Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έκανα 2 παραγγελίες απο amazon.co.uk μια στις 20/10 και μια προχτές 1/11

και οι 2 με δωρεάν μεταφορά.

Σήμερα στις 15:10 η ups μου έφερε την 2η παραγγελία που έκανα προχτές!!!

τόσο γρήγορα!!:P

Η πρώτη παραγγελία όμως????:?

Που ειναι οέο???:shock::shock:

το amazon με ups στέλνει συνήθος??

aiBtp2.png

 

13/11/2004

16/8/2007

Link to comment
Share on other sites

katinaki απ'οτι ξέρω το μητρικό γάλα δεν θέλει βράσιμο, πρέπει να είναι σε θερμοκρασία δωματίου, όπως περίπου είναι και όταν πίνει κατευθείαν από το στήθος

 

απο το στήθος είναι περίπου στου 36,6 βαθμούς όσο και η θερμοκρασία σώματος όταν το αντλώ είναι χλιαρό δεν είναι σε θερμοκρασία δωματίου. όπως και να έχει το βάζω στο ψυγείο όπότε θέλει ένα ζέσταμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, Για πειτε μου παρακαλω αν καποιος/α ψωνισε απο αυτο το σιτε?

http://outlet.z-mall.gr/

και αν εχετε κατι παρόμοιο πειτε μου.

ΘΑΝΞΞ

 

Ναι αν και αρχάρια στις αγορές μέσω internet...ψώνισα πριν περίπου μια εβδομάδα κάτι γαλότσες για την κόρη μου.Ψαχνόμουν κι εγώ και το βρήκα εντελώς τυχαία..

Μια χαρά μου τις έφεραν την επόμενη μέρα, πολύ ωραίες και σε καλή τιμή!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω να δωσεις κατι παραπάνω και να παρεις αυτον, ειναι κλάσσης ανώτερος απο τον απλο της αβεντ....τον εχω εδω και εναμιση χρονο και μου εχει λυσει τα χερια ακομα τον χρησιμοποιω ζεσταινω το φρεσκο γαλα της μικρης στο μπουκαλι. Τον εχει το αμαζον σαν πωλητης και με δωραν μεταφορικα!!

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF260-34-BPA-Free/dp/B002MUC4QO/ref=sr_1_4?s=baby&ie=UTF8&qid=1288775766&sr=1-4

 

χαχαχαχα εγώ τον είχα πάρει από τη χαρά μου πριν γεννήσω...ο Νικολιός τελικά θήλασε αποκλειστικά και τον χρησιμοποίησα 1 φορά μόνο (να ζεστάνω μητρικό αλλά ούτε να το φτύσει)...

δεν μου έκοψε η χαζή να τον χρησιμοποιήσω τώρα που του δίνω φρέσκο...σε πόση ώρα το ζεσταίνει κοπελιά από το ψυγείο; γρηγορότερα από το γκαζάκι;;;

 

katinaki, το πιτσιρικάκι είναι θεικό! κουκλί!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχα εγώ τον είχα πάρει από τη χαρά μου πριν γεννήσω...ο Νικολιός τελικά θήλασε αποκλειστικά και τον χρησιμοποίησα 1 φορά μόνο (να ζεστάνω μητρικό αλλά ούτε να το φτύσει)...

δεν μου έκοψε η χαζή να τον χρησιμοποιήσω τώρα που του δίνω φρέσκο...σε πόση ώρα το ζεσταίνει κοπελιά από το ψυγείο; γρηγορότερα από το γκαζάκι;;;

 

katinaki, το πιτσιρικάκι είναι θεικό! κουκλί! τι τον θες τον θερμαντήρα ρε φιλενάδα; θήλασέ το βρε! :mrgreen:

 

Κοιτα κοπελια...βαζω γαλατακια στο μπουκαλακι , κρυο κρυο το γαλα ε... και σε 2 λεπτάκια ειναι ετοιμοοοοο και χωρις την φασινα του μπρικιου...και χωρις το κολλημα του γαλακτος στο μπρικι μπλιαχχχ και χωρις να ειναι καυτο χλιαρο...και αντε κρυωσε το...Γιατι η δικια μου κιουρια το πινει χλιαρο προς κρυο.. το ζεστο ζεστο δεν το θελει!! Ειναι παιδι της μαμας της ντε χε χε

