Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Για όσες έχετε κοριτσάκια, βρήκα -καθώς έψαχνα κάτι άλλο- αυτό το site: http://www.paisleyandposies.com/ που έχει κάτι φανταστικά tutus! Δεν το έψαξα παραπάνω για να ξέρω αν στέλνουν, πως στέλνουν κλπ, αλλά είναι τόσο όμορφα που αν είχα κοριτσάκι θα ήθελα να πάρω ένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκια βρήκα τυχαία αυτό το site

 

http://www.discountshoppinguk.co.uk/store/mothercare/

που σου δίνει κωδικό για 10% έκπτωση σε αγορές πάνω από 120 λίρες.. αν καμια κοπέλα είναι σε φάση αγοράς ας το χρησιμοποιήσει για να δούμε αν δουλευει..εγώ προς το παρόν έκλεισα από αγορές ... το έχω σηκώσει όλο το μαγαζί...

α .. ο κωδικός μπαίνει στην τελευταία φάση της παραγγελίας..

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ψάξω και τις 41 σελίδες αυτού του topic αλλά μου έσπασαν τα νεύρα. :roll: Οπότε είπα να ρωτήσω καλύτερα: Έχει αγοράσει κάποια από εσάς ηλεκτρικές μικροσυσκευές από το εξωτερικό; Γιατί θέλω να αγοράσω κάποιες τέτοιες από το amazon.com και πάνω που ετοιμαζόμουν να ολοκληρώσω την παραγγελία είδα ότι σε ένα σημείο έγραφε ότι όλες οι συσκευές προορίζονται για χρήση στην Αγγλία και πιθανόν να χρειάζονται μετασχηματιστές για τη χρήση τους σε άλλες χώρες.

Έχουν διαφορετική τάση δικτύου στην Αγγλία από ότι στην Ελλάδα; Έχετε αγοράσει οτιδήποτε ηλεκτρικό από Αγγλία και είχατε κάποιο τέτοιο πρόβλημα;

 

 

Καλημερα,

 

Κοριτσια εχω μπλεχτει λιγο .... το amazon.co.uk ειναι για καινουργια πραγματα και το ebay πιο πολυ για μεταχειρισμενα σωστα?? Και πως κανονιζεις τα μεταφορικα για το amazon.co.uk ?

Και τελος ειναι safe να δωσουμε τα στοιχεια της καρτας μας στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!να ρωτησω κατι?θελω να κανω αγορα μεσω ιντερνετ αλλα δε θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη καρτα.υπαρχει αλλος τροπος?τι ειναι το paypal και κατα ποσο ειναι ασφαλες?

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

οντως στην Αμερικη και την Αγγλια ειναι διοφορετικες οι πριζες τους. Εγω ειχα παρει psp απο Αγγλια και αγορασα ενα φορτιστη μονο με 10 ευρω. Οσο αφορα το paypal το χρησιμοποιω σχεδον 2 χρονια και μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον και το amazon και το ebay εχουν και καινούργια και μεταχειρισμένα.Εγω το μονο που εχω εντοπισει και με βολευει περισσότερο το ebay ειναι οτι εχει πιο πολλα πράγματα που στελνουν Ελλάδα.

Οσο για τον τρόπο πληρωμής εγω εγω βγάλει μια προπληρωμένη καρτα απο την τράπεζα κυπρου,την οποια την χρησιμοποιω και στο paypal οπου υπαρχει και σαν πιστωτική οπου δεν εχει paypal.Ειναι πολύ πιο ασφαλές απο μια πιστωτική σίγουρα

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το paypal προσφερει μια ασφαλεια παραπανω,αλλα οι προπληρωμενες δεν αξιζουν την επιπλεον χρεωση,οτι ασφαλεια εχει μια πιστωτικη εχουν και αυτες.

Οποιαδηποτε μη εξουσιοδοτημενη συναλλαγη στην πιστωτικη σας μπορειτε να την ακυρωσετε εως και 3-6 μηνες μετα.

Link to comment
Share on other sites

αχ τωρα μπερδευτηκα παραπανω...δηλαδη στο ιντερνετ χρησιμοποιεις μονο πιστωτικη η προπληρωμενη?δεν υπαρχει αλλος τροπος π.χ χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη?

οσες-οσοι εχετε κανει αγορες με πιστωτικη ειχατε ποτε προβλημα?εχω βρει πολυ ωραια πραγματα αλλα δισταζω να χρησιμοποιησω την πιστωτικη μου...

