Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα ,παρηγγειλα πριν λιγες μερες μεσω salopetas κατι πραγματα απο τον ακατανομαστο ....η οποια και μου τα εστειλε μεσω parcel2go στις 28/10

 

μπαινω στο site της parcel2go και η ενημερωση που εχει ειναι :

28/10/2010 08:00:00 SKELETON CON ADD WDM Online OUTWARD OE

01/11/2010 13:38:00 PARCEL ACCEPTED GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

01/11/2010 19:31:54 Forwarded to Hub GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

02/11/2010 06:28:00 Forwarded to Hub AUTOSCAN AT COVENTRY NH INWARD OE

02/11/2010 20:38:06 Received by delivery depot INTERNATIONAL HUB OUTWARD OE

04/11/2010 12:45:00 Forwarded to Hub INTERNATIONAL HUB OUTWARD OE

 

τι θελει να πει ο ποιητης ???γ@#μω τα αγγλικα μου .....help please!!!!!!!!!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παρηγγειλα αυτο απο μαζον σημερα........την εχει δοκιμασει καμμια;

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001ET5MDQ/ref=s9_simh_gw_p79_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1PE2RGYAGNJX1CH40BY5&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

Link to comment
Share on other sites

το ψαχνουν για βομβα????

 

να γραψω η να μη γραψω τωρα?

πηγα ΕΛΤΑ και ηταν κλειστα μεχρι τις 10 για συντηρηση μηχανηματων!

Αφου εβαλα φωνες κακο και πεταξα και 2 βρισιες γιατι δεν αντεξα

ηρθε και ο διευθυντης τους και με απειλησε να δωσω στοιχεια και να καλεσει την αστυνομια

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ελπιζω να το δωσουν σε αλλον γιατι ορκιζομαι οτι δε θα ξαναπατησω σε αυτα τα Ζ@##$#@@#

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Μήπως μπορείτε να μου πείτε απο asos πόσο καιρό κάνουν για Ελλάδα;;;Απο 22/10 που έκανα παραγγελεία και ακόμα να φανεί...στο dpd tracking δείχνει ότι είναι Ελλάδα εδώ και 2 εβδομάδες ,αλλά πουθενά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Σημερα παρελαβα τα αυτοκολλητα Hello Kitty που ειχα παραγγειλει απο e-bay http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280469612275&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Ο πωλητης ειναι αυτος: http://myworld.ebay.co.uk/pandapocket06&ssPageName=STRK:MEFSX:SELLERID

 

Γρηγορη παραδοση, ολα πολυ ωραια, μου ειχε βαλει και κατι μικρουλικα αυτοκολλητα δωρο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα ,παρηγγειλα πριν λιγες μερες μεσω salopetas κατι πραγματα απο τον ακατανομαστο ....η οποια και μου τα εστειλε μεσω parcel2go στις 28/10

 

μπαινω στο site της parcel2go και η ενημερωση που εχει ειναι :

28/10/2010 08:00:00 SKELETON CON ADD WDM Online OUTWARD OE

01/11/2010 13:38:00 PARCEL ACCEPTED GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

01/11/2010 19:31:54 Forwarded to Hub GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

02/11/2010 06:28:00 Forwarded to Hub AUTOSCAN AT COVENTRY NH INWARD OE

02/11/2010 20:38:06 Received by delivery depot INTERNATIONAL HUB OUTWARD OE

04/11/2010 12:45:00 Forwarded to Hub INTERNATIONAL HUB OUTWARD OE

 

τι θελει να πει ο ποιητης ???γ@#μω τα αγγλικα μου .....help please!!!!!!!!!!!!

 

κοριτσια βοηθηστε την αμοιρη μανα !!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Μήπως μπορείτε να μου πείτε απο asos πόσο καιρό κάνουν για Ελλάδα;;;Απο 22/10 που έκανα παραγγελεία και ακόμα να φανεί...στο dpd tracking δείχνει ότι είναι Ελλάδα εδώ και 2 εβδομάδες ,αλλά πουθενά....

