Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Σοφάκι μου έχεις δίκιο. Επειδή περιμένω την επιβεβαίωση του paypal δεν είχα προχωρήσει στο βήμα "πληρωμή", τώρα που το δοκίμασα βγάζει το σωστό ποσό, δηλαδή 10 λίρες.

Το 20 λίρες το έδινε αρχικά στο auction αλλά είχα ρωτήσει και τον πωλητή, γιατί μου είχαν φανεί πολλά και όντως μου επιβεβαίωσε ότι είναι 10.

 

Για τα παπούτσια που λες, είχε αρχίσει η τιμή από 1 λίρα (brand new with tags) ανέβαζα το ποσό γιατί τα ήθελα αλλά άλλοι χτυπούσαν παραπάνω. Η τελευταία δική μου τιμή ήταν 21 λίρες αλλά είχα δει τις επόμενες ημέρες ότι είχαν ανέβει στις 31 λίρες. Εγώ είχα εγκαταλείψει γιατί ανέβαινε πολύ. Τελικά μου ήρθε ειδοποίηση τώρα που τελείωσε η δημοπρασία, ότι κέρδισα με τις 21 λίρες. Μου έκανε εντύπωση είναι η αλήθεια.

 

 

το γραφει και στους ορους του e bay οτι αν -φαινομενικα- χασεις σε δημοπρασια μπορει τελικα να την κερδισεις εσυ αν ο νικητης κανει πισω και δεν θελει τελικα το προιον.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το γραφει και στους ορους του e bay οτι αν -φαινομενικα- χασεις σε δημοπρασια μπορει τελικα να την κερδισεις εσυ αν ο νικητης κανει πισω και δεν θελει τελικα το προιον.

 

ναι, το έχω δει

απλά αναρωτήθηκα, μπορεί κάποιος πωλητής να ανεβάζει με κάποιο τρόπο ο ίδιος την τιμή??

Link to comment
Share on other sites

ναι, το έχω δει

απλά αναρωτήθηκα, μπορεί κάποιος πωλητής να ανεβάζει με κάποιο τρόπο ο ίδιος την τιμή??

 

ναι αμε!!!δημιουργωντας αλλο λογαριασμο η να βαλει καποιον γνωστο του.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε!!!δημιουργωντας αλλο λογαριασμο η να βαλει καποιον γνωστο του.

 

μμμμμμμμμ άρα έτσι εξηγείται!!

δεν πειράζει, εγώ τα παπουτσάκια τα πήρα πάντως και σε πολύ καλή τιμή!!!

χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχει παραγγειλει καμια απο το Shawls-store.com ?

σκεφτομαι για ενα καρο κασκολακι ή εσαρπα για να κρυψω τα κιλα της εγκυμοσυνης μια ς και ρουχα δεν ψωνιζω ωσπου να τα χασω...μου αρεσε η ποικιλια αλλα το φοβαμαι επειδη ειναι αμερικη παρολο που βγαζει και σε ευρω τις τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζω με τον πονο μου .......χθες που πηρα τα στοιδια minnie μου ηρθε μυνημα απο το ebay οτι αγορασα αυτο....μου ηρθε μυνημα απο paypal οτι πληρωσα αλλα δεν εχει ερθει τιποτα που να λεει οτι το στειλανε τι να κανω?:rolleyes:

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που είστε πιο ψαγμένες μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε που μπορώ να βρω πιο οικονομικά αυτά τα μποτάκια camper? http://www.spartoo.eu/Camper-PEU-CAMI-MID-x57663.php. Τα δοκίμασα σήμερα και είναι πολύ άνετα.Δεν με πειραζει και στα άλλα χρώματα....

 

Επίσης,ψάχνω γαλοτσάκια για τον μικρό μου.Μήπως έχετε κατι κατα νου ή κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζω με τον πονο μου .......χθες που πηρα τα στοιδια minnie μου ηρθε μυνημα απο το ebay οτι αγορασα αυτο....μου ηρθε μυνημα απο paypal οτι πληρωσα αλλα δεν εχει ερθει τιποτα που να λεει οτι το στειλανε τι να κανω?:rolleyes:

να περιμένεις, χθες ήταν Κυριακή .........:P:p δές αν αναφέρει ο πωλητής κάθε πότε κάνει αποστολές, μερικοί λένε ότι κάνουν ας πούμε 2 φορές την εβδομάδα συνήθως οι δηλωμένοι business κάνουν συχνά.