Εννοειτε οτι μου εχει σωσει τα χερια και το εχω κανει και παιχνιδάκι της λεω μολις κανει μπιμπ μπιμπ το γαλα μας ελα να με φωνάξεις ,παντα κατι κανω οσο το περιμενω. και εκεινη φωναζει μαμα μαμα αααααλαα αλααα μπιμπ μπιμπ χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

katinaki απ'οτι ξέρω το μητρικό γάλα δεν θέλει βράσιμο, πρέπει να είναι σε θερμοκρασία δωματίου, όπως περίπου είναι και όταν πίνει κατευθείαν από το στήθος

 

βράσιμο δε θέλει, αλλά αν είναι από το ψυγείο, θέλει ζέσταμα ;)

 

καλέ μη μπερδεύουμε τη νεομανούλα :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κοπελια...βαζω γαλατακια στο μπουκαλακι , κρυο κρυο το γαλα ε... και σε 2 λεπτάκια ειναι ετοιμοοοοο και χωρις την φασινα του μπρικιου...και χωρις το κολλημα του γαλακτος στο μπρικι μπλιαχχχ και χωρις να ειναι καυτο χλιαρο...και αντε κρυωσε το...Γιατι η δικια μου κιουρια το πινει χλιαρο προς κρυο.. το ζεστο ζεστο δεν το θελει!! Ειναι παιδι της μαμας της ντε χε χε

Εννοειτε οτι μου εχει σωσει τα χερια και το εχω κανει και παιχνιδάκι της λεω μολις κανει μπιμπ μπιμπ το γαλα μας ελα να με φωνάξεις ,παντα κατι κανω οσο το περιμενω. και εκεινη φωναζει μαμα μαμα αααααλαα αλααα μπιμπ μπιμπ χαχαχαχα

 

α φιλενάδα με τη φασίνα του μπρικιού με έπεισες :)

 

θα το ανεβάσω μετά από την αποθήκη να δω αν χωράει το μπιμπερό...τώρα μας έχει βολέψει το 330μλ της nuby γιατί ήταν το μόνο που δέχτηκε μετά το στήθος και δεν το ρισκάρω :cool:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

α φιλενάδα με τη φασίνα του μπρικιού με έπεισες :)

 

θα το ανεβάσω μετά από την αποθήκη να δω αν χωράει το μπιμπερό...τώρα μας έχει βολέψει το 330μλ της nuby γιατί ήταν το μόνο που δέχτηκε μετά το στήθος και δεν το ρισκάρω :cool:

 

Το ηξερα οτι με αυτο θα σε πεισω χαχαχαχαχαχαχα

κοιτα...νομιζω χωρανε γιατι ειναι περιπου στα ιδια , αλλα και να μη χωρανε εχω αν θες ενα ολοκαινουργιο μικρο αβεντ να στο στειλω με καινουργια θηλη κιολας δοκιμασε το ή κανε αυτο που εκανα εγω στο μεταβατικο απο νουκ σε αβεντ...εβαλα την θηλή της νουκ στο μπουκαλι αβεντ μια φορα μετα εβαλα της αβεντ...και το πηρε!

 

Link to comment
Share on other sites

επίσης να θυμηθώ να σου στείλω κάτι πωλητές του ebay το βράδυ...δεν ξέρω αν θα ενδιαφέρει καμιά, αλλά ο άντρας μου που έχει κόλλημα παρήγγειλε πανέμορφα μανικετόκουμπα με 3 ευρώ (μαζί με μεταφορικά) και ήρθαν σε 2 μέρες...

 

εγώ ετοιμάζω λίστα με χριστουγεννιάτικα...λέω να δοκιμάσω αυτό και να σας πω μετά αν αξίζει τον κόπο....

