Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εννοειτε το μοδερκεαρ; εψαχνα στις προηγουμενς σελιδες αλλα δεν το βρηκα..

 

Oου γες!

 

Και επίσης σε αυτό που έγραψε η SOUL21 για τα ΕΛΤΑ (που είχε χαρτάκι αλλά δεν έβρισκαν το πακέτο) μου έχει τύχει και μένα. Στην αρχή προσπαθούσαν να με πείσουν οτι για να μην το στείλουν συστημένο (από Αμερική) σημαίνει οτι δεν τους πολυνοιάζει αν θα φτάσει στα χέρια μου. Μετά όταν μου ζήτησαν να κρατήσουν εκείνοι το χαρτάκι και εγώ αρνήθηκα μου είπαν "Αμάν εμείς οι Έλληνες, δεν εμπιστευόμαστε τον άλλον με τίποτα". Στο τέλος όταν έφτασα στο πικ του εκνευρισμού και τους είπα οτι θα κάνω χρήση όλων των ένδικων μέσων που μου παρέχει η νομοθεσία αν δεν μου βρουν το πακέτο μου σε μια ώρα επικοινώνησαν μαζί μου στο τέταρτο και μου είπαν οτι τελικά βρέθηκε και οτι "δεν θα πιστέψετε τι μπέρδεμα έγινε!.."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.babyjacks.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=2888

 

Εγώ παρήγγειλα τον υπνόσακκο από αυτό το site και έμεινα πολύ ευχαριστημένη..έκανε 17,99 + 10 λιρες μεταφορικά... μέσα σε πέντε μέρες είχα παραλάβει από ΕΛΤΑ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Θα ήθελα την βοήθεια σας, αγοράζω στο κρυστάλλακι μου τις κρέμες της holle απο ένα σιτε που βρήκα τύχαια (έχει χαρακτηριστει εδω μέσα με κακο σερβις κ μπορω να πω όχι άδικα).Εχω πάρω μέχρι στιγμης 3-4 φόρες με άγορες στα 60 ευρω κ κουπονι έκπτωσης έτσι για τα μάτια του κόσμου δεν έίδα!

 

Τελος πάντων το θέμα μου έιναι μηπως ξέρετε αν μπορω να τα προμηθεύτω καπου απο Θεσσαλόνικη ωστε να γλιτώσω ταλαιπωρια μέσω ίντερνετ !

Ευχάριστω εκ των προτέρων

ΦΙλικα Ιωαννα

 

ΥΓ έλπιζω κ γω κάποια στιγμή να τα κάταφερω κ να ψωνισω απο e-bay k me paypal λέμε τώρα γιατι σαν όνειρο θερινης νυκτος μου φαινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Θα ήθελα την βοήθεια σας, αγοράζω στο κρυστάλλακι μου τις κρέμες της holle απο ένα σιτε που βρήκα τύχαια (έχει χαρακτηριστει εδω μέσα με κακο σερβις κ μπορω να πω όχι άδικα).Εχω πάρω μέχρι στιγμης 3-4 φόρες με άγορες στα 60 ευρω κ κουπονι έκπτωσης έτσι για τα μάτια του κόσμου δεν έίδα!

 

Τελος πάντων το θέμα μου έιναι μηπως ξέρετε αν μπορω να τα προμηθεύτω καπου απο Θεσσαλόνικη ωστε να γλιτώσω ταλαιπωρια μέσω ίντερνετ !

Ευχάριστω εκ των προτέρων

ΦΙλικα Ιωαννα

 

ΥΓ έλπιζω κ γω κάποια στιγμή να τα κάταφερω κ να ψωνισω απο e-bay k me paypal λέμε τώρα γιατι σαν όνειρο θερινης νυκτος μου φαινεται!!!

 

Σε βιολογικά και στη Σοφούλη και στην Καλλίδου θα τις βρεις. Τωρα απο τιμές δεν ξέρω γιατι εχω καιρο που τις σταματήσαμε να τις τρώμε γυρώ στα 4.5 ευρω νομίζω. Αλλα νομίζω οτι συμφέρει απο εδώ

http://www.apo-rot.de/ για μεγάλη παραγγελία.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Θα ήθελα την βοήθεια σας, αγοράζω στο κρυστάλλακι μου τις κρέμες της holle απο ένα σιτε που βρήκα τύχαια (έχει χαρακτηριστει εδω μέσα με κακο σερβις κ μπορω να πω όχι άδικα).Εχω πάρω μέχρι στιγμης 3-4 φόρες με άγορες στα 60 ευρω κ κουπονι έκπτωσης έτσι για τα μάτια του κόσμου δεν έίδα!

 

Τελος πάντων το θέμα μου έιναι μηπως ξέρετε αν μπορω να τα προμηθεύτω καπου απο Θεσσαλόνικη ωστε να γλιτώσω ταλαιπωρια μέσω ίντερνετ !

Ευχάριστω εκ των προτέρων

ΦΙλικα Ιωαννα

 

ΥΓ έλπιζω κ γω κάποια στιγμή να τα κάταφερω κ να ψωνισω απο e-bay k me paypal λέμε τώρα γιατι σαν όνειρο θερινης νυκτος μου φαινεται!!!