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

αχ τωρα μπερδευτηκα παραπανω...δηλαδη στο ιντερνετ χρησιμοποιεις μονο πιστωτικη η προπληρωμενη?δεν υπαρχει αλλος τροπος π.χ χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη?

οσες-οσοι εχετε κανει αγορες με πιστωτικη ειχατε ποτε προβλημα?εχω βρει πολυ ωραια πραγματα αλλα δισταζω να χρησιμοποιησω την πιστωτικη μου...

 

γενικα οπου βλεπετε paypal να μην ανησυχετε καθολου,δεν εχει ακουστει ποτε τιποτα.χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη συνηθως δεχονται μονο ελληνικα σαιτ,ξενα οχι.οποτε η προπληρωμενη η η πιστωτικη ειναι μονοδρομος.βγαλε μια πιστωτικη με μικρο οριο π.χ 500 ευρω .πιστεψε με κανενας χακερ δεν θα κατσει να ασχοληθει με 500 ευρω.εχω ψωνισει απο το αγγλικο mothercare με πιστωτικη και δεν ειχα προβλημα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

γενικα οπου βλεπετε paypal να μην ανησυχετε καθολου,δεν εχει ακουστει ποτε τιποτα.χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη συνηθως δεχονται μονο ελληνικα σαιτ,ξενα οχι.οποτε η προπληρωμενη η η πιστωτικη ειναι μονοδρομος.βγαλε μια πιστωτικη με μικρο οριο π.χ 500 ευρω .πιστεψε με κανενας χακερ δεν θα κατσει να ασχοληθει με 500 ευρω.εχω ψωνισει απο το αγγλικο mothercare με πιστωτικη και δεν ειχα προβλημα.

 

σ ευχαριστω πολυ σοφακι αυτο θα κανω.θα ξεκινησω απο 2 ελληνικα site μηπως δεχονται αντικαταβολη και στα ξενα θα χρησιμοποιησω προπληρωμενη.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γενικα οπου βλεπετε paypal να μην ανησυχετε καθολου,δεν εχει ακουστει ποτε τιποτα.χρεωση λογαριασμου η αντικαταβολη συνηθως δεχονται μονο ελληνικα σαιτ,ξενα οχι.οποτε η προπληρωμενη η η πιστωτικη ειναι μονοδρομος.βγαλε μια πιστωτικη με μικρο οριο π.χ 500 ευρω .πιστεψε με κανενας χακερ δεν θα κατσει να ασχοληθει με 500 ευρω.εχω ψωνισει απο το αγγλικο mothercare με πιστωτικη και δεν ειχα προβλημα.

 

Δυστυχώς θα σε στεναχωρήσω, αλλά οι χακερς ασχολούνται και με μικρά ποσά. Υποκλέψανε €91 από την κάρτα μου που έχει όριο €300, μεσω paypal. Ευτυχώς όμως δουλέψανε όλα στην εντέλεια και τελικά δεν τα πλήρωσα τα χρήματα (η τράπεζα με ειδοποιεί στο κινητό για κάθε συναλλαγή που γίνεται στο internet, οπότε ακυρώθηκε αμέσως η κάρτα και ξεκίνησε επίσης αμέσως διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα σε στεναχωρήσω, αλλά οι χακερς ασχολούνται και με μικρά ποσά. Υποκλέψανε ?91 από την κάρτα μου που έχει όριο ?300, μεσω paypal. Ευτυχώς όμως δουλέψανε όλα στην εντέλεια και τελικά δεν τα πλήρωσα τα χρήματα (η τράπεζα με ειδοποιεί στο κινητό για κάθε συναλλαγή που γίνεται στο internet, οπότε ακυρώθηκε αμέσως η κάρτα και ξεκίνησε επίσης αμέσως διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal).

 

σοβαρα????????και μεσω paypal κιολας????????πρωτη φορα το ακουω!!!!μαθαμε και κατι σημερα!καλα και αυτοι 91 ευρω??????ουτε καν 100??????:?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα????????και μεσω paypal κιολας????????πρωτη φορα το ακουω!!!!μαθαμε και κατι σημερα!καλα και αυτοι 91 ευρω??????ουτε καν 100??????:?