 

http://www.christmastimeuk.com/index.php

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ηξερα οτι με αυτο θα σε πεισω χαχαχαχαχαχαχα

κοιτα...νομιζω χωρανε γιατι ειναι περιπου στα ιδια , αλλα και να μη χωρανε εχω αν θες ενα ολοκαινουργιο μικρο αβεντ να στο στειλω με καινουργια θηλη κιολας δοκιμασε το ή κανε αυτο που εκανα εγω στο μεταβατικο απο νουκ σε αβεντ...εβαλα την θηλή της νουκ στο μπουκαλι αβεντ μια φορα μετα εβαλα της αβεντ...και το πηρε!

 

μωρέ έχω τα αβεντ σε όλα τα μεγέθη και δεν τα θέλει το θκατούλι!!!

είχα στοκάρει η βλαμένη πριν γεννήσω με μπιμπερό, θερμαντήρα, αποστειρωτή και τα έχω και τα κοιτάω!!!

αφού με ξέρω...σιγά μην καθόμουν να αποστειρώνω και να ζεσταίνω το ξημέρωμα! βυζί uber alles!!! :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

επίσης να θυμηθώ να σου στείλω κάτι πωλητές του ebay το βράδυ...δεν ξέρω αν θα ενδιαφέρει καμιά, αλλά ο άντρας μου που έχει κόλλημα παρήγγειλε πανέμορφα μανικετόκουμπα με 3 ευρώ (μαζί με μεταφορικά) και ήρθαν σε 2 μέρες...

 

εγώ ετοιμάζω λίστα με χριστουγεννιάτικα...λέω να δοκιμάσω αυτό και να σας πω μετά αν αξίζει τον κόπο....

 

http://www.christmastimeuk.com/index.php

 

Αλλο ηθελα να γραψω...γκρρρ ηθελα να σε ρωτήσω σε πμ τελικα αυτο δεν ειναι δοκιμασμενο ε?

Στειλε τα λινκ με τα μανικετοκουμπα αργα το βραδυ να ανανεώσω την λιστα εχω μαζέψει αρκετα απο εμπευ

 

μωρέ έχω τα αβεντ σε όλα τα μεγέθη και δεν τα θέλει το θκατούλι!!!

είχα στοκάρει η βλαμένη πριν γεννήσω με μπιμπερό, θερμαντήρα, αποστειρωτή και τα έχω και τα κοιτάω!!!

αφού με ξέρω...σιγά μην καθόμουν να αποστειρώνω και να ζεσταίνω το ξημέρωμα! βυζί uber alles!!! :mrgreen:

 

αι μαρι καθομαι και γελάω μονη μου στο σαλονι χαχαχαχαχαχαχα

κανε αυτο που σου ειπα και ας σταζει λιγο βαλε την θηλη του αλλου στο αβεντ

 

Link to comment
Share on other sites

ρε κοπελιές τώρα που το θυμήθηκα...

μου έστειλαν την παραγγελία μου από biologisch24 στις 20/10...ακόμα δεν έχω παραλάβει...

επειδή είχα καιρό να παραγγείλω, αλλά θυμάμαι ρε γμτ άψογη εξυπηρέτηση, ξέρει καμιά σας με τι έρχονται; ταχυμεταφορές; να ξέρω ποιον να ξεχέσω!!!

 

άκυρο...βρήκα...με dhl...01/11 έφτασαν ελλάδα! να χέσω τόσα μεταφορικά για 2 βδομάδες!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ηθελα να γραψω...γκρρρ ηθελα να σε ρωτήσω σε πμ τελικα αυτο δεν ειναι δοκιμασμενο ε?

Στειλε τα λινκ με τα μανικετοκουμπα αργα το βραδυ να ανανεώσω την λιστα εχω μαζέψει αρκετα απο εμπευ

 

αι μαρι καθομαι και γελάω μονη μου στο σαλονι χαχαχαχαχαχαχα

κανε αυτο που σου ειπα και ας σταζει λιγο βαλε την θηλη του αλλου στο αβεντ

 

όχι δεν είναι δοκιμασμένο...λέω να θυσιαστώ εγώ για χάρη σας :mrgreen: θα ενημερώσω...