 

Εγώ μέχρι τώρα τα έπαιρνα από http://www.biologisch24.com/ και είμουν πολύ ευχαριστημένη!

Τώρα δοκίμασα το https://www.apo-rot.de/ και παρόλου που έγινε κάποιο λάθος καθώς έκανα την παραγγελία είχα άμεση ανταπόκριση σε μέηλ και πολύ φιλικοί. Είναι πολύ πιο φθηνό και άλλες κοπέλες ήδη έχουν παραλάβει και είναι ευχαριστημένες.

Θεσ/νίκη θα πρέπει να πας σε βιολογικά καταστήματα.

 

Επίσης το http://www.biologisch24.com/ έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ μέλια αλλά λίγο ακριβά!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου μετα ΕΛΤΑ? ΠΑραγγέλνω στις 26/9 απο vup-baby, μέχρι 15/10 άφαντα τα μπουκάλια μου. Επικοινωνώ μαζί τους δεν έχουν κρατήσει tracking number, πέρνω στα Ελτα μου λένε ότι δεν μπορουν να κάνου τίποτα χωρίς τον αριθμο. Ευτυχώς η εταιρία προθυμοποιείται να μου τα ξαναστείλει και αυτη τη φορα έχω και tracking number. Χθές, μια εβδομάδα μετα την αποστολή μου έρχεται το ειδοποιητήριο με ημερομηνία αφιξης 26/10! Όλα καλά αυτή τη φορά! Ναι, μόνο που σήμερα καταφτάνει και μια υπενθύμηση ειδοποίησης με ημερομηνία 24/10!!!!!!!Προφανως πρόκειται για το πρώτο δέμα που ξαφνικά από το πουθενά και χωρίς αρχική ειδοποίηση εμφανίστηκε ένα μήνα μετα!

Ο,τι να 'ναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

πως το ανακαλυψαν??? με το ονομα σου?

 

Η περιοχη εχει τα το υποκαταστημα Κηφισιας και το κεντρικο καταστημα Βορειων προαστειων και καλα μη χεσω Κατω Κηφισια εεε αυτο το ειχαν κατω Κηφισια οπου πανε τα μεγαλα δεματα....Το βρηκαν με ταυτοτητα δικια μου....Πριν 10 μερες αν θυμασται ειχα αναφερει οτι το π[ακετο απο mandco το ειχε παει ο ταχυδρομος στο σπιτι του γειτονα αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν ειπα οτι ηταν αψογα δεν εννοουσα την δικη τους μαρκα.γιατι δε πηρα κατι δικο τους ,εγω επελεξα all star kai timberland.Και οι τιμες ηταν εξευτελιστηκες σε συγκριση με εδω.

 

Απο που τα πηρες?

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες...

κανα ηλεκτρονικό κατάστημα με ρούχα τύπου paul and bear, zara, bershka κτλ γνωρίζουμε;;;;

ψάχνω για νεανικά και ψιλοαθλητικά ρούχα....

αν εχετε κάτι υπόψιν πείτε μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ μέχρι τώρα τα έπαιρνα από http://www.biologisch24.com/ και είμουν πολύ ευχαριστημένη!

Τώρα δοκίμασα το https://www.apo-rot.de/ και παρόλου που έγινε κάποιο λάθος καθώς έκανα την παραγγελία είχα άμεση ανταπόκριση σε μέηλ και πολύ φιλικοί. Είναι πολύ πιο φθηνό και άλλες κοπέλες ήδη έχουν παραλάβει και είναι ευχαριστημένες.

Θεσ/νίκη θα πρέπει να πας σε βιολογικά καταστήματα.

 

Επίσης το http://www.biologisch24.com/ έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ μέλια αλλά λίγο ακριβά!!!

 

 

Nαι το εχω δει άυτο κ περα απο οτι δεν γνωρίζω γέρμανικα ειμαι τέλειως ασχετη απο αγορες μέσω ίντερνετ έχω βγάλει μεν προπληρώμενη καρτα αλλα ντεν ξέρει να την χρησιμοποιησω!!!

Απο σιτε που έκανα αγορες είναι απο Έλλαδα κ τα πλήρωνα αντικαταβοη στο σπιτι μου μέσω κουριερ!

Ντροπη ξέρω αλλα τι να κανω ειμαι ασχετη κ έιμαι κ νέα κόπελα (σχετικα!)

Link to comment
Share on other sites

παιδες.....βοηθεια παλι!

 

εχει ψωνισει καμια σας παπλωμα , απο ιντερνετ......

 

και γενικα στην αγορα παπλωματος , τι προσεχουμε....δεν εχω ιδεα.......

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...το ψαχνα κι εγω....εχω βρει κατι καλα στο ebay, αλλα τελευταια στιγμη ειδα οτι δε κανουν αποστολη στη Μαλτα και στην Ελλαδα! (ελεος!)