Λογικά θα σου έρθει μαιλ ότι το ταχυδρόμησαν (ή και όχι μου έτυχε να μην στείλει mail και σήμερα ήρθαν τα ρούχα) :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και συνεχιζω με τον πονο μου .......χθες που πηρα τα στοιδια minnie μου ηρθε μυνημα απο το ebay οτι αγορασα αυτο....μου ηρθε μυνημα απο paypal οτι πληρωσα αλλα δεν εχει ερθει τιποτα που να λεει οτι το στειλανε τι να κανω?:rolleyes:

 

δεν σου στελνουν παντα μηνυμα οτι εφυγε το δεμα σου. ειδικα αν ειναι ο πωλητης ιδιωτης. αν θες μπορεις να αφησεις 2 μερες να περασουν και να στειλεις μηνυμα να σου πει αν σου το εστειλε.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν τα 45ευρα σου φαινονται ακριβα αλλα το sling της Στελλας δεν παιζεται(μονο να δεις ραψιμο καλλιτεχνικο και τρομερη εξυπηρετηση)!!εγω πηρα κ μει ται και τελος το καροτσι!!

 

Νομίζω οτι είναι η πιο χρήσιμη αγορά που έκανα!!!! Η κοπέλα , να'ναι καλά, κάνει καταπληκτική δουλειά!!!! Άκρως επαγγελματική! Είναι ευγενέστατη, εξυπηρετικότατη και τα sling της είναι μακράν τα καλύτερα (ειδικά αυτά με το διαφορετικού χρώματος ρέλι είναι πολύ ωραία). Πριν από τη Στέλλα αγόρασα και από μια άλλη κοπέλα sling (δεν είχα ανακαλύψει τη Στέλλα) που μου βγήκε μεγάλη πατάτα γιατί οι κρίκοι είναι πολύ μεγάλοι με αποτέλεσμα να μην πιάνει το ύφασμα καλά και να γλιστράει το παιδί! Κρίμα τα λεφτά που έδωσα!....

Στέλλα δαγκωτό!!!

Link to comment
Share on other sites

και γω ψηφίζω Στέλλα! Άψογη δουλειά και τρομερή επαγγελματίας! Από εξυπηρέτηση δε δεν έχω λόγια! Είχα πάρει ένα κουκλίστικο ring sling λίγο πριν γεννήσω ΑΚΡΙΒΩΣ όπως της το είχα περιγράψει...όταν ο Νικόλας έφτασε 6-7 μηνών, της έστειλα μαιλ να ρωτήσω για το μει ται καθώς είχε μεγαλώσει πολύ ο ταλιμπάν και φοβόμουν ότι δε βολευόταν...οποιοσδήποτε άλλος θα μου είχε πουλήσει άνετα το μει τάι...η Στέλλα όμως με απέτρεψε και μου υπέδειξε άπειρους τρόπους να συνεχίσω να χρησιμοποιώ σωστά το ρινγκ σλινγκ μου! Θεά και υποκλίνομαι!

 

Maria για πες ιδέες.. έγω είχα πάρει κ τα δύο εξ'αρχής. το μει ται είναι πιο ανετο ομολογουμένως αλλά δεν είναι βολικό από άποψη μεγεθούς ενώ το σλινγκ χωράει παντου. Για πες καμια ιδεα όμως γιατί οταν το χρησιμοποιω ποναει ο ωμος μου μετα απο λίγο:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για καλο φορεμα που ψαχνω?

απιστευτο αλλα δε μου αρεσε τιποτα στο ebay και στο μαδερ

 

Γατονι μου δες εδω http://www.justdresses.co.uk & http://www.childrensalon.co.uk

 

Πείτε μου και εμένα.....περιμένω επιβεβαίωση του paypal για αυτό δεν έχω ακόμα πληρώσει. Ο seller μου απάντησε (2 φορές) με μήνυμα ότι τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 10 λίρες, ενώ στο auction έδειχνε 20. Τώρα που θα πάω να πληρώσω θα βγάλει αυτόματα το 20? Ή εγώ πληρώνω κανονικά το 10?

 

Επίσης μια άλλα ερώτηση που έχω για ebay..... Χτυπούσα προσφορές για παπούτσια της μικρής μου αλλά σταμάτησα στις 21 λίρες. Παρατηρούσα όμως ότι είχε ανέβει το ποσό στις 31 λίρες και έλεγα δεν με συμφέρει. Είναι δυνατόν να πήραν πίσω τις τιμές τους οι άλλοι και να κέρδισα εγώ? Εννοείται ότι χαίρομαι...απλά μου κάνει εντύπωση.

