Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Να σας στεναχωρησω λιγο!!!!M&Co εχει το σκ 20% & 25% εκπτωση αυτο το σκ οσες δεν προλαβατε να η ευκαιρια

 

Γιατί θα μας στεναχωρήσεις ακριβώς? Επειδή μας λες κάτι που ήδη γνωρίζουμε?

 

antu σίγουρα κάποια απ τα κορίτσια που έχει ψωνίσει απ το Γερμανικό άμαζον θα σε βοηθήσει. Λέει δωρεάν μεταφορικά αλλά δε μπορώ να δω αν στέλνει Ελλάδα

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να μην το γράφω σε εντελώς άσχετο μέρος :oops: εσάς τα συστημένα δέματα (μικρά και ελαφριά) από αγορές στο ιντερνετ ( αυτά δηλαδή που έχουμε πληρώσει ως sign for delivery) σας τα φέρνει στο σπίτι ο ταχυδρόμος ή αφήνει απλά το χαρτάκι και πάτε να τα παραλάβετε; Υπάρχει κάποιος που να ξέρει πως είναι το σωστό να γίνεται; Ευχαριστώ και σορρυ αν είμαι εκτός θέματος αλλά τα έχω πάρει με το ΕΛΤΑ της περιοχής μου και με τον ταχυδρόμο :evil:.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω διαβαζω τις τελευταιες 2-3 σελιδες (γιατι εσεις παιρνετε φορα) και εχω τρελαθει στο γελιο να'στε καλα γιατι βαριεμαι στη δουλεια!

αυτα και σορυ για το οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται,η salopeta μου εδωσε ενα κωδικο p2g...... και 7 νουμερα να ακολουθουν ,πηρα στο τηλ που μου εδωσες αλλα τζιφος ...μου ζητανε δικο τους κωδικο με 9 νουμερα λεει ....

 

 

εσύ έχεις κάτι σαν κι αυτό: P2G4369713 σωστά;

ενώ το λινκ που σου έδωσα χρειάζεται κάποιον σε αυτό το φορματ: EE142653235GB

 

ο δεύτερος κωδικός βρίσκεται πάνω στο label του p2g που τύπωσε η σαλοπέτα και έβαλε στο πακέτο σου...ζήτα της να κοιτάξει και να στον πει (και αν στον πει, κωδικός να γίνω :P)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

mariahn εμενα παντα τα μικρα δεματα μου τα φερνει στο σπιτι ( ασε που δεν εχουμε σταθερο ταχυδρομο αλλαζει αν 6 με 8 μηνες) Αν δεν με βρει μου αφηνει χαρτακι

 

Antu, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Και εγώ έτσι ήξερα οτι γίνεται. Στο Βύρωνα όμως, τουλάχιστον στην δική μου γειτονιά, ο ταχυδρόμος αφήνει μόνο χαρτάκια και χτυπάει άλλο κουδούνι για να του ανοίξουν και να αφήσει το χαρτάκι.Αυτό συμβαίνει σίγουρα γιατί τις τελευταίες 3 φορές ήμουν σπίτι όταν άφησε τα χαρτάκια αλλά δεν χτύπησε το δικό μου κουδούνι με αποτέλεσμα τώρα που παραγγέλνω συχνά για να ετοιμάσω τα του μώρου τρέχω 2 φορές την εβδομάδα στο ταχυδρομείο όπου περιμένω τουλάχιστον 1 με 1,5 ώρα τη φορά. Απλά θέλω να μάθω αν είναι στην διακριτική ευχέρεια του ταχυδρόμου αν θα τα φέρνει ή αν είναι υποχρεωμένος. Πώς όμως να το μάθω ώστε να πράξω αναλόγως;

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...μια βοηθεια....

 

Ψαχνω δωρο(σε παιχνιδι) Χριστουγεννων για το γιο μου και τον ανηψιο μου, που θα ειναι τοτε 8 και 7 μηνων αντιστοιχα. θελω ομως κατι που να μπορουν να το χρησιμοποιησουν για οταν θα περπατανε (να μην ειναι δλδ τελειως μπεμπε το δωρο)....καμια ιδεα?

