Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

baila ακριβως αυτο φοβαμαι κ εγω.....μην μου ζητησει 20 λιρες μεταφορικα

Ειπαμε να κερδισουμε κατι σε χαμηλη τιμη αλλα αν ειναι να πληρωσω για την αποστολη τοσα λεφτα τι καταλαβα?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το γρουσούζεψα η άτιμη! Καλά με τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου υπάρχει θέμα, αλλά αυτό θα το αναλύσω άλλη φορά.

Στο shoes for kids τώρα: Είχα πάρει δύο ζευγάρια παιδικά και ένα ζευγάρι γόβες γυναικείες. Στα παιδικά όλα οκ, στις γόβες υπάρχει από μία τρύπα στο κάθε παπούτσι:cry:, στο μέγεθος της καρφίτσας για να καταλάβετε. Σαν να έχει κάποιος τρυπήσει το δέρμα με κάποιο εργαλείο, αν με πιάνετε...τεσπα, έστειλα μεηλ κατευθείαν και περιμένω...θα σας ενημερώσω...είχε κάποια κοπέλα- συναγωνίστρια, παρόμοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα θα τρελλαθω! μου ειχε μενει 1,45 ευρω στη prepaid και μ' ετρωγε ο κ*%ς μου να τα ξοδεψω κι αυτα. ετσι βρηκα ενα ρολογακι batman για το γιο μου και του το πηρα πριν 20 λεπτα και 2 λεπτα πριν μου ηρθε μηνυμα οτι το εστειλαν! τους πετυχα μαλλον την ωρα που εφευγαν για ταχυδρομειο. χα! χα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμας ολα μεγαλα θα ειναι χαχα αλλα δε βαριεσαι!

κρατηστε με δε πρπει να παρω ΤΙΠΟΤα ΑΛΛΟ μεχρι τον Ιανουαριο...στις εκπτωσεις του ΝΕΧΤ χοχοχοοχοχοοχοχοοχοχοοχοχο

επισης τελος στις πανες...μετα θα το γυρισω στις φτηνες...εχω καπου 20 κοματια!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κάποια ρώτησε για το ποια είχε πρόβλημα με τη MANDCO. Εγώ! Και απ' ότι φαίνεται ακόμη έχω. Στις 6/10 έκανα δύο παραγγελίες. Τη μία μου τη στείλανε άμεσα, την άλλη μου την ακύρωσαν, με τα χρήματά μου όμως να είναι δεσμευμένα από την τράπεζα και να μην αποδεσμεύονται. Μετά από πέντε mail που έστειλα, μου απάντησαν επιτέλους, αν και όχι ικανοποιητικά. Η τράπεζά μου μου είπε ότι για να αποδεσμευτούν σύντομα τα χρήματα θα έπρεπε να δώσει εντολή η τράπεζα της MANDCO, διαφορετικά θα γινόταν αυτόματα σε δύο βδομάδες. Φυσικά και δεν με διευκόλυναν από τη MANDCO... οπότε περιμένω να περάσει ο καιρός να δω αν θα αποδεσμευτούν τα λεφτά για να κάνω αγορές... κλαψ.... και μου είχαν αρέσει τα πραγματάκια τους... το θέμα είναι ότι και την πρώτη παραγγελία που μου την έστειλαν άμεσα υποτίθεται (6/10) ακόμα δεν την έχω λάβει... τι να πω... γκαντεμιά???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα shopping maniacs... :cool:

Πάω να κάνω μια συμπληρωματική παραγγελία από mandco.

Τα νούμερα και τα μεγέθη με προβληματίζουν. Είπαμε πώς είναι λίγο μεγάλα ή δεν το έχω καταλάβει καλά;

Αυτή τη στιγμή φοράμε το 9-18 του ακατανόμαστου (αν και μας κόντυναν λίγο τα μπλουζάκια στο μήκος - το μανίκι είναι οκ) να παραγγείλω το 2-3 ή θα μας είναι μεγάλα και θα τα βάλουμε του χρόνου; Αν είναι έτσι λέω να πάρω το 18-24. Εσείς τι λέτε; :roll:

*

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα!!!λοιπόν έκανα στο ebay ολα όσα είπε το καλαμαράκι και βγήκε αυτό το αποτέλεσμα http://cgi.ebay.co.uk/NEW-CHICCO-TRIO-LIVING-BLACK-LABEL-COMPLETE-travel-pack-/150437658730?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2306c8806a αλλα το είχα ξαναβρεί πριν μερικές μέρες (πριν ενημερωθω για το πως βλέπουμε αν στέλνει ελλάδα) κα ιείχα στεικει μνμ στον πωλητή και μου είχε πει ότι δεν στέλνει!!!!!μηπως θέλω ακόμα πολλα μαθήματα για αγορές απο ebay?