 

Ούτε εγω περίμενα ότι θα γίνει κάτι τετοιο στο paypal, είναι πολύ ασφαλής τρόπος συναλλαγών, αλλά έλα που έγινε. Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα ε?Γι'αυτο εγω εχω προπληρωμένη τουλαχιστον και καθε φορα βαζω οσα λεφτα θελω να ψωνίσω.Παντως πραγματικά συμφέρουν οι αγορες απο εξωτερικό.Εχω γλυτωσει προς το παρόν πολλα χρήματα

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη μου λετε τετοια βρε κοριτσια οτι κλεβουν και τις paypal και κατι περιεργα μου λεει ο αντρας μου τωρα τελευταια για κατι λεφτα που πηραν χωρις λογω. και εμεις παντα οταν θελουμε να κανουμε αγορες βαζουμε λεφτα λετε? θα το κοιταξουμε σημερα κιολας, αθελα σας με βοηθησατε πολυ ευχαριστω για αλλη μια φορα!

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά να τα πούμε λίγο σωστά? Κατ αρχήν γι αυτό λέμε ότι ασφαλής είναι οι προπληρωμένες γιατί βάζεις χρήματα όταν θες να κάνεις μια αγορά και ακόμα και να στα τραβήξουν (μάγοι είναι και θα πετύχουν τη μέρα εκείνη?) θα πάρουν μόνο εκείνα. Δεύτερον το paypal είναι μεσολαβητής μεταξύ πωλητή και αγοραστή. Επομένως αν ο πωλητής είναι κλέφτης, το paypal έχει να κάνει μαζί του και όχι ο αγοραστής. Γι αυτό και δεν κλαις τα λεφτάκια σου.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια θα μπορούσαμε να ανανεώσουμε την λίστα με τα ον λάιν καταστήματα, γιατί βλέπω ότι κατα καιρούς έχουμε αναφερθεί σε διάφορα και καλό θα ήταν να είναι κάπου να τα βλέπουμε να μην τα ψάχνουμε, τι λέτε, αν είναι να το αναλλάβω.

Ευχαριστώ.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ φυσικά να την ανανεώσεις. Σημείωσε κ από μένα την σελίδα http://www.ostriajewels.com/

Από εκεί αγόρασα πέρυσι πρώτη φορά γούρια για όλους τους συγγενείς μου. Το ίδιο έκανα κ φέτος. Προχθες παρήγγειλα, σήμερα ήρθαν.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ φυσικά να την ανανεώσεις. Σημείωσε κ από μένα την σελίδα http://www.ostriajewels.com/

Από εκεί αγόρασα πέρυσι πρώτη φορά γούρια για όλους τους συγγενείς μου. Το ίδιο έκανα κ φέτος. Προχθες παρήγγειλα, σήμερα ήρθαν.

 

Πολύ όμορφα είναι!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήρα 15 συνολικά (2-3 απ όλα με το 2010 να αναγράφεται),2 κομπολόγια για δώρο και ένα μπρελόκ για δώρο. Είδα εκπληκτικά μπρελόκ, καρφίτσες και σελιδοδείκτες με παραστάσεις από το παλιό αναγνωστικό. Αν είχα κάποιον δασκαλο/α να του κάνω δώρο, σίγουρα θα τα διάλεγα!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

η τράπεζα με ειδοποιεί στο κινητό για κάθε συναλλαγή που γίνεται στο internet, οπότε ακυρώθηκε αμέσως η κάρτα και ξεκίνησε επίσης αμέσως διαδικασία αμφισβήτησης στο paypal).

 

Με ενδιαφερει αυτη η δυνατοτητα ειδοποιησης, πως το ζητας? εχει καποια προμήθεια κ σε ποια τραπεζα ισχύει?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει αυτη η δυνατοτητα ειδοποιησης, πως το ζητας? εχει καποια προμήθεια κ σε ποια τραπεζα ισχύει?

 

το εχει η citibank με ενα ευρω το μηνα.

η πειραιως με 0.12 αν sms ειδοποιησης

και eurobank,λενε οτι ειναι δωρεαν αλλα πολυ αμφιβαλλω.

 

μπορει να το εχουνε και αλλες αλλα αυτες βρηκα με ενα google που εκανα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

το εχει η citibank με ενα ευρω το μηνα.

η πειραιως με 0.12 αν sms ειδοποιησης

και eurobank,λενε οτι ειναι δωρεαν αλλα πολυ αμφιβαλλω.

 

μπορει να το εχουνε και αλλες αλλα αυτες βρηκα με ενα google που εκανα.

 

 

καλημέρα σχετικα με την Eurobank επειδη τυχαίνω να εχω ebanking η ειδοποίηση μέσω μηνύματος είναι δωρεάν.το έχω περίπου 2 μήνες κ έρχονται τα sms χωρις καμία χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...