Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

....

Απογοητεύτηκα για την ακύρωση της παραγγελίας από δικό τους λάθος, εκνευρίστηκα για την ελλειπή ενημέρωση και δεν πρόκειται να το ρισκάρω ξανά να ψωνίσω κάτι από αυτούς... :?

 

anna, αυτό που γράφεις παραπάνω αξίζει να τους το στείλεις σε e-mail (αν βέβαια έχεις όρεξη να διαθέσεις το χρόνο), όχι τίποτε άλλο, να μη μας περνούν για @#$%^. Δεν ξέρω αν θα ιδρώσει το αυτί τους, αλλά μια πιο απολογητική απάντηση θα σου τη στείλουν (αν βέβαια θέλουν να θεωρούνται σοβαρή επιχείρηση!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!

τι καλη δηλαδη....

ξερει κανεις πως και που μπορω να καταγγειλω εναν πωλητη του ebay?

κοντευω να χασω 250€

εγκεφαλικο θα παθω....................

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ τι εγινε καλε? που ειναι το καλαμαρι να βοηθησει!!!!

 

μπηκα ακατονομαστο

ελεγε απεξω χειμερινο καταλογο και φτηνοτερες τιμες

φουστανακι 39,90 (κατι κλασσικο οπως και κλασσικη η τιμη που ειδα!!!)

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

παραδιπλα αλλο

ηθελα ενα τζιν για Β, δυστυχως στο mandco δεν ειχα δει κατι

33 με εκπτωση τελικη 24

αλλο? 35

αλλο? 39

κοπελια πηρα 11 κομματια με 88

ιδρωσα και εφυγα

σιχτηρ πιαααααα

τιποτα ρε, τιποτα!

αμα καταφερω να παω Η&Μ ισως βρω κατι καλυτερο-φτηνοτερο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!

τι καλη δηλαδη....

ξερει κανεις πως και που μπορω να καταγγειλω εναν πωλητη του ebay?

κοντευω να χασω 250?

εγκεφαλικο θα παθω....................

 

μεσα απο το paypal μπορεις να τον καταγγειλεις και να διεκδικήσεις πισω τα χρηματα σου εντος 45 ημερων απο την ημερομηνια αγορας. γιατι δεν μας λες καλυτερα πρωτα τι εχει συμβει, μηπως μπορει να γινει και κατι αλλο;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες γειά σε όλες σας.....

ελπίζω όλες να είστε καλά...

εμεις τέλεια....

εχτές πήγαμε σε γνωστό μαγαζί για τα πρώτα μας παπούτσια.......ωχ τι αντίκρυσαν τα μάτια μου?τι τιμές είναι αυτές?

σας παρακαλώ δώστε μου καποιο λινκ με παπούτσια και οδηγό για το νούμερο....

ευχαριστώ εκ των προτέρων (με έχετε βοηθήσει πολλές φορές)

Link to comment
Share on other sites

ωχ τι εγινε καλε? που ειναι το καλαμαρι να βοηθησει!!!!

 

μπηκα ακατονομαστο

ελεγε απεξω χειμερινο καταλογο και φτηνοτερες τιμες

φουστανακι 39,90 (κατι κλασσικο οπως και κλασσικη η τιμη που ειδα!!!)

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

παραδιπλα αλλο

ηθελα ενα τζιν για Β, δυστυχως στο mandco δεν ειχα δει κατι

33 με εκπτωση τελικη 24

αλλο? 35

αλλο? 39

κοπελια πηρα 11 κομματια με 88

ιδρωσα και εφυγα

σιχτηρ πιαααααα

τιποτα ρε, τιποτα!

αμα καταφερω να παω Η&Μ ισως βρω κατι καλυτερο-φτηνοτερο

 

παντως και τα καρφουρ εχουν πολυ φτηνα ρουχαλακια και σε ποιοτητα πολυ καλυτερη απο του jumbo

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πάω να κάνω μια παραγγελία στο shoespanish.com και από την τιμή του παπουτσιού που είναι 35,70ευρώ προσθέτει και άλλα 6,53ευρώ φτάνει το ποσό στα 42,80ευρώ.Προφανώς είναι κάποιος φόρος αλλά επειδή η κοπέλα που πρόσθεσε την σελίδα έγραψε πως η τιμή του παπουτσιού είναι αυτή που βλέπουμε,ας μου απαντήσει για να ξέρω μην κάνω κτ λάθος...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

τι καλη δηλαδη....

ξερει κανεις πως και που μπορω να καταγγειλω εναν πωλητη του ebay?

κοντευω να χασω 250?

εγκεφαλικο θα παθω....................

 

Έλα γλυκεια μου, τι επαθες?

Πρωτα πρωτα πες μας τι εγινε, τι εκανες αν εστειλες στον πωλητη μυνημα και μην ανησυχεις αν δεν εχουν περάσει 40μερες απο την αγορα σου μεσω πευπαλ θα παρεις ολα τα λεφτά σου πισω.