και ακόμα μία ερώτηση έιμαι απο επαρχία και την τρίτη θα πάω αθήνα με τον καλό μου για δουλειές. λέω να πάω ικεα έχει κάτι που θα μπορούσα να πάρω για το μπεμπέ μας?(ακόμα δεν έχουμε κάνει καμία αγορά)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ρωτησει...και ελπιζω να μην ανηκω στη κατηγορια σου....γιατι γενικα ανηκω χαχαχχαχααχα

εβαλα paypal για αγορα οποτε ελπιζω σε αυτα τα θεματα να ειμαστε ΟΚ

καλα με τα λεφτα της ακυρωσης δε μπορεις να παρεις αλλο και να τα συμψηφισεις?

οι γερμανοι στο mytoys σε αυτο το θεμα ηταν αψογοι!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειχα ρωτησει...και ελπιζω να μην ανηκω στη κατηγορια σου....γιατι γενικα ανηκω χαχαχχαχααχα

εβαλα paypal για αγορα οποτε ελπιζω σε αυτα τα θεματα να ειμαστε ΟΚ

καλα με τα λεφτα της ακυρωσης δε μπορεις να παρεις αλλο και να τα συμψηφισεις?

οι γερμανοι στο mytoys σε αυτο το θεμα ηταν αψογοι!

 

Τους το πρότεινα Γατούλα! Αλλά ουσιαστικά αρνήθηκαν (βασικά δε μου απάντησαν καν σε αυτό...). Τι να πω, και γενικά τα αγγλικά μου δεν είναι για πέταμα, αλλά κρατάω μια επιφύλαξη. Ποιο πολύ πάντως με ενόχλησε που επί μέρες και για πέντε mail δε μου απαντούσαν! Μέχρι το τελευταίο που τους έστειλα με θέμα: "This is my fifth e-mail about my money! I demand an answer!!!!" :evil: και μου απάντησαν επιτέλους... πάντως καλύτερα με paypal! Εγώ έκανα τη βλακεία να πληρώσω με χρεωστική γιατί βαρέθηκα να τηλ. στον άντρα μου να μου δώσει τον κωδικό του εκεί... αλλά είπα αξιόπιστο site, τι στο καλό... τέλος πάντων... ας μου έρθουν τα λεφτουδάκια μου τουλάχιστον και βλέπουμε... είμαι και σε δίλημμα, να ξαναπαραγγείλω, να μην ξαναπαραγγείλω από εκεί:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα!!!λοιπόν έκανα στο ebay ολα όσα είπε το καλαμαράκι και βγήκε αυτό το αποτέλεσμα http://cgi.ebay.co.uk/NEW-CHICCO-TRIO-LIVING-BLACK-LABEL-COMPLETE-travel-pack-/150437658730?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2306c8806a αλλα το είχα ξαναβρεί πριν μερικές μέρες (πριν ενημερωθω για το πως βλέπουμε αν στέλνει ελλάδα) κα ιείχα στεικει μνμ στον πωλητή και μου είχε πει ότι δεν στέλνει!!!!!μηπως θέλω ακόμα πολλα μαθήματα για αγορές απο ebay?

και ακόμα μία ερώτηση έιμαι απο επαρχία και την τρίτη θα πάω αθήνα με τον καλό μου για δουλειές. λέω να πάω ικεα έχει κάτι που θα μπορούσα να πάρω για το μπεμπέ μας?(ακόμα δεν έχουμε κάνει καμία αγορά)

έχεις δρόμο ακόμα xaxaxa

δές εδώ αυτό θές ???http://cgi.ebay.co.uk/NEW-CHICCO-TRIO-LIVING-3-1-TRAVEL-SYSTEM-BLACK-LABEL-/130390940696?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item1e5be7dc18 αυτός λογικά στέλνει δεν αναγράφει την τιμή του στέλνεις μαιλ για να τον ρωτήσεις

Γιατί έχεις κολλήσει να αγοράσεις από το ebay αυτό το πράγμα ??? υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που στέλνουν δες στην λίστα κάνε μια έρευνα αγοράς πρώτα σου βγαίνει ποιο φθηνά από ebay ???

Link to comment
Share on other sites

αννα αν τα θελεις για τωρα λογικα ελ[πιζω 18-24 να μη σου πω οτι και του χρονου θα σας κανει!!!! εμεις θα θελαμε ντεφακτο 12-18

 

Σ'ευχαριστώ Γατούλα μου!

Για τώρα μέχρι και την άνοιξη τα θέλω τα ρουχαλάκια οπότε 18-24 θα πάρω και όσο τα φορέσουμε. Έτσι κι αλλιώς ακόμη κι αν δε μας χωράνε θα κάνω απόσβεση αφού θα τα φυλάξω για τη μικρή ;)

 

Πιο μεγάλο μέγεθος (2-3) έχω παραγγείλει από τα m&s οπότε πιστεύω πως θα είμαστε εντάξει :D

*

Link to comment
Share on other sites

Αααα και μέσα στη νύχτα ενώ τάιζα το μωρό θυμήθηκα αυτό το θέμα:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35954

που αναφέρεται σε εταιρείες που παρέχουν υπηρεσίες ανάλογες με το my uk mail. Μήπως να κοιτάζαμε και την aramex να δούμε αν μας εξυπηρετεί;

*

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...