Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όχι τελωνείο δεν παίζει αν είσαι στο .co.uk είναι Αγγλία η έδρα τους

 

την επιλογή αυτή την έχει ???

FREE Super Saver Delivery (θα πρέπει να έχει 2 κουτάκια για να τσεκάρεις) το ένα είναι το δωρεάν στο άλλο πληρώνεις

Link to comment
Share on other sites

ειναι 4 βιβλια

πωλητης το αμαζον

δε παιζει τελωνειο εεε?

συνολο με το δικο μας ΦΠα ειναι 24+ λιρες οπως λεει

 

Έχω πάρει βιβλία απο το amazon.co.uk & δεν πλήρωσα τελωνείο. Αφού είναι απο ευρώπη... Αλλά, το είχα ξαναπεί, αφού παρέλαβα, πήγα Παπασωτηρίου και τα συγκεκριμένα τα βρήκα πιο φτηνά (έσκασα όπως αντιλαμβάνεσαι), οπότε για δες πριν παραγγείλεις

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει δεξιά στην οθόνη να βλέπεις κάτι τέτοιο

 

Order Summary

 

Items: GBP 35.56

Postage & Packing: GBP 0.00 transparent-pixel._V192199769_.gif

Order Total: GBP 35.56

 

 

Great news! Amazon Currency Converter is enabled. Your payment will be completed in EUR. (Learn More) Items: GBP 35.56 Postage & Packing: GBP 0.00 transparent-pixel._V192199769_.gif

 

Order Total: GBP 35.56 Payment Total: EUR 42,57**

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πατάς το place your order to euro :D

σωστά τα λέει η Ράννια βασικά το paypal δημιουργήθηκε για το ebay έτσι ώστε να είναι ασφαλείς οι αγορές μέσω αυτού και να μην δίνεις τα στοιχεία της κάρτας σου σε οποιοδήποτε πωλητή

Το amazon έχει δικό του σύστημα και είναι ασφαλές επίσης :D

 

Γατούλα είχα παραγγείλει κάποια πράγματα από το amazon τα οποία δεν μου παραδόθηκαν ποτέ, γύρισαν πίσω στην εταιρεία τους, μου στείλαν mail ότι θα μου κάνουν άμεσα την επιστροφή των χρημάτων μου και έτσι έγινε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερωτηση κρισεως

εχω εντοπισει και το δωρο του Βασιλη

Πυροσβεστικη απο αμαζον παλι

θα φτασει ρε σεις στα χερια μου????

 

καληνυχτες

αυτή την φορά να το στείλεις στην διεύθυνση της δουλειάς σου :mrgreen::mrgreen:

νυστάζω και εγώ άντε καλό βράδυ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ. Να ρωτησω και κατι άλλο η ασχετη Επειδη θελω να παραγγειλω πολλα και να σπασω την παραγγελια αφου και το βαρος ειναι περιορισμενο ,λετε να εχω προβλημα ?(πολλα δεματακια απ'τον ιδιο αποστολεα=τελωνειοοο?)

 

δεν πιστευω να εχεις τετοιο θεμα...με τιποτε!Αν δεις το τελικο ποσο που θα βγει...θα γελας!Π.χ για 20 ευρω σιγα μην πληρωσεις...κι αντε πληρωνεις...να ειναι 3 ευρω??

που κι αυτο χλωμο το κοβω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ καλησπερα βρηκα αυτο southernfragranceonline.com για ριχτε μια ματια και πειτε οι τιμες πανω κατω σαν το fragrancex

 

Πολύ καλό, μόνο που δεν έχει δωρεάν μεταφορικά. Συμφέρει όμως να πάρεις πάνω από ένα κομμάτι, γιατί μειώνονται αναλογικά. Δέχονται μόνο paypal. Επίσης, υπάρχει φυσικά και το θέμα του τελωνείου, αλλά πόσο, 3 ευρώ συνήθως είναι σε αυτές τις περιπτώσεις... Θα το τομήσω μάλλον!

Link to comment
Share on other sites

[quote=kolibigi;1770349

Liontarina σου απάντησαν στο mail-βρισίδι που τους έστειλες?

 

μπα ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα.. οχι πως περίμενα να απαντήσουν βεβαια.. απλα ήθελα να ξέρουν πως καταλαβαίνουμε τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πεπεισμένη ότι τα σουφρώνουν στα ΕΛΤΑ. Ας πουμε του fragranceX τα δέματα έρχονται ανοιχτά στην ουσία. Τσακ, κοιτάνε τι έχει μέσα και τα βουτάνε. Ποιος θα τους πάρει χαμπάρι? Στα υπόλοιπα, λίγο parents να διαβάζουν ρε παιδί μου, κοιτάνε αποστολέα και τα βουτάνε και αυτά. Στις μέρες μας δεν νοιάζει κανέναν ότι κάποιος κλαίει τα λεφτά που δε του περισσεύουν κιόλας...