Υπαρχουν δυο τρια βήματα που μπορουμε να κανουμε

Επικοινωνεις πρωτα μαζι του.....αν σε γραψει ή σου λεει ψέμματα

Μετα τον καταγγέλεις στο εμπευ.....και μετα κανεις ακυρωση πληρωμης μεσω απο την σελίδα του πευπαλ

Θα στα στειλω με λινκ με λεπτομερειες αλλα πρωτα πες μας τι εγινε

Και προπάντων μην αγχωνεσε!!

Ολα θα διορθωθούν

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν,πάω να κάνω μια παραγγελία στο shoespanish.com και από την τιμή του παπουτσιού που είναι 35,70ευρώ προσθέτει και άλλα 6,53ευρώ φτάνει το ποσό στα 42,80ευρώ.Προφανώς είναι κάποιος φόρος αλλά επειδή η κοπέλα που πρόσθεσε την σελίδα έγραψε πως η τιμή του παπουτσιού είναι αυτή που βλέπουμε,ας μου απαντήσει για να ξέρω μην κάνω κτ λάθος...

 

kalispera. I timi pou blepeis perilambanei ton foro, apla sou kanei analisi tou posou prin ton foro..an deis to sinolo, bgainei apo tis times poy anagrafontai..;)

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εγώ τι έκανα μήπως και βοηθήσω κάποια.. Είχα κολλήσει με συγκεκριμένο ζευγάρι μποτες από το Next για την μεγάλη μου κόρη. Αφού κοίταξα όλες τις περιπτώσεις αποστολής (ukmail, salopeta) και είδα ότι δεν με συμφέρει, έψαξα στο αγγλικό ebay και βρήκα πωλητή που πουλά πολλά καινούρια προϊόντα από Next. Της έστειλα μήνυμα αν μπορεί να μου βρεί και να μου στείλει τις συγκεκριμένες μποτες στην Ελλάδα (της έστειλα το link από το Next) και με τι κόστος.

Μου απάντησε αμέσως. Για να μην πολυλογω, δέχτηκε αφού μου χρέωσε αναλυτικά τα ebay fees, τα paypal fees, τα έξοδα αποστολής προς αυτήν και προς εμένα, και έβαλε και 2 λίρες για αυτή. Οι μποτες έκαναν 28 λίρες και με όλα τα εξτρά έφτασαν στις 40 λίρες. Σήμερα τις έκανε listing στο ebay, ειδικά για μένα, και τις αγόρασα. Φαντάζομαι ότι αυτό μπορεί να γίνει με διάφορους αξιόπιστους πωλητές στο αγγλικό ebay, για οτιδήποτε μεμονωμένο έχετε βάλει στο μάτι και δεν το βρίσκετε από mothercare κλπ, m&s κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ok!!ευχαριστω!!απλος ειδα αυτα ταρουχα και μου αρεσανε..μπορει και να παραγγειλω κιολασ:wink:

http://www.monsoon.co.uk/girl-3-13-years/flower-girl/icat/girlbridesmaid/

παιδια ολα οκ με αυτην την σελιδα?εχει παραγγειλει κανεις??
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οριστε και το τι λενε http://www.monsoon.co.uk/help/delivery-information/page/delivery/

 

European Delivery (7-10 working days)

 

We currently deliver to Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Estonia, France, Germany, Hungary, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Poland, Republic of Ireland, Slovak Republic and Switzerland.

 

Postage and Packing for all European deliveries is at a standard charge of £7.95.

 

For European deliveries, the courier delivers between 8:00 AM and 6:00 PM Monday - Friday

 

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το τι λενε http://www.monsoon.co.uk/help/delivery-information/page/delivery/

 

European Delivery (7-10 working days)

 

We currently deliver to Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Estonia, France, Germany, Hungary, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Poland, Republic of Ireland, Slovak Republic and Switzerland.

 

Postage and Packing for all European deliveries is at a standard charge of £7.95.

 

For European deliveries, the courier delivers between 8:00 AM and 6:00 PM Monday - Friday

 

 

Αλλα μη στεναχωριεσαι μπορεις να βρεις πολλα ρουχα του στο ebay!

 

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το τι λενε http://www.monsoon.co.uk/help/delivery-information/page/delivery/

 

European Delivery (7-10 working days)

 

We currently deliver to Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Estonia, France, Germany, Hungary, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Poland, Republic of Ireland, Slovak Republic and Switzerland.

 

Postage and Packing for all European deliveries is at a standard charge of £7.95.

 

For European deliveries, the courier delivers between 8:00 AM and 6:00 PM Monday - Friday

 

 

Αλλα μη στεναχωριεσαι μπορεις να βρεις πολλα ρουχα του στο ebay!

εχει και στην θεσσαλονικη στο κοσμος.αλλα σιγουρα θα ειναι πανακριβα!!ως : συνηθως..