 

Αποκλειεται να φαινονται εδω και δυο βδομαδες ελλάδα.......αφου βρε σημερα ειναι 5/11 και εσυ τα πηρες στις 22/10 δηλαδη τα πηρες αγορασες πριν 13μερες.... Με τιποτα δεν βρισκονταν την επομενη στην ελλάδα.

εμενα μου ερχοταν απο το ασος με ελτα απλο σε 5-8εργασιμες μερες.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πληροφοριακα, ειχα παραγγειλει απο αμαζον ενα αυτοκινητακι γαι τη μικρη (ογκωδες πραγμα με λιγα λογια) και ειχε προβλεπομενη παραδοση 28/10, ερχοταν με απλο ταχυδρομειο αλλα ειχα τρακινγκ νουμερο της dhl οποτε το παρακολουθουσα κανονικα, ωσπου εφτασε ελλαδα φυσικα! οπου και εβγαλε το μυνημα οτι 1/11 δεν μπορει να παραδοθει... ξεκιναω το ψαξιμο λιποοοοοοοοοον!!!!!!!!!

ανακαλυψα οτι ειναι απο 1/11 στο κεντρο διανομης των ελτα επειδη ειναι ογκωδες και θελει αμαξι για να το παρω.... αν δε ασχολουμουν δηλαδη ουτε και θα με ειδοποιουσαν ποτε οτι εφτασε να παω να το παρω.............. μια χαρα!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ,παρηγγειλα πριν λιγες μερες μεσω salopetas κατι πραγματα απο τον ακατανομαστο ....η οποια και μου τα εστειλε μεσω parcel2go στις 28/10

 

μπαινω στο site της parcel2go και η ενημερωση που εχει ειναι :

28/10/2010 08:00:00 SKELETON CON ADD WDM Online OUTWARD OE

01/11/2010 13:38:00 PARCEL ACCEPTED GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

01/11/2010 19:31:54 Forwarded to Hub GREECE OFFICE OF ORIGINRomford Depot

02/11/2010 06:28:00 Forwarded to Hub AUTOSCAN AT COVENTRY NH INWARD OE

02/11/2010 20:38:06 Received by delivery depot INTERNATIONAL HUB OUTWARD OE

04/11/2010 12:45:00 Forwarded to Hub INTERNATIONAL HUB OUTWARD OE

 

τι θελει να πει ο ποιητης ???γ@#μω τα αγγλικα μου .....help please!!!!!!!!!!!!

 

μη το ψαχνεις πολυ, οσες φορες πηρα δεμα απο parcel2go σε 5 ή το πολυ πολυ 6 εργασιμες ηταν ηδη στο ελτα σε επαρχια!!!!!!!!! ξεκινα να το ψαχνεις... αμα περιμενεις ειδοποιητηριο θα ρθει σε καμια βδομαδα..... αν σου στειλουν.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα,μπηκα εχθες και διαβασα στο συγκεκριμενο φορουμ που ειναι πολυ ενδιαφερον ειναι η αληθεια για τις αγορες μεσω ιντερνετ.προσπαθησα λοιπον χωρις επιτυχια να γραφτω στο pay pal αλλα δε μπορουσα.εχω πολλες αποριες και θελω να τις γραψω μαζεμενες μηπως μπορεσει καποια να μου δωσει απαντησεις με πολυ απλαααααα λογια για το τι γινεται.λοιπον ενδιαφερομαι να κανω αγορες απο το e-bay.μεχρι στιγμης εκανα απο τη ricardo που πληρωνεις μεσω τραπεζας η αντικαταβολη και δεν ειχα κανενα προβλημα.το e-bay ειναι ασφαλες?πως γραφεσαι στο pay pal?πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα η μπορεις να ανοιξεις ενα λογαριασμο σε μια τραπεζα και να βαζεις μεσα χρηματα?πως θα ξερει το e-bay απο πια τραπεζα θα πληρωθει?εχουν προσβαση στις ελληνικες τραπεζες?αυτα τα ολιγα.και αν υπαρχει και κατι αλλο που θα επρεπε να ξερω να με ενημερωσετε γιατι η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο ασχετη με αυτα τα πραγματα.ευχαριστω εκ των προτερων!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη το ψαχνεις πολυ, οσες φορες πηρα δεμα απο parcel2go σε 5 ή το πολυ πολυ 6 εργασιμες ηταν ηδη στο ελτα σε επαρχια!!!!!!!!! ξεκινα να το ψαχνεις... αμα περιμενεις ειδοποιητηριο θα ρθει σε καμια βδομαδα..... αν σου στειλουν.....

