτώσεις με 80 ευρώ

 

Η felia το ειχε προτεινει!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως ξέρει καμιά σας κανέναν ΦΘΗΝΟ αφυγραντήρα; Είναι αυτό το μηχάνημα που μαζεύει την υγρασία. Έχει πιάσει πολυ υγρασία το σπίτι

και ανησυχώ για το μωρακι μου...

Μου έχουν πει ότι κάνει πολύ θόρυβο. Είναι αλήθεια;

 

Please help...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως ξέρει καμιά σας κανέναν ΦΘΗΝΟ αφυγραντήρα; Είναι αυτό το μηχάνημα που μαζεύει την υγρασία. Έχει πιάσει πολυ υγρασία το σπίτι

και ανησυχώ για το μωρακι μου...

Μου έχουν πει ότι κάνει πολύ θόρυβο. Είναι αλήθεια;

 

Please help...

 

δεν εχω συναντησει καποιον για να σου προτεινω, αλλα ξερω οτι δεν ειναι πολυ θορυβώδεις, γιατι παλιοτερα δουλευα σε ενα μαγαζι και πουλουσαμε ενα μοντελο. εκανε ενα μικρο θορυβο, αλλα μη φανταστεις τιποτα σπουδαιο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπονζουρ κορνιλια!

Εγω μαριλυν επισης δεν ξερω κατι, αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι καποιο μελος παλια ειχε γράψει οτι της Κικο ενα μοντελο ήταν τελειως πατάτα....και χαλασε.

Κανε μια αναζήτηση στο φορουμ με την λέξη αφυγραντήρας υγραντήρας πανω δεξια ειναι, πηγαινε ομως στη κεντρική σελιδα του φορουμ και θα σου βγαλει οτι εχει ειπωθει.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...