Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μηπως καμμια κοπελα γνωριζει κατι για αποστολες απο Αμερικη?Ειναι η ξαδελφη μου εκει και βρηκε το zippy(καροτσι) περιπου 250 δολαρια!!Αν το αγορασει και μου το στειλει ποσο θα ειναι αραγε η χρεωση???Θα περασει και τελωνειο. ?Ας μου πει οποιος γνωριζει κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τον ιδιο προβληματισμο εχω και εγω magdalia με ενα maclaren που βρηκα απο αμερικη.αλλα δεν ξερω αν θα το διακινδυνευσω γιατι αν περασει απο τελωνειο τα 100 ευρω τα εχω σιγουρα.αν το κανεις τελικα πες της να το στειλει με usps και ΟΧΙ με courier(π.χ dhl) δηλαδη με απλο ταχυδρομειο και να γραψει επανω gift.αλλα και παλι κανεις δεν σου εγγυαται....

 

οσο για τα μεταφορικα εμενα η εταιρεια αυτη θα με χρεωνε 100 δολαρια για την αποστολη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προσοχη απο Αμερικη γιατι μια φορα πληρωσα τα μαλλια της κεφαλης μου με την προικα του μωρού!!! κοστιζαν τα πράγματα 300 ευρω και πληρωσα αλλα 100 για το τελωνειο!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κι εγω θελω να παρω απο αμερικη αυτοκολλητα απο το wallies.com γιατι τα χει 1/3 της τιμης αποτι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα... ειναι γυρω στα 70 δολλαρια και πληρωμη μονο λεει με πιστωτικη... τι να κανω??? το ρισκαρεις με τα τελωνεια κλπ?????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κι εγω θελω να παρω απο αμερικη αυτοκολλητα απο το wallies.com γιατι τα χει 1/3 της τιμης αποτι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα... ειναι γυρω στα 70 δολλαρια και πληρωμη μονο λεει με πιστωτικη... τι να κανω??? το ρισκαρεις με τα τελωνεια κλπ?????????

 

ισως την γλιτωσεις με τα αυτοκολλητα irida,σε φακελο δεν θα ειναι???λογικα δεν θα κινησει υποψιες.η αδερφη μου που ειχε αγορασει παπουτσια με 70 δολαρια της τα εκτελωνισαν αλλα πολυ λιγο,3 ευρω.δεν βρηκες τιποτα στο e-bay της αγγλιας????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κακο ειναι οτι δεν στελνουν ολα τα προϊοντα τα μαδερκερ οπως κ αλλα σαιτ,εκανα γκουγκλ ονλαιν σοπινγκ ιντερνατιοναλ σιπινγκ κ μου βγαζει ενα σαιτ συμφωνα με το οποιο σου δινει διευθυνση στηνΑμερικη κ φροντιζουν μετα αυτοι να σου τα στειλουν με ταχυδρομειο,λετε να ειναι αξιοπιστο?

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν στελνουν ολα τα προϊοντα τα μαδερκερ οπως κ αλλα σαιτ,εκανα γκουγκλ ονλαιν σοπινγκ ιντερνατιοναλ σιπινγκ κ μου βγαζει ενα σαιτ συμφωνα με το οποιο σου δινει διευθυνση στηνΑμερικη κ φροντιζουν μετα αυτοι να σου τα στειλουν με ταχυδρομειο,λετε να ειναι αξιοπιστο?

 

στην αμερικη η στην αγγλια?????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω κατι αλλο, αν και ειναι εκτος εποχης!!!!!!!!!

θελω να βρω καποιο σαιτ με φθηνα επιπλα μπαμπου ή τυπου μπαμπου (σα πλαστικο δηλαδη που να μοιαζει με μπαμπου) ξερετε τραπεζακι με πολυθρονιτσες... ειχα ακουσει για καποιους που με 50 ευρω αγορασαν μεσω ιντερνετ ολοκληρο σετ!!!!!!

καμια ιδεα????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ισως την γλιτωσεις με τα αυτοκολλητα irida,σε φακελο δεν θα ειναι???λογικα δεν θα κινησει υποψιες.η αδερφη μου που ειχε αγορασει παπουτσια με 70 δολαρια της τα εκτελωνισαν αλλα πολυ λιγο,3 ευρω.δεν βρηκες τιποτα στο e-bay της αγγλιας????

 

σοφακι θελω τα συγκεκριμενα αυτοκολλητα που τα ειδα απο κοντα, δε θελω να ψωνισω στα τυφλα....

αποτι εχω δει εδω σε καταστημα ειναι σε μαρκοστενα διαφανα πλαστικα κουτια... πχ πως τυλιγουν οι αρχιτεκτονες τα τα σχεδια σε κατι μακρια κουτια? καπως ετσι, αλλα λογικα τα μικρα σχεδια θα ναι επιπεδα.......

 

πρεπει και παλι παροτι ειναι 70 δολλαρια να συνεννοηθω για να γραψουν gift? γιατι δε θελω να μπλεξω... και αντε να συνεννοηθεις κλπ........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σοφακι θελω τα συγκεκριμενα αυτοκολλητα που τα ειδα απο κοντα, δε θελω να ψωνισω στα τυφλα....