 

Πρεπει να προσεξεις τα tog βασικα (οπως και στους υπνοσακους). Τα καλα παπλωματα, τα "χοντρα" ειναι 13,5....Τωρα για τη συνθεση....δε θυμαμαι ακριβως....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πολυψάξει το θέμα πάπλωμα για να είμαι ειλικρινής αλλά για τη γέμιση ξέρω πως μπορεί να είναι:

:idea: βάτα

:idea: 10%-90% φτερό - πούπουλο

:idea: 50% - 50% φτερό - πούπουλο

 

Όσο πιο πολύ πούπουλο έχει μέσα το πάπλωμα τόσο ελαφρότερο και πιο ζεστό είναι - νομίζω :roll:

 

Πάντως τα πουπουλένια παπλώματα κοστίζουν ακριβότερα και δεν μπορείς να τα πλύνεις στο πλυντήριο - μόνο στο καθαριστήριο - και επίσης αν είστε αλλεργικοί καλό είναι τα αποφύγετε.

*

Link to comment
Share on other sites

Η αλλη συνθεση ειναι βαμβακι-πολυεστερας..λογικα οσο πιο πολυ βαμβακι τοσο καλυτερο.

Κι εγώ υποθέτω πως όσο περισσότερο βαμβάκι τόσο το καλύτερο...

 

Αννα το εχω ακουσει κι εγω αυτο που λες για το πλυντηριο...

Εγώ πάλι Ράνια μου δεν το είχα ακούσει μέχρι που κατέστρεψα ή έτσι νόμιζα το πάπλωμα της ξαδέλφης του άντρα μου. Μετά θέλοντας και μη έμαθα...

Εμείς έχουμε ένα απλό πάπλωμα γιατί εγώ είμαι αλλεργική και φοβηθήκαμε το πουπούλο οπότε δεν είχα ιδέα για την περιποίηση των πουπουλένιων παπλωμάτων.Η ξαδέλφη του άντρα μου μας έφερε να της πλύνω στο πλυντήριο μου που έχει μεγάλο κάδο το πάπλωμά της και όταν βγήκε από το πλυντήριο όλο το πούπουλο είχε γίνει μια μπάλα και βρωμοκοπούσε. Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό. Τελικά διάβασα κάπου πως έπρεπε να το πλύνω με ένα μπαλάκι μέσα στον κάδο για να χτυπιούνται τα πούπουλα και να μην κολλήσουν και μετά να το στεγνώσω πολύ καλά. Μόλις στέγνωσε δοκίμασα την τύχη μου και ευτυχώς συνήλθε γιατί θα έσκαγα από τη στεναχώρια μου. Εκ των υστέρων διάβασα πως υπάρχουν και ειδικά σαμπουάν για τα πουπουλένια παπλώματα. Οπότε καθαριστήριο για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

*

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω παραλάβει γύρω στις 10 αποστολές εδώ και λίγο καιρό που άρχισα κ εγώ το ευγενές αυτό άθλημα, και αν εξαιρέσετε το πακέτο από apo-rot.de που έρχεται με κούριερ, όλα τα άλλα τα πήρα μέσω Ελτά και είχα σχεδόν με όλα θεματάκια. Χωρίς να θέλω να βάλω όλους τους υπαλλήλους σε ένα τσουβάλι (είναι σίγουρο ότι υπάρχουν και ευσυνείδητοι), η κατάσταση είναι τραγική. Πάντως στην πόλη που μένω, η λύση είναι να πηγαίνεις και να ξαναπηγαίνεις με στυλ "ΘΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ ΛΥΣΗ ΤΩΡΑ". Η αλήθεια είναι ότι "μασάνε"(μάλλον επειδή δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους), γιατί σήμερα το πρωί ο ταχυδρόμος μου χτύπησε θυροτηλεφωνο (για απλή αποστολή μιλάμε)...:D πράγμα που με χαροποίησε ιδιαίτερα. Και στα δικά σας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να σας ξαναρωτήσω γιατί μου την έχει δώσει. Από fragrancex έχει παραλάβει καμιά σας τελευταία; Περιμένω 2 παραγγελίες από Σεπτέμβρη. Να τα κλάψω τα λεφτάκια μου ή να ελπίζω ακόμη; Πήγα στα ΕΛΤΑ και τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πολυψάξει το θέμα πάπλωμα για να είμαι ειλικρινής αλλά για τη γέμιση ξέρω πως μπορεί να είναι:

:idea: βάτα

:idea: 10%-90% φτερό - πούπουλο

:idea: 50% - 50% φτερό - πούπουλο

 

Όσο πιο πολύ πούπουλο έχει μέσα το πάπλωμα τόσο ελαφρότερο και πιο ζεστό είναι - νομίζω :roll:

 

Πάντως τα πουπουλένια παπλώματα κοστίζουν ακριβότερα και δεν μπορείς να τα πλύνεις στο πλυντήριο - μόνο στο καθαριστήριο - και επίσης αν είστε αλλεργικοί καλό είναι τα αποφύγετε.

 

Tα καλυτερα πουπουλενια ειναι 90 πουπουλο 10 φτερο.Τα αλλα συνηθως ειναι 30 πουπουλο 70 φτερο και ειναι πολυ κατωτερα.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...