 

Ετσι επαθα και εγω με κατι γαλοτσάκια σε δημοπρασια.....ακυρωσε μια την προσφορα της και τωρα παραμένω ο μεγαλυτερος πλειοδότης.... Ειδωμεν!!

 

sorryyyyyyyyyyyy! αυτο ειναι http://www.goddiva.co.uk, αλλα εχει γυναικεια φορεματα. δεν ξερω αν ψαχνεις για σενα.

 

Ωραιοοοο Δοκιμασμένο???

 

Και συνεχιζω με τον πονο μου .......χθες που πηρα τα στοιδια minnie μου ηρθε μυνημα απο το ebay οτι αγορασα αυτο....μου ηρθε μυνημα απο paypal οτι πληρωσα αλλα δεν εχει ερθει τιποτα που να λεει οτι το στειλανε τι να κανω?:rolleyes:

 

Θα σου στειλει μειλ μεσω του εμπευ οτι το προιόν σου εφυγε και σου ερχεται κανε λιγο υπομονη, εγω τα αγορασα ολα την Τεταρτη ή Πεμπτη και μου ηρθαν τα μειλ χτες το βραδυ οτι εφυγαν.

 

Link to comment
Share on other sites

zaharini για να πονάει ο ώμος όταν φοράς το σλινγκ, σημαίνει ότι δεν το φοράς σωστά! Και εγώ την είχα πατήσει έτσι!

Οι κρίκοι πρέπει να είναι στον ώμο, ή άντε λίιιιιιγο πιο μπροστά. Όταν το φοράμε και οι κρίκοι κατεβαίνουν πολύ κάτω, ή πλησιάζουν τον λαιμό σου, τότε είναι που πονάς. Επίσης κοίταξε το ύφασμα πίσω στην πλάτη σου να μην έχει πιαστεί κάπου, να "ντύνει" την πλάτη.

Αν προσέξεις αυτά τα δύο πιστεύω δεν θα ξαναπιαστείς...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ψηφίζω κι εγώ Στέλλα με 1000!!!!Εγω πήρα ένα ring sling που το χρησιμοποιούσα μέχρι και την άνοιξη που ο μικρός ήταν 11 κιλά και σταμάτησα να το χρησιμοποιώ λόγω εγκυμοσύνης αλλά έραψα και από τις οδηγίες που δίνει κι ένα pouch.Η κοπέλα μου απάντησα σε όλες τις απορίες που είχα σχετικά με το πως να βάλω μέσα το παιδί.Να είναι καλά!

 

Σε σχέση με τα νούμερα της camper στα γυναικεία,δοκίμασα το νούμερό μου και παρόλο που είμαι 6 μηνών έγκυος ήταν σουπερ στο πόδι.Το θέμα είναι από που θα τα πάρουμε....

Link to comment
Share on other sites

zaharini για να πονάει ο ώμος όταν φοράς το σλινγκ, σημαίνει ότι δεν το φοράς σωστά! Και εγώ την είχα πατήσει έτσι!

Οι κρίκοι πρέπει να είναι στον ώμο, ή άντε λίιιιιιγο πιο μπροστά. Όταν το φοράμε και οι κρίκοι κατεβαίνουν πολύ κάτω, ή πλησιάζουν τον λαιμό σου, τότε είναι που πονάς. Επίσης κοίταξε το ύφασμα πίσω στην πλάτη σου να μην έχει πιαστεί κάπου, να "ντύνει" την πλάτη.

Αν προσέξεις αυτά τα δύο πιστεύω δεν θα ξαναπιαστείς...

 

ζαχαρίνιό μου, όπως τα λέει η Κλαίλια!

Δες και εδώ που δίνει οδηγίες η Στέλλα για σωστό και λάθος:

 

http://www.babywearing.gr/Babywearing/instructions_ringsling_wearsling.htm

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

zaharini για να πονάει ο ώμος όταν φοράς το σλινγκ, σημαίνει ότι δεν το φοράς σωστά! Και εγώ την είχα πατήσει έτσι!