 

αυτά του elc είναι πολύ καλά, δεν ξέρω αν μπορείς να τα βρεις στο αμαζον:

 

http://www.elc.co.uk/baby-walkers-pull-along-toys/5496,default,sc.html

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Antu, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Και εγώ έτσι ήξερα οτι γίνεται. Στο Βύρωνα όμως, τουλάχιστον στην δική μου γειτονιά, ο ταχυδρόμος αφήνει μόνο χαρτάκια και χτυπάει άλλο κουδούνι για να του ανοίξουν και να αφήσει το χαρτάκι.Αυτό συμβαίνει σίγουρα γιατί τις τελευταίες 3 φορές ήμουν σπίτι όταν άφησε τα χαρτάκια αλλά δεν χτύπησε το δικό μου κουδούνι με αποτέλεσμα τώρα που παραγγέλνω συχνά για να ετοιμάσω τα του μώρου τρέχω 2 φορές την εβδομάδα στο ταχυδρομείο όπου περιμένω τουλάχιστον 1 με 1,5 ώρα τη φορά. Απλά θέλω να μάθω αν είναι στην διακριτική ευχέρεια του ταχυδρόμου αν θα τα φέρνει ή αν είναι υποχρεωμένος. Πώς όμως να το μάθω ώστε να πράξω αναλόγως;

 

η προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι μετα απο επιστολη στα ελτα και κοινοποιηση στον διευθυντη του υποκαταστηματος πλεον ακομα και τα μεγαλα δεματα μου τα φερνουν στο σπιτι αν τα δεματα ειναι απλη παραδοση φαντασου οτι πλεον μου χτυπανε κουδουνι και με ενημερωνουν τα δεματα σας βρισκονται στην εισοδο

Link to comment
Share on other sites

Antu, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Και εγώ έτσι ήξερα οτι γίνεται. Στο Βύρωνα όμως, τουλάχιστον στην δική μου γειτονιά, ο ταχυδρόμος αφήνει μόνο χαρτάκια και χτυπάει άλλο κουδούνι για να του ανοίξουν και να αφήσει το χαρτάκι.Αυτό συμβαίνει σίγουρα γιατί τις τελευταίες 3 φορές ήμουν σπίτι όταν άφησε τα χαρτάκια αλλά δεν χτύπησε το δικό μου κουδούνι με αποτέλεσμα τώρα που παραγγέλνω συχνά για να ετοιμάσω τα του μώρου τρέχω 2 φορές την εβδομάδα στο ταχυδρομείο όπου περιμένω τουλάχιστον 1 με 1,5 ώρα τη φορά. Απλά θέλω να μάθω αν είναι στην διακριτική ευχέρεια του ταχυδρόμου αν θα τα φέρνει ή αν είναι υποχρεωμένος. Πώς όμως να το μάθω ώστε να πράξω αναλόγως;

τα πράγματα είναι απλά, αν έχεις λίγο υπομονή ...........την αράζεις στο μπαλκόνι την ώρα που ξέρεις περίπου ότι περνάει και περιμένεις πακέτο με την φωτογραφική στο χέρι .........τον τραβάς μια φώτο την ώρα που αφήνει το σημείωμα και μετά περνάς μία από τα κεντρικά με ΓΡΑΠΤΗ τονίζω γραπτή ερώτηση/επισήμανση (αυτός είναι ο τα έχω πάρει κρανίο τρόπος)

Υπάρχει και ο συγκαταβατικός τρόπος πάς και κάνεις ΓΡΑΠΤΑ ξαναλέω γραπτά παράπονα στα ελτά της περιοχής σου τους εξηγείς και την κατάσταση σου και τους παρακαλείς προφορικά ......να σε προσέξουν γιατί δεν μπορείς να πολυβγαίνεις έξω μπλα μπλα μπλα ;);)

Διάλεξε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

τα πράγματα είναι απλά, αν έχεις λίγο υπομονή ...........την αράζεις στο μπαλκόνι την ώρα που ξέρεις περίπου ότι περνάει και περιμένεις πακέτο με την φωτογραφική στο χέρι .........τον τραβάς μια φώτο την ώρα που αφήνει το σημείωμα και μετά περνάς μία από τα κεντρικά με ΓΡΑΠΤΗ τονίζω γραπτή ερώτηση/επισήμανση (αυτός είναι ο τα έχω πάρει κρανίο τρόπος)

Υπάρχει και ο συγκαταβατικός τρόπος πάς και κάνεις ΓΡΑΠΤΑ ξαναλέω γραπτά παράπονα στα ελτά της περιοχής σου τους εξηγείς και την κατάσταση σου και τους παρακαλείς προφορικά ......να σε προσέξουν γιατί δεν μπορείς να πολυβγαίνεις έξω μπλα μπλα μπλα ;);)

Διάλεξε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

αι λαβ γιου ντιαρ! :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αι λαβ γιου ντιαρ! :mrgreen:

με τοοο :mrgreen::mrgreen:

 

λοιπόν σήκωσα το ικέα σήμερα! υπέροχα χριστουγεννιάτικα πραγματάκια! το άλλο σκ στολίζω πάει και τέλειωσε :lol::lol::lol::lol:

δεν θα κάνω την λογική ερώτηση (από τώρα??) θα ρωτήσω δεν φοβάσαι μην αρχίσουν να κουνάνε το κεφάλι με κατανόηση όταν το δούνε ??? :mrgreen::mrgreen:

 

φέεεεεεεετα ...........:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα κοριτσια....εγω φτιαχνω ενα δεντρο γεματο κουκλακια...δε βαζω καθολου μπαλες...