Εδώ ρε σεις, είχα στείλει στη Δελτα κουκουβάγιες για 2 παιχνιδάκια που στέλναν για τη μικρή, έρχονται τα ειδοποιητήρια και μου λεει η μάνα μου, άσε να πω σε έναν γνωστό μου που δουλεύει ΕΛΤΑ.

Το αποτέλεσμα? Έρχεται και της λεει "Δεν ήταν τίποτα, ενημερωτικά φυλλάδια απ΄ την τάδε ασφαλιστική εταιρία, τα πέταξα!" Άκου πέταξε την αλληλογραφία ΜΟΥ! Ότι κ αν ήταν αυτή... Ο καραγκιόζης είπε τέτοιο ψέμα για δυο χαζο παιχνίδια.

Εν τω μεταξύ είμαι εντελώς τελείως σίγουρη ότι ήταν τα παιχνιδάκια...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για οσες ενδιαφερεστε για παιδικα παιχνιδια παρα πολυ φθηνα γι αυτος κανει την εισαγωγη και προμηθευει την Ελλαδα εχει στο σταθμο Βικτωρια με το που ανεβαινουμε επανω απο κατευθυνση προσ Κηφισσια στη γωνια πηρε ο αντρας μου για τον μπεμπη που δεν εχει βγει ακομα τηλεκατευθυνομενο jeep με mp3 25ευρω και το αυτοκινητο της αστυνομιας με ηχουσ 6.99 ευρω....Τι θα τα κανει βεβαιως ο μπεμπης που θα ειναι ημερων δεν του λεει κατι αυτα ηθελε αυτα πηρε ουτε τον εμποδισε το οτι τα κουτια εγραφαν ανω των 3ετων χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Τελικά όλοι φταίμε για την κατασταση που ζούμε...εδω στην περιοχή που μένω κλέβανε λεφτα απο τη σύνταξη των ηλικιωμένων ...και που τον πιάσανε; ακόμα δουλεύει σαν να μην έγινε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

age πμ

 

postage 0 λεει

 

μονο ενα ειναι μεταφρασμενο εδω και το βρηκα στη διπλη τιμη!!!

 

και παταω το yes convert to local?

 

paypal den exei e? mono propliromeni!

 

Paypal όντως δεν έχει η amazon, αλλά είναι έγκυρος πωλητής άρα μην φοβάσαι για την παραλαβή. Εγώ είχα παραγγείλει 3 βιβλία από το amazon τα οποία δεν είχαν φτάσει μέχρι την καταληκτική ημερομηνία που έδινε το amazon. Toυς έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν αμέσως να περιμένω άλλες 5 μέρες γιατί πολλά καθυστερημένα δέματα φτάνουν σ αυτό το διάστημα και εάν δεν τα παραλάβω θα μου τα έστελναν ξανά με δικά τους έξοδα. Όντως τα βιβλία έφτασαν μέσα σ αυτές τις 5 μέρες που μου είπαν και δεν χρειάστηκε αντικατάσταση. Βεβαίως ο ταχυδρόμος τα είχε παρατήσει στα σκαλιά της πολυκατοικίας μαζί με την υπόλοιπη αλληλογραφία. Ευτυχώς οι συνένοικοι γνώριζαν πως τα περιμένω και μου τα έφεραν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

OK και ειναι τα ΕΛΤΑ! τι κανουμε? εχουμε κατι που μπορουμε να κανουμε?

Παμε στο διευθυντη της περιοχης και το καταγγελουμε?

Δε μπορουμε να αποδειξουμε ουτε αν αυτο συνεβει εντος η εκτος Ελλαδας!

 

Θα στειλω στο Mandco εμαιλ κατα ποσο μπορουν να βαλουν τρακινκ!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Ήθελα να κάνω μια ερώτηση...που σίγουρα έχει τεθεί στο θέμα..αλλά καθώς είναι πολυσέλιδο..αδυνατώ να το ξεφυλλίσω όλο..Συγνώμη για την όποια τυχών επανάληψη..

Θέλω να αγοράσω από το amazon κάποια πράγματα του mickey mouse για τον γιο μου...Ερωτώ λοιπόν..από ποιο amazon? uk? Επίσης, δέχονται paysafe ή prepaid card? Πώς κάνω την όλη διαδικασία βρε κορίτσια; Συμφέρει; Έχει μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...