αποτι εχω δει εδω σε καταστημα ειναι σε μαρκοστενα διαφανα πλαστικα κουτια... πχ πως τυλιγουν οι αρχιτεκτονες τα τα σχεδια σε κατι μακρια κουτια? καπως ετσι, αλλα λογικα τα μικρα σχεδια θα ναι επιπεδα.......

 

πρεπει και παλι παροτι ειναι 70 δολλαρια να συνεννοηθω για να γραψουν gift? γιατι δε θελω να μπλεξω... και αντε να συνεννοηθεις κλπ........

 

καταλαβα...θα ειναι σε κυλινδρο...τι να σου πω irida.εγω στην θεση σου θα τα αγοραζα δηλαδη θα το ρισκαρα.λογω του οτι ειναι 70 δολαρια,αν ηταν απο 100 και πανω θα το σκεφτομουνα.μην σε παρω ομως και στο λαιμο μου και μετα με κυνηγας :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

οκ θα δω τι θα κανω... μεχρι 100 δολαρια δηλ ειμαι οκ....

ευχαριστωωωωωωωωωωω

 

οχι καλε δεν σου ειπα οτι ειναι οκ :D:D:D:D:Dγια εμενα το ειπα οτι αν εκαναν πανω απο 100 δεν θα τα επαιρνα ;)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, νομίζω θα την πατούσα... Έχω κολλήσει με τις μπότες ugg & βρήκα αυτό το site: http://www.ugg-euro.com/ που τις είχε σε πολύ καλή τιμή, με λίγα μεταφορικά & φυσικά χωρίς επιπλέον φόρους αφού έρχονται απο Ευρώπη.

Αυτό που με προβλημάτισε ήταν οτι σαν mail επικοινωνίας έχει αυτό: [email protected] & δεν μου έκανε & πολύ σοβαρό (φαντάζομαι πως μια εταιρεία με δικό της site μπορεί να έχει δικό της e-mail & όχι gmail).

Τεσπα, στην αρχική σελίδα, έχει ένα "SHOPPING NOTICE" που περνάνε κάποια ονόματα & δίπλα γράφει "your order is in proress". Όπως το χάζευα είδα & ένα ελληνικό όνομα & δεν ξέρω πως μου ήρθε & το χτύπησα στο facebook. Όντως βγήκε μια κοπέλα & ευτυχώς είχα την έμπνευση να τη ρωτήσω σχετικά. Το κορίτσι ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΕΑ! Μάλιστα μου είπε πως δεν έχει παραγγείλει ποτέ απο το internet!

Θα το ψάξω λίγο ακόμα για να μου φύγει κάθε αμφιβολία, αλλά τελικά θέλει πολλή πολλή προσοχή!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην για αυτοκολλητα εχει σε πολυ καλεσ τιμες στο ebay και πολυ ωραια σχεδια http://stores.shop.ebay.co.uk/e-baBy-2009-UK_PVC-SUPERSIZED_W0QQ_fcidZ80QQ_fsubZ1177595016QQ_sidZ930313116QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322QQgbrZ1

θα ειναι σιγουρα μια απο τις επομενεσ αγορες μου. Αλλα αυτο που μαλλον θα αγορασω τωρα ειναι aerosoles απο την Αμερικη απο το σαιτ της εταιριας μου εχουν πει οτι μπορουν να μου στειλουν στην Ελλαδα δεν ρωτησα τα μεταφορικα, οχι οτι ειναι πολυ ποιο φτηνα οσο οτι εχει πολυ μεγαλυτερη ποικοιλια απο εδω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε Σοφακι μου δεν πειραζει!!!να εισα καλα κοριτσακι μου.....κατι θα βρω και θα σας πω!!!

 

εγω spyni αγορασα απο παζαρι.2 μεγαλα χαλια,παρα πολυ ομορφα,2,20 *2,80 130 ευρω και τα 2!!!ριξε μια ματια και στην λαικη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

η λαικη μας ειναι φτωχοτατη και δεν εχει τετοια...τωρα ομως που το λες γινεται τεραααστιο παζαρι με χαλια στη γιορτη του Αγ.Νικολαου στα Πατησια!!Να εισαι καλα μου εδωσες ιδεα,αν τελικα δε βρω κατι απο νετ!!

Link to comment
Share on other sites

η λαικη μας ειναι φτωχοτατη και δεν εχει τετοια...τωρα ομως που το λες γινεται τεραααστιο παζαρι με χαλια στη γιορτη του Αγ.Νικολαου στα Πατησια!!Να εισαι καλα μου εδωσες ιδεα,αν τελικα δε βρω κατι απο νετ!!

 

και μην ξεχασεις να παζαρεψεις!!!!!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...αν και ειμαι μπουφος σε αυτα!!!θα το προσπαθησω!!

αα τωρα ειδα εισαι εγγυουλα..σου ευχομαι ενα υπεροχα υγιες και καλοτυχο μωρο!!

 

α και εγω δεν τα καταφερνω στα παζαρια,η μαμα μου τα εκανε :lol::lol::lol::lol:.ναι ειμαι πολυ εγκυος,λιγο εμεινε!να"σαι καλα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...