πηρα τηλεφωνο σημερα στα ελτα της περιοχης αλλα δεν ειχαν κατι ......επειδη δουλευω στην acs ξερω οτι 3 μερες τωρα οι αποστολες γινονται με δυσκολια λογω των τελευταιων γεγονοτων με τις βομβες ,η υπηρεσια πολιτικης αεροποριας εχει απαγορεψει μεχρι και σημερα επισημα αποστολες απο και προς το εξωτερικο...ανεπισημα και εσωτερικου (τις δικες μας αποστολες τις διακινουμε με καραβι )

θα περιμενω μεχρι την τριτη και βλεπουμε....ελπιζω να μην το λιμπιστει κανεις....

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπον πηρα:3 μπουκαλι 330ml

ισοθερμικη τσαντα της avent

4 πιπιλες avent

2 παιχνιδια lamaze

1 magic cup της avent

4 θηλες για τα μπουκαλια

ολα 63 λιρες...εδω ηθελα 60 ευρω μονο για τα μπουκαλια κ την τσαντα

 

κι εγω παλι την σηκωσα την αβεντ χτες στο αμαζον και οχι μονο(βεβαια).

Πηρα και τα πιατακια της,κουταλακια,κι αλλα spout για αργοτερα...τουλαχιστον αυτοι το δηλωνουν οτι ειναι bpa free!!ιδιως τα μπωλακια φαινονται πολυ ομορφα και ευρυχωρα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα,μπηκα εχθες και διαβασα στο συγκεκριμενο φορουμ που ειναι πολυ ενδιαφερον ειναι η αληθεια για τις αγορες μεσω ιντερνετ.προσπαθησα λοιπον χωρις επιτυχια να γραφτω στο pay pal αλλα δε μπορουσα.εχω πολλες αποριες και θελω να τις γραψω μαζεμενες μηπως μπορεσει καποια να μου δωσει απαντησεις με πολυ απλαααααα λογια για το τι γινεται.λοιπον ενδιαφερομαι να κανω αγορες απο το e-bay.μεχρι στιγμης εκανα απο τη ricardo που πληρωνεις μεσω τραπεζας η αντικαταβολη και δεν ειχα κανενα προβλημα.το e-bay ειναι ασφαλες?πως γραφεσαι στο pay pal?πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα η μπορεις να ανοιξεις ενα λογαριασμο σε μια τραπεζα και να βαζεις μεσα χρηματα?πως θα ξερει το e-bay απο πια τραπεζα θα πληρωθει?εχουν προσβαση στις ελληνικες τραπεζες?αυτα τα ολιγα.και αν υπαρχει και κατι αλλο που θα επρεπε να ξερω να με ενημερωσετε γιατι η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο ασχετη με αυτα τα πραγματα.ευχαριστω εκ των προτερων!