Οι κρίκοι πρέπει να είναι στον ώμο, ή άντε λίιιιιιγο πιο μπροστά. Όταν το φοράμε και οι κρίκοι κατεβαίνουν πολύ κάτω, ή πλησιάζουν τον λαιμό σου, τότε είναι που πονάς. Επίσης κοίταξε το ύφασμα πίσω στην πλάτη σου να μην έχει πιαστεί κάπου, να "ντύνει" την πλάτη.

Αν προσέξεις αυτά τα δύο πιστεύω δεν θα ξαναπιαστείς...

 

Προσπαθώ να είναι έτσι όπως τα λες clelia αλλά και πάλι μετα από λίγη ώρα κουράζομαι - σίγουρα είναι καλύτερα από το να την κρατάω στα χέρια βέβαια;)-

είναι κ 11,5 κιλά πλέον η μικρή ενώ εγώ μόνο 45...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ψηφίζω κι εγώ Στέλλα με 1000!!!!Εγω πήρα ένα ring sling που το χρησιμοποιούσα μέχρι και την άνοιξη που ο μικρός ήταν 11 κιλά και σταμάτησα να το χρησιμοποιώ λόγω εγκυμοσύνης αλλά έραψα και από τις οδηγίες που δίνει κι ένα pouch.Η κοπέλα μου απάντησα σε όλες τις απορίες που είχα σχετικά με το πως να βάλω μέσα το παιδί.Να είναι καλά!

 

Σε σχέση με τα νούμερα της camper στα γυναικεία,δοκίμασα το νούμερό μου και παρόλο που είμαι 6 μηνών έγκυος ήταν σουπερ στο πόδι.Το θέμα είναι από που θα τα πάρουμε....

 

Ευχαριστώ πολύ smaco! Εγώ λέω να χτυπήσω ένα ζευγάρι μποτάκια από αμαζον και είχα μια ανησυχία γιατί είχε ένα review που έλεγε ότι είναι πολύ μικρό το μέγεθος....

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρίνιό μου, όπως τα λέει η Κλαίλια!

Δες και εδώ που δίνει οδηγίες η Στέλλα για σωστό και λάθος:

 

http://www.babywearing.gr/Babywearing/instructions_ringsling_wearsling.htm

 

Τα έχω δει Μαρια. Ευχαριστώ! ειχα παει και απο το σπιτι της Στελλας οταν ακομη ημουν εγκυος και μου ειχε κανει μια επιδειξη (τρομερη κοπελα by the way).

Εσενα που ειναι κοντα στην ηλικια τα μικρα μας δενσε κουραζει καθολου το σλινγκ?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει Μαρια. Ευχαριστώ! ειχα παει και απο το σπιτι της Στελλας οταν ακομη ημουν εγκυος και μου ειχε κανει μια επιδειξη (τρομερη κοπελα by the way).

Εσενα που ειναι κοντα στην ηλικια τα μικρα μας δενσε κουραζει καθολου το σλινγκ?

 

αχ καλή μου έχω να το χρησιμοποιήσω από όταν ήταν 8-9 μηνών! ο μικρός ταλιμπάν είναι ο μεγαλύτερος κουτσομπόλης που κυκλοφορεί, οπότε και δεν είχε μεγάλο οπτικό πεδίο από εκεί...τον ενοχλούσα :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αχ καλή μου έχω να το χρησιμοποιήσω από όταν ήταν 8-9 μηνών! ο μικρός ταλιμπάν είναι ο μεγαλύτερος κουτσομπόλης που κυκλοφορεί, οπότε και δεν είχε μεγάλο οπτικό πεδίο από εκεί...τον ενοχλούσα :mrgreen:

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα,κι εγω ψηφιζω Στελλα δαγκωτο.Εμενα τωρα που η νεαρα ειναι 8130 στα κιλα και 70 ποντακια με εχει καταβολεψει το μει ται.......Ειναι τελειο,το εφτιαξα οπως το ηθελα εγω και το φοραει και ο μπαμπας.Και ειναι και οικονομικο σε σχεση με αλλα και χειροποιητο.

Και το σλινγκ μας τελειο ειναι αλλα πλεον νιωθω πιο καλα με το mei tai!

 

κριστυ, αν το δεις...πολλες κοπελες πουλανε σλινγκ της Στελλας αρκετα χαμηλα εδω στο φορουμ.Γιατι δεν ριχνεις μια ματια???

 

pocoyo,τα μεταφορικα ειναι γυρω στις 40 λιρες με κουριερ.ειτε παρεις ενα ειτε 20 ή 30 αντικειμενα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...