 

Το βλεπω φετος να μου ερχεται στο κεφαλι. θα το βλεπει το μικρο και θα τρελαινεται....χεχε

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θα στολίσω δέντρο φέτος, είναι τεράστιο και βλέπω τον μικρό ταλιμπάν να το φέρνει κολάρο...

πήρα ένα μικρούλι αληθινούλι από ικέα με κουκλίστικο κασπώ...φανταστικά λαμπάκια, κεριά, γιρλάντες να στολίσω το τζάκι, κουτιά για μπισκότα...

santa claus is coming to town!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

τα ρουχακια απο M&CO.co.uk

τελεια , πολυ καλα στην αφη

μεγαλουτσικα αλλα οχι τεραστια οπως το μαδερ

το παλτουδακι 2-3 της Α...εεεε χμμμμμ κατι πρπει να κανω με τα μανικια χαχαχαχαχα

το καλοκαιρι μαλλον θα της ειναι νορμαλ χαχαχχαχααχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kelli79 και AGE ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Την Δευτέρα θα πάω από εκεί να παραπονεθώ γραπτώς και αν δεν βγεί άκρη με το καλό, τότε θα το παίξω Sherlock Holmes όπως προτείνει η ΑGE :D.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια γερμανικα να με βοηθησει!!!!!!! θελω αυτο

http://www.amazon.de/gp/product/B000NVUSUI/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

αλλα εχω δυο αποριες

1 αν το στελνουν

2 αν εχει εξοδα αποστολης

 

δεν προλαβα να δω αν σου εχουν απαντησει ηδη παντως στελνει Ελλαδα και τα μεταφορικα ειναι 7,98 ευρω!!

Link to comment
Share on other sites

τα ρουχακια απο M&CO.co.uk

τελεια , πολυ καλα στην αφη

μεγαλουτσικα αλλα οχι τεραστια οπως το μαδερ

το παλτουδακι 2-3 της Α...εεεε χμμμμμ κατι πρπει να κανω με τα μανικια χαχαχαχαχα

το καλοκαιρι μαλλον θα της ειναι νορμαλ χαχαχχαχααχα

 

δεν διπλώνονται τα μανίκια;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

οι φίλοι με αγαπάνε όπως είμαι (ξωτικό χριστουγέννων!)...η πεθερά πάλι που θα κουνήσει το κεφάλι, ποιος την χε...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

έτσι έεεεεεετσι :mrgreen::mrgreen:

 

Καλα κοριτσια....εγω φτιαχνω ενα δεντρο γεματο κουκλακια...δε βαζω καθολου μπαλες...

 

Το βλεπω φετος να μου ερχεται στο κεφαλι. θα το βλεπει το μικρο και θα τρελαινεται....χεχε

μπα μικρός είναι ακόμα παλεύεται .........του χρόνου να δείς γλέντια :?:???:

 

santa claus is coming to town!

τρέλο κόλλιμα με το συγκεκριμένο (κάπου έχω καταχωνιασμένα και play list με ποοοολύ πράγμα):mrgreen::mrgreen:

 

τα ρουχακια απο M&CO.co.uk

τελεια , πολυ καλα στην αφη

στο είπα είναι πολύ καλάαααααα
Kelli79 και AGE ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Την Δευτέρα θα πάω από εκεί να παραπονεθώ γραπτώς και αν δεν βγεί άκρη με το καλό, τότε θα το παίξω Sherlock Holmes όπως προτείνει η ΑGE :-D.

έτσι έεεεεεεετσι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τα ρουχακια απο M&CO.co.uk

τελεια , πολυ καλα στην αφη

μεγαλουτσικα αλλα οχι τεραστια οπως το μαδερ

το παλτουδακι 2-3 της Α...εεεε χμμμμμ κατι πρπει να κανω με τα μανικια χαχαχαχαχα

το καλοκαιρι μαλλον θα της ειναι νορμαλ χαχαχχαχααχα

 

Δεν πιστεύω να της το βάλεις το καλοκαίρι?:rolleyes::shock::lol:

 

Πάντως κορίτσια για να πω και εγώ 2 πράγματα σχετικά με την συζήτηση που είχατε...συμφωνώ με καλαμαράκι και μαράκι....τα πλάγια σχόλια καλό είναι να λείπουν. Μια χαρά είμασταν τόσο καιρό χωρίς γκρίνιες....και εντάξει πολλές φορές δεν υπάρχει χρόνος ούτε για τσιγάρο, ε ας ξαναρωτηθεί κάτι και τι έγινε? δεν χάλασε και ο κόσμος;)

Επίσης οι αναφορές στις αποστολές πιστεύω ότι είναι πολύ χρήσιμες για να ξέρουμε πότε να αναμένουμε μια παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...