οδηγίες για το πως να γραφτείς στο Paypal έχει εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

άνοιξε το pdf αρχείο και τα λέει ένα ένα τα βήματα με εικόνες (είναι λινκ από κάτι άλλο οποτε ακολουθείς τις οδηγίες μέχρι εκεί που σου λέει θα οδηγηθείτε στην σελίδα του Pay pal ώς πλήρες μέλος)

 

Το Paypal είναι μόνο μέσω πιστωτικής ή prepaid κάρτας

διάβασε το παραπάνω λινκ και θα σου λυθούν αρκετές απορίες για τα υπόλοιπα εδώ είμαστε :P

Link to comment
Share on other sites

μαρια καινουργια, ψαξε προς τα πισω να βρεις ενα ποστ απο το καλαμαρι

εχει στην υπογραφη της λινκς με οδηγιες, μελετησε τα

ευχαριστω πολυ γατουλα και χωρις να θελω να φανω αγενης ειναι παρα πολλες οι σελιδες και ειναι πολυ δυσκολο για καποιον ο οποιος ειναι καινουργιος να κατσει να δει ολες αυτες τις σελιδες.το γορουμ εχει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα αλλα αν δεν εχεις χρονο....ειδα στην αρχη για εγγραφη στο pay pal αλλα δε μου το ανοιγει το pc.και φοβαμαι μηπως μου τη πουν κιολας που γραφω παλι τα ιδια πραγματα αλλα ειναι πανω απο 400 σελιδες.παντως οπως και ναχει σευχαριστω.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

οδηγίες για το πως να γραφτείς στο Paypal έχει εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

άνοιξε το pdf αρχείο και τα λέει ένα ένα τα βήματα με εικόνες (είναι λινκ από κάτι άλλο οποτε ακολουθείς τις οδηγίες μέχρι εκεί που σου λέει θα οδηγηθείτε στην σελίδα του Pay pal ώς πλήρες μέλος)

 

Το Paypal είναι μόνο μέσω πιστωτικής ή prepaid κάρτας

διάβασε το παραπάνω λινκ και θα σου λυθούν αρκετές απορίες για τα υπόλοιπα εδώ είμαστε :P

νασαι καλα age μου, οταν λες prepaid εννοεις χρεωστικη καρτα?

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ γατουλα και χωρις να θελω να φανω αγενης ειναι παρα πολλες οι σελιδες και ειναι πολυ δυσκολο για καποιον ο οποιος ειναι καινουργιος να κατσει να δει ολες αυτες τις σελιδες.το γορουμ εχει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα αλλα αν δεν εχεις χρονο....ειδα στην αρχη για εγγραφη στο pay pal αλλα δε μου το ανοιγει το pc.και φοβαμαι μηπως μου τη πουν κιολας που γραφω παλι τα ιδια πραγματα αλλα ειναι πανω απο 400 σελιδες.παντως οπως και ναχει σευχαριστω.

σου εστειλα προσωπικο μηνυμα ειναι επανω δεξια εκει στα στοιχεια σου μπες και διαβασε....Αυτο εξηγουσα χθες αλλα καποιες δυστυχως δεν μπορουσαν να καταλαβουν για ποιο λογο γινονται συνεχεια καποιες ερωτησεις αλλα τι να κανουμε ειπαμε ειμαστε βιαστικοι Ελληνες

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160500426640

 

Μπορειτε να μου πειτε ποιο μπιντ βλεπετε εσεις οτι πρεπει να χτυπησετε τωρα?

εβαλα μαξ μπιντ και δε ξερω αν κανω βλακειες σαν πρωταρα σε αυτα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160500426640

 

Μπορειτε να μου πειτε ποιο μπιντ βλεπετε εσεις οτι πρεπει να χτυπησετε τωρα?

εβαλα μαξ μπιντ και δε ξερω αν κανω βλακειες σαν πρωταρα σε αυτα!

 

βλεπω 7.49 και αν θελω να τα χτυπησω πρεπει να βαλω 7.99 τα 7.49 θα πληρωσεις αν δεν χτυπησει αλλος

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...