Link to comment
Share on other sites

εχει και στην θεσσαλονικη στο κοσμος.αλλα σιγουρα θα ειναι πανακριβα!!ως : συνηθως..

μπορείς να τους στείλεις ένα mail και να ρωτήσεις, λέγοντάς τους τι ακριβώς θέλεις........... νομίζω ότι κάποιος ανέφερε ότι το έκανε και του τα στείλανε. Μια ερώτηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πάω να κάνω μια παραγγελία στο shoespanish.com και από την τιμή του παπουτσιού που είναι 35,70ευρώ προσθέτει και άλλα 6,53ευρώ φτάνει το ποσό στα 42,80ευρώ.Προφανώς είναι κάποιος φόρος αλλά επειδή η κοπέλα που πρόσθεσε την σελίδα έγραψε πως η τιμή του παπουτσιού είναι αυτή που βλέπουμε,ας μου απαντήσει για να ξέρω μην κάνω κτ λάθος...

Πάνω δεξιά έχει την ερώτηση σε ποια χώρα μένεις. Έβαλα και εγώ Ελλάδα και οι τιμές άλλαξαν λίγο προς τα επάνω αλλά και πάλι συμφέρει.

Οι τελικές τιμές όπως σου απάντησε η κοπέλα είναι οι ίδιες.

Αυτό που έπαθα εγώ με το συγκεκριμένο μαγαζί είναι οτι δεν βρίσκω το καλάθι!!!

Άσε που όταν πάω να παραγγείλω τελικά μου βγάζει ότι το νούμερο έχει εξαντληθεί!!!!:eek:

Link to comment
Share on other sites

κορνιλια...κοιταξα σημερα για τζιν στο καρφουρ

να πω οτι μου φανηκαν τσιμπημενα και αυτα????

κανα 2 που ειχε στο νουμερα ηταν 20 ευρω και σκληρο σχετικα τζιν οποτε δε διαλεξα

 

 

Ρουλα......δωσε πωλητη!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουριτσιαααααααααα χελπ!!

Φόρτωσα την καρτουλα μου....αλλα δεν τα εμφανίζει στο πευπαλ.....

Γιατι???

 

τι ώρα την φόρτωσες βρε και πως;

αν την φόρτωσες από web banking τότε θέλει 2 εργάσιμες...

αν πήγες τράπεζα πρωί, τότε εμφανίζονται γύρω στις 7 το απόγευμα, αλλιώς την επόμενη εργάσιμη...

αυτά ξέρω για την Κύπρου...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εχει και στην θεσσαλονικη στο κοσμος.αλλα σιγουρα θα ειναι πανακριβα!!ως : συνηθως..

 

Eιναι οντως....πολυ τσιμπημένα! Δοκιμασε αυτο που σου λεει η AGE

 

μπορείς να τους στείλεις ένα mail και να ρωτήσεις, λέγοντάς τους τι ακριβώς θέλεις........... νομίζω ότι κάποιος ανέφερε ότι το έκανε και του τα στείλανε. Μια ερώτηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν :rolleyes::rolleyes:

 

Αν θυμάμαι καλα η kely79 ειπε οτι το εκανε...αλλα μπορει να κανω και λάθος, βεβαια το εκανε με τραπεζικο εμβασμα ε.....

 

κορνιλια...κοιταξα σημερα για τζιν στο καρφουρ

να πω οτι μου φανηκαν τσιμπημενα και αυτα????

κανα 2 που ειχε στο νουμερα ηταν 20 ευρω και σκληρο σχετικα τζιν οποτε δε διαλεξα

 

 

Ρουλα......δωσε πωλητη!!!!!

 

Κοπελια.....εσυ ειμαι σιγουρη κοιταξες τζην μαρκας Disney.... αυτα ειναι πολυ τσιμπημενα στο καρφουρ, την αλλη φορα κοιτα για μαρκα ΤΕΧ που ειναι η μαρκα του καρφουρ, αποκλειεται να κανει πανω απο 15ευροπουλα

 

Link to comment
Share on other sites

τι ώρα την φόρτωσες βρε και πως;

αν την φόρτωσες από web banking τότε θέλει 2 εργάσιμες...

αν πήγες τράπεζα πρωί, τότε εμφανίζονται γύρω στις 7 το απόγευμα, αλλιώς την επόμενη εργάσιμη...

αυτά ξέρω για την Κύπρου...

 

xm........εγω τελικα τις εκανα τις αγορες μου αλλα στο μπαλανσ ηταν μηδενικο.... Βεβαιαι παλια θυμαμαι ...οτι μολις τα εβαζα πληρωνα και τελειωνε εκει... Αρα θα φανουν απο δευτερα, χτες βραδυ αργα τα εβαλα, και θα φαινεται πως χρωσταω στο πευπαλ ως τοτε ε?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...