 

τους πωλητές θα στους στείλω με πμ τους έχω σπίτι...

 

θα δοκιμάσω αυτό που λες με το αβεντ...θενξ ντιαρ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι δοκιμασμένο...λέω να θυσιαστώ εγώ για χάρη σας :mrgreen: θα ενημερώσω...

 

τους πωλητές θα στους στείλω με πμ τους έχω σπίτι...

 

θα δοκιμάσω αυτό που λες με το αβεντ...θενξ ντιαρ!

 

De nada ...guapita!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ παρέλαβα σήμερα απο newlook!

είχαν μια μικρή καθυστέρηση της τάξης των 2 ημερών περίπου αλλά χαλάλι!!!

4 ζευγάρια μπαλαρίνες, 1 ζευγάρι γόβες, 1 φόρμα, 2 ζακέτες και ενα ζευγάρι πυτζάμες 140 ευρωπουλάκια!!! μια χαρά!!!

 

και περιμένω ρολογάκια betty boop απο ebay!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, βλεπω παλι εδω ειστε

 

αγορασα κι εγω απο mandco και μου ηρθαν πολυ γρηγορα θα ελεγα

μια βδομαδα και ειχαμε και αργια την 28η

 

ευτυχως προλαβα πριν τους ελεγχους να παρω το δεμα και ενα απο γερμανια σημερα

 

οσον αφορα το θερμαντηρα της αβεντ ειναι και για το φαγητο αν εχεις τα κουπακια αποθηκευσης via gourmet

 

τα παρηγγειλα σημερα μαζι με την αλλαξιερα μου απο αμαζον

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, βλεπω παλι εδω ειστε

 

αγορασα κι εγω απο mandco και μου ηρθαν πολυ γρηγορα θα ελεγα

μια βδομαδα και ειχαμε και αργια την 28η

 

ευτυχως προλαβα πριν τους ελεγχους να παρω το δεμα και ενα απο γερμανια σημερα

 

οσον αφορα το θερμαντηρα της αβεντ ειναι και για το φαγητο αν εχεις τα κουπακια αποθηκευσης via gourmet

 

τα παρηγγειλα σημερα μαζι με την αλλαξιερα μου απο αμαζον

 

Μπραβο μπραβο!!

 

εχμμμμμμμ μόλις έμαθα από έγκυρη πηγή ότι τα δέματα που έρχονται και φεύγουν στο εξωτερικό έχουν παγώσει για 2 μέρες ..............γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ:evil::evil:

 

Ημουν σιγουρη...και επειδη εχουμε ελληνικα Ελτα...βαλτε μια βδομαδα αυτην δηλαδη χ χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι δυο ωρες πισω οι Αγγλοι, αρα μεχρι τις 2 το πρωι για εμας.

 

χαχαχαχαχα σκέψου να μην είχα ζήσει 6 χρόνια εκεί!!! ευχαριστώ κοριτσάρα μου :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μπραβο!!

 

 

 

Ημουν σιγουρη...και επειδη εχουμε ελληνικα Ελτα...βαλτε μια βδομαδα αυτην δηλαδη χ χαχαχα

ΕΜΕΝΑ παντως μου ηρθαν σημερα 2 πακετακια απο ebay το ενα το ειχαν στειλει στις 29.10 και το αλλο 01.11 οποτε μαλλον τυχερη ειμαι 'η η επιστολη επιασε τοπο τι να πω

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα σκέψου να μην είχα ζήσει 6 χρόνια εκεί!!! ευχαριστώ κοριτσάρα μου :mrgreen:

 

να 'σαι καλα κοριτσι μου. να χαιρεσαι κι εσυ το Νικολα σου!

 

στο μεταξυ κοριτσια τωρα με τις βομβες, θα εχουμε προβλημα μαλλον! σημερα ενας πωλητης απο το Hong Kong αρνηθηκε να μου στειλει δεμα γι' αυτο τον λογο. εχουν γινει λεει πολυ αυστηρα τα τελωνεια μας και μπορει να μη το περασουν και να του γυρισει πισω ή να παρακρατηθει.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...